• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniej Drewna - dyskusja

Turniej drewna wbrew pozorom jest niestety dosc trudny i przynosi spore straty, choc sam dobor jednostek jest wzglednie latwy. Przeciwnik wystawia:
Lekkie strzelajace (Driada + Bandyta )
Lekkie (Antyczny ork)
Ciezkie (General orkow)

Jednostka sprawiajaca najwieksze klopoty w tym turnieju jest Antyczny Ork (takie male cos, nie dosc ze zielone, to jeszcze wybitnie wredne ;) ).

Swoj post podziele na 4 rozne sekcje.

1. Gracze poczatkujacy, rasa Elfow

Nie majac jeszcze odblokowanego Golema III najlepiej szkolic Golemy I/II, a jako wsparcie dodac im Lucznikow i Tancerzy. W niektorych przypadkach przydadza sie nawet Trenty. Walka nie bedzie latwa, bo nasze jednostki sa jeszcze dosc slabe i nawet nasi Lucznicy kiepsko sobie radza z ciezkimi jednostkami przeciwnika, przeciwko ktorym maja przeciez bonus. Najwieksze klopoty sprawia Antyczny Ork (ten zielony), bo ma bardzo silny atak i jest w stanie mocno zaszkodzic naszym lucznikom i lekkim jednostkom. Jesli w skladzie przeciwnika jest najwyzej jeden General Orkow (ciezka jednostka), to najlepiej go zignorowac i wystawic 5x Golem, jesli jest ich 2 i wiecej - trzeba dodac jednego lub 2 lucznikow. Grajac elfami udaje sie jeszcze wygrywac walki nawet na 4-5 gwiazdce, choc juz z bardzo duzymi stratami.

2. Gracze poczatkujacy, rasa Ludzi

Uuu panie, ciezko bedzie ;) Kanonierzy sa jeszcze baaaardzo slabi i od 3 gwiazdki beda padac jak muchy nawet w walce przeciwko Antycznym Orkom, z ktorych pokonaniem nie powinni miec teoretycznie problemow. Praktyka pokazuje niestety cos innego. Dla poczatkujacych "ludzi", ktorzy nie odblokowali jeszcze Kanoniera III mam tylko jedna rade: trzeba sobie inaczej rozlozyc sily w turnieju. Najlepiej zrobic jak najwiecej prowincji na pierwszych dwoch gwiazdkach, kiedy Kanonierzy daja sobie jeszcze rade, a od trzeciej gwiazdki robic najwyzej po kilka poczatkowych prowincji. Jesli ktos chce robic ich wiecej, pozostaje tylko walka manualna badz uczty. Mozna probowac walczyc mikstem Paladynow i lucznikow, ale przynosi to wysokie straty. Aha, jeszcze jedna wskazowka, ktora wyda sie troche nielogiczna. Od 3 gwiazdki w walce przeciwko Antycznym Orkom lepiej od Kanoniera sprawdzi sie... Kaplan, powaznie ;). Oczywiscie musza byc spelnione pewne warunki, np. w skladzie przeciwnika nie moze byc wiecej niz 1x lekka strzelajaca. Dlaczego nie Paladyn ? Poniewaz najczesciej w skladzie przeciwnika znajdziemy od 1 do 3 ciezkich jednostek,takze Kaplan poradzi sobie w tej sytuacji lepiej.

3. Gracze zaawansowani, rasa Elfow.

Majac Golema III mozna sobie na poczatkowych gwiazdkach pozwolic na wystawianie 5x Golem nawet przeciwko dwom Generalom Orkow w skladzie przeciwnika. Przy wiekszej ich ilosci najlepiej dodac 2-3x Lucznik. Na wyzszych gwiazdkach trzeba juz dosc czesto wystawiac mieszany sklad - to jeden z niewielu turniejow, w ktorych przynosi to lepsze efekty niz sklad jednorodny, np. 5x Golem. Jesli mozemy szkolic Stratega Orkow II/III, to wlasnie Strateg powinien byc naszym wyborem na ten turniej, radzi sobie lepiej od Golema, bo ma wyzszy bonus na lekkie strzelajace. Nie polecam natomiast Stratega I, jest jeszcze za slaby i ma wyzsze straty od Golema.

4. Gracze zaawansowani, rasa Ludzi

Kanonier III radzi sobie juz znosnie, na pierwszych 2 gwiazdkach nawet doskonale, ale w pozniejszych rundach turnieju Stratedzy Orkow byliby znacznie lepsi. Jesli nie mozemy ich szkolic, to proponuje rozlozyc sily w turnieju tak, jak opisalem to wyzej, czyli zrobic wiecej prowincji na pierwszych 2-3 gwiazdkach, ograniczajac sie do prowincji 1-7 od czwartej gwiazdki w gore. Problem z Kanonierami (z Zabami I zreszta tez) polega na tym, ze maja bardzo duzy zasieg ataku i maja spora szanse wyeliminowac slabego przeciwnika z niewielkimi stratami, natomiast w pozniejszych rundach, kiedy przeciwnik jest juz silniejszy, nie sa w stanie wytluc lekkich i lekkich strzelajacych zanim dojdzie do walki wrecz. A wtedy Antyczni orkowie (a pozniej Generalowie Orkow) robia z nich marmolade...


Jesli ktos ma Oboz Najemnikow, moze walczyc Zabami II ze wsparciem lucznikow/kusznikow, nie polecam natomiast Zab I, nie sa silniejsze nawet od Kanoniera. Do walki Zabami mam te same zastrzezenia, co do walki Kanonierami. Sa dobre na poczatek turnieju, gdzie ze wzgledu na swoj zasieg eliminuja przeciwnika z dystansu, natomiast straty na wyzszych gwiazdkach moga byc znacznie wyzsze, niz u Strategow Orkow/Golemow. Nie walczylem jeszcze Zabami III, wiec wole sie na ich temat nie wypowiadac, po prostu nie wiem, jak by sobie dawaly rade w pozniejszych rundach.

Jako ze straty na drewnie sa relatywnie wysokie, w celu ograniczenia ich mocno przydaja sie Swobodne Ulepszenia Jednostki i Krasnoludzcy Zbrojmistrze. Bez wzmocnien zdrowia niektore walki na 5 i 6 gwiazdce sa wrecz nie do wygrania na automacie. Bardzo duze znaczenie w tym turnieju maja tez Feniks Ognia i Swiatynia Ropuch, potrafia robic naprawde spora roznice.
 
Ostatnia edycja:

Proqrator

Rozbójnik
Tak po pierwszej rundzie i 30 prowincjach.
5x golem III (ewentualnie strateg czy zabka) radzi sobie niezle tak do max 2 wrogich ciezkich. Probowalem przy dwoch dokladac lucznikow, ale nie wiem czy to na plus wychodzi. Zalezy chyba jak tam sie zachowaja na auto i od wielkosci iglic.
Przy przewadze zielonych strateg II juz ladnie daje rade. Wedlug mnie lepiej niz golem.
Pierwszy raz skorzystalem z Zaby II i bardzro pozytywnie zaskoczyla. Niszczy te niebieskie prawie bez strat.

Ale to dopiero pierwsza runda. W wyzszych bedzie bardziej widac roznice.

Ustawilem 2 swobodne wzmocnienia + feniks najedzony, cuda wojskowe slabo rozwiniete.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Generalnie dobrym wsparciem może być tu pszczeli, gdy mamy prawie same lekkie strzelające radzi sobie porównywalnie ze strategiem (pszczelego mam na *** a stratega na **). Nie zauważam, żeby strateg był tu wybitnie lepszy od golema - przy przewadze lekkich strzelających owszem (w końcu jest wyspecjalizowany na ten typ wojska), ale przy składach mieszanych, z domieszką Generałów jednak są na nim nieco większe straty.
Przy generałach dodaję czasem driady (mam ***) lub kwitnących (mam na **), przy czym trzeba się liczyć z tym, że te jednostki dostaną wtedy po głowie, choć pozwala to ograniczyć straty na golemach/strategach.
Żaba ma słaby bonus na lekkie strzelające, więc używam jej jedynie gdy w zestawie jest więcej antycznych niż strzelających, i wtedy sprawdza się nieźle (mam na **).
Gram bez wzmocnień (tylko feniks), akurat ten turniej mi się zwykle przechodziło całkiem łatwo.
 

DeletedUser2340

Guest
@chris07070707, fajne są Twoje opisy ale czy mają odzwierciedlenie dla wszystkich graczy? Dziś grałem 2 gwiazdkę w turnieju i na 35 prowincji ponad połowę zrobiłem akrobatą ostrzy.
Żaba leniwa u mnie średnio się sprawdza, może dlatego, że mam ją na pierwszym poziomie.
Stratega orków i wojownika mam na ** ale wydaje mi się, że lepiej się sprawdza golem.
 

DeletedUser2017

Guest
Dziś grałem 2 gwiazdkę w turnieju i na 35 prowincji ponad połowę zrobiłem akrobatą ostrzy.
Żaba leniwa u mnie średnio się sprawdza, może dlatego, że mam ją na pierwszym poziomie.
Stratega orków i wojownika mam na ** ale wydaje mi się, że lepiej się sprawdza golem.
Na pierwszych 2 gwiazdach można walczyć w sumie czym się chce jednak czy twoje straty są odzwierciedleniem wyniku ? Zabawa zaczyna się dopiero od 3 gwiazdy i w prowincjach +10. Wydaje mnie się że @chris07070707 przedstawia najbardziej optymalny plan walki powodujący najmniejsze straty własne.
Faktem jest też to że walcząc wg. poradników IG nasze straty byłyby o wiele wyższe ponieważ pisano je dawno temu kiedy nie było takich dobrodziejstw jak np. feniks czy wzmocnienia dla wojska. Na marginesie to patrząc na te ich poradniki to trzeba byłoby szkolić znacznie więcej różnego rodzaju jednostek własnych na dany turniej bo mogą się przydać :)
 
Dziś grałem 2 gwiazdkę w turnieju i na 35 prowincji ponad połowę zrobiłem akrobatą ostrzy.
Żaba leniwa u mnie średnio się sprawdza, może dlatego, że mam ją na pierwszym poziomie.
Stratega orków i wojownika mam na ** ale wydaje mi się, że lepiej się sprawdza golem.
Jak napisal Przemek, na pierwszych 2 gwiazdkach nie widac jeszcze wielkich roznic. Z ciekawosci przeklikalem runde turnieju w wiosce, w ktorej w sumie nie zamierzalem robic turnieju, zeby sprawdzic walke pierwszopoziomowymi Zabami. Zaby I na pierwszej gwiazdce radzily sobie bardzo dobrze, Golemy tez, Stratedzy orkow takze...

W glownym miescie przetestowalem juz rozne oddzialy na wszystkich 6 gwiazdkach i podtrzymuje to, co napisalem w pierwszym poscie. Zaby II swietnie sobie radza na pierwszych 2 gwiazdkach, na tym etapie maja nawet nizsze straty od Golemow i Strategow. Od 3 gwiazdki Zaby maja juz zbyt wysokie straty, ale wciaz mozna je wystawiac przeciwko kombinacjom z przewaga Antycznych Orkow. Od 3 gwiazdki lepiej sobie radza Golemy, ale jeszcze lepiej Stratedzy Orkow II. Testowalem to zarowno bez Swobodnych ulepszen jednostki, jak i z nimi.
@chris07070707, fajne są Twoje opisy ale czy mają odzwierciedlenie dla wszystkich graczy?
Na pewno nie, ale dla wiekszosci raczej tak, bo opieram sie nie tylko na swoich doswiadczeniach, ktore zebralem na roznych stopniach rozwoju, ale tez na doswiadczeniach innych graczy, ktorych styl gry i walki bywa czasem bardzo rozny ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2340

Guest
*** w turnieju. Drewno jest moim bonusem. Mam zaklęcie na złotym feniksie, 3x swobodne ulepszenie jednostki, 2x oświecony lekki strzelec. Ta sama konfiguracja przeciwników, mój oddział 120, przeciwnika 121 i w żabach mam większe straty niż na samych golemach.
 
Nie napisalem bron Boze, ze Ci nie wierze, przeciwnie, uwazam to za cenna dodatkowa informacje. Wniosek z naszych polaczonych testow wyplywa dla mnie taki:

Zaby na pierwszym poziomie sa na pierwszej gwiazdce minimalnie lepsze od Golemow (moje testy na 1 gwiazdce), ale na drugiej to Golemy sa juz lepsze (Twoje testy na 2 gwiazdce).

Zaby na drugim poziomie (czyli Zaby II) nawet na 2 gwiazdce sa lepsze od Golemow (to znow moje testy), dopiero od 3 gwiazdki to Golemy maja mniejsze straty (rowniez moje dzisiejsze testy).

EDIT: ciekawie byloby sie dowiedziec, do ktorej gwiazdki Zaby III (czyli te z XV epoki) moga dotrzymac kroku Golemom i Strategom. Nie mam ich jeszcze odblokowanych i pozostaje miec nadzieje, ze jakis gracz z konca drzewka podzieli sie z nami takimi informacjami :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2004

Guest
Czy ktoś walczył Żabim Księciem w takim turnieju?Jeśli tak to jest lepszy u ludzi od Precyzyjnego Kanoniera w dalszych gwiazdkach?
 
Do góry