• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przebudowa miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4524
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4524

Guest
Czesc,
chcialam zaproponowac wprowadzenie opcji przebudowy miasta, w ktorej to byloby mozliwe sciagniecie wszystkich budynkow i drog z mapy (moze oprocz ratusza) do tymczasowego inwentarza i mozliwosc poukladania ich z powrotem. Z tym ze warunkiem byloby oczywiscie, ze aby zapisac dokonane zmiany nalezy postawic na mapie wszystko co sie sciagnelo. Nic nie moze zostac w inwentarzu. Inaczej wsystko wraca do pierwotnego stanu. Byloby to bardzo pomocne, poniewaz budynki zmieniaja swoj rozmiar wraz z podnoszeniem ich levelu i aby je rozbudowac trzeba ciagle przesuwac sasiednie budynki, a z tego robi sie straszny chaos w miescie. Uwazam, ze oprocz piecia sie w gore i posiadania duzych liczb w grze wazna jest tez estetyka gry. Zaklecie Teleportacja Budynku uwazam za niewystarczajace.
 

Midi67

Rozbójnik
Jestem na nie. Według mnie taka opcja wypaczyłaby sens tej gry.
Gram już wiele lat, właśnie skończyłem 15 rozdział.
Jedną z fajnych rzeczy, która jest w Elvenarze jest to, że rozbudowę/przebudowę miasta trzeba planować z wyprzedzeniem. Pomaga w tym spora ilość narzędzi dostępnych w sieci lub zwykły excel :)
Wiadome jest też to, że wszystkie zmiany wprowadza się w okresie pomiędzy nowymi rasami gdy w mieście pojawia się trochę wolnego miejsca.
 

DeletedUser4524

Guest
Ciezko jest planowac z wyprzedzeniem jesli niewiadomo jaki bedzie ostateczny rozmiar budynku. Widzialam narzedzie do planowania miasta w Elvenar ale nie jest to bardzo przydatne jesli nie ma wolnego terenu. Aby swobodnie przebudowac miasto potrzeba minimu 3-4 kratki terenu (niektore budynki sa wieksze nic 5x5 tych malych krateczek) a zdobycie tyle terenu zajmuje duzo czasu i musialabym nic nie budowac ani nie powiekszac przez caly ten czas.
Jestem dopiero w 6 rozdziale (pierwsza rasa) wiec jeszcze nie przechodzilam miedzy rasami.
 

Nusion

Kapłan
Ciezko jest planowac z wyprzedzeniem jesli niewiadomo jaki bedzie ostateczny rozmiar budynku
Rozmiar wszystkich budynków w każdym rozdziale dla obu ras można sprawdzić w wiki ("ludziki" w prawym dolnym rogu w grze).
Przebudowa miasta nie zawsze jest łatwa, ale daje satysfakcję. Planowanie jest istotą tej gry, bez tego byłaby po prostu nudnym klikaniem.
Dlatego na nie

EDIT:

Zajrzałam do Twojego miasta @Mareritt. Jesteś w 6 rozdziale a trzymasz masę budynków eventowych z 3-4 rozdziału. One już dawno straciły swoją wartość. W każdym evencie można zdobyć nowe budynki z populacją i kulturą. Przestarzałe budynki trzeba bez sentymentów wywalić i zastąpić je nowymi silniejszymi, co pozwoli zaoszczędzić miejsce bo będziesz potrzebowała ich mniej.
Poza tym masz za dużo dróg i bardzo dużo niewykorzystanych luk pomiędzy budynkami. Można by tam odzyskać co najmniej 3-4 ekspansje, a pewnie jeszcze więcej.

A więc co możesz teraz zrobić?
Zajrzeć do inwentarza, poszukać najnowszych budynków eventowych, policzyć ile najsłabszych możesz nimi zastąpić (sprawdzasz wartości na kratkę). Następnie wywalasz bez żalu z miasta te najsłabsze, co da Ci tymczasowo trochę miejsca na roszady. Przemeblowujesz miasto ustawiając budynki jak najbardziej ekonomicznie - czyli krótszym bokiem do drogi (oczywiście uwzględniasz w razie potrzeby ich nowy rozmiar). Zmniejszy to ilość potrzebnych dróg i odzyskasz miejsce. Nie zostawiasz luk przez co również odzyskasz miejsce. Na koniec wstawiasz z inwentarza nowe bydynki eventowe, żeby odzyskać kulturę i populację.
Zdziwisz się ile miejsca będzie nagle w Twoim mieście.
Ale to wszystko trzeba dokładnie zaplanować i policzyć
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4524

Guest
Dzieki za podpowiedz :) No wlasnie nie chcialam wywalac tych starszyc budynkow eventowych chyba ze wzgledow sentymentalnych :p Zwlaszcza ze jest mozliwosc ulepszania budynkow do wyzszych rozdzialow, chociaz jest to czasochlonne. Te luki miedzy budynkami trzymam na rozbudy do wyzszych leveli.
 

Sorcha

Rycerz
Dla mnie do rozdziału orków, później czarowników i smoków (ale to inna historia) wystarczyło zostawić trochę wolnego miejsca, jedną ekspansję ( 5x5) i można było sobie czasem nieźle poprzestawiać budynki czasem nawet bez burzenia. @Nusion ma rację planować trzeba z wyprzedzeniem, co do populacji rozbudowuj, budynki które nie zmieniają po rozbudowie rozmiaru, chyba wiesz jak to sprawdzić. Jeśli chcesz rozbudować budynek a on zmienia rozmiar to już musisz mieć wolne miejsce dla niego.
 

Nusion

Kapłan
Zwlaszcza ze jest mozliwosc ulepszania budynkow do wyzszych rozdzialow
Masz bardzo dużo tych starych budynków, do ulepszenia ich o 1 poziom potrzebujesz 1 zaklęcie renowacji na kratkę! To nieopłacalne podnieść je wszystkie. Poza tym zaklęcie renowacji jest zbyt rzadkie i przez to zbyt cenne, żeby poświęcać je na stare budynki eventowe, które można łatwo zastąpić innymi. Renowacje lepiej zachować do ulepszania unikatowych wartościowych budynków jak np. budynki ewolucyjne czy silne zestawy.
 

Proqrator

Rozbójnik
Zaglosowalem na nie. Uwazam ze dodanie teleportacji juz wystarczajaco ulatwilo przebudowe.
Zwykle wieksze przebudowy robi sie miedzy rasami wiec po ich usunieciu jest sporo miejsca na przestawianie. A jesli musimy to zrobic w trakcie wystarczy schowac zakleciem 1-2 mozliwie najwieksze budynki i mamy przestrzen.

Do przebudowy brakuje mi tylko wyswietlania krateczek w trybie sprzedawania (moze juz jest nie bylem z pc juz chwile) i pogrubienia granic ekspansji w trybie przestawiania do szybszego liczenia krateczek.
 

Elelkal

Rozbójnik
Duplikat, został odrzucony przez CM, więc tyle powinno wystarczyć. Oraz sens wprowadzania "teleportacji" mijałby się z celem przy takim pomyśle.
 

DeletedUser4524

Guest
Jestem zaskoczona, ze tylu osobom podoba sie to cale "kimbinowanie" z przestawianiem i planowaniem i ze to jest wlasnie urok gry :) Ale to moze dlatego ze mam bzika na punkcie organizacji i ladu wiec jak mam cos uporzadkowac, co by to nie bylo, to lubie wszystko wyciagnac do ostatniej rzeczy i poukladac od nowa. No coz, trudno :) Mi osobiscie podoba sie ten pomysl wlasnie z Foe.
 

Sorcha

Rycerz
Jestem zaskoczona, ze tylu osobom podoba sie to cale "kimbinowanie" z przestawianiem i planowaniem i ze to jest wlasnie urok gry :) Ale to moze dlatego ze mam bzika na punkcie organizacji i ladu wiec jak mam cos uporzadkowac, co by to nie bylo, to lubie wszystko wyciagnac do ostatniej rzeczy i poukladac od nowa. No coz, trudno :) Mi osobiscie podoba sie ten pomysl wlasnie z Foe.
Jak tobie podoba podoba się pomysł z FoE to czemu nie grasz w FoE, a może grasz? Tam jest ten pomysł ale z organizacja młotków ciężej bo "złodzieje" chodzą po miastach. i cała produkcję mogą ukraść. Tutaj jest z tym spokój, ale to nie powód żeby z dwóch gier robić jedną.
 

DeletedUser

Guest
Dokłądnie cały urok Elvenaru polega na:
- że tu nikt ci nic nie zabierze, zburzy itd (poza firmą :p)
- to powoduje że nie masz żadnej presji czasu
- to powoduje że jednym wyzwaniem jest właśnie "układanie" miasta czyli tetris i to już zaburza teleportacja, która w sensownym bractwie (zapraszam do siebie na S2! - ok koniec reklamy) jest możliwa do zdobycia w dużych ilościach.
Do tej pory narracja zespołu była: "Jako kara za zrobienie błędu w budowie miasta to wyburzanie", czyli czas gracza a tego już nie ma

I tak jak na mój gust mamy za dużo FOE w Elvenarze
 

Tajniakos

Paladyn
Zagłosowałem na nie. Właśnie cały urok tej gry polega na swoim puzlowym charakterze. Zaklęcie teleportacji i tak w znacznym stopniu może pomóc graczom w ustawieniu budynków w przypadku braku miejsca.

Jestem zaskoczona, ze tylu osobom podoba sie to cale "kimbinowanie" z przestawianiem i planowaniem i ze to jest wlasnie urok gry :) Ale to moze dlatego ze mam bzika na punkcie organizacji i ladu wiec jak mam cos uporzadkowac, co by to nie bylo, to lubie wszystko wyciagnac do ostatniej rzeczy i poukladac od nowa. No coz, trudno :) Mi osobiscie podoba sie ten pomysl wlasnie z Foe.
Moim zdaniem dużo ciężej jest poustawiać budynki, które są w inwentarzu niż gdyby były w mieście ponieważ układ puzlowy o którym wspomniałem wymusza częste dopasowywanie budynków aby połączyć je rozmiarem a jednocześnie pozyskać jak najwięcej wolnego miejsca.
@Mareritt, Nusion trafnie wskazała Tobie gdzie możesz w swoim mieście poszukać brakującego miejsca i uwierz, że wolnego miejsca masz bardzo dużo.
W Twoim przypadku wyrzucenie tylko połowy dróg, których masz zbyt wiele wystarczy Tobie na przesunięcie Twoich budynków tak aby stały obok siebie (warsztaty, obok warsztatów, rezydki obok rezydek itd) Pozwoli Tobie to odzyskać tyle miejsca oraz zmniejszy ilość dziur,które są u Ciebie co krok. Postaraj się również po zdobyciu ekspansji na zniwelowaniu schodowego układu miasta bo to też utrudnia rozmieszczanie budynków w mieście.
Zrobisz jak uważasz bo każdy gra po swojemu i ma do tego prawo :) Posłuchaj rad Nusion a Twoje miasto będzie cieszyło oko ładem i porządkiem, który tak lubisz :)
 

DeletedUser174

Guest
pomijając negatywne opinie pomysł powinien dostać status >odrzucone przez twórców gry<

wielokrotnie temat schowka był wałkowany i oficjalne stanowisko brzmi: nie ma szans na wprowadzenie. Zresztą słusznie. A teraz jak jest jeszcze teleportacja??? Czasami nawet na takiej klikane jak elvenar dobrze jest włączyć mózg, bo inaczej to jeszcze małpy zaczną w to grać
 
Do góry