• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

xEasyRiderx

Rycerz
czy to oznacza ze one na pewno bedą? I że to bedą te same feniksy które znamy? A może w nowym wydaniu będzie zestaw 3 nowych feniksów i będą ozdobą dekoracyjną tylko albo inną maskotką?
Co do feniksów a przyszłego eventu to prawda że możemy się tylko domyślać jednak byłoby dobrym gestem gdyby twórcy gry przynajmniej wprowadzili artefakty dla istniejących już do zdobycia w Akademii Magi feniksów.
Skoro one tam się pojawiają a nie można ich podnosić na wyższy poziom ze względu właśnie na brak w/w artefaktów to po co one początkującym graczom - dla ozdoby ?
 

Koval92

Kapłan
Zastanawiałem się nad tym kiedyś i wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby wróciły dokładnie te same budynki. Zbyt dużo problemów by to rodziło.
Po pierwsze, są pewnie gracze, którzy mają jeszcze jakieś niezużyte artefakty do ewolucji Feniksa - pasowałyby, czy nie?
Po drugie, część graczy już ma Feniksy, a część nie ma - czy wszystkim jednakowo pozwolili by zdobywać nowe Feniksy w evencie?
Po trzecie, Feniksy można trafić w Akademii - jeżeli bym sobie takiego wytworzył przed eventem, to będę mógł dodatkowego zdobyć w evencie?
To takie pierwsze z brzegu wątpliwości, na które nie ma dobrych odpowiedzi - jeżeli zrobiliby ograniczenia, to pewnych graczy mogłoby to wykluczyć w ogóle z eventu, jeżeli ograniczeń by nie zrobili, to znowu pogłębili by różnice między graczami.
Więc, @Koval92, rzeczywiście nie jest rozsądne ogłaszanie takich informacji tylko na podstawie tego, że ktoś komuś coś napisał na Instagramie.

Chodziło mi o to, że nie warto zużywać prowincji na tak badziewną nagrodę główną jak teraz, na wiosnę nawet jak zmienią feniksy na inne (co też bym chciał bardzo, np zielonego feniksa itd, natomiast przeczuwam te same) to będzie tam warto zrobić za pomocą tych prowincji questy a nie teraz, ale oczywiście rozumiem inne opinie
 

visit0r

Paladyn
co w trawie piszczy w temacie magazynowania uszkodzonych odłamków run?
kiedyś był na forum tekst o planowanym zwiększeniu ilości możliwej do posiadania
miało zostac wprowadzone ale przez wiele miesięcy cisza ;(
 
Zastanawiałem się nad tym kiedyś i wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby wróciły dokładnie te same budynki. Zbyt dużo problemów by to rodziło.
Struktura eventu karnawalowego na becie pokazuje, ze tworcy wyciagneli wnioski z Syrenek i z Zodiakow (lepiej pozno, niz wcale). Mam nadzieje, ze dalej pojda tym tropem i ze Feniksow Ognia juz nie bedzie. Moga sobie byc jakies inne Feniksy, dajace inne bonusy, ale jesli bedzie mozliwosc zdobycia jeszcze chocby jednego dodatkowego Feniksa Ognia, to bedzie pozamiatane, ta gra bedzie lezec i kwiczec, a o jakimkolwiek balansie nie bedzie juz moglo byc mowy. Niektore jednostki juz z jednym Feniksem staly sie moim zdaniem zbyt silne w porownaniu do innych (chocby Zaba III czy ludzki Kaplan), a jesli dodac im jeszcze dodatkowe +50% ataku... Szczegolnie Zaba III stalaby sie wtedy prawie niesmiertelna i ze swoim zasiegiem 10 pol bylaby w stanie wykanczac dowolnego przeciwnika z konca mapy (z mocnym naciskiem na dowolnego). Ba, z +100% ataku nawet zwykly Kanonier okazalby sie nagle jedna z najlepszych jednostek w grze (nie zartuje), a jednostki ciezkie i lekkie stalyby sie prawie calkowicie zbedne, liczylyby sie juz tylko jednostki dystansowe.

Jedynym sensownym rozwiazaniem bylyby moim zdaniem zupelnie inne Feniksy z innymi bonusami, ale artefakty do nich powinny pasowac rowniez do Feniksow z zeszlego roku. Starsi gracze mogliby postawic sobie jakis nowy budynek, natomiast ci, ktorzy nie maja Feniksa Ognia na 10 lvl i wytworzyli go sobie w Akademii, mieliby wybor. Albo stawiac nowy budynek/budynki, albo poswiecic zdobyte artefakty na wyewoluowanie ktoregos ze starszych Feniksow.
I wilk bylby syty, i owca cala.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
To co @chris07070707 napisal wydaje sie najbardziej sensowne, tez uwazam ze powinni dac mozliwosc zdobycia nowym graczom artefaktow do feniksa ognia(lub innego), ktory sobie zbuduja w akademii, bo jesli dadza drugiego podobnego na wielkanoc to rzeczywiscie balans bedzie juz calkowicie lezal i kwiczal.
Naprawde tesknie za jakims fajnym uzytecznym i ładnym zestawem. Ba chcialbym miec tez mozliwosc dokupienia budynku z starych zestawow, niestety rok temu nie zebralem calego karnawalowego na 3 swiecie, braklo Tawerny i teraz nie mam zadnej opcji zdobyc ten budynek.
Ogolnie przyszedl mi do glowy pomysl listy zadan o rosnącym poziomie trudnosci, zadan ktore byly by jednoczesnie Achivmentami z kamieniami milowymi, i mozna by to dodac do gry, napewno zwiekszylo by ruch i zainteresowanie, a nagrody co ktorys kamien dac wlasnie do wyboru 1 budynek z poprzednich zestawow, dowolny artefakt, renowacje czy schemat. Mowie o takim calkowicie endgamowym niekonczoncym sie evencie z ciekawymi nagrodami, ale jednoczesnie z sporym poziomem trudnosci, cos co by sie tam robilo gdzies w tle, zawsze by bylo jakas marchewka na kijku i zacheta by grac dalej zdobywac/podbijac/rozwijac sie. Jak mi sie troche osobiste zycie uspokoi, to usiade i popelnie rozpiske nagrod, zadan, samej idei jakby to mialo wygladac
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1256

Guest
Zasadniczo ta gra już leży, bo balans jest okropny. Nastawiłem się na turniej by go wygrać. Niestety zrobienie 60 prowek na 6 gwiazdek to za mało, bo ktoś miał więcej dostępnych prowek.
 

Tajniakos

Paladyn
Zasadniczo ta gra już leży, bo balans jest okropny. Nastawiłem się na turniej by go wygrać. Niestety zrobienie 60 prowek na 6 gwiazdek to za mało, bo ktoś miał więcej dostępnych prowek.
Zasadniczo to balans gry nijak ma się do ilości zdobytych prowincji (każdy ma jednakowe szanse na ich pozyskanie). Wiadomo natomiast, że ich ilość ma w turnieju niebagatelny wpływ.
 

Koval92

Kapłan
Ciekawe czy kiedykolwiek wpadną na pomysł daily questów albo nagrody za logowanie/czas online w grze
W ogóle czy ktoś zauważył jak mocno niska jest wartość waluty w tym evencie jaką zdobywamy?
Daily questy dali tylko po to, żeby obniżyć wartości z questów i wychodzi prawie tak samo jak w zimowej magii:
(4759 z głównej linii karnawału + daily questy, 4810 z głównej linii zimowej magii)

Edit: nie zaczynajcie sobie znowu dogryzać poniżej bo zaraz znowu nożyczki moda was skoszą, nie ma sensu
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1256

Guest
Tajniakos twoja mądrość mnie powaliła. Nie ma równości i nigdy nie będzie. Łatwość tej gry już się ma nijak do umiejętności w nią grania.
 

Sorcha

Rycerz
Ciekawe czy kiedykolwiek wpadną na pomysł daily questów albo nagrody za logowanie/czas online w grze
W ogóle czy ktoś zauważył jak mocno niska jest wartość waluty w tym evencie jaką zdobywamy?
Daily questy dali tylko po to, żeby obniżyć wartości z questów i wychodzi prawie tak samo jak w zimowej magii:
(4759 z głównej linii karnawału + daily questy, 4810 z głównej linii zimowej magii)
Mam nadzieję, że nie. Ten temat był już kiedyś dyskutowany. Ale @Koval92 jak chcesz być "niewolnikiem" zbierania nagród za logowanie zamiast skupić się na grze to twoje prawo. Bo to tego się to by w końcu sprowadzało. Mogło by nawet niektórych graczy zniechęcić (moim zdaniem) do gry.
 

Koval92

Kapłan
Mam nadzieję, że nie. Ten temat był już kiedyś dyskutowany. Ale @Koval92 jak chcesz być "niewolnikiem" zbierania nagród za logowanie zamiast skupić się na grze to twoje prawo. Bo to tego się to by w końcu sprowadzało. Mogło by nawet niektórych graczy zniechęcić (moim zdaniem) do gry.

W sumie tak, ale już w tej chwili ludzie są niewolnikami tej gry. Ile to osób znam co sobie budziki nastawia, żeby studnie zbierać itd
Ja tak nie robię i co kilka dni tracę zbiór jeden, po prostu nie jestem w stanie z zegarkiem na ręku zbierać co 12h.
Tragiczne czasy zbiorów na budynkach ewolucyjnych i studniach niestety niejako wymuszają takie zachowania, jeżeli ktoś nie chce stracić połowy diamentów ze studni w czasie snu. Były prośby, żeby zmienić budynki 48h na 45h, 24h na 21h (tak jak jest biblioteka kamienia księżycowego), żeby ludzie jak zapomną raz zebrać to szybko mogli bez straty cofnąć się do godziny o której zbierali, no ale nic z tego...
 
Zasadniczo ta gra już leży, bo balans jest okropny.
Tu pelna zgoda, sam to powtarzam do znudzenia juz od bardzo dlugiego czasu. W sumie od momentu wejscia Feniksow.
Tajniakos twoja mądrość mnie powaliła. Nie ma równości i nigdy nie będzie. Łatwość tej gry już się ma nijak do umiejętności w nią grania.
Tu akurat Tajny ma racje, a Ty wlasnie napisales cos niezbyt pochlebnego dla samego siebie (sorry :)). Nie czepiam sie, szanuje Cie jako gracza i milo wspominam czas, kiedy gralismy razem w jednym bractwie, ale do umiejetnosci grania (Twoje wlasne slowa) nalezy takze umiejetnosc przewidywania. Juz ladnych pare miesiecy temu dla pewnej grupy graczy stalo sie zupelnie jasne, ze przy stale wzmacnianym wojsku i zalewie przyspieszaczy, za niedlugi czas w walce o turniejowe topki liczyc sie bedzie wylacznie ilosc podbitych na mapie prowincji. Jesli ktos zorientowal sie juz wtedy (na dlugo przed Syrenkami) i konsekwentnie do tego dazyl, to teraz nie ma na co narzekac. Tyle, ze te prowincje musieli sobie najpierw w pocie czola wypracowac, same z nieba nie spadly. Na s2 to bylo moze 2-3 graczy, na s3 tak samo, a na s1 tez tylko kilku, w kazdym razie bylo kilku takich, ktorzy poszli wlasnie w tym kierunku i teraz nie placza, ze maja za malo prowincji. Reszta grala zachowawczo, klikajac "po staremu" i... w rezultacie zostala w turniejach z tylu. Takze wbrew Twojej opinii (do ktorej masz pelne prawo) uwazam, ze to wlasnie umiejetnosc grania spowodowala, ze niektorzy radza sobie teraz troche lepiej, niz inni. Nie da sie teraz ot tak z marszu zamarzyc sobie "a zrobie se topke", bo bez dlugiego przygotowania nie jest to mozliwe i nie mam tu na mysli tygodnia albo dwoch. Kiedys tez nie bylo to mozliwe, tyle ze przygotowania polegaly na czym innym.
Nastawiłem się na turniej by go wygrać. Niestety zrobienie 60 prowek na 6 gwiazdek to za mało, bo ktoś miał więcej dostępnych prowek.
No wlasnie. Jak mogles sie spodziewac wygranej w tym turnieju majac 60 prowincji, skoro juz na poprzednich Klejnotach 9 tygodni temu bez ponad 70 prowincji nie bylo nawet co myslec o wygranej ? I tak jest na kazdym serwerze juz od dluzszego czasu. Naprawde nie mozna sie nastawiac na zwyciestwo w turnieju z taka sama liczba prowincji, jaka sie mialo ponad 4 miesiace temu (wierz lub nie, ale Twoja wygrana wtedy mnie ucieszyla i chyba jako jedyny szczerze pogratulowalem :)).
 

Sorcha

Rycerz
Teraz nie jest źle, bo można zbierać na aplikacji, ale kiedyś jak jej nie było to jedyną opcją było to trzeba było o takiej godzinie wybudować studnie i potem zbierać, żeby pasowało (musiałeś mieć co te 12h dostęp do wersji na przeglądarce), a teraz wystarczy, że masz albo dostęp do telefonu i chwilę czasu. A co do twojej opinii, że ludzie są już teraz "niewolnikami" gry to owszem ale tylko ci, którzy się na to zdecydują. Zawsze masz wybór albo stracić część zbiorów i być "wolnym" albo być "niewolnikiem" gry , ale zebrać jak najwięcej może nawet wszystkie zbiory ciągu tych 100 dni.
 

DeletedUser1256

Guest
Chris ja nie mam pretensji że masz więcej prowincji i przewidziałeś taki rozwój, ale powinien być jakiś poziom walk na tych prowincjach, a nie sprowadzał się do bezmyślnego klikania. Serio jak patrzę ile czasu straciłem na to klikanie, chociaż po drugim dniu wiedziałem że nie mogę być pierwszy to aż nie wierzę. Zwyczajnie jest zbyt łatwo i nie mam z tego przyjemności.
 
Chris ja nie mam pretensji że masz więcej prowincji i przewidziałeś taki rozwój, ale powinien być jakiś poziom walk na tych prowincjach, a nie sprowadzał się do bezmyślnego klikania.
Co do tego to niestety przyznaje Ci racje, sama walka czy ilosc wojska potrzebna na turniej przestaly byc jakimkolwiek problemem. W bractwie mnie rugaja, kiedy tak gadam, ale nasze wojsko stalo sie po prostu za silne, a z przyspieszaczami z Iglicy jego ilosc tez juz nie stanowi zadnego problemu. Zupelnie na serio bylbym za zlikwidowaniem wzmocnien na wojsko w Akademii i w Iglicy, ale ten pomysl nie mialby zadnej szansy przejsc, poza tym wiekszosci graczy te wzmocnienia jednak bardziej pomagaja, niz szkodza.
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
nasze wojsko stalo sie po prostu za silne
Możliwe że dotyczy to graczy posiadających feniksa ognia, i jeśli ktoś kiedyś wpadnie na pomysł ( nie daj Panie) żeby utrudnić turnieje bo jest za łatwo, najbardziej uderzy to w graczy którzy tegoż ptaszka z różnych powodów nie posiadają. I tak po wprowadzeniu nowej rasy wzrosła trudność kolejnego turnieju.
Może więc bez poddawania takich pomysłów, jeszcze padną na podatny grunt.
Jak jest wam za lekko zawsze możecie wrócić do starych metod walki bez ognistego i misia;)
 
Tak @Aslana, wiem to wszystko :) Wlasnie wracam z wioski w Orkach, gdzie walczylem w Iglicy i wcale nie bylo mi do smiechu, wiec jestem na biezaco. Dlatego wlasnie napisalem, ze dla ogromnej wiekszosci graczy te ulatwienia w turniejach sa bardzo korzystne i potrzebne, bo umozliwiaja sensowny rozwoj. W sumie tylko niewielka grupa graczy ma takie "problemy" jak @krzyzyk31 czy ja sam, ale faktem jest, ze ten "problem" pewnej grupy graczy dotyka i powoduje, ze gra nie sprawia juz tyle satysfakcji, co kiedys. Ten temat troche wpisuje sie w temat spoilerow i gdybania, czy Feniksy z zeszlego roku powroca, czy nie. Jesli powroca, to ta na razie niewielka grupa znacznie powiekszy sie o nastepnych graczy, dla ktorych udzial w turniejach bedzie sie sprowadzal tylko do durnego klikania wszystkich prowincji, ktore maja.
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
ale powinien być jakiś poziom walk na tych prowincjach, a nie sprowadzał się do bezmyślnego klikania.

Kilka razy tez juz o tym wspominalem, w tej chwili jestesmy na etapie gdzie liczy sie kto ile czasu poswieci na klikanie, a nie kto jak przygotuje sie na turniej czy taktycznie do niego podejdzie, dlatego walka o wygranie turnieju stracila na wartosci. Dawno dawno temu 2017/2018(czasy przed feniksami, misiami przyspieszaczami wzmacniaczami - tak,tak byly takie czasy ;)) wynik w okolicy 6-7k to bylo murowane zwyciestwo (i jak cieszylo), ale zeby zrobic taki wynik to potrzebne byly tygodnie przemyslanych przygotowywan. A teraz ..

I slusznie mozna twierdzic, ze teraz jest lepiej, bo jest dobrobyt, bo turnieje daja kazdemu praktycznie ogromne ilosci PW czarow, reliktow run itp. Mnie jednak blizej do odczuc jakie prezentuja @krzyzyk31 i @chris07070707
 
Status
Zamknięty.
Do góry