• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

DeletedUser3335

Guest
hej, czy to tylko ja mam wrażenie, że ten event to jakaś ściema? nagrody główne jakiś szajs, nagrody dnia jakieś budyneczki ktorych nie ma gdzie stawiać i nawet po co, zadania w kółko to samo aż do zrzygania i już mnie zirytowały.
 

DeletedUser3335

Guest
ale tamte eventy były fajne, dobre nagrody, zadania poprzeplatane nie 3 razy pod rząd to samo...
 

Koval92

Kapłan
Eventy są coraz gorsze od jesieni, nowi gracze nie mają pojęcia jak eventy wyglądały dlatego oni mówią, że super świetne.

Z tego co wiem to Jędrzej co się za miśka przebierał w video z września odpowiada za produkt na Polskę, do niego pretensje

Trzeba podchodzić do eventu jako dodatek nieprzymusowy do uczestniczenia i tyle. To może być ciężkie bo wcześniej nacisk na te eventy był kładziony bardzo mocno. Były budynki całkowicie zmieniające balans gry. Zestaw tawerny niesamowicie silny, rozwiązuje raz na zawsze kwestię many fontanną, ma drugi najsilniejszy budynek od ziaren (orkiestra dęta), ma tawernę produkującą ponad 50k trzeciego sortu towarów dziennie. Ognisty feniks i niedźwiedzie zmieniły aspekt militarny. Syrenki, pierniczki, platformy, stonehenge i inne takie zapewniają manę/ziarna/towary bez potrzeby klikania w manufaktury, jak ktoś się loguje 1-2 razy dziennie to dzięki nim nie zostaje w tyle. Niektórzy gracze nie mają magicznych rezydencji, diamenty przeznaczali na ekspansje a zamiast magicznych rezydencji stawiali skały venara III, zimowe gwiazdki, cukierkowe drzewa ojca i święto igloo - jedyne budynki mogące się z magicznymi rezydencjami równać, a na pewno mocniejsze od zwykłych rezydencji.

Teraz np ucięto z eventu kolejny budynek - odrodzenie feniksa, które wiele osób stawiało i bardzo lubiło.
Bardzo silny pop/kult pod tym względem, że nieznacznie gorszy pod względem populacji od tych "średnich" jak platformy elfów/orków/smoków czy duchy świąt, a bardzo mocny pod względem kultury. I <ciach> - ucięto. Tak jak ucięto na jesieni sferyczny pieniek - najlepszy budynek na kulturę w grze. W zimie ucięto bardzo dobrą pod względem populacji wiedźmę lodowych gigantów. Co będzie następne? Oby nie skały Venara III i Wielka Aukcja (2 najlepszy budynek pod kulturę w grze).
 
Ostatnia edycja:

Eleanora2

Wędrowiec
Eventy są coraz gorsze od jesieni, nowi gracze nie mają pojęcia jak eventy wyglądały dlatego oni mówią, że super świetne.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Skała Venara III w II rozdziale jest o wiele mniej warta od Kultu Feniksa w IV w szczególności jeśli gracz nie należy do bractwa które regularnie robi 10-tą skrzynkę.
 

Koval92

Kapłan
Mojego autorstwa propozycja rozkładu budynków rasy w XVI rozdziale oparta na informacjach o rozmiarze budynków.
To jest tylko taka symulacja oparta na założeniu, że potrzebna będzie jedna ambasada każdej rasy a reszta budynków będzie bez limitu.
Całość zmieściła by się na terenie 25x19 i zawierałaby:
Portal "Senat" (8x8) z dostępem do drogi od północy (musi mieć połączenie z ratuszem)
Ambasadę Wróżek (6x10)
5 Herbaciarni (6x3) - muszą się łączyć z ambasadą wróżek bezpośrednio lub poprzez inną herbaciarnię
Ambasadę Krasnoludów (10x6)
5 Festiwali Piwa (3x6) - muszą się łączyć z ambasadą krasnoludów bezpośrednio lub poprzez inny festiwal piwa
5 krągów medytacyjnych (4x4) - muszą się łączyć z portalem bezpośrednio lub poprzez inny krąg medytacyjny
W razie potrzeby możliwe by było te 4 herbaciarnie z lewej o kratkę obniżyć albo 2 festiwale piwa z lewej o kratkę podnieść.
908ef292b5265.png
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
@Koval92 jakieś słuchy kiedy może pojawić się rozdział 16?

Marindor powiedział/a "jak będziemy gotowi"

Nie wiadomo, zobaczymy co teraz na becie będzie bo tam już event się skończył kilka dni temu. Niedługo zaczną majowy event testować bo z jakiegoś powodu w tym roku wszystko jest wcześniej, Feniks rok temu był od 15 kwietnia a teraz od 23 marca, Letnie Przesilenie było od 3 do 29 czerwca a teraz będzie w maju bo w roboczych nazwach budynków jest "maj, majowe" itd
 

DeletedUser1775

Guest
Marindor powiedział/a "jak będziemy gotowi"

Nie wiadomo, zobaczymy co teraz na becie będzie bo tam już event się skończył kilka dni temu. Niedługo zaczną majowy event testować bo z jakiegoś powodu w tym roku wszystko jest wcześniej, Feniks rok temu był od 15 kwietnia a teraz od 23 marca, Letnie Przesilenie było od 3 do 29 czerwca a teraz będzie w maju bo w roboczych nazwach budynków jest "maj, majowe" itd
Ten nowy event nawiązuje silnie do Beltane, stąd ten słup majowy i inne "majowe" budynki - a Beltane przypada właśnie na przełom kwietnia i maja :) Pewnie dlatego taki termin, a na letnie przesilenie, czyli Litha/Midsummer, może być kolejny, bo czemu by nie ;)
Możliwe że w tym roku dostaniemy zupełnie nowy kalendarz eventów, a nie kalkę z zeszłych lat. W tym roku nie było na przykład krótkiego eventu na walentyki, a za to dostaliśmy walentynkową platformę do ewoluowania z karnawałowego... Mi to pasuje, przynajmniej coś nowego, a nie schematem z lat poprzednich ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Ten nowy event nawiązuje silnie do Beltane, stąd ten słup majowy i inne "majowe" budynki - a Beltane przypada właśnie na przełom kwietnia i maja :) Pewnie dlatego taki termin, a na letnie przesilenie, czyli Litha/Midsummer, może być kolejny, bo czemu by nie ;)
Możliwe że w tym roku dostaniemy zupełnie nowy kalendarz eventów, a nie kalkę z zeszłych lat. W tym roku nie było na przykład krótkiego eventu na walentyki, a za to dostaliśmy walentynkową platformę do ewaluacj z karnawałowego... Mi to pasuje, przynajmniej coś nowego, a nie schematem z lat poprzednich ;)

Beltane jest rzadziej używaną formą (zanglicyzowaną) Belleteyn czyli Rozkwit. Inspiracja sagą wiedźmińską wyraźna.
Belleteyn, czyli Rozkwit – noc w kalendarzu elfów przypadająca na przełom 30 kwietnia i 1 maja, stanowiąca początek piątego savaedu roku – Blathe.

Opis

W większości miast i wiosek są wtedy organizowane huczne festyny, płoną ogniska z jodłowych pni, m.in. na Wzgórzu Sodden[1]. W czasie tej nocy powietrze jest wręcz przepełnione magią. Wybierani są Majowy Król i Majowa Królowa[2].
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Beltane jest rzadziej używaną formą (zanglicyzowaną) Belleteyn czyli Rozkwit. Inspiracja sagą wiedźmińską wyraźna.
A Sapkowski wzorowal sie na mitologii i wierzeniach slowianskich oraz celtyckich :)
taaa.. ciekawe co było pierwsze? Podobno to Sapkowski wymyślił też kikimorę :D ech... A może to Sapkowski stworzy całą mitologię słowiańską? Co z tego, ze ona istniała od kilku wieków.
Łapki opadają jakby to na Sapkowskim świat się kończył

a co do terminu nowej rasy to przecież od zarania dziejów gry zawsze tak było, ze nigdy nie mieliśmy daty. I dobrze nawet, Nawet nie chcę myśleć jaki byłby kocioł jakby im się terminy rozjechały... Powinniśmy się cieszyć, zę mamy przecieki... i tego wcześniej nie mieliśmy. Także zamiast pytać "kiedy" trzeba podziwiać (albo się irytować, ale to kwestia gustu:)
Łapki tez opadają na te pytania kiedy przygody, kiedy event, kiedy coś tam... od wczoraj gracie? Chyba nie. Na serio można się wstrzymać, bo to już zaczyna być irytujące
Cieszmy się z małych rzeczy no pw na apce, których jeszcze nie ma :D
 

Sorcha

Rycerz
A Sapkowski wzorowal sie na mitologii i wierzeniach slowianskich oraz celtyckich :)
taaa.. ciekawe co było pierwsze? Podobno to Sapkowski wymyślił też kikimorę :D ech... A może to Sapkowski stworzy całą mitologię słowiańską? Co z tego, ze ona istniała od kilku wieków.
Łapki opadają jakby to na Sapkowskim świat się kończył
Belleteyn is analogous to the real-world celtic holiday of Beltane (anglicised form of the insular celtic "Bhealtaine" and continental celtic "Belotenia"), which is still celebrated to this day.
W tłumaczeniu:
Belleteyn jest analogiczny do prawdziwego celtyckiego święta Beltane (zwartej formy wyspiarskiego celtyckiego „Bhealtaine” i kontynentalnego celtyckiego „Belotenia”), który jest nadal obchodzony do dziś.
Jak więc widzisz @kikimora nazwa święta pochodzi z mitologii celtyckiej, a po drugie gdzie w moim poście jest coś napisane o tworzeniu mitologii, jest napisane tylko o inspiracji sagą wiedźmińską (i są to tylko moje przypuszczenia). Sapkowski nie pierwszy nie ostatni poruszał temat mitologii słowiańskiej. Znam co najmniej jaszcze jeden cykl powieści oparty na tej mitologii, ale to już inny temat.
 

blazius1

Paladyn
Ja nie nadążam.
Wiemy że Jeden z budynków będzie przypominał Majowe Drzewko, albo nawet tak będzie się nazywał. Nawet daty eventu nie ma. I tylko z tego wnioskujecie, że twórcy oprą się albo na mitologii celtyckiej albo na tym co z tej mitologii wyjął sobie Sapkowski.

Nie za dalekie te wnioski? Albo nie nadążam.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
taaa.. ciekawe co było pierwsze? Podobno to Sapkowski wymyślił też kikimorę :D ech... A może to Sapkowski stworzy całą mitologię słowiańską? Co z tego, ze ona istniała od kilku wieków.
Łapki opadają jakby to na Sapkowskim świat się kończył

a co do terminu nowej rasy to przecież od zarania dziejów gry zawsze tak było, ze nigdy nie mieliśmy daty. I dobrze nawet, Nawet nie chcę myśleć jaki byłby kocioł jakby im się terminy rozjechały... Powinniśmy się cieszyć, zę mamy przecieki... i tego wcześniej nie mieliśmy. Także zamiast pytać "kiedy" trzeba podziwiać (albo się irytować, ale to kwestia gustu:)
Łapki tez opadają na te pytania kiedy przygody, kiedy event, kiedy coś tam... od wczoraj gracie? Chyba nie. Na serio można się wstrzymać, bo to już zaczyna być irytujące
Cieszmy się z małych rzeczy no pw na apce, których jeszcze nie ma :D
Wiele można Ci zarzucić, ale nigdy słońce bym nie pomyślał że nie umiesz czytać że zrozumieniem. Napisałem że Sapkowski się wzorowal na tych mitologiach i wierzeniach, a nie to że je wymyślił
 

Koval92

Kapłan
Ten nowy event nawiązuje silnie do Beltane, stąd ten słup majowy i inne "majowe" budynki - a Beltane przypada właśnie na przełom kwietnia i maja :) Pewnie dlatego taki termin, a na letnie przesilenie, czyli Litha/Midsummer, może być kolejny, bo czemu by nie ;)
Możliwe że w tym roku dostaniemy zupełnie nowy kalendarz eventów, a nie kalkę z zeszłych lat. W tym roku nie było na przykład krótkiego eventu na walentyki, a za to dostaliśmy walentynkową platformę do ewoluowania z karnawałowego... Mi to pasuje, przynajmniej coś nowego, a nie schematem z lat poprzednich ;)

Uwielbiam sabaty <3

@blazius1 Letnie przesilenie wzięło się właśnie od sabatu celtyckiego.

W te dni (19-23 czerwca) słońce wschodzi dokładnie w kierunku osi podkowy tego prawdziwego Stonehenge w UK a zachodzi w kierunku przeciwnym.

W tym evencie wiele nagród jest stylizowanych na kamienne kręgi, rok temu pojawiło się udekorowane Stonehenge, a w tym roku ewolucyjnym budynkiem jest drzewo, które od 1 do 3 poziomu jest "sadzone" a od 4 do 10 poziomu dekorowane, a potem mieszkańcy tańczą wokół niego. To jest oczywiste nawiązanie do świętych gajów z wierzeń celtyckich. Drzewa i kamienne kręgi pełniły role sakralne we wierzeniach celtyckich, tak samo Kurhany (Kurhan Menhiroka był w grze w 2017 roku).

Beltane jest świętym sabatem rozpoczynającym lato, wypada 30 kwietnia/1 maja. Być może w tym roku właśnie z tej okazji jest wcześniej event. Najwidoczniej Feniks jest Elvenarowym ukłonem w stronę religii wyznających wielkanoc (jajka, odrodzenie z popiołów symbolizowane przez feniksa), a event majowo-czerwcowy jest ukłonem w stronę wierzeń celtyckich, neopogańskich i regionalnych w Anglii/Irlandii.

By the way, mam te "drugie efekty" cudów z 16 rozdziału, do tych które już były (punkty rankingowe za skrzynki z turniejów i iglicy)
Jeden cud będzie produkować PW (raczej biblioteka iglicy biorąc pod uwagę jej opis) a drugi cud będzie produkować trujących pszczelich jeźdźców (raczej ta "arena turniejowa" co daje punkty za turniej bo ten cud jest bardziej wróżkowy, a pszczele jeźdźce to wróżkowe jednostki).
To będzie pierwszy cud produkujący "niekoszarowe" jednostki, ilości na poziom takie jak grzybki/bastion/piramida/akademia/ropuchy.

Aha, nie wiem czy to od dłuższego czasu czy od kiedy, ale cuda mają wpisane 35 poziomów, dziwne. Może oni już mają planowane rozszerzenie ale jeszcze go nie wprowadzili? Np ten nowy cud od PW ma wpisane 7 pw od 31 do 35 poziomu. Max 6 PW na 30.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1344

Guest
Jak większość zrobiłam event, ale z nudów bo co tu można robić. Wejść co 3 godz. zebrać i nastawić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry