• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

KatieKate

Zwiadowca
To nie do konca prawda. Pozostawiajac mistyczne obiekty na cele eventowe sa spore szanse na zgarniecie wszystkich nagrod glownych. Warunkiem jest aktywna gra.
A z drugiej strony co jest zlego w tym, ze trzeba by bylo wydac nieco diamentow? Niedosc ze sa dostepne bez wydawania zadnych pieniedzy, to jeszcze programistom tez nalezy sie cos za wyonywana prace, wiecnie zaszkodzi czasami "cos sypnac". Idac do sklepu pogre tez oczekujesz ze dostaniesz ja za darmo?
Mam dużo czasu i gram BAAARDZO aktywnie. Dlatego piszę, że IG chce nas nauczyć płacić za eventy, bo z tego co pamiętam to pierwszy event, w którym przy regularnej grze nie zbiorę wszystkich nagród głównych. Ps. Drugi, podobnie było w evencie karnawałowym.
 

DeletedUser3983

Guest
Myślę że brak recept w akademii może być związany z brakiem losowań,u mnie np.mam tylko tyle artefaktów ile wylospwalam wcześniej i już się skończyły przerobione na stare,a nowych brak bo nie ma co losować,nagrody dzienne są mizerne i szkoda na nie waluty a co za tym idzie nie ma co wymieniać w akademii.
 

DeletedUser4281

Guest
Myślę że brak recept w akademii może być związany z brakiem losowań,u mnie np.mam tylko tyle artefaktów ile wylospwalam wcześniej i już się skończyły przerobione na stare,a nowych brak bo nie ma co losować,nagrody dzienne są mizerne i szkoda na nie waluty a co za tym idzie nie ma co wymieniać w akademii.
na S1 mam jeszcze 6 artefaktow na wymiane i brak recept, a na s2 i s3 nie mam artefaktow na wymiane, ale za to juz kilka razy pojawialy sie recepty.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Ja na s2 i s3 uporczywie poluje na recepty aby zrobić stare artefakty nowe czekają w inwentarzu a recept ani widu.
Za to recepty na nowe artefakty widuję przynajmniej 1 dziennie :(
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
To tylko teoria, zbieralem esencje, nie losowalem nagrod, wiec nie mialem ani jednego nowego artefaktu, sporadycznie ale naprawde sporadycznie moze lacznie 4 razy na wszystkich 3 swiatach pojawily sie recepty na zmiane artefaktow. Zaczalem losowac pojawily mi sie nowe artefakty w ekwipunku, odrazu pojawily sie recepty w akademii. Moze tutaj jest jakas korelacja?
Druga sprawa wydaje mi sie ze bonus z brunatnych dziala na te nowe instanty
 

Koval92

Kapłan
Ale wydales 300 diamentow i o to wlasnie w tym chodzi.Dzialania IG sa tak przemyslane zeby gra zarabiala na wszelkie mozliwe sposoby.Zauwaz ze malo kto buduje nowego feniksa wiec wcale bym sie nie zdziwil jesli za jakis czas zmienione zostana jego statystyki i stanie sie pozadany.Co wtedy ?.Fantastyczna oferta wazna 24h na zakup artefaktow :D.

nic nie zarobiła bo to diamenty ze studni :D
Oni nie zarobią na mnie ani grosza od ponad roku czasu za takie traktowanie graczy.
Zniszczyli mi event na który czekałem pół roku, mogą się cmoknąć.

Nie wiem co wam sie dzieje bo ja juz recepty na stare artefakty 10x miałem (wykorzystałem 5 z nich)
To chyba jak nie macie artefaktów już do tworzenia ich to szansa wzrasta 10-krotnie
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja na s2 i s3 uporczywie poluje na recepty aby zrobić stare artefakty nowe czekają w inwentarzu a recept ani widu.
Za to recepty na nowe artefakty widuję przynajmniej 1 dziennie :(
Ja też receptę zmiany na stary artefakt miałem jedną na samym początku eventu, kiedy jeszcze nie miałem artefaktów i później drugi raz, który wykorzystałem. Od tej pory nic, a recept, żeby stare przerobić na artefakt Bażanta, to rzeczywiście sporo już było. Nie chcę zakłądać teorii spiskowych, ale jeśli nawet to kwestia losowości, to sprawa jest kompletnie schrzaniona, bo jeżeli ktoś będzie miał pecha i np. przerobi sobie tylko część artefaktów, to zostanie z paroma starymi i paroma nowymi, co już w ogóle będzie bez sensu.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Mnie udało się stworzyć 3 stare artefakty. Dodatkowo jeszcze 2 albo 3 razy widziałam możliwość przerobienia na stary, ale albo miałam tylko 1 nowy, albo nie miałam wcale, więc przepadło. Naiwnie liczę, że receptury pojawią się jeszcze w czasie Przygód, to wyciągnę Feniksa Ognia na 8 ewolucję.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Skonczylem event na 2 swiecie, udalo mi sie zebrac jesli dobrze licze 6 nowych ewolucji, nie no szok az tyle? To naprawde jest kpina, W pelni zrobiony event, losowania typowo pod dodatkowa walute, a tu raptem 6 artefaktow? Ladny policzek od IG dla graczy. Tam naprawde nie ma nikogo kto mysli? Nikt nie planuje, i zastanawia sie, jak cos bedzie dzialac na gre? Nikt tam nie przewiduje implikacji? Naprawde z eventu na event wyglada to coraz gorzej, juz pal licho z tymi artefaktami gdyby zostaly stare nagrody poboczne i dzienne. Pisalem wczesniej robilem go tylko dlatego zeby zrobic feniksa burzy, normalnie bym calkowicie olal
 

Robin66

Wędrowiec
Czuję się bardzo oszukany przez Inno w tym evencie. Ukończenie wszystkich questów (121 + dzienne) oraz zebranie większości esencji spadających co godzina pozwala na ewolucję feniksa do poziomu 6-7 jak wskazują wcześniejsze posty, Nikt jednak nie zauważył, że taka ilość esencji (limitowana) nie pozwala na zebranie opublikowanych nagród głównych - ostatnich 3, pomijając już same ewolucje feniksa. Jest to jawne oszustwo - machanie przed nosem czymś co w rzeczywistości nie jest w ogóle możliwe do osiągnięcia podczas eventu.
 

Vito Andolini

Zwiadowca
A ja rozumiem odczucia Robin66 moze nigdzie nie jest napisane ze zdobycie wszystkich nagrod jest gwarantowane ale zdobycie nagrody glownej przy maksymalnym zaangazowaniu powinno byc sprawa bezdyskusyjna.Oczywiscie kazdy ma swoj punkt widzenia ale nowi gracze nie obeznani z gra i zagrywkami IG moga czuc niedosyt i rozczarowanie
 

Koval92

Kapłan
A ja rozumiem odczucia Robin66 moze nigdzie nie jest napisane ze zdobycie wszystkich nagrod jest gwarantowane ale zdobycie nagrody glownej przy maksymalnym zaangazowaniu powinno byc sprawa bezdyskusyjna.Oczywiscie kazdy ma swoj punkt widzenia ale nowi gracze nie obeznani z gra i zagrywkami IG moga czuc niedosyt i rozczarowanie

Szczególnie jak wejdą na miasta pewnych graczy, zobaczą masę miśków z pop/kult większymi przy rozmiarze 3x3 niż nowe budynki przy rozmiarze 4x4 i efektami z kosmosu i wyjdą z gry bo po co się starać, jak już nie można takich skarbów zdobyć tylko jakieś śmieciowe budynki bo firma za tych kilku graczy ukarała całą społeczność
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Myślę że "karanie" jak to ująłeś @Koval92 nie ma tu nic do rzeczy. Problemem jest brak spójności w działaniach firmy i wpadanie z jednej skrajności w drugą. Skoro firma wypuściła babola w postaci możliwości zdobycia kilku czy kilkunastu nagród głównych pomimo ostrzeżeń które otrzymali to nikt nie może mieć pretensji do graczy że grali zgodnie z opcjami dla nich dostępnymi. Natomiast obecny event jest przegięciem w drugą stronę. Ciekawe co jeszcze nas czeka?
 

Koval92

Kapłan
Myślę że "karanie" jak to ująłeś @Koval92 nie ma tu nic do rzeczy. Problemem jest brak spójności w działaniach firmy i wpadanie z jednej skrajności w drugą. Skoro firma wypuściła babola w postaci możliwości zdobycia kilku czy kilkunastu nagród głównych pomimo ostrzeżeń które otrzymali to nikt nie może mieć pretensji do graczy że grali zgodnie z opcjami dla nich dostępnymi. Natomiast obecny event jest przegięciem w drugą stronę. Ciekawe co jeszcze nas czeka?

Po syrenach firma wprost nazwała niektórych graczy "oszustami" za co potem Marindor przepraszał.
Powiedział, że wykorzystaliśmy błąd który popełnił team, zezwalając na więcej niż 1-2 budynki ewolucyjne, bo więcej nie było przewidziane.

Na jesień miało już nie być powtórki, miało być "ciężko zdobyć choćby 2 budynki na maksymalny poziom".
Oczywiście było odwrotnie.

Po czym zmniejszają walutę z nieskończonej linii zadań z 80 na jesień do 20 na zimę, po czym kombinują ze skrzynkami, po czym zabierają całkiem ze skrzynek czasówki, zabierają nieskończoną linię zadań, a na koniec ucinają studnie życzeń z daily i obcinają Pop/kult budynkom ewolucyjnym tak, żeby w 16 rozdziale dawały mniej niż 2000 pop i produkowały w 24h tyle żywych towarów, co jedna manufaktura z 15 rozdziału w 3h.

Obstawiam, że skały Venara III albo wielką aukcję to sobie narysujemy palcem na ekranie. Albo będą 1-2 dnia.

Kiedyś było 6000 waluty z questów, na feniksie już było 4500 z głównej linii. Coraz mniej od Jesieni. Niedługo wystarczy tylko na 5 artefaktów.

W FOE nie dość, że mają permamentne studnie życzeń składane z 15 fragmentów, to jeszcze mają zestaw pomniejszania studni życzeń, składany z 15 fragmentów, żeby dawały to samo a zajmowały 2x3 zamiast 3x3! Mało tego, studnia może im wypaść z "codziennego wyzwania", eventu powtarzanego codziennie. My mimo próśb nie doczekaliśmy się daily questów jak w innych grach.
 
Ostatnia edycja:

Midi67

Rozbójnik
biorąc pod uwagę to, że event feniksowy dawno temu zakończyłem, nowej rasy nie widać :( na żywych serwerach i nic nie słychać, postanowiłem zalogować się na FoE i samemu zobaczyć co tam jest takiego innego. No i faktycznie event wiosenny daje budynek, który również jak feniks u Nas można podnosić, jednak "siła" budynku z Foe jest nieporównywalna to feniksa tutaj.
Dodatkowo oferty startowe na diamenty z opcja dodatku przez 7dni.

Co mi się podoba :) to również zapowiedź kolejnego rozdziału w drzewku badań a nie jak tutaj wszystko tajne przez poufne i nikt nic nie wie.

Jedyną rzeczą, którą Elvenar bije na głowę FoE jest grafika - tutaj jest super - a na FoE to takie plemiona plus :)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Po syrenach firma wprost nazwała niektórych graczy "oszustami" za co potem Marindor przepraszał.
Oczywiście że za takie stwierdzenie firma powinna przepraszać, bo zacznijmy od tego że takie stwierdzenie wogóle nie powinno paść.
Skoro firma wypuściła taki produkt na rynek znaczy że taki produkt był przewidziany, jeżeli był wadliwy wina leży po stronie firmy(producenta) a nie klienta. Żeby uniknąć problemów w kolejnym evencie wystarczyło wypuścić 1 nagrodę główną a zadania można było sobie pykać do woli, wcale nie było porzeby maksymalnie utudniać zdobycia drugiego czy kolejnego budynku nagrody głównej. To poprostu złe zarządzanie.
Zgadzam się z Tobą Koval co do tego że osłabianie kolejnych budynków eventowych, obcinanie waluty w eventach, oraz usunięcie studni źle wróży na przyszłość tej gry:(
 

visit0r

Paladyn
Oczywiście że za takie stwierdzenie firma powinna przepraszać, bo zacznijmy od tego że takie stwierdzenie wogóle nie powinno paść.
Skoro firma wypuściła taki produkt na rynek znaczy że taki produkt był przewidziany, jeżeli był wadliwy wina leży po stronie firmy(producenta) a nie klienta. Żeby uniknąć problemów w kolejnym evencie wystarczyło wypuścić 1 nagrodę główną a zadania można było sobie pykać do woli, wcale nie było porzeby maksymalnie utudniać zdobycia drugiego czy kolejnego budynku nagrody głównej. To poprostu złe zarządzanie.
Zgadzam się z Tobą Koval co do tego że osłabianie kolejnych budynków eventowych, obcinanie waluty w eventach, oraz usunięcie studni źle wróży na przyszłość tej gry:(
inne firmy gdy wypuszczą wadliwy produkt na rynek po jakims czasie gdy wyjdzie na jaw ze mozna miec wiecej niz przewidziano robia rollback, np o tydzien
 
Do góry