• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

mayder

Tancerz ostrzy
Na becie weszla dzis fajna poprawka. Jesli ktos celowo pominal badania na ekspansje w XV rozdziale i zapomnial je zrobic przed wejsciem do XVI rozdzialu, to nie musi juz od nowa stawiac budynkow rasowych, by te ekspansje zbadac. Surowce rasowe nie sa juz dla tych badan wymagane, zostaly zastapione zwyklymi surowcami.

Hallelujah brother, praise the Lord.

Jak się cieszę że byłem zbyt leniwy żeby się za to zabrać. Chociaż przez te półtora miesiąca bym już to dawno skończył, no ale xD
 

Koval92

Kapłan
Na becie została wprowadzona nieudokumentowana zmiana.
Od teraz każde miejsce w tworzeniu w akademii ma przyporządkowaną kategorię towarów, jakie można wytworzyć.

kategoria 1: czasówki,
kategoria 2: relikty i karma
kategoria 3: instanty monet, instanty młotków, zyski portalu
kategoria 4: PW, PW do cudów, fragmenty run, renowacja
kategoria 5: budynki
przykład:
1593800487058.png
1593800505593.png
1593800946111.png
źródło: https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/undocumented-changes.14468/page-2#post-86822 by Dony
W źródle są pokazane różne obrazki, z tego co jest pokazane wynika, że czasówki wyskakują tylko w 1 slocie, relikty i karma tylko w drugim itd.
Czyli nie będzie już np tak, że będą 3 czasówki różne, albo 3 budynki.

Btw: Co tam robi kodeks liścia? Czy czasami one nie były kiedyś usunięte już? Zimowa kapliczka to samo?
To teraz zdobyć ulepszenie dla wojska to bedzie masakra
 
Ostatnia edycja:
Na becie została wprowadzona nieudokumentowana zmiana.
Od teraz każde miejsce w tworzeniu w akademii ma przyporządkowaną kategorię towarów, jakie można wytworzyć.
Wydaje sie, ze to sie zgadza...
W źródle są pokazane różne obrazki, z tego co jest pokazane wynika, że czasówki wyskakują tylko w 1 slocie, relikty i karma tylko w drugim itd.
... ale to juz nie. Poszczegolne kategorie nie sa przyporzadkowane do okreslonych slotow. Przyklad dwoch kolejnych rozdan:

receptury.jpg
receptury2.jpg
 

Sorcha

Rycerz
Narzekaliście, że za dużo macie tego w inwentarzu, tamtego w akademii (po kilka razy jednocześnie) to teraz pogódźcie się z konsekwencjami Waszych narzekań. IG wam dało co chcieliście, czyż nie?;)
 

Koval92

Kapłan
To teraz jak będzie tylko jedno miejsce na budynki a dojdą znowu te szajsowate typu różnokolorowe ognie, różnokolorowe kodeksy, kapliczka zimowa plus te co są teraz, to szansa na jakiś boost do wojska będzie naprawdę marna... Z tego co pamiętam to kodeksy i zamrożone ognie poza czerwonym kodeksem i fioletowym ogniem były już usunięte jako zbędne bo słabsze, po kiedy grzyba powracają?
 
Narzekaliście, że za dużo macie tego w inwentarzu, tamtego w akademii (po kilka razy jednocześnie) to teraz pogódźcie się z konsekwencjami Waszych narzekań. IG wam dało co chcieliście, czyż nie?;)
Nie przypominam sobie narzekan, no chyba ze na kilka receptur na relikty na raz. Ta zmiana, jesli wejdzie tez u nas, powinna to wyeliminowac, czyli powinno byc lepiej niz bylo, wiec z jakimi "konsekwencjami" mamy sie niby godzic ? ;)

Tak ogolnie to skutki tej zmiany bedzie mozna ocenic najwczesniej po miesiacu-dwoch, ale wydaje mi sie, ze zmiana wyjdzie nam raczej na dobre. Istnieje wprawdzie prosty sposob, by ocenic to juz teraz, ale nie chce mi sie w to bawic. Wystarczyloby podliczyc w plikach gry wszystkie dostepne receptury, podzielic je na grupy wedlug ich typu (podobnie jak teraz na becie), a potem posegregowac je wg. okreslonego parametru widocznego w plikach gry (wg. ich priorytetu, czyli czestosci wystepowania). Porownanie pokazaloby wtedy jak na dloni, ktora grupa receptur (w sensie budynki, scrolle itp.) bedzie sie teraz pojawiac statystycznie czesciej, a ktora rzadziej. Ale zamiast sie w to bawic, wole to po prostu poobserwowac na zywo ;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Eventy dosłownie jeden po drugim więc nie wiem czemu dają budynki kulturowe do tworzenia.
 

Hassano

Łucznik
Bo tych budynków wogóle nie warto tworzyć w eventach. No chyba ze ktoś akurat zaplanował wymiane kultury bo ma z przed 2-3 epok ale na końcu drzewka to wogóle bez sensu. Tak na marginesie jest jakiś budynek który daje cerbery??
 

DeletedUser3983

Guest
Zapraszam do dyskusji.
Na becie weszla dzis fajna poprawka. Jesli ktos celowo pominal badania na ekspansje w XV rozdziale i zapomnial je zrobic przed wejsciem do XVI rozdzialu, to nie musi juz od nowa stawiac budynkow rasowych, by te ekspansje zbadac. Surowce rasowe nie sa juz dla tych badan wymagane, zostaly zastapione zwyklymi surowcami.
Mnie to już niepotrzebne,ale to dobrze dla innych gapowiczów
 

Effie

Wędrowiec
Na becie została wprowadzona nieudokumentowana zmiana.
Od teraz każde miejsce w tworzeniu w akademii ma przyporządkowaną kategorię towarów, jakie można wytworzyć.

kategoria 1: czasówki,
kategoria 2: relikty i karma
kategoria 3: instanty monet, instanty młotków, zyski portalu
kategoria 4: PW, PW do cudów, fragmenty run, renowacja
kategoria 5: budynki
Takie skategoryzowanie produktów akademii obserwuję u siebie na normalnym serwerze od jakiegoś czasu... Zawsze mam budynek z lewej, relikty z prawej, po środku jakiś instant itd. Ta systematyczność tego układu właśnie mi tu coś nie pasowała, bo pamiętam że wcześniej trafiało się po kilka instantów czy czasówek na rozdanie... Więc może to już nie tylko beta :p
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Takie skategoryzowanie produktów akademii obserwuję u siebie na normalnym serwerze od jakiegoś czasu... Zawsze mam budynek z lewej, relikty z prawej, po środku jakiś instant itd. Ta systematyczność tego układu właśnie mi tu coś nie pasowała, bo pamiętam że wcześniej trafiało się po kilka instantów czy czasówek na rozdanie... Więc może to już nie tylko beta
Ja też tak mam w obu miastach. Rozmawiałam o tym w moich bractwach i wygląda na to, że tylko jakaś część graczy załapała się do "grupy testowej". Już wcześniej bywało tak, że zmiana wchodziła najpierw tylko u niektórych graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry