• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

DeletedUser3159

Guest
Pamiętam, jaka "afera" była z misiami, że ktoś ma za dużo i to zmieni wyniki turniejów, baaa nawet cały świat ;)) Na swoim przykładzie mogę stwierdzić tylko tyle, że dzięki misiom łatwiej mi było dobijać się do czołówki, ale to musiało być okupione zbieraniem wzmocnień, karmy, młotków i przede wszystkim prowincji, a i tak wyżej ode mnie byli gracze z jednym czy dwoma misiami, więc o czym rozmawiamy?....

IG rozdawało "wędki" w postaci niedzwiadków, kto skorzystał niech ma!...ale sama wędka, bez przynęty, czyli karma+wzmocnienia jest nic nie warta...Zajmuje tylko cenne miejsce. Też robiłem całe drzewko niepotrzebnie i wielkości oddziałów powyżej 50 prówki już są kosmiczne. Niech się trafi wredna walka, którą trzeba powtarzać i już się można pozbyć całego wojska... Teraz kręcimy się wokół wzmocnień, bo żeby wygrywać wyższe walki trzeba je mieć! ;-) a skąd je brać??? gdy z akademii wypadają ,jak kozie z tyłka?!....

Co do zmian, jestem za tym aby nie decydowała ilość prowincji tylko umiejętności...
 

Wernychora

Wędrowiec
Pamiętajcie, że wszystkie ułatwienia muszą nieść za sobą utrudnienia, ponieważ to nie jest w ich interesie byśmy się wszystkiego dorobili na początku i skończyli grę w pół roku.
To nie takie proste wprowadzać ułatwienia, bo trzeba by dodatkowo kilka nowych ras rocznie. Wszyscy bylibyśmy na ostatnim rozdziale
Trochę o umiarkowanie proszę. Jednym potrzebne miśki, by lepiej się z tym czuć inni co innego. Grunt to jechać tym trabantem i modlić się żeby się nie rozleciał. Ot dygresja nt. IG
 

Sorcha

Rycerz
<ciach> Co do zmian w turniejach to zawsze komuś będą pasować, a innym nie. O czym my tu rozmawiamy jak nawet nie wiadomo kiedy to na live wejdzie. Skoro po obecnym evencie mają być przygody to chyba po przygodach dopiero!

wycięłam offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Niech zrobią jedną walke w prowincji i powiększenia nie mające wpływu na wojsko wroga, reszte zmian niech se w buty wsadzą i zostawią jak jest.. bo nie powiem jak płakaliście że chcecie 11 skrzynke to wam ig zrobiło tak że znowu zamiast lepiej będzie o wiele gorzej..
 

Sorcha

Rycerz
Niech zrobią jedną walke w prowincji i powiększenia nie mające wpływu na wojsko wroga, reszte zmian niech se w buty wsadzą i zostawią jak jest.. bo nie powiem jak płakaliście że chcecie 11 skrzynke to wam ig zrobiło tak że znowu zamiast lepiej będzie o wiele gorzej..
Po jedenastej by płakali, że chcą dwunastą itd, a tak dostaną 19 skrzynek hurtem ;) ! To może tym płaczącym na jakiś czas starczy! Zwłaszcza, że nagrody mają być symboliczne (Patrz filmik)!
 

blazius1

Paladyn
Parę nowych informacji z bety.
Nad czym teraz pracują:

- Zmniejszenie szansy pojawienia się many i orków w negocjacjach oraz nieznaczne zmniejszenie szansy pojawienia się monet i zasobów

Czy na becie widać już jak wiele tej many oraz orczych głów wymagane jest do turniejów? Czy może w kosztach uczty tego nie będzie??
 

Nusion

Kapłan
Czy na becie widać już jak wiele tej many oraz orczych głów wymagane jest do turniejów? Czy może w kosztach uczty tego nie będzie??

Niby coś wprowadzili z wczorajszą aktualizacją.
Zmniejszony został wpływ ekspansji, a głównie ekspansji premium, na trudność turniejów i Iglicy.
Zmniejszyli szansę na pojawienie się orków i many w turnieju.
Nieznacznie zmniejszono szanse na zapotrzebowanie monet i młotków.


Trudno mi powiedzieć, jak to będzie wyglądać w praktyce. W każdym razie w 15 rozdziale nie miałam wczoraj ani jednej uczty za orki i manę w prowincjach 1-9, ale nie wiem, czy to reguła, czy przypadek. W dalszych prowincjach już były, ale nie umiem powiedzieć, czy było ich mniej. Zobaczymy z czasem. Są tam na becie tacy, co to wszystko zapisują, więc okaże się.

EDIT:
Tu już ktoś podliczył
 
Ostatnia edycja:
Z mojego subiektywnego punktu widzenia obecna forma turniejow na becie jest juz do zaakceptowania.
Moze sprecyzuje, co oznacza "moj subiektywny punkt widzenia". Pisze z perspektywy gracza jeszcze przed rasami goscinnymi, ktory ma juz Iglice Burzy na wysokim poziomie, moze szkolic wojsko ok. 15-16h na dobe i ma po 3-4 manufaktury z kazdej grupy. W starym systemie robilem srednio 5k pkt. w turniejach i 3 poziomy w Iglicy. Tuz po wejsciu nowego systemu walka wojskiem w turniejach byla zbyt trudna, przede wszystkim ze wzgledu na losowy dobor jednostek przeciwnika i niemoznosc sensowenego uzywania wzmocnien. Uczty byly za to w moim przypadku troche latwiejsze, choc niekoniecznie tansze. Pod kreska ilosc surowcow potrzebnych na turniej nie zmalala, ale zmienil sie profil zapotrzebowania na nie. Np. potrzebne bylo mniej T1, za to juz w IV epoce w turniejach potrzebne bylo T2. Znacznie spadlo tez zapotrzebowania na zloto i mlotki. Zapotrzebowanie na mlotki czy zloto na przeklikanie jednej rundy w 20 prowincjach nie przekraczalo juz pojemnosci ratusza. Czyli do uczt i ich kosztow nie moglem sie przyczepic.

Po ostatnich zmianach, czyli po znacznym ograniczeniu losowosci jednostek przeciwnika walka wojskiem w turnieju nie sprawia juz takich klopotow i nie przypomina juz az tak bardzo walk w Iglicy. Sposoby walki w turnieju marmuru byly juz dosc zblizone do sposobow walki na marmurze w starym systemie, czyli dalo sie walczyc prawie wylacznie lekkimi strzelajacymi i magicznymi. Teraz na stali jest podobnie, wlasnie przeklikalem cala runde uzywajac wylacznie lekkich strzelajacych, czyli jesli chodzi o dobor wlanych jednostek, to w znacznym stopniu jest jak kiedys. Pod kreska znow moge robic 5k w turniejach i 3 poziomy Iglicy na wzglednym luzie, choc oceniam, ze tuz przed rasami goscinnymi jest teraz troche trudniej zrobic 20 prowincji na 5-6 gwiazdek. W kazdym razie uwazam, ze wiekszosci graczy zrobienie 2-3k nie powinno przysparzac wiekszych trudnosci po ostatnich zmianach.
 

mayder

Tancerz ostrzy

BlossomValvi

Łucznik
Niby coś wprowadzili z wczorajszą aktualizacją.
Zmniejszony został wpływ ekspansji, a głównie ekspansji premium, na trudność turniejów i Iglicy.
(...)

Teraz wyszło na becie, ze tak zmniejszyli wpływ ekspansji ale za to podnieśli inne współczynniki tak by sumarycznie równanie pozostało bez zmian... podejrzenia padają głównie na współczynnik poziomu cudaków. Czyli jak nie kijem go to pałka ... brawo iG
 

DeletedUser3273

Guest
Nie dziwie się ze ludzie odchodzą z gry jeśli nie mają feniksa ognie i jeśli zdobywają go w akademii to nie ma możliwości ewolucji. Przykro tych co odeszli:((
 

Ethel

Rozbójnik
ja miałam kilka miesięcy przerwy bo nie miałam już siły klikać w turniejach, bylam znudzona monotonią gry, powtarzającymi się eventami, brakiem nowych wyzwań- a mam fenka ognia i kilka miśków ;)
 

DeletedUser2262

Guest
Jak przebiega turniej po nowemu na anglojęzycznym?
Koszmar czy tylko rewolucja?
Ogólnie w skrócie: sam system fajny, ale: olbrzymie straty, można zrobić zdecydowanie mniej prowincji, niektórych nie da się wygrać nawet w pierwszych gwiazdkach i trzeba negocjować. Sporo głosów nakłania do bojkotu turniejów i wiele jest wściekłych że server live (EN) jest eksperymentalną wersją "bety". Podsumowując wypowiedzi zbliżone do tych na becie.
 

Sorcha

Rycerz
Ogólnie w skrócie: sam system fajny, ale: olbrzymie straty, można zrobić zdecydowanie mniej prowincji, niektórych nie da się wygrać nawet w pierwszych gwiazdkach i trzeba negocjować. Sporo głosów nakłania do bojkotu turniejów i wiele jest wściekłych że server live (EN) jest eksperymentalną wersją "bety". Podsumowując wypowiedzi zbliżone do tych na becie.
Ale wkurzają się głównie ci co robili po kilkadziesiąt prowincji, prawda? Bo ci co robili i tak po kilka prowincji i/lub negocjowali to może to dla nich tylko kwestia przyzwyczajenia? Jak na jednej gwiazdce się robiło na maxa a teraz ledwo kilka to ludzi może strasznie wkurzyć!
"Przecież miałem system a teraz trzeba się wszystkiego uczyć od nowa!".
Zrobić można teraz kilkadziesiąt ale czy to będzie na 2* czy na 4* to zależy od turnieju i od jednostek jakie się posiada. Oczywiście od umiejętności trochę też.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Rozumiem ze system fajny bo na nowo zbalansowany, a jednak działa?
Nic nie ma złego w zmianach systemowych o ile jako tako chociaż działają.
 

DeletedUser2262

Guest
INFO od Mod z BETY: dla każdej prowincji turniejowej jest teraz 1 układ mapy, (od 1 do 6 gwiazdki zawsze taki sam).
czyt: 1 prowincja ma taką samą mapę 1-6*
2 prowincja ma taką samą mapę 1-6* (inną niż poprzednia prowincja)
itd.....

EDIT: nie było info czy mapy powtarzają się dla wszystkich typów turniejów - czyli że identyczne mapy będą w stali drewnie klejnotach etc......
 

Sorcha

Rycerz
INFO od Mod z BETY: dla każdej prowincji turniejowej jest teraz 1 układ mapy, (od 1 do 6 gwiazdki zawsze taki sam).
czyt: 1 prowincja ma taką samą mapę 1-6*
2 prowincja ma taką samą mapę 1-6* (inną niż poprzednia prowincja)
itd.....

EDIT: nie było info czy mapy powtarzają się dla wszystkich typów turniejów - czyli że identyczne mapy będą w stali drewnie klejnotach etc......
Czy to oznacza, że następny turniej będzie już na nowych zasadach na live :rolleyes: ?
 
Do góry