• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

xEasyRiderx

Rycerz
Ależ oczywiście odkad są teleporty nawet nie myśle o permanentnym usuwaniu warsztatow z uwagi na ich czas budowy
Przepraszam za skrót myślowy

Natomiast to do czarów to już jest pełen bonus od wież, wiec nawet o tym nie wspominałem
Po tym wyjaśnieniu rozumiem twój skrót myślowy i w zupełności ci przyznaje rację :)
 

Koval92

Kapłan
Portal rozdziału 17 na 4 poziomie
72ee23bdee21.png

Budynki produkcyjne rasy rozdziału 17
f7346100cacb.png


107ee913b1ba.png



0c86737e744c.png


5bb0b26be3f2.png



81a09c9e1625.png


f544d5ab03a7.png

2c5533c73876.png

b1754cdcbdd7.png

dff011ed1d85.png

242e05e28ed1.png

Budynki premium za diaxy
c9b4abe6f4d1.png





64a7e350a750.png


Antyczne Cuda 17 rozdziału

e93d63b83049.png




406b2cf26e6d.png

Manufaktura magicznego pyłu poziom 31

e3e91ecb76b9.png

Manufaktura eliksirów poziom 31

c0dfd20e8ecb.png

Manufaktura klejnotów poziom 31

587aa3e5f913.png

Kupiec poziom 6

c1acd1228047.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Budynki produkcyjne rasy rozdziału 17
ładne
szkoda tylko, ze nikt ich prawdopodobnie nie postawi, o ile nie będzie musiał

a jak bedzie musiał to będzie pyszczeć, że nie po to gra sypie portalami na lewo i prawo by jakieś durnowate produkcje zbierać. A ponieważ ostatnio lubia nam serwować pólprodukty, to możemy zacząć już ostrzyc klawiatury. Moja już jest gotowa!
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ehh i znowu zmiana orientacji 80% budynków. Niech chociaż zrobią tryb przebudowy bo jak sie ma cale miasto rozbudowane to nawet nie ma jak zrobić przemeblowania i trzeba teleporty używać.
 

visit0r

Paladyn
Ehh i znowu zmiana orientacji 80% budynków. Niech chociaż zrobią tryb przebudowy bo jak sie ma cale miasto rozbudowane to nawet nie ma jak zrobić przemeblowania i trzeba teleporty używać.
to kolejny gotowiec ktory wystarczy skopiowac od zespolu FoE, proba posadowienia budynku ktory sie nie miesci podnosi drugi ;p
 

gural92

Wędrowiec
Dla osób które są w bractwach mocno nastawionych pod przygody każdy teleport jest na wagę złota, więc takim osobom tryb przebudowy by się jednak przydał.
 

Charlene

Szef kuchni
Czy ktoś już wie kiedy rusza event na live? Obstawiam poniedziałek, ale zawsze można się zaskoczyć ;) Fajnie, że pojawiły się budynki z innych eventów, bo wypadają dużo lepiej jak nowe. Na pewno będę losowała nagrody 9, 11 i 13 dnia :) chyba, że jeszcze coś dorzucą, ale pewnie dalej będzie wojsko i powtórka nowych budynków.
 

DeletedUser3975

Guest
Budynki, cud miód i orzeszki :D
Jest jednak jedno ale, trzeba mieć na nie miejsce i to od "fiu fiu"...
Nie idzie inaczej, zabieram się za przesuwanie granic ;)
albo
Tryb Budowy - świetny pomysł i zarazem sposób!
Nie jestem, bogata w teleporty/zaawansowanym graczem.
Więc... może Ankieta? Mayder, wstawisz?
 

BlossomValvi

Łucznik
A to może nazwijmy to FOE 2?
Osobiscie to jestem nawet przeciwnikiem teleportow, bo ... jest za łatwo. To już nie te czasy gdy każde wyburzenie rozważało się długo (tak jak obecnie z cudakami) a rozbudowę planowało etapami by się wszystko zmieściło...

Jakby doszło chowanie miasta co epokę to:
- ciekawe co IG by zabrało ;) nie zapominajmy ze każde udogodnienie sporo kosztuje w innym aspekcie gry (np. zwiększenie rozmiaru budynków albo „dziwne” tetrisowe kształty)
- a jeśli wejdzie bez niczego to kolejny kamyczek by zrobić ta gre kompletnie nudną
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Osobiscie to jestem nawet przeciwnikiem teleportow, bo ... jest za łatwo. [..]
Ja uważam odwrotnie, patrząc globalnie na SYSTEMOWE zmiany (czasem konieczność przebudowy połowy miasta) które wymuszają zmianę strategii (już po raz któryś podczas czy to rebalansów czy aktualnych przemian, czy wprowadzeniu budynków zmieniających styl gry) teleporty są jak dla mnie nieodzownym elementem, bez których wdrażanie strategii na (powiedzmy sobie szczerze) 2-3 epoki (zaawansowani gracze) nie miałoby sensu.
Gdyby IG nie odeszło od pierwotnego kierunku i tak daleko posuniętych zmian, wtedy proszę bardzo można by uznać teleporty za towar luksusowy. Dla mnie jest jak chleb powszedni. ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja uważam odwrotnie, patrząc globalnie na SYSTEMOWE zmiany (czasem konieczność przebudowy połowy miasta) które wymuszają zmianę strategii (już po raz któryś podczas czy to rebalansów czy aktualnych przemian, czy wprowadzeniu budynków zmieniających styl gry) teleporty są jak dla mnie nieodzownym elementem, bez których wdrażanie strategii na (powiedzmy sobie szczerze) 2-3 epoki (zaawansowani gracze) nie miałoby sensu.
Gdyby IG nie odeszło od pierwotnego kierunku i tak daleko posuniętych zmian, wtedy proszę bardzo można by uznać teleporty za towar luksusowy. Dla mnie jest jak chleb powszedni. ;)
Bez przesady przeciętnie 20-25% miasta to miejsce pod rasę, wiec dawniej się po prostu reorientowało strategie po zrobieniu epoki ;)

O tak już miałem sytuacje kompletnego burzenia sporej ilości miasta a teraz to się po prostu chowa i jak trzeba po 10 sekundach wracamy jak dla mnie za łatwo ;)

Edit tez nie przesadzajmy IG dopiero dosłownie kilka razy robiło takie zmiany systemowe (maks 4-5) które wymuszałyby aż takie burzenie. Chyba ze zaliczasz burzenie pod ewenty ale przeciez to już niepotrzebne No i to nie zmiana systemowa tylko sezonowa :)
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Chyba ze zaliczasz burzenie pod ewenty ale przeciez to już niepotrzebne No i to nie zmiana systemowa tylko sezonowa :)
Eventy - zmiana systemowa 2 krotna z zapotrzebowaniem na manufaktury i warsztaty z "aktualnych poziomów, a następnie wycofanie się z tego pomysłu.
 

BlossomValvi

Łucznik
To nie zmiana systemowa, tylko sezonowa tak samo jak PB (od wydarzenia do wydarzenia) i też nie jestem z tego powodu zachwycony bo nakupowałem magicznych warsztatów a teraz leżą w schowku. Tym niemniej to NIE jest problem systemowy bo dotyczy tylko wybranej grupki graczy, głównie tych co chcieli miec ewent zrobiony w dwa dni ;)

Systemowe to:
- rebalans pop/kul, niektórzy gracze mieli jedno i/lub drugie na minusie i byli zmuszeni do burzenia
- wprowadzenie zestawu iglicowego i co za tym idzie kompletne rozwalenie rynku towarów. np. na S1 i S3 moim bonusowym są zwoje, gdzie produkcja z zestawu daje wiecej niż moje manufaktury. Na S2 mam jedwab ale co z tego jak w magazynie mam tyle zwoi co jedwabiu i kryształu łącznie (przy czym non stop produkuję jedwab)
- wprowadzenie kompletnie niezbilansowanego drzewka badań co z punktem wyżej pogłębiło problem

Można dodać też całkowity brak balansu pomiędzy frakcją wojskową a produkcyjną. Wszytkie wymienione elementy gry dotyczą każdego w mniejszym lub większym stopniu
 

DeletedUser2262

Guest
To nie zmiana systemowa, tylko sezonowa tak samo jak PB (od wydarzenia do wydarzenia) i też nie jestem z tego powodu zachwycony bo nakupowałem magicznych warsztatów a teraz leżą w schowku. [...]
Tym co chcieli mieć w ogóle zrobiony event, ponieważ trzeba było podnieść poziomy manufaktur i warsztatów - czyli zwiększyć zabudowę w mieście (w poprzednim poście nie wspominałem o magicznych)
 

Koval92

Kapłan
Już się pojawiły statystyki budynków eventowych na 17 rozdział a na becie jest bug, że już można ulepszyć do 17 rozdziału eventowe budynki a jeszcze rozdziału nawet nie wprowadzili, więc niedługo powinien być.

Najgorsze dla mnie jest to, że są budynki których rozmiar się nie zmieni, tylko orientacja w terenie, rezydencje dostają np. kopa z boku na pionowo (z 5x4 na 4x5) bardzo podobnie jest ze zbrojowniami. Rozmiar się nie zwiększy ale musisz i tak pół miasta przestawiać...

Koszary się zmniejszą na chwilę do 6x6 potem urosną w rozdziałach 18+.
 

Nusion

Kapłan
Najgorsze dla mnie jest to, że są budynki których rozmiar się nie zmieni, tylko orientacja w terenie, rezydencje dostają np. kopa z boku na pionowo (z 5x4 na 4x5) bardzo podobnie jest ze zbrojowniami. Rozmiar się nie zwiększy ale musisz i tak pół miasta przestawiać...
To wcale nie tak źle. Miejsca zajmie tyle samo, tylko trzeba będzie poustawiać inaczej, zawsze to jakaś zmiana w mieście :) Mi to akurat pasuje
 
Status
Zamknięty.
Do góry