• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej magii

xEasyRiderx

Rycerz
Polecam zrobić chociaż 1 poziom iglicy ... zawsze kilka wpadnie :)
Katalizatory nie zawsze wpadają z iglicy tak jak zestaw biblioteki ( m.in. produkujący katalizatory) ale zawsze warto próbować. U mnie akademia na okrągło produkuje katalizatory choć mam z 8 zestawów bibliotek to czasami jednak występują braki :)
 

djmags14

Rozbójnik
Ogólnie bardzo słabe jest to, że za event, który trwa 30+ dni nie można zdobyć głównej nagrody na 10 poziomie (wykonując wszystkie zadania i często zaglądając do gry). Co prawda brakujące ewolucje może pojawią się w PB, ale nie zmienia to faktu, że założenie jest chore.

Ten gość, co niby nadzoruje cały projekt, a gra chyba w smokach zapewniał, że całość powinna być osiągalna. Chyba jednak nie potrafi liczyć lub jest kłamczuszkiem. Jedno i drugie wyznaczają panujące standardy. Lepiej zrobiłby jakby cicho siedział i nie gadał głupot. Po co ludzie mają to czytać?
 
Ogólnie bardzo słabe jest to, że za event, który trwa 30+ dni nie można zdobyć głównej nagrody na 10 poziomie (wykonując wszystkie zadania i często zaglądając do gry)
Jak najbardziej mozna zdobyc Sowe na 10 lvl. Gracz ma prosty wybor:

1. Odkrywac wszystkie elementy zdrapki (nawet po trafieniu dziennej) i nie uzywac przetasowania za 45 kluczy. To znaczaco zmniejsza sredni koszt jednego artefaktu, co pozwala zdobyc 9 artefaktow, potrzebnych do wyewoluowania Sowy do 10 lvl. Minusem tej strategii jest koniecznosc ograniczenia sie do ok. 12 nagrod dziennych za 5000 kluczy z calego eventu.

2. Uzywac przetasowania zawsze tuz po trafieniu nagrody dziennej. To zwieksza ilosc wylosowanych dziennych, ale zawyza tez sredni koszt zdobycia jednego artefaktu.

Cos kosztem czegos, ale stwierdzenie, ze nie mozna zdobyc w pelni wyewoluowanej nagrody glownej, nie odpowiada prawdzie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm co ja mam napisać jak średnio zerkam dwa razy do gry przez jakieś 15min robiąc jedno zadanie albo wcale jak np walki w turnieju
a zdrugiej strony poco mi kolejny beznadziejny budynek evolucyjny jak go i tak nie wybuduje z samego braku miejsca
 

dkf385

Zwiadowca
Polecam zrobić chociaż 1 poziom iglicy ... zawsze kilka wpadnie :)
Robię iglicę z różnym skutkiem, wczoraj akurat zdobyłam 3 potrzebne katalizatory, ale niestety nie zawsze można trafić to co akurat potrzebne, mamy już zrobioną bo na coś innego się polowało, albo jest zamknieta. Dobrze że nie szastam przyspieszaczami to mogę się podratować nieraz.
 

djmags14

Rozbójnik
Jak najbardziej mozna zdobyc Sowe na 10 lvl. Gracz ma prosty wybor:

1. Odkrywac wszystkie elementy zdrapki (nawet po trafieniu dziennej) i nie uzywac przetasowania za 45 kluczy. To znaczaco zmniejsza sredni koszt jednego artefaktu, co pozwala zdobyc 9 artefaktow, potrzebnych do wyewoluowania Sowy do 10 lvl. Minusem tej strategii jest koniecznosc ograniczenia sie do ok. 12 nagrod dziennych za 5000 kluczy z calego eventu.

2. Uzywac przetasowania zawsze tuz po trafieniu nagrody dziennej. To zwieksza ilosc wylosowanych dziennych, ale zawyza tez sredni koszt zdobycia jednego artefaktu.

Cos kosztem czegos, ale stwierdzenie, ze nie mozna zdobyc w pelni wyewoluowanej nagrody glownej, nie odpowiada prawdzie.

Punkty powitalne + 25 za każde logowanie kolejnego dnia to 825 pkt.
Zbiór średnio dziennie liczę na poziomie 35 pkt, co daje 1155 pkt.
Za wszystkie zadania mamy 3300 pkt, czyli wychodzi suma 5280 pkt.

Potrzeba przejść 13 ścieżek, aby zyskać 7 ewolucji, czyli musimy wydać 6500 pkt (13x20x25).

Brakuje 1220 pkt lub podzielone przez 25 - 49 prezentów.

Zakładając, że zrobimy 13 plansz (5280/16/25) to w każdej musielibyśmy zdobyć 4 dodatkowe prezenty.

Być może wychodzi to na styk, bo mamy jeszcze podwojenie nagrody i podgląd (teoretycznie możemy zwiększyć ilość prezentów). No i w woli ścisłości większość otrzymała jeszcze punkty z maila.

Ale czy o to ma chodzić w evencie 30+ dniowym? Można zrozumieć, że Twórcy bardzo nie chcą aby był używany przycisk za 45 pkt. Ale jest to strasznie naciągane, zdecydowanie za bardzo. Po to są różne nagrody dnia, aby gracz miał w czym wybierać.

Realnie do zdobycia 10 poziomu brakuje około 600 pkt (1,5 ścieżki). Ale to już z elementem losowości. Jedni dojdą kapkę dalej, a inni nawet nie zdobędą 9 poziomu budynku. To jest gra i liczy się grywalność, a nie teoria z doświadczeniami w warunkach laboratoryjnych.
 

Koval92

Kapłan
Da się zdobyć 10 poziom bez płacenia bo ja tak zrobiłem na becie, trzeba nie używać przycisku za 45 i próbować trafiać 3 albo 4 prezenty z x2
Natomiast to w sumie niewiele daje bo i tak będzie przygoda z artefaktami więc po co się męczyć
 

blazius1

Paladyn
Skoro Zakrzywienie i Wir działają na produkcję żywych w Sowie, to przypomnijcie mi proszę po co miałbym stawiać Wir.
Problemu z żywymi nie mam. Czy ta druga zdolność powiększenia magazynu ma zastosowanie w praktyce, bo w najwyższej epoce nie widzę możliwości przepełnienia magazynu. W Ambasadach też nie bardzo taka możliwość występowała.

Jaką korzyść można mieć z powiększonego limitu magazynowego na produkty portalu?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Skoro Zakrzywienie i Wir działają na produkcję żywych w Sowie, to przypomnijcie mi proszę po co miałbym stawiać Wir.
Problemu z żywymi nie mam. Czy ta druga zdolność powiększenia magazynu ma zastosowanie w praktyce, bo w najwyższej epoce nie widzę możliwości przepełnienia magazynu. W Ambasadach też nie bardzo taka możliwość występowała.

Nie musisz stawiać Sowy. Ona jest przede wszystkim pod manę (lepsza niż Stonehenge czy Golem), przyda się osobom które nie mają np zestawu tawerny. Druga zdolność wiru jest beznadziejna bo przy obecnym zasypywaniu nas portalówkami gracz po skończeniu 15 rozdziału nie powinen mieć żadnego problemu z przejściem rozdziału, a rozdziały od 15 wzwyż dodatkowo głównie bazują na towarach nie produkowanych przez portalówki.

Niestety dodatkowo Sowa ma słabiutki ten pop/kult i dodatkowo nie można rzucić na nią czaru pomocy sąsiedzkiej bo dali jej ten beznadziejny efekt karmienia.
 

blazius1

Paladyn
Powiedziałbym po prostu, że żaden gracz nie będzie miał problemu z przechodzeniem epok bez względu na to czy powiększy magazyn portalu Wirem, czy go nie powiększy. Większy magazyn zwyczajnie nie ułatwia gry. Magazynowanie np. elvenarinu w Centrum Handlowym miałby sens, gdyby elvenarin rozpadał się co dobę. Wtedy byłby ewentualnie sens produkowania go na obydwa sposoby na zapas i składowania w powiększonym magazynie portalu. I to wszystko w zasadzie jedynie przy mało aktywnej grze. Przy grze aktywnej - koncepcja nieaktualna.

Po co więc ludzie stawiają Wir zamiast ładować PW w Zakrzywienie? Może ktoś kto ma Wir umiałby to wyjaśnić?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Po co więc ludzie stawiają Wir zamiast ładować PW w Zakrzywienie? Może ktoś kto ma Wir umiałby to wyjaśnić?
Mozna podać co najmniej kilka powodów
1. Bo jest. Skoro można go zbudować to czemu nie?
2. Bo jest ładne i juz
3. Bo ktoś kolekcjonuje cudy i ma kaprys posiadać wszystkie
4. Bo coś tam daje i jest przydatne
5. Cokolwiek innego

W grze jest spora grupa ludzi, którzy koncentrują się tylko na klikaniu. W wielu wypadkach jest to bezmyślne klikanie nawet. Trudno jest od tych osób oczekiwać logicznego uzasadnienia swoich decyzji. A skoro im z tym dobrze to co nam do tego?
 

visit0r

Paladyn
Powiedziałbym po prostu, że żaden gracz nie będzie miał problemu z przechodzeniem epok bez względu na to czy powiększy magazyn portalu Wirem, czy go nie powiększy. Większy magazyn zwyczajnie nie ułatwia gry. Magazynowanie np. elvenarinu w Centrum Handlowym miałby sens, gdyby elvenarin rozpadał się co dobę. Wtedy byłby ewentualnie sens produkowania go na obydwa sposoby na zapas i składowania w powiększonym magazynie portalu. I to wszystko w zasadzie jedynie przy mało aktywnej grze. Przy grze aktywnej - koncepcja nieaktualna.

Po co więc ludzie stawiają Wir zamiast ładować PW w Zakrzywienie? Może ktoś kto ma Wir umiałby to wyjaśnić?
mam wir tylko i wyłącznie dla bonusu na produkowane żywe, mam po 2-3 manufaktury zywych więc dodatkowy bonus się przydaje, inna sprawa czysto matematyczna to idzie mniej portalówek, jestem w 17 epoce i nie produkuje elveniaru zero w centrum, od czasu do czasu po prostu uzywam zysku portalu bo leci masowo z iglicy
 

DeletedUser4488

Guest
Coś mam cienko z liczeniem bo jak dotąd wychodzi mi na ścieżkę 400 pkt ( wstępny podgląd na nagrody i robimy na full te z 4 lub 5 nagrodami) i wtedy na 13 ścieżek potrzeba tylko 5200 pkt czyli 80 zostaje w zapasie;)
 

blazius1

Paladyn
czysto matematyczna to idzie mniej portalówek, jestem w 17 epoce i nie produkuje elveniaru zero w centrum, od czasu do czasu po prostu używam zysku portalu bo leci masowo z iglicy

Czysto matematycznie to portalówek zużywamy dokładnie tyle samo. Tyle że ja mam mniejszy magazyn, więc portalówek używam częściej. Częściej, ale nie więcej.
Jeśli nazwiemy to korzyścią z tej zdolności Wiru to byłaby to jedyna chyba korzyść?
Czy coś mi umknęło?
 

poledance

Wędrowiec
Nie zużywamy tyle samo, mając wir masz większy magazyn , dzięki czemu przy użyciu portalówki dostajesz większą ilość towaru co przekłada się na zużywanie mniejszej ilości zysków. Zysk portalu daje bonus (5%,10% itd.) od wielkości Twojego magazynu. :)
 

visit0r

Paladyn
Czysto matematycznie to portalówek zużywamy dokładnie tyle samo. Tyle że ja mam mniejszy magazyn, więc portalówek używam częściej. Częściej, ale nie więcej.
Jeśli nazwiemy to korzyścią z tej zdolności Wiru to byłaby to jedyna chyba korzyść?
Czy coś mi umknęło?
uzywasz czesciej uzywasz więcej przy wiekszym magazynie portalowka dajace jego % daje po prostu wiecej surowca dlatego jesli obaj mamy uzyskac np 200 k surowca to osoba z wysokim wirem otrzyma z takiej samej portalowki 6 k surki w momencie gdy osoba bez wiru np 4500 dlatego aby uzyskac taka sama ilosc surowca musi po prostu zuzc kolejna portalowke
 

Koval92

Kapłan
Mam pytanie tylko dlaczego wy piszecie o wirze i jego sensie stawiania w temacie o zimowej magii?
Pytanie było dlaczego na Sowę działa Wir i Zakrzywienie a na drzewko majowe nie.
Nie mam koronafeniksa zimnej porażki więc jeżeli na niego też działa to od kwietnia ludzie z nim jadą na bugu i zbierają olbrzymie ilości towarów, dlatego chce sie upewnić na co ma działać bonus a na co nie

Chwilę temu pół społeczości wyprodukowało sobie wojska do końca 2021 więc nie ufam już co ma działać a co nie, zaraz znajdą buga na zwiad instant albo dodatkową walutę z eventu
 

visit0r

Paladyn
Ogólnie bardzo słabe jest to, że za event, który trwa 30+ dni nie można zdobyć głównej nagrody na 10 poziomie (wykonując wszystkie zadania i często zaglądając do gry).
1608813047232.png
tez zrobione wszystkie zadania jakie byly do tej pory i w miare czesto zbierane klucze z miasta a mamy jeszcze 11 dni czyli zakladam ze bede mial okolo 1k kluczy do losowan co jednak powinno pozwolic sie załapać na nagrode główną bez PB
 
Do góry