• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej magii

DeletedUser4488

Guest
No tak jak się doliczyłem zostało 10 dni do końca i 25 odsłon nagród wszelakich czyli wpadnie cała Sowa i coś tam jeszcze dodatkowo bez potrzeby robienia PB i to bez liczenia na klucze co listonosz gubi codziennie:) czyli można zrobić sobie cały 10 poziom nawet przy jak to twierdzą milusińscy w tej grze bezmyślnie klikając;)
 

visit0r

Paladyn
No tak jak się doliczyłem zostało 10 dni do końca i 25 odsłon nagród wszelakich czyli wpadnie cała Sowa i coś tam jeszcze dodatkowo bez potrzeby robienia PB i to bez liczenia na klucze co listonosz gubi codziennie:) czyli można zrobić sobie cały 10 poziom nawet przy jak to twierdzą milusińscy w tej grze bezmyślnie klikając;)
srednio wychodzi ze za zadanie i logowanie oraz cos tam zlapac z miasta 75 k;uczy wiec 3 skrzynki co powinno dac przy odrobinie szczescia z trafieniem kombinacji podwajacza i paczuszki z 3 prezentami nawet i drugi budynek bazowy :)
 

DeletedUser3033

Guest
nom napisz ile siedzisz dziennie godzin w tej grze ?
12/h czy 24/h przez tyle czasu to fakt zostaje tylko bezmyślnie klikać
 

Poziomek

Rycerz
Was chyba musiało coś mocno walnąć w głowę tworząc taki event. Pisze to z perspektywy nowego gracza. Od 3 dni utknełem na jednej z pierwszych misji gdzie mam walczyć i zwyciężyć na mapie 3 razy. Jest to niewykonalne, Przeciwnik posiada na każdej lokacji więcej jednostek i duzo silniejszych niż ja. Nie oczekiwałem ze przejdę całość ale utknąć na tak wczesnym etapie to niezły ZONK z Waszej strony. Chyba że stworzyliście ten event dla tych co grają w tą gre rok, dwa trzy bądz dłużej. Szkoda tylko że nie pomyśleliście o takich jak Ja ze będą mieli juz na wczesnym etapie problem ktorego nie mogą obejść. Można było wymyślęć przelosowanie misji, lub np ostatecznie ukończenie za diamenty. I tak na marginesie - Dziś dostalem możliwość zakupu paczki startowej za np 120 lub 200zł z wypasionymi jednostkami które zapewne rozwiązałyby mój problem, ale nie liczcie na to..
 

Poziomek

Rycerz
Są czy nie, nie wiem za bardzo bo jak wspomniałem jestem nowym graczem, ale widze są tam jednostki z dalekich etapów , a mói przeciwnicy nie są jakoś wymagający ale maja liczebną przewage - tak czy siak stoje w miejscu i ratuje mnie tylko zbieranie kluczy z miasta- ale tak to nie wiele uzbieram:)
 

BlossomValvi

Łucznik
tak z perspektywy wieloletniego gracza ewenty nigdy nie były przewidziane do „przejścia” przez początkujących graczy

obecnie sytuacja jest dużo lepsza niż była kiedyś i taki gracz w dobrym bractwie ma szanse zajść daleko w etapach ewentowych. Tutaj jak widać doświadczenie powinno powiedzieć by sobie zostawić z jedna-dwie łatwe prowincje do podboju na przyszłość ;)

PS mnie w moim pierwszym ewencie w grze dawno temu zablokowało zadanie postaw budynek bodajże na 11 poziomie gdzie będąc w początkowych epokach nie byłem wstanie tego zrobić i się mówi trudno
 

Elelkal

Rozbójnik
Z tego co się orientuję każde zadanie na walki na alternatywę, jeśli zaś mowa o początkowym zadaniu, to alternatywą jest użycie karmy. Wystarczy, że masz akademię (a chyba każdy ma), gdzie możesz wytworzyć budynek ewolucyjny, na którym użyjesz karmy lub przemielić karmę na fragmenty (zalicza jako użycie). Karmę także wytwarzasz w Akademii.
 

Koval92

Kapłan
Za dużo jest tych "walk" na prowincjach na mapie.
z takim tempem to ci co mają czas zwiadu 4 dni+ to braknie im niezrobionych prowincji do eventów.
Dajcie w końcu coś co skróci czas zwiadu, jak nie cud to ewolucyjny z eventu.
 

dkf385

Zwiadowca
Chyba coś pozmieniali albo nowy kolega zbytnio się rozpędził z walka na mapie. Pamiętam że jak zaczynałam (a nue bylo to dawno temu) to dość długo te walki były banalnie łatwe.
Ogolnie wg mnie nie watro za dużo zdobywac na raz (robić mniej więcej tule ile wymaga przejscie w zadaniach), tak samo nie watro szaleć z kupwaniem PW.

Tak w ogóle to te obecne zadania są dużo mniej upierdliwe niż poprzednie.
 

DeletedUser3033

Guest
Dziś dostalem możliwość zakupu paczki startowej za np 120 lub 200zł z wypasionymi jednostkami które zapewne rozwiązałyby mój problem, ale nie liczcie na to.
i tak trzymaj :)
taki przykład remont łazienki wzywasz fachowców mija kilka dni a łazienka wygląda gorzej niż przed remontem a fachowiec oczekuje zapłaty
za wykonaną prace co robisz ? :))
zadania są mega zaporowe wręcz upierdliwe walki na mapie czy iglicy
ja sam mam takie zadanie już drugi dzień konflikty na mapie lub w iglicy i nie da się tego obejść mapa odpada to hmm iglica ale niema iglicy
dwa dni w plecy ale ja już nie gram tak jak kiedyś i mi nie zależy teraz mogę się pośmiać z ig jak zniszczyli własną gre w rok którą tworzyli tyle lat
Poziomek
nowi wbrew pozorom mają łatwiej ale masz racje są zaporowe zadania
najprościej obejść takie zadanie to akademia szukaj swobodne ulepszenie lub ATK%
a na mapie szukaj takiego przeciwnika by miał jak najmniej jednostek mieszanych
powodzenia :)
na pocieszenie to ja uzbierałem 3 artefakty jeszcze wpadnie ze dwa i to będzie tyle z tego dennego eventu już nie liczę PB bo czego się mogę spodziewać 0 artefaktów
 

Poziomek

Rycerz
Udalo mi sie to zrobic dzieki: Paladynom ktorzy wypadli ze skrzynek, i rozbudowanym jednostkom na lvl 4- ale oplacilem to duzymi stratami w tych jednostkach (ktorych nie moge tworzyc jeszcze), co nie zmienia faktu ze nadal uwazam ze zadania sa moze troche przekombinowane (zwlaszcza dla osob nowych) bo starsi stazem gracze pewnie pykna calosc badz wiekszosc
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Nie wiem, czy zadania w evencie są jakoś różnicowane w zależności od poziomu - moim zdaniem powinno tak być, ale być może IG jest innego zdania.
Co mogę doradzić z poziomu gracza, który siedzi tu prawie rok - przede wszystkim trzeba sobie zrzucić listę zadań eventowych. Z reguły można ją znaleźć tu na forum lub na elvengems. Wcześniej chodziłem bez listy i też miałem podobne problemy - a wiedza o zadaniach pozwala planować produkcję i gotowość armii.
Po drugie, warto zaplanować, co się chce uzyskać z eventu. Lista dziennych nagród jest na elvengems, można ją znaleźć również na forum. Ja nastawiłem się na trzy budynki pop-kul i cierpliwie zbierałem klucze do momentu, gdy się one pojawiały. Potem robiłem atak na zdrapce i zdobywałem, co trzeba. Głównym celem była Sowa, w chwili obecnej jest ona na 9lvl, dziesiąty artefakt w drodze.
Walk i rozwiązywania konfliktów jest zdecydowanie za dużo - tak samo jest nieco za dużo produkcji i zdobywania reliktów. W rezultacie gracze, którzy zaczynają lub mają słabo zbalansowane miasto, nie są w stanie się przedrzeć przez zadania. Sam dwukrotnie utknąłem i tylko intensywny handel uratował przy rozwiązaniu konfliktów i przy reliktach.
Z mojego punktu widzenia event nie taki trudny, no ale ja już jestem w epoce Orków, mam nieco łatwiej. A dla początkujących może być problem.
Już mamy na skracanie zwiadu zwie to się przyspieszacz :) akurat ładnie wchodzą te 20h
Parę razy przyspieszacze uratowały mi tyłek :) problem w tym, że na czas eventu IG chyba zdjęło z tworzenia zarówno długie przyspieszacze, jak i duże młotki i złoto. O tym też warto pamiętać i między eventami inwestować na tworzeniu w wartościowe bonusy. Ja korzystałem właśnie z wytworzonych wcześniej, praktycznie wszystkie zużyłem.
 

Nusion

Kapłan
na czas eventu IG chyba zdjęło z tworzenia zarówno długie przyspieszacze, jak i duże młotki i złoto.
Nie zdjęło IG przyspieszaczy, przez cały event regularnie miałam recepty na przyspieszacze. Nawet w tej chwili jeden do zdjęcia

1609152915696.png

Jak się na coś czeka, to można mieć wrażenie, że jest nie tak często jak by się chciało. Przez losowość pojawiają się też oczywiście lepsze i gorsze okresy :)
Młotków i złota nie tworzę, ale jakieś tam też widywałam
 

visit0r

Paladyn
Ogolnie wg mnie nie watro za dużo zdobywac na raz (robić mniej więcej tule ile wymaga przejscie w zadaniach)
drobna rada modyfikujaca na wypadek ewentu, warto przed ewentem miec kilka prowincji zwiedzonych ale z caly czas nie rozwiazanymi walkami, wtedy w zaleznosci od zadania robimy sobie w danej prowincji 7/8 i dobijamy w innej aby byc gotowym na zadanie zaliczenia prowincji
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Nie zdjęło IG przyspieszaczy, przez cały event regularnie miałam recepty na przyspieszacze. Nawet w tej chwili jeden do zdjęcia
Całkiem możliwe, że Wielki Random mi nie sprzyja :) Długie przyspieszacze widziałem tylko na początku eventu. Teraz są wyłącznie krótkie. Młotków nie ma nawet tych najmniejszych. na 5%. Złoto na razie nie jest potrzebne, ale też go nie ma. Za to sporo portalówek, i dobrze, bo przez Orków można nerwowych tików dostać :)
 

dkf385

Zwiadowca
drobna rada modyfikujaca na wypadek ewentu, warto przed ewentem miec kilka prowincji zwiedzonych ale z caly czas nie rozwiazanymi walkami, wtedy w zaleznosci od zadania robimy sobie w danej prowincji 7/8 i dobijamy w innej aby byc gotowym na zadanie zaliczenia prowincji

Też racja, nie pomyślałam o tym bo osobiście mam zawze dużo więcej odkrytych i jeszcze nie podbitych (gdzieś trzeba pełny pasek zlota użyć).
Jednak bardzo przydatna jest lista zadań bo można zaplanować podboje czy badania.

To jeszcze pod kątem eventow napiszę że warto mieć akademię magii gdzieś z boku i nie zbierać na bieżąco katalizatorów.
 
Do góry