• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.
Boze, Ty widzisz i nie grzmisz :)
Normalnie rece mi opadly, nawet nie wiem, jak to w miare dyplomatycznie skomentowac, Po prostu wprowadzasz ludzi w blad (nie pierwszy i nie dziesiaty raz !!!), a przez to im po prostu szkodzisz.

Dokladnie na tej samej zasadzie, podajac podobnie bzdurne wyliczenia, odradzales kiedys ludziom staranie sie o wieksza liczbe brunatnych niedzwiedzi, co do ktorych przeciez kazdy szanujacy sie turniejowiec wie, jakie maja znaczenie. Ja twierdzielem cos dokladnie przciwnego. No i kto mial wtedy racje, juz tak z perspektywy czasu ?

Jak mozna jako podstawe wyliczen brac 5% od calosci oddzialu, a potem liczyc, na ile dodatkowych prowincji to starczy ?? Przeciez to totalny bezsens, na dodatek jest to nieuczciwe przedstawienie zagadnienia. To zwykly pseudointeligentny belkot. Jedyna sensowna metoda oceny przydatnosci nowego Feniksa jest obliczenie i porownanie, jakie bylyby realne straty z Feniksem i bez Feniksa w danej liczbie prowincji !!! A nie wybieranie sie w myslach na dalsze prowincje. Teraz wazne, bo zamierzam wyjasnic, dlaczego argumentacja Ovocko jest totalnie od czapy. Jesli wybieramy sie w myslach w podroz na dalsze prowincje w czasach progresywnego stopnia trudnosci w turniejach, to szybko dochodzimy do wniosku, ze teoretycznie wszystko jest bez sensu i ze nic sie nie oplaca. Ani brunner, ani Feniks Ognia, ani 5 dodatkowych poziomow jakiegos cudu itd. Takie stawianie sprawy to po prostu nieuczciwosc, a nauczony doswiadczeniem sklonny jestem mniemac, ze u Ovocko jest ona celowa. Jakos nikt nie twierdzi, ze Feniks Ognia czy brunner sa zbedne z powodu progresywnego stopnia trudnosci. Wysoka wydajnosc wojskowa to kombinacja wielu roznych czynnikow, a Feniks czy brunner sa tylko jednymi z nich. Zaden postawiony w miescie budynek nie sprawia sam w sobie, ze gracz staje sie nagle mega silny i bez kazdego z nich da sie osiagac calkiem przyzwoite wyniki. Ale zeby miec naprawde wydajne miasto, trzeba caly czas skladac te wszystkie elementy w jedna calosc i zbierac dodatkowe, a Feniks Zmierzchu bedzie wlasnie jednym z nich i to dosc silnym. To wlasnie jest uczciwe postawienie i wyjasnienie tematu !! A nie jakies wyrwane z calosci systemu jednostkowe wyliczenia.

Co do samego meritum - u mnie na przyklad jeden Feniks Zmierzchu realnie przyniesie wieksze korzysci, niz kazdy dodatkowy brunner. Produkcja wojska z dodatkowego brunnera stanowilaby stosunkowo niewielki procent calosci produkcji, poniewaz tych brunnerow mam juz kilka. Ale wezmy hipotetyczny przyklad innego, dobrego gracza turniejowego, ktory ma Simie powyzej 30 lvl i tylko jednego brunnera, bo takich jest wielu. W jego przypadku drugi brunner powiekszylby mu realna produkcje wojska tylko o nieco ponad 20%. Czyli mniej wiecej o tyle, o ile odpowiednio uzyty nowy Feniks jest w stanie realnie (a nie nominalnie) zredukowac starty w danej liczbie prowincji. Czyli oceniam, ze kazdy Feniks Zmierzchu moze miec dokladnie takie samo znaczenie dla wydajnosci wojskowej jak dodatkowy brunner. A kto by nie chcial miec dodatkowego brunnera ? Sugeruje nie sluchac malkontentow w rodzaju Ovocko i zawalczyc o nowego Feniksa, moze nawet o dodatkowego za diaksy, jesli ktos jest maniakiem wydajnosci :) Ten budynek bedzie calkiem sensownym wzmocnieniem miasta i przyczyni sie do wzrostu wydajnosci wojskowej, choc najbardziej ekonomicznie beda mogli go wykorzystac dopiero gracze z cooldown zblizonym do zera. Ale nawet jesli ktos nie doszedl jeszcze tak daleko, warto zdobyc Feniksa Zmierzchu i poczekac, az przyjdzie jego pora :)
 
Ostatnia edycja:

DETES

Wędrowiec
Ale i tak pokazuje tylko tych na kompach. W sumie teraz zielonka kropka przy nicku pokazuje gracza online - ale dalej tylko na kompie.
 

Yamahoshii

Wędrowiec
Trochę z innej beczki... Czy tylko ja czuję się udupiona brakiem porządnego budynku z populację w nagrodach dziennych...? Ostatnio z eventu na event jest coraz gorzej pod tym względem... :(
 

Deleted User - 198835

Guest
Mi tych nagród też brakuje - nie mam ich nie za dużo , bo więcej nie potrzeba mi , ale wymieniałbym je na te z aktualnego rozdziału zamiast podnosić poziomy za królewskie renowacje , które dostaje się za schematy , albo diamenty
Chris zielona kropka nie zawsze pokrywała się z początku z informacją na czacie - może to naprawili , bo dawno nie sprawdzałem tego , ale komenda /who pokazuje tych na kompie i na wersji mobilnej - to akurat dość często sprawdzane jest w większości mimochodem , bo ludzie piszący na czacie pisali , że są na mobilnej wersji a komenda ich pokazywała
 

Tariz

Wędrowiec
Trochę z innej beczki... Czy tylko ja czuję się udupiona brakiem porządnego budynku z populację w nagrodach dziennych...? Ostatnio z eventu na event jest coraz gorzej pod tym względem... :(

Ja to nawet liczyłam, że w rozpisce nagród jest jakaś pomyłka, ale z tego co widzę, to tak źle jeszcze nie było nawet jeśli chodzi o powiedzmy 'średnie' budynki.
 

DeletedUser5708

Guest
Trochę z innej beczki... Czy tylko ja czuję się udupiona brakiem porządnego budynku z populację w nagrodach dziennych...? Ostatnio z eventu na event jest coraz gorzej pod tym względem... :(

A głos proroka z dzisiaj, dodatkowo daje magów ? Nie wiem jak u Ciebie ale mi jako nowemu przyda się ;)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Głos proroka jeszcze się powtarza chyba 17 dnia to jeśli zależy ci na tym budynku poczekałbym i uzbierał waluty na kolejny dzień kiedy sie pojawi :)
 

Tajniakos

Paladyn
Trochę z innej beczki... Czy tylko ja czuję się udupiona brakiem porządnego budynku z populację w nagrodach dziennych...? Ostatnio z eventu na event jest coraz gorzej pod tym względem...
Zerkaj często do AM bo od ostatniej zmiany pokazują się w Mistycznym Obiekcie budynki z poprzednich eventów i to co niektóre z dość pokaźną ilością populacji np: Lśniący Ogród. Wiem, że to nie zrekompensuje Tobie w pełni braku porządnych budynków z populacją ale lepszy rydz jak nic :)
 

Koval92

Kapłan
Jeśli będzie dalej po kolei szło w Iglicy eventami i przez 6 tygodni każdy artefakt, to rozkład na resztę 2022 jest taki:

  1. Chatka Czarownicy: 10 kwietnia - 20 maja - ogłoszone już
  2. Czujna Zimowa Sowa: 22 maja - 1 lipca
  3. Sanie Wiecznego Kwiatu: 3 lipca - 12 sierpnia
  4. Popielaty Feniks: 14 sierpnia - 23 września
  5. Samotnia Królowej Wróżek: 25 września - 4 listopada
  6. Świątynia Fal: 6 listopada - 16 grudnia
  7. Mistrz Panda Ruda: 18 grudnia - 29 stycznia 2023.
Oczywiście mogą zmienić zdanie albo mogą walnąć gafę tak jak czasem na becie że wracają biblioteki na 1-2 tygodnie bo zapomną podmienić nagród, ale szanse większe raczej na becie niż na live.

Edit 09.04.2022: polska nazwa budynku z maja: Objawienie kwiatowego goblina.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry