• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Walka wojskiem w Iglicy w epokach III-IX dla poczatkujacych graczy

Poziomek

Rycerz
Nawet jak wykupisz wszystkie dostepne budynki aby nie zajmowaly slota przeznaczonego do wzmocnien, na koniec mozesz trafic zamiast potrzebnego bardzo strzelca - np powielacz lub kolejne swobodne ulepszenie..
Ja dlatego w swoich wioskach zaczelem dostawiac wieksze ilosci manufek, i budynki eventowe- - tak aby w razie niedoborow wzmocnien z AM moc na spokojnie iglice zrobic surowcem. Niestety wiazalo sie to ze zwiekszeniem terenu miasta
 

stapa11

Rozbójnik
zaczelem dostawiac wieksze ilosci manufek
Ciekaw jestem, jak wygląda to Twoje miasto. To jest na s3?

Robienie Iglicy powyżej Laboratorium, to po pierwsze bardzo małe prawdopodobieństwo, po drugie, bardzo duże straty surki.
Miasto zrobione na model @chris07070707 nie nadaje się na produkcję surowców, z wielu powodów.
Relikty < 140%, jeśli zostajemy w III-ciej epoce to: T3 nie jest odkryte, miejsca jak na lekarstwo bo większość zajmują zbrojownie.

Ale nie mam jeszcze miasta na s1, to chętnie sprawdzę tam, opcję "surowcową", bez wojska.
Rozumiem, że koncepcja całkiem odwrotna, zero wojska i masa warsztatów, relikty na 700% itp.
Masz może opis takiego miasta, i jakieś statystyki co do ile tej surki Ci wychodzi na 3 poziomie Iglicy?
 
Rozumiem, że koncepcja całkiem odwrotna, zero wojska i masa warsztatów, relikty na 700% itp
Zdecydowanie odradzam taka opcje.
Miasto zrobione na model @chris07070707 nie nadaje się na produkcję surowców, z wielu powodów.
Brak produkcji surowcow w wiosce mojego przepisu nie jest zadna przeszkoda w robieniu Iglicy surowcami w poczatkowej fazie zbierania wzmocnien. Ja tu czegos nie rozumiem :) Gdzie tu jest problem ? Wystarczy zwrocic sie o pomoc do kogos znajomego lub nawet nieznajomego. Czy tu na forum, czy w grze. W bractwach iglicowych taka pomoc idzie wrecz z automatu, nie trzeba nawet samemu prosic, wystarczy wystawic odpowiednie bandyckie ofki. Kazdy bedzie wiedzial, na co one sa. Zapewniam, ze jest bardzo wielu graczy gotowych pomagac innym. To nie jest zadne poswiecenie z ich strony. W wiosce mojego pomyslu przejscie calej Iglicy kosztuje, juz nie pamietam, lacznie 20k surowcow ? Moze 30k ? Czyli grosze. Jesli ma sie tylko po 50k kazdego surowca T1 i T2, to starcza na zrobienie kilku Iglic, a oddanie komus po 50k czy chocby po 100k kazdego surowca nic mnie (czy innych) nie kosztuje. Po zebraniu kilku wzmocnien zadna pomoc nie bedzie juz nigdy potrzebna, bo Iglice bedzie sie wtedy robic wylacznie wojskiem.
Takze zamiast psuc sobie wioske i to juz na stale, pozwolcie sobie pomoc :) Jesli wstydzicie sie prosic w bractwie (czy ogolnie publicznie), to prosze o wiadomosc na priv tu na forum, na kazdym swiecie mam jakas wioske lezaca odlogiem i nie bedaca w bractwie, wiec przerzut surowcow na kilka Iglic nie bedzie stanowic zadnego problemu.
 

Tajniakos

Paladyn
Tu niestety trzeba cierpliwości. Nie raz jest tak, że wzmocnienia nie wypadają przez dwa tygodnie a raz jednego dnia wypada 7szt (sam tak ostatnio miałem).
Faktyczne trzeba zbierać budynki limitowane tak aby nie zapychały Ci slotów. Zwiększysz sobie w ten sposób szanse na to aby częściej pojawiały się budynki militarne.
Nie ma się co zrażać tylko cierpliwie czekać.
Życzę powodzenia w losowaniach :)
 

Poziomek

Rycerz
Masz może opis takiego miasta, i jakieś statystyki co do ile tej surki Ci wychodzi na 3 poziomie Iglicy?
kiedys testowalem taka wioske iglicowa tylko na surowiec , nawet spisywalem dokladnie ile jakiego surowca tierami mi schodzilo na poszczegolne pietra i cala iglice - ale nie moge znalezc teraz. Dalo sie i zostawalo jeszcze z gorką.
 

Tajniakos

Paladyn
kiedys testowalem taka wioske iglicowa tylko na surowiec , nawet spisywalem dokladnie ile jakiego surowca tierami mi schodzilo na poszczegolne pietra i cala iglice - ale nie moge znalezc teraz. Dalo sie i zostawalo jeszcze z gorką.
Można i tak :) Tylko po co sobie utrudniać życie :)
Taka wioska ekonomiczna zmusza nas do częstych odwiedzin w mieście, dobijania bonusu z reliktów do 700% i wtedy już jest ciężko to cofnąć, gdybyśmy chcieli przejść z trybu ekonomicznego na militarny. Niestety ten bonus z reliktów jak i większa ilość ekspansji potrafi drastycznie podnieść poziom trudności walk jak i samych negocjacji. Skórka nie warta wyprawki tym bardziej że dużo więcej naszego zainteresowania będzie potrzebne w takiej wiosce o czym pisał @chris07070707. Ja u siebie wchodzę 3xdziennie na 5 minut, Nastawiam wojsko, sprawdzam AM + 15 minut na przejście iglicy :) Jestem przekonany, że jest to zdecydowanie lepsza opcja od tej ekonomicznej :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
kiedys testowalem taka wioske iglicowa tylko na surowiec , nawet spisywalem dokladnie ile jakiego surowca tierami mi schodzilo na poszczegolne pietra i cala iglice - ale nie moge znalezc teraz. Dalo sie i zostawalo jeszcze z gorką.
też testowałem a wyniki stare bo stare (choć i tak pod tym wzgledem mało co się zmieniło w iglicy) ale są TUTAJ
 

Serengeti

Szef kuchni
Khm, khm... to ja tylko się wtrące na chwilę, żeby rozbić mity dotyczące wioski iglicowej czysto ekonomicznej :)
Przy czym nie namawiam na zakładanie takiej wioski, bo do tego trzeba naprawdę LUBIĆ NEGOCJACJE albo z jakichś względów nie dopuszczać opcji militarnej. A zdaję sobie sprawę, że to preferencje niszowe :p

OK, to po kolei:
- taka już postawiona wioska nie zajmuje wiele czasu, można do niej wchodzić raz w tygodniu tylko do Iglicy, a i tak będzie działała. Albo raz dziennie na 5 minut i zrobić sobie jedną czy dwie bramki :)
- nie trzeba z nią kompletnie nic robić, nastawiać produkcji, polować na wzmocnienia w AM, można nawet w ogóle nie stawiać AM ;)
- wysokość poziomu bonusu z reliktów może być na 0%, bo surowce czerpie się z budynków eventowych, nie z manufaktur
- warsztaty też nie są potrzebne, bo młotki są z instantów zdobywanych w Iglicy
- kluczem do sukcesu jest mały rozmiar, bo to najbardziej znacząco obniża koszty - mój najmniejszy eksperyment działał na 6 początkowych ekspansjach i w Iglicy spokojnie dawał radę co tydzień 3 piętra :D

Na co dzień na s2 używam wioseczki na 12 ekspansjach z AM oraz manufakturami i warsztatami, które służą tylko do robienia eventów. Produkcja surowcowa to kilkanaście tysięcy tygodniowo, przy kosztach Iglicy rzędu 2-3 tysięcy, więc nie tylko na wszystko wystarcza, ale jeszcze można patrzeć jak spiżarnia rośnie ;)

Tak że można, jak ktoś chce i lubi tak grać :)
Każdemu jego Lego :D
 

Serengeti

Szef kuchni
O to mi dokładnie chodziło. Czad.
Mikro-układ i master-mind :D

Tylko:
- po co Ci Iglice burzy i koszary?
- do jakiego poziomu masz zrobione badania
- ja takie małe też chcę!

Dzięki.

Spoko :) Odezwij się do mnie w grze na s1, to pogadamy i coś podpowiem :)

Iglice mam, bo właśnie czyszczę relikty T2, jeszcze dwa poziomy i wylatuje :)
Badania przez długi czas miałam do pierwszego w III rozdziale, a ostatnio podciągnęłam do Antycznych Cudów, żeby wyczyścić relikty.

A na którym świecie chcesz stawiać swoją wioskę?
 

ryjuwka

Rozbójnik
Witam
Poniżej przedstawiam faktyczne zużycie surowców podczas zdobywania iglicy.
Zestawienie dotyczy wioski z końca VI rozdziału.
Wyliczenia dotyczą 2 i 3 piętra iglicy.
I tak

2 piętro​
1​
2​
3​
boss​
kasa
715000​
96600​
575000​
672000​
młotki
499000​
43700​
91600​
67000​
marmur
6000​
3000​
0​
3000​
stal
0​
2000​
9000​
5000​
drewno
3000​
3000​
7000​
6000​
kryształ
3000​
2000​
1000​
4000​
zwoje
5000​
5000​
1000​
4000​
jedwab
1000​
5000​
1000​
2000​
eliksir
2000​
2000​
0​
0​
pył
1000​
0​
1000​
1000​
klejnot
0​
2000​
2000​
3000​
diamenty
50​
75​
50​
75​




3 piętro​
1​
2​
3​
boss​
kasa
672000​
801000​
764000​
1248000​
młotki
100000​
77000​
75000​
79000​
marmur
3000​
10000​
4000​
3000​
stal
6000​
5000​
8000​
3000​
drewno
6000​
3000​
5000​
8000​
kryształ
2000​
1000​
4000​
0​
zwoje
1000​
0​
1000​
9000​
jedwab
0​
1000​
2000​
2000​
eliksir
3000​
7000​
0​
4000​
pył
3000​
2000​
2000​
3000​
klejnot
2000​
5000​
4000​
3000​
diamenty
25​
75​
25​
50​

W sumie 2 piętra kosztują tyle:

kasa
5543600​
młotki
1032300​
marmur
32000​
stal
38000​
drewno
41000​
kryształ
17000​
zwoje
26000​
jedwab
14000​
eliksir
18000​
pył
13000​
klejnot
21000​
diamenty
425​


Zużycie materiałów ( różnice częściowo wynikają z wymiany surowców )

marmurstaldrewnokryształzwojejedwabeliksirpyłklejnot
przed
1425000​
1025000​
1040000​
539000​
408000​
795000​
280000​
306000​
346000​
po
1280000​
1096000​
1092000​
529000​
481000​
727000​
276000​
306000​
357000​
Posiadając pełny zestaw zakazanych ruin oraz dworu pielgrzyma surowce nie stanowią problemu

Moim zdaniem problemem jest tylko duże zużycie diamentów potrzebnych w negocjacjach.
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
Czy to są dane statystyczne, czy z przykładowe?
Bo jak statystyczne, to by znaczyło, że np. stal i klejnot w drugim poziomie pierwszego ducha nie jest wymagana, itd.
To byłaby bardzo cenna informacja.
tyle faktycznie zostało zużyte
stal nie była potrzebna na 1 posterunku a marmur na 3. Co nie znaczy, że kiedy indziej będzie tak samo
 

Poziomek

Rycerz
Badania przez długi czas miałam do pierwszego w III rozdziale, a ostatnio podciągnęłam do Antycznych Cudów, żeby wyczyścić relikty.
Pamietam wieki temu ze tez tak mialem - zbijalem cudami iglica i otchlania +ksiega na szybko relikty jak najnizej sie dalo.i zjechalem do 0. Tylko ze pozniej przyszla zmiana w turnieju i granie w 3 rozdziale turnieju bylo nie oplacalne.
Takze moje pytanie. Ile mialas reliktow bonusowych przed, do ilu zbilas- i jak . Bo jesli nie gramy turnieju, nie mamy PW to jak cuda rozbudowac?. No chyba ze ten tego tego 'pomocne dlonie'

Kwestia ile masz surowca- da sie robic , duze skrzynki miedzy przejsciami, a nawet bossowe za sam surowiec, ale to wymaga niestety sporej ilosci prob, +szczescia. Ewentualnie. mozna poswiecic na 2 i 3 bosa po 1 probie za diaxy to daje nam -50) ale zakladajac ze bractwo robi zawsze zloto , +diaxy wpadaja po drodze i tak jestesmy duzo na +.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Poziomek da się spokojnie zbijać ja to robię na s1 i s3 zbijam z 700% t1 i t2 aktualnie jestem na poziomie około 540% t1 i 620% t2 (na obu) koszta koszmarne ;) ale i tak nie ma co robić z pw a skąd je brać?:
- 24 pw na dobe
- nagrody z AM bardzo często wpada 5x10aw
- robię tez AW w AM od 10+ bo są niezłe ilości mgieł
- trochę wpada z ewentow

Aktualnie to mam problem z runami, choć zawsze mogę „zapolować” u sąsiadów

@ryjuwka A co wyliczeń zużycia surowcow, brakuje podstawowego założenia ze zużywasz diamenty (jaki limit? Ile zeszło?)

Wczesniej robiłem iglice tylko surowcami z założeniem 0 diamentów (drastycznie ale pomaga się szybko uczyć) zużycie było wyższe ale proporcje były 40% na poziom 1 i 2 pozostałe na 3 poziom, proste z uwagi na większa ilość kombinacji.
Koszta ilościowe to trzeba sobie samemu policzyć bo to zależy od ilości armi przeciwnika, czyli słynne równanie na CAL :) w skrócie każdy będzie miał inny wynik
 

xEasyRiderx

Rycerz
Mało opłacalne dlatego negocjacje są dobre na początek kiedy nie mamy jeszcze na tyle wojska oraz wzmocnień aby swobodnie zacząć robić iglicę wyłącznie wojskiem i tak jak wspomniał @BlossomValvi
0 diamentów (drastycznie ale pomaga się szybko uczyć) zużycie było wyższe ale proporcje były 40% na poziom 1 i 2 pozostałe na 3 poziom, proste z uwagi na większa ilość kombinacji.
Niestety zakładając wioske iglicową trzeba się z tym również liczyć że pierwsze 2-3 iglice negocjujemy aby potem uruchomić tryb wyłącznie militarny. To po prostu trzeba przejść jak katar :)
 
Do góry