• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Zmiana nazwy nicku.

Czy uważasz, że powinna być możliwa zmiana nicku w grze?

  • Tak

    Głosy: 9 32,1%
  • Nie

    Głosy: 19 67,9%

  • W sumie głosujących
    28

Nicci v

Wędrowiec
Z niezrozumiałego dla mnie powodu w grze nie można zmienić nicku. Często zaczynając nieznaną grę gracze rejestrują się na próbę wymyślając szybko nick. Dlaczego nie można go zmienić? Powinna być w ustawieniach konta dopuszczalna przynajmniej jedna darmowa zmiana. Ewentualne kolejne za diamenty.
 

Tajniakos

Paladyn
Zmiana nicku niby powinna być w grze ale w tej tak nie do końca. Zakładając, że dzisiaj zmieniam nick, do kogo poszły by zbiory z cudaków? Nie wiem czy nadpisanie lub zmiana nicku by w tych cudach była możliwa. Jeżeli by była to jestem na Tak
Na becie po chyba pół roku grania system uporczywie kazał mi zmienić nazwę gracza bo obecna jest zajęta przez kogoś innego i nijak nie szło się zalogować.
Nie wiem czy opcja zmiany jest w grze w plikach gdzieś uśpiona czy było to tylko systemowym błędem. Aczkolwiek konsola do zmiany nicku była bo go de facto w końcu musiałem zmienić.
Edit: Trzeba też wziąć pod uwagę, że zmiana nazwy gracza musiała by się wiązać ze zmianą nazwy tu na forum :)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Co jesli zmienimy nick np z Kowalski na Kowalska . Poprzedni nick bedzie zarezerwowany? wolny? co jesli ktos zupelnie obcy sie tak samo nazwie jak my poprzednio?
Czy zmiana nicka bedzie oznaczala ze pojawiasz sie niczym krolik z kapelusza nowy gracz ale np w 16 akcie bez historii?- czy np strony jak elvenstats po wpisaniu starego nowego nicku wciaz beda wskazywaly ta sama osobe? mam mieszane odczucia z jednej strony fajnie byloby zmienic ale z drugiej za duzo niewiadomych
 

Serengeti

Szef kuchni
Coś mi się kojarzy, że jest w szczególnych przypadkach możliwość zmiany nicku poprzez Support.
Oczywiście, do tego pięć podań z załącznikami i świadectwem szczepień, ale jest ;)
I myślę, że tak powinno zostać :)

Tak jak Poziomek napisał wyżej, ten problem już teraz mamy z bractwami, że nie można go znaleźć, jeśli nie wie się, że zmieniło nazwę.
Nie potrzebujemy jeszcze do tego braku możliwości znalezienia gracza ;)
 

stapa11

Rozbójnik
A ja wysłałem do Supportu prośbę o zmianę nazwy logowania i dostałem kategoryczne NIE.
Myślę, że skoro ta nazwa w grze jest tak ważna dla IG, to może by się dało wprowadzić "Preferowana nazwa gracza" jako dodatkowa, która by się wyświetlała zamiast tej "rejestrowanej". Wyszukiwanie mogłoby działać na obu nazwach.
Wydaje mi się, że i wilk syty, i owca cała, a i roboty przy tym dużo by nie było.
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie.
1. Wyobraźmy sobie sytuacje: przyjmuje kogoś do bractwa, ta osoba zachowuje się nie fair, usuwamy ją z bractwa, i co? Może sobie zmienić nick wrócić i znowu mi siać ferment? Nie wszyscy w tej grze zachowują się jak ludzie, jest wielu graczy z ugruntowaną już reputacją. Wolałabym nie musieć sprawdzać, za każdym razem kto do mnie pisze. Na tej grze nie mogę sprawdzić historii turniejowej gracza, muszę się posiłkować stronami zewnętrznymi, o historii nicków wole nawet nie myśleć....
2. Umówmy się, że wszyscy jesteśmy tu w miarę dorosłymi, myślącymi ludźmi. Zakładasz konto na grze, wiesz, że będziesz się nim posługiwał, że ludzie będą z tobą rozmawiali, lub że tak będzie nazywało się twoje miasto, lub cokolwiek w jakiejkolwiek grze i wpisujesz "cokolwiek"?
Skoro zarejestrowałeś się "na próbę" to logicznie myśląc zakładałeś dwie możliwości - albo ci się spodoba, albo nie. A skoro zakładałeś, że może ci się spodobać, czemu nie wpisałeś od razu porządnego nicku?
 

stapa11

Rozbójnik
Nie chcę się sprzeczać, bo to kwestia interpretacji, na co dzień "nazwa użytkownika" mi się nie kojarzy z nazwą postaci w grze, ale tak jak piszę to kwestia indywidualna jak kto co rozumuje. Z resztą bez przesady, może mój nik nie jest jakiś fantastyczny, ale też nie budzi jakiegoś wstydu.
Inna sprawa, z którą się zgodzę, to to że zaraz się okaże, że będą użytkownicy, którzy codziennie będą mieli inną nazwę; to może też niektórym przeszkadzać. IMHO, co do identyfikacji, to chyba nie jest problem:
1653057234338.png
 

Tajniakos

Paladyn
1653057234338.png

Łooo matko i córko :D Sami sobie chcecie skomplikować życie :) Nie za dużo tych informacji o graczu i jego koncie? :D
 

Serengeti

Szef kuchni
Tu się chyba zaraz podzielimy na frakcje tych, co im się własny nick podoba i pozostałych :p

Mnie się jednak wydaje, że z nazwą użytkownika powinno być tak jak ze zmianą danych osobowych w realu - możliwe, ale w bardzo szczególnych i wyjątkowych okolicznościach. Albo tak jak napisała Aslana, że ktoś nieopatrznie podał prawdziwe informacje, albo gdy nazwa jest ośmieszająca czy obraźliwa. Nie da się budować społeczności składającej się z osób, które co chwilę mają nową tożsamość ;)

Ewentualnie to co zaproponował Tajniakos - 24 godzinny okres karencji po założeniu konta na zmianę nazwy.
Ale jak użytkownik się zorientuje, że jego nazwa konta jest też nazwą postaci w grze, to wystarczy skasować konto i założyć nowe, co jest możliwe już teraz. Nadal więc nie widzę szczególnej potrzeby zmiany obecnej sytuacji :)
 

Serengeti

Szef kuchni
2. Umówmy się, że wszyscy jesteśmy tu w miarę dorosłymi, myślącymi ludźmi. Zakładasz konto na grze, wiesz, że będziesz się nim posługiwał, że ludzie będą z tobą rozmawiali, lub że tak będzie nazywało się twoje miasto, lub cokolwiek w jakiejkolwiek grze i wpisujesz "cokolwiek"?
Skoro zarejestrowałeś się "na próbę" to logicznie myśląc zakładałeś dwie możliwości - albo ci się spodoba, albo nie. A skoro zakładałeś, że może ci się spodobać, czemu nie wpisałeś od razu porządnego nicku?

@Lanariko, myślę że odpowiedź na te pytania masz w stopce, he he :D
 

Zarie

Zwiadowca
Jestem na nie.
Granie w takim bractwie w ktorym ludzie sobie nicki zmieniają wprowadza chaos. Osoby ze zlą reputacją stają się bezkarne i jeszcze bardziej mogą zalezć za skórę.
Już nie wspomne o polączeniu loginu/nazwy postaci z forum.
Jeśli nick sie nie podoba to trzeba gre zacząć od nowa. Natomiast jeśli nick sie komus znudzil po 2-3 latach gry to trudno.. trzeba być konsekwentnym :)
Moj nick tez ma literowkę i do tego przywykłam bo szkoda mi było czasu na zaczynanie od nowa.
 
Jestem na nie.
Przede wszystkim dlatego, ze po kilku miesiacach gry, a w niektorych przypadkach wrecz latach, wie sie juz przynajmniej tak mniej wiecej, kto jest kim na serwerze. Nawet, jesli nie zna sie kogos "osobiscie", to na 99% zna sie kogos, kto tego kogos zna, ewentualnie zna sie dany nick z tabel wynikow, z przynaleznosci do bractw itd. Jesli pozwolimy na zmiane nicku, to kto w pierwszej kolejnosci z takiej mozliwosci skorzysta ? Przede wszystkim ci, ktorzy w ten czy w inny sposob narazili sie innym i sa juz znani, niekoniecznie w pozytywnym kontekscie.
1. Wyobraźmy sobie sytuacje: przyjmuje kogoś do bractwa, ta osoba zachowuje się nie fair, usuwamy ją z bractwa, i co? Może sobie zmienić nick wrócić i znowu mi siać ferment?
Takiej sytuacji wcale nie musze sobie wyobrazac, bo znam to z autopsji. Obecnie jest to utrudnione, bo taki delikwent musi sobie zadac trud zalozenia nowego miasta, ale mimo to zdarza sie to czesciej, niz bysmy sobie tego zyczyli. Jestem przeciwny wszelkim ulatwieniom w tym zakresie, a implementacja zgloszonego pomyslu bylaby wlasnie takim ulatwieniem.
 
Do góry