• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Teorie spiskowe (żółte napisy)

StachuSiekiera

Wędrowiec
(jeśli nie widzisz tekstu, na kompie, wciskamy ctrl+A,
na komie, szukamy opcji "zaznacz cały tekst")


hej hej,
Ponad pół roku temu dołączyłem do społeczności Elvenar.
Przez ten czas udało mi się poznać wszystkie "warianty" iwentów (hmm. tak myśle).

Tak sobie myśle, mam takie wrażenie, że twórcy tej gry, udają, że rzeczy na wydarzeniach są losowe.
Starają się stworzyć taki efekt losowości, a w rzeczywistości, napisali taki kod, żeby podpuszczać graczy.


Na przykładzie teraźniejszgo eventu:

Algorytm "wiedział", że potrzebuje 350 łopat, aby zdobyć kolejną nagrodę,

Zobaczcie jak to się skończyło:



Untitled.jpg


Zostały mi 3 kwiatki do kliknięcia
Wśród tych trzech, są dwa "zaklęte kwiaty", ofc, nie trafiłem ich klikając na 13 pozostałych
Wśród tych trzech, jest też nagroda dnia.....
Jak myślicie, uda mi się zdobyć 12 łopat w 7 godzinach i potem jeszcze trafić?

Podejrzewam, że specjalnie jest to tak wymanewrowane...
Twórcy gry specjalnie oszukują, jest to zakodowane w grze....
Na innych eventach jest podobnie, szczególnie pod koniec się to uwidacznia, zostaje Ci "troszkę", żeby zdobyć, a gra losuje tak, żebyś nie zdobył....

Jest to widoczne strasznie, przynajmniej dla mnie, nowego gracza
 

Załączniki

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    298,8 KB · Wyświetlenia: 3
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Poziomek

Rycerz
nie wiem po co to bawienie sie kolorami - przez to twoj post staje sie 'słaby' - Tu nie ma jako takiej cenzury wiec swoje teorie mogles oglosic uzywajac normalnego koloru.
 

StachuSiekiera

Wędrowiec
podpowiem......, temat jest rozwojowy

chcesz poczytac, jutro bedzie wiecej

uważasz, że masz to w życi, spoko, to tylko żółte napisy
 
Ostatnia edycja:
Na innych eventach jest podobnie, szczególnie pod koniec się to uwidacznia, zostaje Ci "troszkę", żeby zdobyć, a gra losuje tak, żebyś nie zdobył...
Teorii spiskowych bylo tu juz na przestrzeni lat co niemiara. nie tylko tych dotyczacych eventow zreszta. Zadna sie nie potwierdzila. Gram od ponad 4 lat, co oznacza, ze bralerm udzial w "niezliczonej" liczbie eventow, bo oprocz 2 miast glownych robilem czasem eventy rowniez w wioskach najpierw pod studnie, potem w iglicowych. Widzialem i przezylem tu juz wszelkie mozliwe, nawet najbardziej nieprawdopodobne sytuacje i ewentualnosci. Pewnie, ze w sytuacji takiej, jak Twoja, latwo dojsc do wniosku, ze gra oszukuje. Ale jesli malo prawdopodobne przypadki losowe zdarzaja na Twoja korzysc (a to zdarza sie tak samo czesto), to czy mamy wysnuc z tego wniosek, ze gra oszukuje na korzysc gracza ?
Moim zdaniem ani jedno, ani drugie - gra nie oszukuje w zadna strone za pomoca jakichs ukrytych algorytmow.

Wielokrotnie w przeszlosci przeprowadzalismy tu najrozniejsze, naprawde duze testy na "troche" wiekszej probce losowej, niz jeden event czy dla przykladu 20 losowan z jednego Dzinna. A to ktos przez rok spisywal kazda jedna nagrode z Iglicy z 2 miast, a to kilka-kilkanascie osob zestawilo swoje wyniki losowan z danego eventu i porownalo liczbe rzeczywiscie otrzymanych nagrod z oczekiwana, a to jeszcze ktos inny sprawdzal czestotliwosc wypadania poszczegolnych receptur w Akademii przy kilku tysiacach prob. Za kazdym jednym razem dochodzilismy do wniosku, ze dokladnie tak, jak przewiduje rachunek prawdopodobienstwa, przy odpowiednio duzej liczbie powtorzen (czy tez losowan, jak zwal tak zwal), osiagane wyniki sie usredniaja, czyli sa bardzo zblizone do zalozen teoretycznych, wynikajacych z parametrow gry. A przede wszystkim (jeszcze raz podkreslam - przy odpowiednio duzej liczbie prob), te wyniki sa powtarzalne. Takze nie sugeruj sie kilkoma eventami, w ktorych zdazyles wziac udzial, bo gwarantuje, ze w dokladnie tych samych eventach u wielu innych graczy bylo dokladnie na odwrot, czyli mieli zdarzenia sugerujace, ze gra probuje im wrecz pomoc. Co oczywiscie rowniez nie odpowiadalo prawdzie. Jesli pograsz odpowiednio dlugo, predzej czy pozniej sam zreszta doswiadczysz tego, o czym pisze :)
 

StachuSiekiera

Wędrowiec
tak tylo dopisze, nie szukamy racjonalnych wyjaśnień, wręcz przeciwnie, programiści specjalnie tak robią, żebyśmy myśleli, że to jest losowe

grasz tyle lat, a nawet sie nie spotrzegłeś, że robią cię w lemura...


edit:
dopiszę. jestem na sto tysięcy procent pewny, że tak jest
możesz to posprawdzać na serwerze testowym, tylko skup się nie na nagrodach. a na losowości
dlaczego na początku losuje fajnie, a jak jest potrzeba, to raczej nie fajnie...
i to za każdym<ciach>razem

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
możesz to posprawdzać na serwerze testowym
Probowalem Ci wlasnie wytlumaczyc, ze takiego sprawdzania i testow mielismy tu juz mnostwo, takze do tej Twojej rady zastosowalo sie juz wiele osob, z ktorych czesc, podobnie jak Ty, miala pewne watpliwosci. O wynikach takiego sprawdzania pisalem w poprzednim poscie.
dlaczego na początku losuje fajnie, a jak jest potrzeba, to raczej nie fajnie...
i to za każdym <ciach> razem
Czy to regula, sterowana zlosliwymi algorytmami ? Coz, Ty, opierajac sie wylacznie na wlasnych (i to stosunkowo bardzo krotkich i ograniczonych w swoim zakresie) obserwacjach twierdzisz jedno. Ja, opierajac sie na dluzszych i przeprowadzanych na "odrobine" wieksza skale testach i obserwacjach zarowno swoich, jak i przeprowadzonych przez innych graczy, twierdze cos innego. Skoro jestes pewien swego na 1000%, to Cie oczywiscie nie przekonam i nawet nie bede probowal. Dobre jest to, ze kazdy z nas mogl wyrazic swoje wlasne zdanie w milej i przyjacielskiej atmosferze :) Moze jeszcze ktos wyrazi swoja opinie na ten temat, oby tylko nie zrobila nam sie tu z tego jakas chryja, bo i tak w przeszlosci tutaj bywalo przy okazji takich kontrowersyjnych tematow ;)
 

StachuSiekiera

Wędrowiec
Może też tak być, że na serwerze testowym jest "normalnie"
A na "live" jest degradujący algorytm.
W kazdym razie, temat jest cały czas aktywny, żółte napisy, teorie spiskowe
Poczekajmy do kolejnego eventu

btw, szanuje za pełne i długie wypowiedzi, serio, ale wiadomo, zaprzeczenia są dowodem na to, że ktoś tutaj próbuje coś ukryć...
 

Wojtek90

Zwiadowca
xD Już widzę programistów którzy codziennie rano nie mają co innego robić tylko wymyślać złośliwe algorytmy xD
Kawka, pobajerzyć i do domu :D ewentualnie jakieś poprawki wprowadzić a nie wymyślać algorytmy.
Chociaż jest jeden złośliwy algorytm, który istnieje i jest zaimplementowany w tej grze i nazywa się 'prawdopodobieństwo'.
 

StachuSiekiera

Wędrowiec
no właśnie, nie koniecznie
oni chcą, zebyście tak myśleli, że to jest "prawdopodobieństwo", a prawda jest inna

zastanówcie się....

i nie, nie siedzą codziennie, żeby nam to robić, napisali ten kod raz...
 

Tajniakos

Paladyn
oni chcą, zebyście tak myśleli, że to jest "prawdopodobieństwo", a prawda jest inna

zastanówcie się....
Właśnie tak się zastanawiam, że gdyby faktycznie było tak jak podejrzewasz a kod byłby napisany raz, to byłby napisany taki sam dla wszystkich graczy. W rzeczywistości osiągi w losowaniach zależne są nie od kodu a od naszych wyborów. Tobie brakowało np 1 losowanie do zgarnięcia avataru, czyli zebrałeś kpl artefaktów do budynku ewolucyjnego... u mnie brakowało już tych losowań dużo więcej co w moim odczuciu nie oznacza, że ktoś mi to utrudnił a ja będę szukał teraz winnego ;) Gram w tą grę 5 lat i tak jak napisał @chris07070707 eventów przeszliśmy multum. Nasze spostrzeżenia i różnego rodzaju testy wskazują iż jeden event idzie lepiej od drugiego i odwrotnie. Przy raz napisanym kodzie dało by się zauważyć , że wyniki wszystkich są takie same lub podobne co nie ma miejsca. Ta losowość dotyczy wielu aspektów tej gry więc myślę, że wszelkiej maści teorie spiskowe są bez pokrycia i są tylko teoretycznym odczuciem pewnej liczby graczy. W Twoim przypadku uważam iż możesz uznać event za udany, bo niewielu graczy doszło w losowaniach do avatara lub w jego okolice, co tym bardziej dyskwalifikuje Twoją teorię :)
 
Ostatnia edycja:

stapa11

Rozbójnik
Ja kiedyś już pisałem, że ich randomizer nie jest oparty na statystyce, ale nie akceptuję teorii spiskowej: że to na pewno, żeby od Ciebie ściągnąć kasę. To jest gra fikcji i randomizer też jest rodem z Pratchett-a.
 

Deleted User - 198835

Guest
A mi brakowało minimalnie do otwarcia nagrody i z jednego losowania na koniec dostałem właśnie dodatkowe punkty , które spowodowały że właśnie przeszedłem przez bramę i tylko przeszedłem - los i tyle
A co do koloru , to tylko utrudniłeś czytanie użytkownikom forum
 

BlossomValvi

Łucznik
Pora założyć srebrna czapeczkę ;)

A tak bardziej serio, bo zawodowo jestem związany z pokrewnym tematem, garść argumentów:

- kod degradujący, kto go zamówi i za niego zapłaci? Z natury będzie bardziej skomplikowany niż prosty randomizer

- gra wymaga mnóstwa usprawnień (słynne plany na 5 lat naprzód), serio maja wolne zasoby na takie zabawy?

- firma działa w Niemczech z około 200mln revenue, jakby wyszło takie „oszustwo” to koszta byłyby na poziomie wtop Volkswagena w USA. Po co? Żeby zarobić kilka groszy i to w jakiejś pośledniej grze? Przeciez wystarczy częściej robić wyprzedaże budynków i szybciej to zarobią


A odpowiedź choć na czarno jest nader prosta randomizer działa na cały serwer (albo więcej światów) nawet zbierając cała ekipę z forum masz raptem wgląd w cząstkę populacji stad wyniki są jakie są (podstawy statystyki)

Kiedyś przez ponad rok notowałem wyniki zrzutów ze studni, albo mam wyniki z iglicy np magiczne warsztaty jeden świat ma tyle co dwa pozostałe razem wzięte a gram tak samo długo na każdym ;)
 

Deenaydo

Wędrowiec
Oczywiście można wyobrazić sobie algorytm, który z określonym prawdopodobieństwem wybiera sobie cele (być może nawet celując w graczy, którzy kiedyś trochę kasy wpłacili, a ostatnio nic) i stara się tym celom utrudnić osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w evencie jednocześnie pracując jako algorytm losowania z pamięcią, czyli dbający, by średni % nagród każdego typu był bliski założonemu w całej puli graczy.

Jest to praktycznie nie do udowodnienia statystycznie, ALE ktoś złośliwy może upublicznić kod. A ryzyko jest spore, bo zapewne wielu programistów pracuje nad kodem gry, a nie jeden programista, gdyby przypadkiem zauważył gdzieś taki kod, to by go upublicznił po prostu ze złości na pracodawcę, który sobie w kulki leci...

Natomiast dużo bardziej prawdopodobne jest, że mamy rzeczywisty algorytm losowy (pewnie bez pamięci) i po prostu wśród olbrzymiej liczby graczy jeden gracz ma szczęście w losowaniach, a inny ma pecha. No i na forum piszą ci, co mieli pecha, bo ludzie zwykle wolą narzekać, niż chwalić się swoim szczęściem.
 
No i na forum piszą ci, co mieli pecha, bo ludzie zwykle wolą narzekać, niż chwalić się swoim szczęściem.
Raczej chodzi o to, ze jesli wezmiemy jakis dluzszy odcinek czasu, to z roznych zdarzen z tego okresu nad szczesliwymi zdarzeniami przechodzimy do porzadku dziennego o wiele szybciej, a porazki i niefart zapadaja nam w pamiec na o wiele dluzszy czas. Stad juz tylko krok do stwierdzenia "ja to zawsze mam pecha" :)
 

jakub357

Łucznik
Algorytm jest "twardy", jak to dobrze opisał wyżej chris.
Aczkolwiek sprawę, skoro dotyczy teorii spiskowych, podciągnąć można pod abstrakcyjny mechanizm myślenia magicznego, tudzież szczęściarstwa.
Czyli można rozważyć wpływ gracza na algorytm w kategoriach synchroniczności Carla Gustava Junga, czy też w ujęciu założeń kabalistycznych. Bo czemu i nie? :)
 
Do góry