• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Specjalizacja turniejowa - poradnik

Charlene

Szef kuchni
Szkoda tylko że tak mało osób które robią na przyzwoitym poziomie turnieje wypowiada się w tym temacie, może dlatego że robią swoje i już ponieważ to forum robi się toksyczne i szkoda się wypowiadać jeśli ma się odmienne zdanie.
Podejrzewam, że się nie wypowiadają, ponieważ robią to, o czym od dawna pisali @chris07070707, @Maguzzi a także gracze, którzy tworzyli stare poradniki turniejowe( czytałam wtedy non stop co wystawiać, potem próbowałam tych ustawień, pytałam autorów o rady, kombinowałam z ilościami wzmocnień). Moim celem jest robienie dobrego wyniku(powyżej 10k w każdym turnieju).Dla mnie schemat jest bardzo prosty:
1. Uczysz się walczyć jednostkami, szukasz dobrych ustawień i czekasz cierpliwie na lepsze jednostki.
2. Rozwijasz najważniejsze cuda, dzięki którym robisz więcej wojska - Iglice Burzy, Latającą Akademię, Źródła Zwycięstwa, przy okazji dbasz o długość kolejki szkolenia, żeby wojsko się szkoliło bez przerwy( Grzybki). Po Konstruktach stawiasz Zakrzywienie( u mnie nr 1, żeby mieć cooldown=0 i tym samym robić więcej prowincji wojskiem na wzmocnieniach) i Simię. Wykorzystuje się misia brunatnego, ale przyznam, że mój głodował od bardzo długiego czasu, ponieważ mając rozwinięte te cuda nie miałam problemu ze szkoleniem wojska, jedynie z młotkami, bo wiecznie mi ich brakowało.
3. Zanim pójdziesz na ścieżkę wojenną to zbierasz zapas wzmocnień i obowiązkowo wykorzystujesz system ich oszczędzania. Można się kierować wskazówkami z ich ilościami wg poradników, albo szukasz własnych rozwiązań( mam własne).
4. Obowiązkowo bierzesz udział w Iglicy i robisz ją na max, żeby mieć masę czasówek na produkcję wojska oraz sprawdzasz regularnie AM.
5. Zdobywasz coraz więcej prowincji i codziennie kontrolujesz czas zwiadu. W nowym systemie patrzysz, czy oby na pewno wygrasz walkę (dlatego punkt 1. wygląda jak wygląda i jest po prostu najważniejszy) bo im dalej, tym pomyłka jest bardzo bolesna. Ja akurat mam zdobytych na 1 rozdział do przodu, obecnie (jestem na początku Elvenarów) przy Ambasadach mam 451/440 + 23 otwarte, które zdobywam tylko podczas eventów :) na moje potrzeby wynikowe w zupełności to wystarcza.
Obecnie przesuwam swoją granicę, badam ile mogę zrobić bez wspomagania się czasówkami na produkcję wojska między turniejami. Jestem z siebie mega dumna, bo na poprzednim turnieju zajęłam 5 miejsce bez tragicznych strat wojskowych i mnie to zachęciło do eksperymentów.
Co tu więcej pisać o wynikach w turniejach? Stosuje zasady, które wynikają z wiedzy przekazanej na forum i jestem zadowolona ze swoich osiągnięć :) jakbym chciała więcej, to bym musiała przyśpieszać zwiady, stawiać więcej wzmocnień, częściej używać miśka brunatnego i czasówek. Żadnej większej filozofii tu nie ma, trzeba tylko rozumieć grę.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@chris07070707 masz zupełną rację w tym co napisałeś - ja się z tym zgadzam jak najbardziej :)
Pozwól jedynie że przytoczę poniższy fragment.
No wlasnie nie "raz na jakis czas". Tu sie odrobinke mylisz, bo nie taki jest cel :) Wskoczyc raz na jakis czas na pudlo to zadna filozofia, ale zeby moc to robic regularnie, przynajmniej przez jakis czas konieczne sa inwestycje wlasnie w zwiad. To, co nazywasz skrajnoscia (co rzeczywiscie w tej fazie nia jest) ma sluzyc osiaganiu w przyszlosci regularnych i rownych, ale bardzo wysokich, a nie tylko srednich czy wysokich wynikow. Tak jak napisal Maguzzi, taka obral sobie strategie i to jest jak najbardziej ok. Znam to, bo juz ze 3 lata temu zdecydowalem sie na to samo i niedlugo dojde do 1000 podbitych prowincji. To daje niezly komfort i daje spore pole manewru, bo ma sie swiadomosc, ze wprawdzie nie trzeba robic kazdego turnieju na maksimum, ale mozna to zrobic, jesli sie chce, bo nie istnieje bariera w postaci zbyt malej liczby prowincji.
Przytoczyłem tutaj tylko ten fragment z twojej wypowiedzi którego właśnie mi brakowało jako wytłumaczenie ten strategii którą wyżej opisał kolega i nie dla graczy którzy znają te metody opisane w poradniku @Maguzzi ale dla tych co chcą lub mają zamiar dopiero być topką turniejową. Może się za bardzo przyczepiłem za co przepraszam jeśli ktoś tak to odebrał .
Jednak skoro opisujemy strategię to nie tylko to że właśnie jest jedyną słuszną religią, wypadałoby dodać choć kilka słów czemu tak nie inaczej.

Zdaję sobie sprawę z tego że @Maguzzi (tylko kolego się nie obrażaj ponieważ nie mam nic złego na myśli) ma wielką ochotę i aspirację do robienia ścisłej turniejowej topki i się właśnie do tego przygotowuje co mu się chwali bo może w końcu ktoś zrówna lub nawet wyprzedzi wyniki jakie @chris07070707 wykręca w turniejach od dłuższego czasu :)

@Charlene nie będę już przytaczał tego co napisałaś ale bardzo dobrze to ujęłaś w kilku najważniejszych punktach.
To taka wersja mniej hardcorowa jednak bardzo skuteczna i z tego właśnie masz fan z gry :)
 

Maguzzi

Wędrowiec
Jednak skoro opisujemy strategię to nie tylko to że właśnie jest jedyną słuszną religią, wypadałoby dodać choć kilka słów czemu tak nie inaczej.

@xEasyRiderx niefortunny dobór słów z tą jedyną i słuszną religią, bo akurat przedstawiam cały wachlarz do wyboru wedle celów i upodobania, ale rozumiem co w tym zdaniu miałeś na myśli. Napisałem dlaczego skupiam się na zwiadach, a nie na robieniu maxa co tydzień:

Wojsko można wyprodukować bardzo szybko na wysoki wynik, prowincji już tak szybko nie dorobisz

Może wymagało to zbyt głębokiego zastanowienia się nad tematem.... Chris wyjaśnił dokładnie dlaczego zwiady są tak ważne gla graczy interesujących się topką, więc nie muszę się już produkować. Przykro mi, że nie spełniam twoich standardów pisania postów na forum. Jeśli brakowało Ci czegoś w mojej wypowiedzi, mogłeś ją po prostu uzupełnić, a nie kręcić taką intrygę. Szybciej łatwiej i przyjemniej dla wszystkich:)

Szkoda tylko że tak mało osób które robią na przyzwoitym poziomie turnieje wypowiada się w tym temacie, może dlatego że robią swoje i już ponieważ to forum robi się toksyczne i szkoda się wypowiadać jeśli ma się odmienne zdanie.

A no szkoda, że tak mało znawców się wypowiada, mam kilka teorii na temat dlaczego się nie wypowiadają, ale akurat toksyczności bym tu nie wymieniał. Ja się nie bałem odezwać i napisać poradnika, ponieważ wiem, że to co tam jest napisane jest dobre i będę mógł obronić i wytłumaczyć każde zdanie. Jeśli są jakieś pytania, bo coś nie jest zrozumiałe, albo ktoś chce wejść głębiej w dany aspekt, a może coś jeszcze dodać co doda wartości tej dyskusji to śmiało piszcie pytajcie, dyskutujmy:)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Maguzzi doskonale wiem jak trudno jest napisać poradnik a żeby ująć w nim jeszcze ważne elementy to wyszłaby z tego niezła książka zwłaszcza że piszesz o turniejach i wydajności miasta pod nie co nie jest wcale łatwy temat. W każdym poradniku zresztą ciężko jest zadowolić wszystkich i doskonale wiem że często autor się zastanawia nad tym co tu jeszcze dodać lub jak to ująć niż nad samym przekazaniem swojej wiedzy.
No cóż mam ci napisać chyba tylko powtórzyć to co już pisałem wyżej :)
Może się za bardzo przyczepiłem za co przepraszam jeśli ktoś tak to odebrał .
 

Charlene

Szef kuchni
@Maguzzi ten poradnik to złoto! Dzięki Tobie uzyskałam najlepszą średnią turniejową na S2. Oficjalnie stałam się koksem i nigdy bym nie pomyślała, że mogę coś takiego osiągnąć :)

Zrzut ekranu 2022-06-11 o 09.09.23.png
Dokładnie od 20.11.21 wdrażałam wszystkie Twoje wskazówki i gdyby nie ten poradnik, to nadal bym sobie robiła z 8k (bałam się robić większą ilość prowincji) i nie wykorzystała potencjału na dużo większe wyniki.
Jeśli ktoś chce się bawić w turnieje, to niech uważnie wybiera osoby, które udzielają rad, bo można stracić masę czasu na nieodpowiednie działania. Ten poradnik działa w 100%, trzeba tylko chcieć :)
 

Papadinos

Wędrowiec
Z poradnika korzystam, jest świetny. Szukałem czegoś podobnego w języku angielskim i nie znalazłem, także gratulacje w stworzeniu czegoś wyjątkowego na skalę światową.

Ale obliczenia produkcji skomplikowaliście tak, że nie jestem w stanie ani przeczytać ani tym bardziej zrozumieć i odnieść się, czy ktoś w ogóle obliczył je prawidłowo. Według mnie sprawa prosta:

V_sumaryczna = V_koszary * bonus_iglicy / 12 * ( bonus_simii + bonus_brownie ) [ jednostki / min ]

Bonus iglicy, bonus simii oraz prędkość produkcji się ze sobą mnożą, więc są WPROST PROPORCJONALNE.
Czyli to co więcej zwiększa się procentowo - to się bardziej opłaca budować. 1% Simii wygrywa z 2-2,5% iglic itp. ponieważ działa na 3 budynki. Koszary wygrywają ze wszystkim, bo oferują największy wzrost procentowy.

Pamiętajcie, że Einstein pod koniec życia podsumował, że przez 80% życia mylił się. Taki, co wszystko wie, jeszcze się nie urodził i ja też nie wiem wszystkiego i często się mylę ;)

Do naocznej weryfikacji :)

koszary 31, iglice i simia 21, brownie 50%
300*1,75/12*1,8 = 78,75

koszary 41, iglice i simia 21, brownie 50%
690*1,75/12*1,8 = 181,125

koszary 31, iglice 31, simia 21, brownie 50%
300*2,04/12*1,8 = 91,8

koszary 31, iglice 21, simia 31, brownie 50%
300*1,75/12*1,96 = 85,75
 
V_sumaryczna = V_koszary * bonus_iglicy / 12 * ( bonus_simii + bonus_brownie ) [ jednostki / min ]

Jest niedziela, jestem rozleniwiony, stad moze i mozg nie pracuje mi na odpowiednich obrotach, ale przyznaje sie bez bicia, ze nie za bardzo rozumiem te rachunki :) Czym jest tutaj 12* i z jakiej racji bonusy z Simii i brunnera sa w mianowniku ? Poprosze o dodatkowe wyjasnienia, bo chyba cos mi po prostu umyka i tego nie lapie.

Wzor na wysokosc produkcji (zbior z odpalonym brunnerem) w budynkach wojskowych na przykladzie Koszar wyglada tak:
[(Produkcja nominalna * bonus z iglic) + (Produkcja nominalna * bonus z iglic)*(bonus z brunnera) + (Produkcja nominalna * bonus z iglic)* (bonus z Simii)] / jednostka czasu
Według mnie sprawa prosta

No niestety nie az tak prosta, bo pomijasz 3 zasadnicze sprawy.
1. Kazdy poziom Iglic/L.Akademii/Zrodel Zwyciestwa wzmacnia dzialanie Simii. Natomiast kazdy poziom Simii nie wzmacnia dzialania Iglic/L.Akademii/Zrodel Zwyciestwa. Jest to dokladnie wyjasnione w ktoryms z poprzednich postow w tym temacie. Zreszta, spojrz na podany przeze mnie wzor. Dodatkowy poziom Iglic zwieksza ilosc wojska we wszystkich 3 elementach licznika, a dodatkowy poziom Simii tylko w jednym. Innymi slowy, Iglice/L.akademia/Zrodla Zwyciestwa zwiekszaja produkcje bazowa, od ktorej licza sie dodatkowe bonusy z Simii i z brunnerow. Pod kreska oznacza to, ze Simie warto miec (tak na 6-11 poziomie), ale szybciej powinno sie podnosic Iglice/L.Akademie/Zrodla.

2. Kazdy poziom Iglic/L.Akademii/Zrodel Zwyciestwa dodatkowo wzmacnia dzialanie brunnera/brunnerow i zwieksza ich sumaryczny bonus, a w przypadku Simii nie. Wyjasnienie podobne jak w punkcie pierwszym.

3. Szkolenie wojska na przyspieszaczach. Jeden dodatkowy poziom Iglic da 2.5x wiecej wojska + dodatkowy bonus z brunnera z tej dodatkowej produkcji z jednej godziny przyspieszacza, niz jeden dodatkowy poziom Simii. Przyspieszacz dziala tylko w jednym budynku, wiec rozlozenie bonusu Simii na wszystkie 3 budynki szkoleniowe nic nam tu nie daje.
W praktyce oznacza to, ze nawet ze zbioru Iglice/L.Akademia/Zrodla warto wybrac jeden lub 2 cuda, ktore z mysla o szkoleniu na przyspieszaczach rozwijamy szybciej, niz 1 czy 2 pozostale. U mnie byly to Iglice i L. Akademia, dzieki ktorym szybciej szkolily mi sie lekkie strzelajace w Koszarach i magiczne w Obozie, a celowo troche wolniej rozwijalem Zrodla, bo w Terenach rowniez szkolilem lekkie strzelajace. Na przyspieszaczach lekkie strzelajace szkolilem oczywiscie w budynku z najwieksza predkoscia szkolenia, wiec rozkladanie dodatkowej predkosci szkolenia na dwa cuda byloby w tym kontekscie bez sensu.
obliczenia produkcji skomplikowaliście tak, że nie jestem w stanie ani przeczytać ani tym bardziej zrozumieć
Bo to jest dosc skomplikowane i prosciej sie tego nie da niestety wylozyc. Gdyby nie istnialy zadne wspolzaleznosci, produkcje wojska rzeczywiscie mozna by bylo przeliczac i porownywac ze soba liniowo. Ale te wspolzaleznosci istnieja i trzeba je wziac pod uwage.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Kurna - czytam i coraz bardziej czuję , że to jakaś czarna magia hihihihihi
Wchodzę sobie w grę stawiam domki a czasami tłukę jakieś stworki w turkach , albo na schodach i czekam aż wrota mi się otworzą i gitara gra
A Wy tu wypisujecie jakieś zaklęcia :) ;)
Tera rozumiem , czemu tak słabo mi idzie w turkach a iglica to postrach dla mnie - to , co piszecie podchodzi u mnie pod VOOO DOO , albo Harego Pottera hihi
 

ryjuwka

Rozbójnik
Kurna - czytam i coraz bardziej czuję , że to jakaś czarna magia hihihihihi
Wchodzę sobie w grę stawiam domki a czasami tłukę jakieś stworki w turkach , albo na schodach i czekam aż wrota mi się otworzą i gitara gra
A Wy tu wypisujecie jakieś zaklęcia :) ;)
Tera rozumiem , czemu tak słabo mi idzie w turkach a iglica to postrach dla mnie - to , co piszecie podchodzi u mnie pod VOOO DOO , albo Harego Pottera hihi
też tak miałem
ale jak zrozumiałem te poradniki to wszystko stało się proste.
niczym się nie przejmuj tylko ostosuj poradniki
 

Deleted User - 198835

Guest
etam - puki co , to gra ma mi sprawiać przyjemność i bawię się dobrze , pomimo , że nie idzie mi najlepiej , ale przynajmniej z fajnymi ludźmi na serwerze i tutaj :p ;)
 

Ovocko

Rycerz
Kurna - czytam i coraz bardziej czuję , że to jakaś czarna magia hihihihihi

Eeetam, prosta matematyka.
Najlepiej sobie policzyć na realnych liczbach, weźmy sobie pierwszy z przykładów podanych przez Papainosa:

koszary 31, iglice i simia 21, brownie 50%
300*1,75/12*1,8 = 78,75

Jak klikniesz na budynek koszarowy, to w zakładce rozbuduj masz szybkość szkolenia. liczba ta oznacza mniej więcej tyle, ile jednostek, o rozmiarze 1 jest w stanie wyprodukować budynek w bazowej jednostce czasu.
Bazowa jednostka to 12 minut.
Czyli jeśli koszary na poziomie 31 mają szybkość szkolenia 300, oznacza to tyle, że co 12 minut wyprodukowują 300 jednostek wojska.

Trzeba tu uwzględnić jeszcze rozmiar - każda jednostka ma pewien "rozmiar", który wpływa zarówno na wielkość produkcji, jak i ilość jednostek, które się zmieszczą w 1 oddziale.
Przykładowo tancerz ostrzy ma rozmiar 1, a trent rozmiar 6, co oznacza, że w ciągu bazowych 12 minut wyprodukujesz 300 tancerzy, ale już tylko 50 trentów. podobne przeliczniki będą dotyczyć tego ile jednostek wypadnie na oddział wystawiony do walki.

No dobrze, bazową produkcję budynku już mamy, teraz wzmocnienie cudu. Iglice/źródła/akademia wzmacniają bazową ilość produkcji. Siłę wzmocnienia możesz zobaczyć gdy klikniesz na cud i zakładkę "przegląd".
iglice na 21 poziomie mają wzmocnienie 75%. Oznacza to, że produkcja koszar jest o 75% większa.
Bierzemy więc bazową produkcję (300) i mnożymy ją przez 1,75 (bo 100% bazowej produkcji + 75% z cudu to 175% czyli 1,75).
Wychodzi więc 525 jednostek w bazowej jednostce czasu (12 minut).
Dzieląc to przez 12 uzyskujesz ilość jednostek produkowanych na minutę - 525/12 = 43,75

Brunatny zwiększa tę produkcję o 50%, z kolei simia na 21 poziomie zwiększa ją o 30%.
Ponieważ oba budynki działają niezależnie od siebie i dokładnie w ten sam sposób (czyli na produkcję z koszar wzmocnioną o bonus z iglic) te procenty możesz zsumować, więc razem jest +80%.
Można to więc policzyć tak: 43,75+43,75*50%+43,75*30%, albo sobie uprościć i po prostu pomnożyć te 43,75 przez 180% (100% bazowej proukcji + 80% wzmocnienia z simii i brunatnego), czyli 43,75*1,8. tak czy siak wychodzi 78,75 jednostek na minutę.

Podobnie z pozostałymi przeliczeniami, tylko w ostatnim Papadinos się machnął, bo simia na 31 poziomie nie daje 46% a 42%, więc nie będzie 300*1,75/12*1,96 = 85,75 ale 300*1,75/12*1,92 = 84

Jedynym niuansem jaki trzeba wziąć pod uwagę jest to, że simia i brunatny działają na wszystkie trzy budynki produkujące wojsko, więc liczb podanych powyżej przez Papadinosa nie można tak do końca wprost ze sobą porównywać.
Ja do takich przeliczeń mam kalkulator, który to liczy m.in. na 1h i na 24h produkcji, dzięki czemu łatwo można sobie porównać ilości z innymi budynkami.
Dla przykładów podawanych przez Papadinosa wyglądałoby to tak jak poniżej (koszary na poziomie 31, brunatny 50%, pozostałe budynki na poziomie dającej tę samą prędkość produkcji; w pierwszej tabelce mamy iglice na poziomie 31, akademia, źródła i simia są na poziomie 21; w drugiej tabelce simia jest na 31 poziommie, pozostałe cuda na 21. Porównując całkowitą produkcję z wszystkich budynków można porównać jaką wielkość otrzymamy w każdym z przypadków):

1659303061561.png

Oczywiście ilości w oddziałach masz przeliczone według mojego rozmiaru oddziału, u każdego będzie to wyglądało inaczej w zależności od tego ile ma odblokowanych powiększeń oddziałów

Tak czy siak widać, że mając wszystkie cuda na 21 poziomie bardziej będzie się nam opłacało podnieść do 31 poziomu simię niż jeden z cudów dających przyśpieszenie produkcji (uzyskujemy 3 888 jednostek więcej na dobę niż w wariancie gdy podnieślibyśmy do 31 poziomu iglice)
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej sobie policzyć na realnych liczbach
To zalezy. Mozna oczywiscie liczyc na realnych liczbach, ale z uwzglednieniem, jak szkolenie wyglada w praktyce i jak w praktyce wyglada rozwoj cudow, a to Ovocko jak zwykle celowo pominal. Mam oczywiscie na mysli szkolenie na przyspieszaczach (co robi bardzo wielu graczy), a pod tym wzgledem kazdy jeden poziom Iglic/L. Akademii/Zrodel bije jeden poziom Simii na glowe i daje kilkukrotnie wiekszy zysk, a nie jakies grosze.
Calkowicie pomija tez fakt, ze Simia jest znacznie drozsza w rozwoju i za, powiedzmy, 10.000 PW, mozna ja podniesc o znacznie mniej poziomow, niz np. Iglice, co juz samo w sobie sprawia, ze powyzsze rachunki mozna wyrzucic do kosza i nijak sie one maja do realnej sytuacji w grze, gdzie w fazie rozwoju tych najwazniejszych cudow gracze nie maja dziesiatek tysiecy PW i AW zalegajacych w inwentarzu, jak to ma miejsce w pozniejszych etapach gry, tylko zbieraja mozolnie na kazdy nastepny poziom cudu.
Np. podniesienie Iglic z 21 do 31 lvl kosztuje 7550 PW, a ta suma wystarczy do podniesienia Simii z 21 lvl do zaledwie 27 lvl !! Rachunki dla tych wartosci (Iglice 31 lvl vs. Simia 27 lvl) wypadaja zdecydowanie na korzysc rozwoju Iglic/L. Akademii i to nawet bez uwzglednienia szkolenia na przyspieszaczach.
Powtorze dokladnie to, co nie tak dawno napisalem w temacie dotyczacym rachunku prawdopodobienstwa, gdzie Ovocko tez "blysnal" jakimis "genialnymi" obliczeniami wykonanymi jakims kalkulatorem i wysnul bledne wnioski: tak to jest, jak czlowiek zdaje sie tylko na jakies internetowe (czy nawet swoje) kalkulatory, nie rozumiejac tak naprawde, jak one przystaja (a raczej nie przystaja) do rzeczywistosci w grze. W tym konkretnym przypadku kalkulator Ovocko nie uwzglednil szkolenia na przyspieszaczach i kosztu rozwoju poszczegolnych cudow (co jest sprawa wrecz zasadnicza, bo to ten wlasnie koszt decyduje o tym, o ile poziomow gracz jest w stanie podniesc dany cud w danej jednostce czasu).

Podsumowujac:
Tak czy siak widać, że mając wszystkie cuda na 21 poziomie bardziej będzie się nam opłacało podnieść do 31 poziomu simię niż jeden z cudów dających przyśpieszenie produkcji
Wniosek bledny z powodu celowych pominiec lub nieswiadomych przeoczen (niepotrzebne skreslic :)).
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
;)
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeee tam - to ma być przyjemność a przyjemność dla mnie to co innego niż dla graczy militarnych :)
 

Ovocko

Rycerz
;)
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeee tam - to ma być przyjemność a przyjemność dla mnie to co innego niż dla graczy militarnych :)

Jasne, ja lubię sobie połapać różne zależności, stąd sprokurowałem narzędzie dzięki któremu można na szybko sprawdzić np. co się stanie, gdy rozbudujemy taki lub inny budynek, ale spokojnie można sobie radzić i bez takich przeliczeń :D

Teraz zresztą i tak cuda wojskowe mam już na maksymalnych poziomach, więc jeśli jeszcze mi się takie kalkulacje do czegoś przydają, to w połączeniu ze zbrojowniami i parametrami cudów wpływających na wielkość slotu produkcji - mając prędkość szkolenia i wielkość slotu łatwiej jest planować zbiory, tudzież sprawdzić jak zmienią się czasy gdy np. dostawimy lub usuniemy sobie zbrojownię albo dwie.
Albo ile kamieni ogrodowych trzeba postawić by nam się produkcja totalnie nie rozjechała gdy pochowamy część zbrojowni na czas przygody ;)
 

Papadinos

Wędrowiec
[(Produkcja nominalna * bonus z iglic) + (Produkcja nominalna * bonus z iglic)*(bonus z brunnera) + (Produkcja nominalna * bonus z iglic)* (bonus z Simii)] / jednostka czasu
Ale to można przekształcić, żeby było prościej. Wyciągnąć Produkcja nominalna * bonus z iglic przed nawias i mamy:

(Produkcja nominalna * bonus z iglic) * (bonus z brunnera + bonus z Simii) / czas

Praktycznie ten sam wzór. u mnie 12 jest stąd, że liczba podawana w grze jako szybkość oznacza liczbę jednostek wyprodukowaną przez 12 minut.
Czyli jak podzielimy przez 12 to wyjdzie liczba jednostek na minutę ;)

Ponownie wszystkie parametry są względem siebie wprost proporcjonalne.

Chris nie patrz na to, czy simia zwiększa iglice, czy iglice simię, bo to nie o to chodzi. Oba te parametry zwiększają produkcję koszar - to jest celem tych obliczeń. Ale ich wpływ na produkcję jest tak samo wprost proporcjonalny.
//
Albo może inaczej wytłumaczę - jak to zastosować na przykładzie z fizyki

prędkość = droga / czas --> droga = prędkość * czas

Tutaj drogą jest liczba wyszkolonych jednostek.
Czyli jeżeli pomnożycie prędkość przez jakiś przedział czas (*60 da godzinę, *60*24 dzień itd), otrzymacie ile jednostek powstanie w tym okresie.

Np zobaczcie sobie w koszarach ile jednostek powstaje przy zbiorze slotu i w jakim czasie. Podstawcie dane do wzoru

V_koszary * bonus_iglicy / 12 * ( bonus_simii + bonus_brownie ) * czas slotu

Wartość zbioru powinna wyjść dokładnie taka sama jak wg wzoru.

A czy będzie to czas płynący swobodnie, czy przyśpieszony - nie ma znaczenia, koszary będą wypluwać dokładnie tyle jednostek.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Birma200

Zwiadowca
Kurna - czytam i coraz bardziej czuję , że to jakaś czarna magia hihihihihi
Wchodzę sobie w grę stawiam domki a czasami tłukę jakieś stworki w turkach , albo na schodach i czekam aż wrota mi się otworzą i gitara gra
A Wy tu wypisujecie jakieś zaklęcia :) ;)
Tera rozumiem , czemu tak słabo mi idzie w turkach a iglica to postrach dla mnie - to , co piszecie podchodzi u mnie pod VOOO DOO , albo Harego Pottera hihi
Nie martw się, jest nas więcej..., hihi..., ja też nie wiem o czym oni piszą :rolleyes:, ale jestem pełna podziwu, szacun :). Ja po prostu sobie gram...
 
Do góry