• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

blazius1

Paladyn
To co napisał Ovocko można sprowadzić do ogólnego mianownika.

Przy obecnym natłoku eventów warto mieć Świątynię Duchów. A jeśli solidnie się gra eventy - nawet powiedziałbym, że należy.
Ja nie doceniłem tego natłoku i żałuję postawienią Świątyni Czempionów.

Gdyby nie brak miejsca to moje niepostawienie Duchów oceniałbym jako szkolny błąd. Ponieważ Czempionów nie rozwiązuje problemu z Orczymi Glowami, jesli ktoś w ogóle ma z tym problem. Natomiast Duchów - znakomicie rozwiązuje problem Unurytu, z którym problem (powracający) będzie mieć chyba każdy gracz.
A Unuryt to w najnowszej epoce już surowiec strategiczny - czego nie wiedziałem stawiając nie tą Świątynię co trzeba.

Świątynia Duchów niejako wyprzedza swój czas w tej grze. Jest teraz ważniejsza niż w momencie pojawienia i będzie coraz lepsza. Ponieważ Unuryt stał się bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju miast. Ważniejszym niż u zarania. Btw. podobnie jak z tą Świątynią jest też z Feniksem Burzy.

Także dobra Światyni Duchów zawsze spowoduje, że budynek dający jakiś Unuryt będzie niepotrzebny. Zresztą w dwóch epokach budynków dających Unuryt jest kilka i ilości które one dają są zawsze niezadowalające.



A budynek/zestaw który będzie produkował Karmę będzie sprawcą niewielkiej rewolucji...
 
Ostatnia edycja:

skuter

Zwiadowca
Puki nie będzie cudu jak D222 z redukcja ubytku Towarów wznioslych. Też robię Świątynia Duchów do 11lvl ( 6 chyba też wystarczy)
 

Tajniakos

Paladyn
Przy obecnym natłoku eventów warto mieć Świątynię Duchów. A jeśli solidnie się gra eventy - nawet powiedziałbym, że należy.
Ja nie doceniłem tego natłoku i żałuję postawienią Świątyni Czempionów.
Moim zdaniem aby odciążyć kupca z produkcją Unurytu to Świątynia Duchów jest jednym z najważniejszych cudaków w późniejszych epokach, którego nie powinno zabraknąć w mieście (Jest to tylko moja subiektywna ocena). Dodatkowo kupiec w tym momencie może skupić się na produkcji ziarenek, których bardzo duże ilości są potrzebne do podnoszenia Świątyni Duchów. Na chwilę obecną podnoszę świątynię na 31 poziom i na braki unurytu nie mogę narzekać. Sama iglica co tydzień daje mi +- około 600k unurytu w zależności od ilości dodatkowych skrzynek plus ponad 5k za każdą zebraną w mieście walutę wydarzenia daje mi pokaźny zastrzyk tego surowca. Dlatego uważam, że trzeba go mieć i starać się podnosić go jak najszybciej na max level.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
a godzine temu pisalem ze IG nie daje szansy na wykorzystanie diamentow:) - szkoda ze ta oferta taka uboga- bo moznaby dolozyc mnostwo innych rzeczy np 'krabona' wzmocnienie te specjalne np dla ciezkich - i zrobic takie kilka stron atrakcji aby bylo w czym wybierac. Szkoda ze jest dwor a nie czesci do setu - ruin:p tam bym bral w ciemno 3x, a tu mysle ale mnie nie przekonuje.
 

Charlene

Szef kuchni
Ja właśnie dumam nad zestawem, bo Kamieniarz, Kuźnia i Stolarka to bardzo mocne elementy pod surowce. Skała mnie nie kusi, bo potrzebuję głównie popki a magiczna rezydka daje mi więcej jak ona.
 

Koval92

Kapłan
Syrena za 1000, artefakty za 1500... ale jestem wnerwiony, że nie Stonehenge... Podstawkę mogli rzucic :/ No trudno.
 

Ovocko

Rycerz
Syrena za 1000, artefakty za 1500... ale jestem wnerwiony, że nie Stonehenge... Podstawkę mogli rzucic :/ No trudno.
Stonehenge przestał mieć znaczenie od kiedy pojawiła się Świątynia Fal, chyba żeby go trzymać dla populacji.
Syrena potencjalnie ciekawsza, bo można ją wykorzystać i do przygód i do eventów.
Zastanawiam się, bo prawie uzbierałem na ekspansję, a z kolei do syreny mam 5 artefaktów w inwentarzu :)

To co napisał Ovocko można sprowadzić do ogólnego mianownika.

Przy obecnym natłoku eventów warto mieć Świątynię Duchów. A jeśli solidnie się gra eventy - nawet powiedziałbym, że należy.
{...)
Także dobra Światyni Duchów zawsze spowoduje, że budynek dający jakiś Unuryt będzie niepotrzebny. Zresztą w dwóch epokach budynków dających Unuryt jest kilka i ilości które one dają są zawsze niezadowalające.

Dokładnie.
Świątynia duchów jest mniej więcej takim cudem, jakim dla produkcji many było opactwo.
Podobnie Valloryjska wieża pieczęci jest bardzo podobna do Labiryntu ciemnej materii (dla właścicieli opactwa zbędny) - nawet rozmiar mają taki sam.
Przy tej wydajności, którą daje świątynia, budnek dający nawet kilkadziesiąt tysięcy unurytu raz na parę dni nie jest jakąś atrakcją.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Też się ucieszyłam, że mogłam kupić drugą podstawkę do Syrenki :) i też uważam, że 1500 za artefakt, to jak czereśnie po 260 za kilo :p
I fajna jest promocja na schematy, 10% zniżki, czyli po 270 diamentów. Szkoda że można było kupić tylko trzy, bo bym wzięła jeszcze parę :D
 

BlossomValvi

Łucznik
No i kupiłem podstawkę syrenki (nie wiem po co kolejna, ale może się przyda :p)
A co takiego ma Stonehenge? Dla mnie to najsłabszy z ewolucyjnych, choć tłumaczę to tym że był ich prototypem. Byłby super gdyby nie 48h na zbiór

Z drugiej strony jestem innym graczem, bo też stawiałem opactwo (pamiętaj będziesz potrzebował!) a wyszło że many spokojnie starcza z ewentowych
 

Ovocko

Rycerz
No i kupiłem podstawkę syrenki (nie wiem po co kolejna, ale może się przyda :p)
A co takiego ma Stonehenge? Dla mnie to najsłabszy z ewolucyjnych, choć tłumaczę to tym że był ich prototypem. Byłby super gdyby nie 48h na zbiór

Z drugiej strony jestem innym graczem, bo też stawiałem opactwo (pamiętaj będziesz potrzebował!) a wyszło że many spokojnie starcza z ewentowych

No mi opactwo parę razy się bardzo przydało. Dość powiedzieć, że mój jedyny warsztat ma obecnie pozostały czas trwania zaklęć sięgający grubo powyżej 1200 dni, a już dawno nie potrzebowałem nic rzucać by zdobyć manę ;)

Co do Stonehenge, to zanim pojawiły się Świątynie fal, to był dobrym budynkiem na ziarna, tym bardziej że daje jeszcze PW (a nie AW) i całkiem dużo populacji. Jak ktoś ma dobry bonus kultury to również produkcja młotków jest w miarę OK. Pojedynczo te parametry nie są wybitne, ale jako całość się jeszcze broni.
Albo raczej bronił, bo w miarę przybywania nowych budynków czy zmian w grze (np. wymiana run na pw) idzie mu to coraz słabiej.
 

Charlene

Szef kuchni
Lucky Little Fin

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 8x (2-5 min)
Proste narzędzia - 7x (15 min)
Chleb - 9x (1h)
Zaawansowane narzędzia - 4x (3h) / +6 (zadanie 57. wymaga 6x zaawansowane narzędzia lub 2x rozbudowa)
Kosz zakupów- 3x (9h) / +7 (zadanie 11. 4x kosz lub 4x manu (9h), zadanie 16. 3x kosz lub odpowiednia ilość surowców)

Manufaktury:
drewno/marmur/stal 3h- 10 / +6 ( zadanie 14. wydaj 8PW lub 6x manu (3h) )
drewno/marmur/stal 9h- 4 / +4 ( zadanie 11. wymaga 4x koszy albo 4x manu (9h))

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej : 3 / +5 (zadanie 34. 2x rozbudowa lub odpowiednia ilość surowców, zadanie 49. 1x rozbudowa lub użyj 3x deszczu monet, zadanie 57. 2x rozbudowa lub 6x zaawansowane narzędzia (3h))

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: 4

Mini warsztaty są potrzebne do 21. LUB 57. zadania a manufaktury do 44. zadania

UWAGA!

W pierwszych 21 zadaniach co chwila są potrzebne warsztaty, więc dobrze mieć na starcie wszystkie potrzebne ilości.
Zadanie 2. 5. 7. 11. 12. 16. 18. 19. 21. - wymagają warsztatów
Zadanie 4. 8. 10. 14. - wymagają produkcji z manufaktur (3h)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Zestaw Cytadeli Krasnoludów Sierpień 2022 plus nowe daily

zCF1fSK.png

Temple of Sun and Moon
--------------------------------------------------------------------

BfewPFe.png


Moon Vendor
-------------------------------------------------------------------
xF3Bcnm.png

Golden Wish
-------------------------------------------------------------------
CNXYCfA.png

Gates of Dawn
--------------------------------------------------------------------
DVGqzmC.png

Caves of Dusk
--------------------------------------------------------------------
X8AMmTz.png

Gaming Lounge
--------------------------------------------------------------------
Oczywiście podziękowania dla Karvesta z bety ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry