• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Lagi w turniejach

Juz ponad poltora roku temu zglaszalem problem z zamulaniem gry podczas klikania turnieju na przegladarce, przy czym chodzilo przede wszystkim o to, ze te lagi w prostej linii zalezne byly od ogolnej liczby wszystkich podbitych na mapie swiata prowincji. Tak od 650-700 prowincji lagi byly juz mocno odczuwalne, a przy 800 prowincjach konieczny byl relog juz po przeklikaniu kilku prowincji (u mnie juz po czterech). Opisalem to dokladnie w tym temacie:
Od tamtego czasu nic sie nie zmienilo, gracze z duza liczba prowincji caly czas musieli sie meczyc w turniejach, jesli klikali z przegladarki. W moich 2 miastach glownych z ok. 950 prowincjami bylo juz naprawde tragicznie.

A dzis niespodzianka :) W trakcie normalnych czynnosci w grze, np. nawigujac po miescie, lagi byly jak zwykle (jak to w wysoko rozwinietym miescie z wieloma budynkami), ale w turnieju po lagach nie bylo ani sladu !!! Bylem w ciezkim szoku, bo wszystkie kliki "wchodzily" natychmiast, nie bylo tez koniecznosci przeladowywania gry co kilka prowincji. Cos takiego znam tylko ze slabo rozwinietych wiosek z niewieloma prowincjami. Nawet po przeklikaniu jednym ciagiem wszystkich 6 gwiazdek w 20 prowincjach nie bylo zadnych oznak spowalniania gry.

I teraz pytanie do graczy. Czy ktos jeszcze zauwazyl drastyczna poprawe w trakcie klikania turnieju na przegladarce ? Pytanie skierowane jest przede wszystkim do wysoko rozwinietych graczy z wieloma prowincjami, ktorzy do tej pory zawsze, bez wyjatku, mieli problemy z wydajnoscia gry.

Pytanie rowniez do Ciebie @jarq . Czy doszly Cie jakies sluchy (niewazne, czy oficjalnie czy nie), ze tworcy poprawili wydajnosc kodu w kwestii klikania turniejow na przegladarce ?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Pytanie rowniez do Ciebie @jarq . Czy doszly Cie jakies sluchy (niewazne, czy oficjalnie czy nie), ze tworcy poprawili wydajnosc kodu w kwestii klikania turniejow na przegladarce ?
Nic do mnie nie dotarło, wtedy co to zgłaszałeś ja posłałem to dalej przyglądali się temu, to wiem na pewno, ale chyba nie bardzo coś z tym zrobili. Być może teraz jak było trochę czasu ktoś się temu przyjrzał a być może przez przypadek się to naprawiło. Miejmy nadzieje że to na stałe.
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje za odpowiedz. Tez mam wielka nadzieje, ze to nie byl jakis jednorazowy cud i ze rzeczywiscie cos sie w tym temacie zmienilo. Gdyby jednak sie okazalo, ze w nastepnym turnieju nastapil powrot do "normalnosci", w tym negatywnym sensie oczywiscie, przypomne sie tu w tym temacie, zeby jakas mala wzmianka miala szanse pojawic sie w Twoim raporcie :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak dywagując, może to niespodziewany efekt ostatniej przymusowej relokacji graczy?
Teoretycznie przez to całkowita wielkość mapy powinna zapytać zredukowana a tym samym obciążenie do obliczeń
 
Wiem, co masz na mysli. To wytlumaczenie brzmi nawet sensownie, moze i istnieje mozliwosc, ze w trakcie przenosin cos nagle "zaskoczy", bo odpytywanie koordynatow prowincji odbywa sie szybciej. Jednak w moim przypadku chyba nie to bedzie powodem, przenioslo mnie na mapie juz ladnych kilka tygodni temu, a dopiero wczoraj turniej cudownie "ozdrowial".
 

xEasyRiderx

Rycerz
@chris07070707 ale masz rację coś się zmieniło na lepsze, kiedyś rozmawialiśmy że nie mogłem przejść iglicy jednym ciągiem i musiałem robić relog co bosa a od jakiegoś czasu ta usterka znikła. W turnieju też zauważyłem że walki jakby przyspieszyły na przeglądarce i nie zamula tak jak dawniej :)
 

Steefann

Zwiadowca
Mam 781 prowek, wczoraj tłukłem stal do bólu (ponad 100 prowek) na lapku, sporo walk ręcznie i max co 10 pełnych prowek potrzebny relog, bo gra szatkuje niemiłosiernie ale optymalnie, relog już potrzebny po 5-6 prowkach, gdy zaczyna przycinać, więc nic się nie poprawiło u mnie. Nawet nawigacja po mapie świata jest upierdliwa, bo gra muli strasznie a pomoc sąsiedzka na mapie świata to tylko z apki, z kompa to tylko dla masochistów :/
 

Poziomek

Rycerz
Ja mam wrazenie ze U mnie sie pogorszylo .Zauwazylem w miescie ktore ma wiecej odkrytej mapy i wiecej budynkow postawionych - uzycie w miescie opcji przesuniecia budynku/lub usuniecia jakos przylagowuje - nie dziala to tak plynnie jak w mniej rozbudowanych miastach. Pomyslalem w pierwszej chwili ze moze przegladarka zamula albo internet, ale na chrome czy ff jest tak samo, internet smiga ok, no i pozniej potwierdzilem na swiecie z mniesza iloscia zabudowania roznica spora. Odniesienie mam do sytuacji z przed 3mc - to wtedy nie bylo tego napewno- teraz, az robilem reloga. Dodatkowo nie wiem czy ma to jakis wplyw: np na miesicie bardziej zabudowanych wchodzilem np w event zimowy ikonke - i nie mialem wczytanych obrazkow/to samo w menu badan - - nie wczytywalo zawartosci danego badania. Relog rozwiazal sprawe, ale lag pozostal. Mam nadzieje ze Twoje problemy nie przeszly na innych w zwiazku np z (przesunieciem miast na mapie? iloscia sasiadow /pustostanow) czy czegos.
 

kikimora

Rozbójnik
@Poziomek z tego co mi wiadomo, to o ile głupota bywa zaraźliwa, to jednak lagi w grze raczej do kategorii zarazy nie należą. Także nawet Chris mimo całej swojej wyjątkowości aż takiego wpływu na grę nie ma, aby kogoś obdarować lagami sama swoją obecnością
 

Poziomek

Rycerz
Fakt faktem ze wczesniej nie mialem problemow - wczoraj czy przedwczoraj zauwazylem (wlasnie na przegladarce) . Nie nie uzywam apki wiec nie mam odniesienia. Zobaczymy czy ktos z supportu sie do tego odniesie.
 
Kiedy poprzednim razem "oglosilem" juz jakis czas temu, ze problemy z zamulaniem turnieju zostaly prawdopodobnie rozwiazane przez tworcow, wiekszosc graczy tego nie potwierdzila, a i u mnie juz nastepny turniej zamulal po staremu.

Odswiezam temat, poniewaz zarowno poprzedni, jak i obecny turniej smigaly mi na przegladarce az milo pomimo ponad 1000 posiadanych prowincji (a juz od dawna jest sprawa znana, ze im wiecej prowincji, tym bardziej zacina). Poprzednio konieczne bylo u mnie przeladowywanie gry co 3-4 prowincje, inaczej turniej zamulal az do calkowitej zawieszki okolo szostej prowincji, a teraz juz drugi turniej z rzedu moglem zrobic caly bez zadnych oznak zamulania i koniecznosci przeladowywania gry.
Ciekaw jestem, jak to wyglada u innych graczy, wiec prosze o info :) Czyzby tworcy rzeczywiscie w koncu zoptymalizowali kod ? U mnie roznica jest ogromna i pod kreska przeklikanie calego turnieju zabiera mi teraz przynajmniej dwukrotnie mniej czasu niz poprzednio.
 

Charlene

Szef kuchni
U mnie na apce niestety są zadyszki- muszę 2 razy od nowa wchodzić do gry. Niby jest lepiej, bo tylko 2 a kiedyś było ze 4 -5 razy, więc widzę poprawę, ale do super płynności długa droga( chyba, że max 30-40 prowincji, bo zazwyczaj wtedy zaczyna mi się pierwsze spowolnienie).
 
Apka to zupelnie inna historia, podobno z klikaniem z niej nie bylo dotad wiekszych problemow (oprocz moze nieslawnych mieczykow dawno temu), przynajmniej w porownaniu z masakrycznymi problemami na przegladarce. Moj wpis dotyczyl wlasnie tylko przegladarki. Jesli i inni gracze potwierdza, ze problemy z wydajnoscia zostaly na przegladarce rozwiazane, to mozna bedzie przyjac, ze przegladarka w koncu dogonila pod tym wzgledem apke.
 

Tajniakos

Paladyn
Faktycznie poprzedni turniej udało mi się zrobić od A-Z bez żadnych lagów, relogów i innych utrudnień. Co prawda nie robię turniejów na takim poziomie jak Ty ale i przy 40 -50 prowincjach wcześniej były spore kłopoty, które opisywałeś już dawno. Miejmy nadzieję, że ta dobra zmiana zawitała do nas już na stałe :)
 

Nusion

Kapłan
Właśnie przeklikałam turniej, specjalnie na Firefoxie, bo tam zamulało najbardziej i po muleniu ani śladu, przeleciałam płynnie bez żadnego relogu :) A więc wygląda na to, że po 2 latach w końcu komuś w IG się udało z tym uporać :D
 
Raczej zechciało się komuś zająć tematem ;)
Nie mieli wyjscia. Okazalo sie, ze jakies 2 miesiace temu jeden chlopak z bety, nie uzywajac nawet wyspecjalizowanych developerskich narzedzi do debuggingu, tylko tych standardowych z przegladarki, znalazl i wskazal miejsce w kodzie, ktore powodowalo opoznienia i zawieszki zarowno na mapie swiata, jak i w turnieju (przy okazji potwierdzila sie moja teoria o zaleznosci pomiedzy liczba prowincji, a lagami). Rozwiazanie tworcy dostali wrecz na srebrnej tacy, wiec chyba juz nie mogli nie zareagowac. Zazwyczaj jestem bardzo ostrozny z krytyka IG, ale skoro blad byl tak latwy do wylapania, to po prostu oznacza, ze przez cale lata nikomu z IG nie chcialo sie poswiecic chocby jednej czy dwoch godzin na chocby najbardziej podstawowy debugging, chociaz problemy z wydajnoscia gry byly im zglaszane wielokrotnie i to z wielu stron na raz. No nic, mimo wszystko ciesze sie, ze blad zostal naprawiony (tak zakladam) i ze gra smiga teraz o wiele szybciej :)
 
Do góry