• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przygoda - kosmiczne limity na worki monet

Ovocko

Rycerz
@jarq, nie wiem czy to nie powinno być w dziale z błędami gry, bo pono jest potwierdzone, że to błąd, niemniej zgłaszam tutaj żeby podkreślić wagę i skalę problemu:

Limit na worki monet poszybował na tyle w górę, że w niektórych przypadkach jest niemal niemożliwością je zdobyć. Na przykład w 9 rasie aby zdobyć 1 worek trzeba zdobyć 44% pojemności ratusza w złocie. Rozdanie pomocy sąsiedzkiej na całej dostępnej mapie (zakładając że odkrywamy prowincje w miarę równo z limitami do kolejnych rozdziałów) starcza na zdobycie 1-2 worków.
Co ciekawe największy limit wydają się mieć wczesne rasy, czyli te, które mają mnieszą ilość odkrytych prowincji, co za tym idzie mniejsze możliwości zdobywania dodatkowych monet z pomocy sąsiedzkiej. Najlepszy przelicznik (około 23% pojemności ratusza/odznakę) mają natomiast rozdziały 18 i 19.
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja w ostatnim obecnym rozdziale muszę przejść całą mapę włącznie z ludźmi z bractwa , żeby mieć 1,2 wora z monetami - 36 stron z sąsiadami , a jak jeszcze zbiorę z pustych miejsc (mam 785 odkrytych prowincji) nie zbiorę nawet 1,5 wora
 

DeletedUser5197

Guest
To nie jest jeszcze koniec problemu, problem zaczyna się w ilości potrzebnych odznak złota, na niektórych ścieżkach nawet potrzebne ponad 50 odznak to dopiero jest dołujące. Jednak jakoś nie ma aktualnych map i informacji o jakichś zmianach, co do ilości potrzebnych odznak, a tym bardziej potrzebnego Golda na odznakę .
A pozatym na wyższych poziomach też nie lepiej bez doładowań to 2 kroków nie ujdziesz, braknie golda i stoimy w korku póki ktoś, coś nie wrzuci.
 

merlin73

Wędrowiec
sprawę z workami w przygodach można prosto rozwiązać kupując skrolle zwiększające ilość pieniędzy w ratuszu , wiem ze to jest wyśrubowane ale ja podaje jakieś rozwiązanie
 

Deleted User - 198835

Guest
Na 3 mapie w trzecim punkcie zielonym trzeba 78 worów - normalnie kosmos
 

Ovocko

Rycerz
Wymagania ilości odznak zostały te same co wcześniej, natomiast one były ustawiane na zupełnie inną dostępność worków.
Ta kropka za 78 worków to się teraz zrobiła jedna z najmniej opłacalnych odznak na planszy
 

Krzysztof007

Wędrowiec
To skoro trochę przesadzili z tymi Workami Monet to nie mogli by dać każdemu graczowi chociaż po 4 Deszcze Monet 100%?
 

Ovocko

Rycerz
To już pytanie do IG.
Przy czym to jest tylko połowa rozwiązania, bo jeszcze trzeba te monety jakoś zużyć.

Czytałem gdzieś, że jest to błąd, niepokoi mnie jednak komentarz jaki tam był, że "to nie miało być wprowadzone teraz". Bo sugeruje, że taką zmianę i tak zamierzali wprowadzić, tylko że jeszcze nie w tej przygodzie. A jeśli tak jest, to worki zrobią się odznaką porównywalnie trudną jak bransolety czy tajemne resztki, których potrzeba na planszę relatywnie mniej.
Dość powiedzieć, że na wszystkie kropki na wszystkich planszach potrzebujemy 137 bransolet i 361 worków, przy czym worki są odznaką której w ogóle trzeba najwięcej.
 

Deleted User - 198835

Guest
Te 100% deszczu monet , to następne oszustwo - jak zrobisz , żeby mieć 0 monet jak używasz tego deszczu ?
Zamiast 1x100% lepsze są 2x50% , bo przynajmniej dostaniesz 2x po 50% a tak tracisz pewną ilość monet za każdym użyciem tego deszczu
 

Serengeti

Szef kuchni
Deszcze Monet nie są rozwiązaniem, bo napełniają magazyn w Ratuszu tylko do wysokości limitu - i nie bardzo jest co z tymi monetami potem zrobić... Już ktoś tu poruszał ten temat. Nie wszystko udaje się sensownie wydać u Hurtownika i na zwiad prowincji, też mają swoje ograniczenia, i co wtedy?

Wydaje mi się, że planowane zmiany mają na celu utrudnienie Przygód.
Bo faktycznie były za łatwe (rozumiem, że może to być kontrowersyjny pogląd ;) ).
Ale jeśli bractwo iglicowe wypełnione w 2/3 maluszkami daje radę bez problemu zrobić wszystkie 3 mapy w 3 dni, a zwyczajnemu ogarniętemu bractwu zajmuje to 24h, to coś tu jest nie halo.
Coś jakby studentom Politechniki dawać przedszkolne zadania na dodawanie jabłuszek do gruszeczek ;)
Wiadomo, że zrobią, tylko nie ma funu, wyzwania, zaangażowania. Nuda, panie :p
 

Deleted User - 198835

Guest
Serengeti - jak jeden czy dwóch zrobi zadanie w kilka chwil , to trzeba wszystkim je utrudnić ?
Kilka bractw zrobi to w jeden czy dwa dni ale dużo bractw jest o wiele mniej zorganizowanych i te mają trudności
I dla tych pojedynczych bractw które coś zrobią bardzo szybko a potem ludzie w nich profity wywalą do kosza to większość będzie miała na tyle trudno , że nie zrobi wszystkich map a niektórym potrzebne będą te nagrody
Nie wszyscy chcą , żeby gra nimi rządziła i była wyznacznikiem tego co w życiu będą robić - są i tacy , dla których gra jest rozrywką a nie sensem życia
 

Ovocko

Rycerz
To jest clou problemu, bo limity uderzyły właśnie przede wszystkim w mniejsze miasta.
Rozumiałbym, gdyby to utrudnienie szło w drugą stronę (im dalej jesteś w rozdziałach tym więcej się musisz napocić), ale gdy najniższy limit jest w 18 i 19 rozdziale (gdzie choćby mapę do pomocy sąsiedzkiej masz znacznie większą) to zdecydowanie jest coś nie halo.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Przekaże wszystkie wasze opinie i spostrzeżenia, ale nie raczej w obecnej przygodzie nic się nie zmieni.
 

Deleted User - 198835

Guest
A tak jak już o zmianach piszemy , to w marcu minęło mi 6 lat gry i od początku miałem zaznaczoną opcję o przeniesieniu miasta i nic
Dopiero teraz , jak nie ma tej opcji i to w środku PB przeniesiono mnie (znaczy dzisiaj pomiędzy 5:30 - 14:15) - zobaczymy na ile te przenosiny będą na korzyść twierdzenia twórców gry , że to lepsza lokalizacja
 
Do góry