• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

czy podoba ci się niżej opisany pomysł?

  • tak

  • nie

  • zgadzam sie ze problem istnieje ale rozwiązanie mam inne (jakie?).


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Vesna

Wędrowiec
Przez trolli cudakowych mam już dość tej gry. Jest osoba, która swoimi wpłatami rozwala mi skrzynki i robi zamieszanie. Pisałam do niej, grzecznie prosiłam, ale nic to nie pomaga. Oświadczyła, że dalej będzie tak robić, bo jej się to opłaca. Brak słów :(((
 

Lanariko

Szef kuchni
Przez trolli cudakowych mam już dość tej gry. Jest osoba, która swoimi wpłatami rozwala mi skrzynki i robi zamieszanie. Pisałam do niej, grzecznie prosiłam, ale nic to nie pomaga. Oświadczyła, że dalej będzie tak robić, bo jej się to opłaca. Brak słów :(((
Jedyne co w tej chwili działa to zbierać pw i nie wkładać w cudaka. Jak już masz na uzupełnienie najpierw rozpisujesz RS, a potem dopełniasz budynek. Niestety musi to być zrobione szybko, żeby ci ... nie zdążyli się zorientować. U nas teraz jak ktoś się Wbije w RS dla zysku zawsze jest zwalany nieważne ze reszta przepłaca. Potem właściciel oddaje. Jest z tym trochę zabawy i liczenia, ale.
Gorzej, jak ktoś Ci się wbija w słabsze cudaki i zapełnia je w celu podniesienia limitu. Ja już się nauczyłam, żeby swoje trzymać pełne, do czasu aż zdecyduje, że chce następną rozbudowę.
Są to, jednak bardzo upierdliwe rozwiązania. A nie widzę u twórców jakoś chęci do rozwiązania problemu.
Pytałam się o to na ostatnim Q&A, ale nie raczono mi odpowiedzieć. Już nie mówi o odpowiedzi na żywo, ale Ino nie odpisało nawet po zakończeniu, kiedy na wszystkie pozostałe pytania odpowiedzieli.
Swoją drogą to nie unikajcie pisania nicków graczy, którzy tak robią. Może świadomość, że ludzie to widzą, choć trochę pomoże.
Jako arcy w bractwie nie byłabym zadowolona gdyby moi gracze tak się zachowywali. Średni to świadczy o bractwie jeśli żeby się rozwijać gracz musi szukać PW czy surki po "obcych" ludziach.
 

Poziomek

Rycerz
Ogolnie takie wymienianie imion oosb moze sie skonczyc edycja lub usunieciem posta bo to najczesciej podchodzi pod 'publiczne piętnowanie' , nie wiem jak tu to wyglada, czy regulamin nadaza za zmianami w swiecie, ale lepiej uwazac:)
 

Lanariko

Szef kuchni
Ja nie mówię, żeby piętnować, ale raczej nie ukrywać. Skoro można wklejać screeny z cudaków i bezkarnie rzucać nieprawdziwe oskarżenia to można chyba napisać ze mam już dość jakiegoś gracza, bo stale i natrętnie robi mi bałagan w cudakach POMIMO proszenia, żeby przestał.
 

sanka7

Wędrowiec
Ja nie mówię, żeby piętnować, ale raczej nie ukrywać. Skoro można wklejać screeny z cudaków i bezkarnie rzucać nieprawdziwe oskarżenia to można chyba napisać ze mam już dość jakiegoś gracza, bo stale i natrętnie robi mi bałagan w cudakach POMIMO proszenia, żeby przestał.
Mam takiego "rzepa" i prośby nic nie pomagają wręcz odwrotnie... do tego usłyszałam w niewybrednych słowach co "rzep" o mnie myśli i co mogę mu zrobić... zgłosiłam... i nie mamy kontaktu, ale pw dalej wrzuca... czekam na możliwość wyboru, tak jak wybieram Bractwo z którym chcę grać, tak i w tej materii powinien być wolny wybór :)
//
Ogolnie takie wymienianie imion oosb moze sie skonczyc edycja lub usunieciem posta bo to najczesciej podchodzi pod 'publiczne piętnowanie' , nie wiem jak tu to wyglada, czy regulamin nadaza za zmianami w swiecie, ale lepiej uwazac:)
... no właśnie, a nękanie prywatne w postaci niechcianych pw, nie skutkuje jakimś banem dla agresora...

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Jedno co jest pewne , to będzie elvenar
Ale Blokada to przydatny element strategii tej gry od włączenia do tej strategii limitów ograniczających przepływ PW :)
 

Capricorn

Wędrowiec
Jestem na tak, ewentualnie z opcją odblokowania jak ktoś chce tego premiowania. Zawsze miło jest mieć jakąś kontrolę nad własną lokacją.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Niestety na dzień dzisiejszy pomysł został odrzucony. Developerzy stwierdzili że dowolne przekazywanie PW jest jednym z podstawowych założeń gry i nie chcą w to ingerować.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Cytując regulamin: "Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy."
przekazywanie PW jest jednym z podstawowych założeń gry
Hmm...to tak z ciekawości: jeżeli jakiś gracz będzie wrzucał mi cały czas dużo PW/AW bez mojej zgody, to mogę go zgłosić, że robi pushing i zostanie on zbanowany?, czy może ja zostanę zbanowany bo uczestnicze w pushingu?, czy może nikt nie zostanie zbanowany bo przekazywanie PW to podstawowe założenie gry? ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
Przekazywanie PW to jedno z podstawowych założeń gry , ale nadmierne przekazywanie to pusching i jest zabronione regulaminem
Jeśli coś jest zabronione regulaminem , to dlaczego nie można się przed tym bronić ?
Dodatkowo właśnie była takie ingerowanie w przekazywanie PW w postaci takzwanych limitów - już nie można przekazywać jednemu graczowi dowolnej ilości PW
Przecież wielokrotnie na tym forum omawiano problem niechcianych PW w dużej ilości przekazywanych przez jednego gracza drugiemu
//
Może trzeba stworzyć temat w tym dziale z zapytaniem - Kto chce mieć narzędzie do obrony przed zabronionym przez regulamin pushingiem?
A przy okazji mam pytanko - w regulaminie jest zabronione przekazywanie , czy odbieranie nadmiernej ilości PW ? :)
//
Niecały miesiąc temu ktoś mi jednorazowo wrzucił do jednego cudaka 286PW - to jest pushing , czy nie ?
Mógł to zrobić ?
Bo jak on mógł to zrobić , to poproszę o odjęcie tych punktów od limitu , bo drugi zaraz po nim nie mógł mi dać nawet 1PW i to taki gracz od którego nie dostałem jeszcze nic

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wojtek90

Zwiadowca
Tak sobie myślę, że jest bardzo eleganckie rozwiązanie wyżej przedstawionego problemu, tak żeby 'zjeść ciastko i mieć ciastko', to znaczy, że gracze byliby zadowoleni oraz developerzy 'nie ingerowali by w jedną z podstawowych założeń gry' xD
Nie wiem czy ktoś już gdzieś o tym nie mówił, ale ja sobie wyobrażam to tak:

Cuda.PNG

A mianowicie, ostatnio dostaliśmy bardzo ładny znaczek, przedstawiający, że w nasz cud wrzuciła osoba z bractwa (zapewne ta niezbędna funkcja została wprowadzona, żeby nie zapomnieć kto jest w naszym bractwie xD ale dobrze dobrze nie czepiam się). A gdyby tak dodać po prawej stronie "X" czyli możliwość usunięcia kogoś z naszego cudu? Proste? - dla mnie proste :D dla programistów może mniej, ale ktoś mi wrzuca w cud - ma do tego prawo, bo to 'podstawowe zależenie gry', ale puśćmy wodze fantazji i załóżmy przez chwilę, że mamy jakąś kontrole nad własnymi miastami i cudami i tej wspaniałomyślnej pomocy nie chcemy, klikamy i usuwamy otrzymane PW z cudu. Takie zainwestowane punkty wiedzy lądują z powrotem do inwentarza inwestującej osoby w postaci np. "5 AW" (niezależnie czy osoba ładowała PW z paska czy AW, czy runami). Można byłoby też zrobić zaokrąglanie w dół, czyli generalnie procedura wyglądałaby tak:
1. Dostaje 23 PW w mój cud
2. Nie chce ich, więc klikam "X"
3. Wyskakuje okienko: "Czy na pewno chcesz usunąć tą jakże hojną i szczodrą darowiznę?"
4. Bardzo trudna decyzja ale klikam "tak"
5. 23 PW wraca w postaci 5AW do inwentarza osoby która to wrzuciła (wraca do niego 4x 5AW, bo mamy zaokrąglenie w dół, dla ułatwienia, programistom).

Zasadniczo wiem, że już po temacie, nie to nie, ale tak tylko sobie marzę ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
@Wojtek90 pierwsza sprawa - Twoje rozwiązanie o powrocie PW z paska jako pakiety antycznej wiedzy spowoduje jeszcze większą ilość wrzutek do innych cudaków , gdyż taki nieuczciwy żeby nie zapełnić sobie paska PW będzie wrzucał jeszcze więcej PW do cudzych cudaków dla nagrody w postaci pakietów antycznej wiedzy , które to niczego nie zapełniają i taki będzie miał je na czas w którym będą mu przydatne , a to oznacza jeszcze większe zamieszanie z dużą ilością przekazywanych PW co jest już zabronione regulaminem , o czym , jak widać zapomnieli deweloperzy tej gry
//
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy - ktoś ma bardzo dużo run do cuda , którego on nie rozwija , ani nikt z jego bractwa - rzuca te runy komuś z poza bractwa i po odmówieniu przyjęcia przez obdarowanego wracają te runy do niego w postaci pakietów antycznej wiedzy , którą może wstawić do każdego cudu , jaki jest postawiony
Ktoś może mieć 100 run , a to jest 1500PW , które może wrzucić do konkretnego cudu , a w zamian dostanie 1500PW w postaci pakietów antycznej wiedzy które może wrzucić do każdego innego cudu

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry