• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Brak waluty...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5758
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5758

Guest
Hej ;)

Czy mieliście kiedyś problem z waluta eventowa ? W sumie odkąd gram czyli od maja tego roku, takowej nie otrzymalem ani razu. Support mi pisze, że jakaś blokada antyspamowa mogła spowodować to, że w ogóle nie została do mnie dostarczana wiadomość z kluczami, nie wiem skąd coś takiego z innych witryn dostaje normalnie wszysktie maile. Odznaczalem i zaznaczalem na nowo te zgody wszysktie nie pomogło to wcześniej jak i w tym evencie, teraz dodatkowo zmieniłem platformę z Gmail na Interię( może tutaj coś było nie tak). Przychodzi wam coś dodatkowego na myśl? Niby to tylko 100, ale zawsze coś akurat przy szopie planuje powalczyć o dwie podstawki ;)
 

blazius1

Paladyn
Ja przestałem grać w eventy, a maile przychodzą i przychodziły zawsze.
Także nie zniechęcajcie się.
 

Deleted User - 198835

Guest
Odkąd uczestniczę w eventach i wiem o tych mejlach , czyli od 2017 roku , to zawsze część graczy nie dostawała tych mejli , warto jednak walczyć o takiego mejla
Niby 100 waluty , ale wczoraj po otrzymaniu tego mejla i odebraniu waluty to za nią losowałem nagrody - w pierwszej kuli było następne 100 waluty , potem 2 nagrody dnia były i wszystko za te jedyne 100 waluty z mejla (trzeci budynek wpadł wieczorem z waluty którą zdobyłem za zadanie a chciałem trentów , czyli ciężka jednostka walcząca wręcz z koszar)
@blazius1 warto chociaż wykorzystywać te waluty , bo nagrody zwykłe są przydatne , tak , jak na przykład : wojska , PW , czy pakiety Antycznej Wiedzy , albo karmy i inne niby drobne , ale przydatne jednak :)
 

Ovocko

Rycerz
Ja dostaję maila, ale waluta mi się nie nalicza po kliknięciu w linka.
Natomiast z tego co wiem, nie do wszystkich te maile są rozsyłane. Możesz napisać do supportu, ale jak nie dostałeś w ogóle newslettera, to pewnie ciężko będzie coś uzyskać.
 

DeletedUser5758

Guest
Ja dostaję maila, ale waluta mi się nie nalicza po kliknięciu w linka.
Natomiast z tego co wiem, nie do wszystkich te maile są rozsyłane. Możesz napisać do supportu, ale jak nie dostałeś w ogóle newslettera, to pewnie ciężko będzie coś uzyskać.
najlepsze jest to, że w grze przy zmianie maila i tak jest komunikat z potwierdzeniem o newsletter a i tak go nie dostałem :p
 
Też mam maila na interii, a extra waluta przychodzi normalnie, więc chyba hosting nie ma wpływu, mam też jakieś drugie konto na którym kiedyś chwilkę grałem, ono jest na gmail, teraz zerknąłem i tam też jest waluta do odbioru, natomiast jeśli chodzi o interie, to tam maile przychodza do zakładki oferty
 

stapa11

Rozbójnik
U mnie wszystko działa jak trzeba.
Radziłbym zalogować się bezpośrednio na stronę gmail.com i sprawdzić tam wszystkie foldery.
Czasem klient poczty potrafi ukryć jakieś foldery, a strona gmail pokazuje wszystkie.
Jeśli zmieniłeś email na profilu, a nie dostałeś potwierdzenia z newslettera, to pewnie cały czas waluta idzie na gmail.

Co do przejmowania waluty z listu, ja robię tak:
1. otwieram email, kopiuje link do waluty (nie klikam w niego, tylko klikam prawym guzikiem myszy i kopiuję)
2. otwieram chrome (u mnie mam osobny profil gracza) łączę się z https://elvenar.pl i loguje się na swoim koncie
3. wchodzę na główne miasto
4. otwieram nową zakładkę (tab) i wklejam URL z poczty
5. pojawi się znów wybór miasta, wybieram jeszcze raz to samo i pojawia się komunikat, że waluta została doliczona
I faktycznie, 100 więcej - dzięki IG :)
 

DeletedUser5758

Guest
u mnie nie stety tego nigdzie nie ma @stapa11 mam nadzieje, ze przy nastepnym już dostane po kilku próbach restartowania tej zgody marketingowej...
 
Temat jest stary jak swiat, bo juz "od zawsze" pewna czesc graczy nie dostaje dodatkowej waluty na maila i praktycznie zawsze winione jest za to IG ;) Tymczasem to troche nie tak, probowalem to kiedys wytlumaczyc w ktoryms z poprzednich watkow dotyczacych tego tematu1, w ktorym gracz skarzyl sie na odpowiedzi, ktore otrzymal od supportu. Cytat:
Nie ma graczy rownych i rowniejszych. Maile wysylane sa do wszystkich graczy. Zwroc prosze dokladna uwage na uzyte sformulowania ;)

" Nie wszyscy gracze otrzymują tego typu maila. "
Zgadza sie, bo z roznych wzgledow rzeczywiscie nie wszystkie maile dochodza i prawie zawsze wina lezy po stronie serwera odbierajacego, czyli w tym przypadku po stronie graczy. Zauwaz prosze, ze nie uzyto sformulowania "nie do wszystkich graczy maile sa wysylane", tylko wlasnie "nie wszyscy je otrzymuja". Sprytnie, prawda ? ;)

"Wszelkiego typu promocje, bonusy itp. nie muszą być kierowane do wszystkich graczy. "
To nastepne tego typu sformulowanie. Nie napisali, ze nie sa kierowane (bo w tym przypadku sa), tylko ze nie musza byc kierowane. No i racja, bo przeciez IG nie ma obowiazku dawania prezentow.

Tak pod kreska, maile wysylane sa do wszystkich graczy i tu nie ma podzialu na lepszych i gorszych. Skad wiem ? Nie chce mi sie szukac, ale kiedys, juz dawno temu, ktorys z naszych poprzednich CM'ow o tym pisal. Tyle, ze jesli czesc z tych maili nie dochodzi, to support odpisuje wlasnie w taki sprytny sposob, by "umyc rece" i nie musiec sie tym dalej zajmowac. Niestety, teoretycznie maja racje, bo sledzenie drogi, ktora przebyl mail i szukanie powodow, dla ktorych nie doszedl, nie lezy w zakresie ich obowiazkow, bo nie sa przeciez odpowiedzialni za problemy na zupelnie obcych serwerach mailowych. Ba, nawet nie mozna ich winic za taka odpowiedz, bo chocby chcieli, to i tak nie byliby w stanie tego zrobic, a prawdopodobnie nie maja uprawnien, by takiego maila wyslac jeszcze raz.

Najprostszym rozwiazaniem jest po prostu zalozenie konta mailowego specjalnie do gry na jakims innym serwerze. Kiedys tez mialem jakis problem z jakims mailem, ktory nie doszedl, ale od kiedy uzywam w grze adresow z domen o2.pl i gmx.net, dochodzi wszystko.

Na czacie bractwa napisalem dzis cos takiego:
"Winne sa rozne, czesto ukryte ustawienia i filtry na serwerach mailowych odbiorcow. U mnie np. te maile notorycznie laduja w spamie na gmx.com. I zadne ustawienia i dodawanie do list zaufanych serwerow nie pomaga. Na gmx.com jest jeszcze o tyle dobrze, ze zawartosc spamu mozna wyswietlic, na niektorych innych serwerach algorytmy "po kryjomu" kasuja takie maile. Za to zadnych problemow nie mialem nigdy z kontem na o2.pl, tam zawsze wszystko dochodzi".
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja mam grę podpiętą pod mejla na WP - mam też coś takiego jak "Spam" w tej darmowej wersji mejla , ale kasować muszę to sam i to właśnie jest dobre , bo to użytkownicy decydują o tym spamie , czyli jak odpowiednia liczba użytkowników oznaczy mejle z danego adresu jako spam , to do wszystkich mejle z tego adresu do wszystkich lądują w spamie no i w pewnym monecie i u mnie mejle z promocjami znajdowałem w spamie - oznaczałem wtedy je jako nie-spam i po kilku razach już nie wchodziły do spamu , ale w wcześniejszym okresie i w innej grze złożyłem skargę , że nie doszedł do mnie zakupiony duży pakiet waluty premium to otrzymałem odpowiedź na grze , że WP wprowadziło jakieś zasady i większość ich mejli nie dochodzi do adresata i mieli ustawienia zniekształcające mejle dlatego poprosili o zmianę mojego adresu mejlowego przypisanego do gry do innej domeny
Teraz na WP nie mam już takich problemów
 
Do góry