• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Towarzysz - zmiana nazwy

Zgadzasz się ?

  • Tak

    Głosy: 7 35,0%
  • Nie

    Głosy: 13 65,0%

  • W sumie głosujących
    20

agafi99

Wędrowiec
Dzieńdoberek, a ja tak z innej beczki zaproponuję zmianę nazwy rangi Towarzysz.
Sorki ale ja jestem z epoki przedpotopowej i ta nazwa źle mi się kojarzy w ten fatalny prawie dla wszystkich czas towarzysza.
Poza tym w tamtych epokach towarzyszy nie było i może przydałaby się jakaś nazwa z tamtych czasów wróżek, orków i goblinów.
 

Mariame

Wędrowiec
To ja chyba wyparłam z pamięci tę epokę, bo ranga towarzysza do tej pory kojarzyła mi się ze starą pieśnią myśliwską "Pojedziemy na łów".
A idzie to tak:
Pojedziemy na łów, na łów
Towarzyszu mój
Na łów, na łów, na łowy
Do zielonej dąbrowy
Towarzyszu mój
 

agafi99

Wędrowiec
Mariame jestem przeciw polowaniom, więc nie znałam tej pieśni, poza tym to chyba jakiś XVI wiek, gdzie był wyzysk ludzi pracy i szlachta tfu.
Raczej chodzi mi o rosyjski socjalizm i teraźniejszość. Pozdrawiam
Stapa hehe i tu już włącza się wyobraźnia :) odpada !
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Mi towarzysz kojarzy się pozytywnie. Mam je w podpisie od początku obecności na forum.
Towarzysz to ktoś, kto wspólnie spędza czas i jest obecny w szczęściu i niedoli. Partner to towarzysz życiowy. Towarzyszy się w podróży, a także przy grach. W bractwie jest się towarzyszem.

@agafi99 a jaka inna propozycja?
@stapa11 członek dla mnie odpada
1664454979246.png
 

agafi99

Wędrowiec
Hmm Jakub czy do swojego partnera życiowego mówisz " mój towarzyszu życiowy" ? Czy raczej po imieniu czy jakimś zdrobnieniu ?
Ktoś kto spędza czas to raczej nie mówi się towarzyszysz mi w grze tylko gramy razem itd. W szczęściu i niedoli są partnerzy, małżonkowie przyjaciele itd
 

POMIDOR1

Wędrowiec
Osobiście wolałabym aby była informacja, może w postaci czerwonej kropki ,która podsumuje graczy którzy nie uczestniczyli w turnieju i iglicy.
 

jakub357

Łucznik
@agafi99 chodziło mi raczej o to, że w temacie brakuje pomysłu na lepsze określenie dla współtowarzyszy w bractwie. Jeśli zaproponujesz coś lepszego, to przychylę się do pomysłu. Dla mnie osobiście członek brzmi gorzej, a nic innego sensownego nie znajduje. Chyba, że "gracze" i bractwo samodzielnie regulowałoby tytuły dla poszczególnych osób, ale to już modyfikuje założenia tematu jak mi się zdaje?
 

agafi99

Wędrowiec
@agafi99 chodziło mi raczej o to, że w temacie brakuje pomysłu na lepsze określenie dla współtowarzyszy w bractwie. Jeśli zaproponujesz coś lepszego, to przychylę się do pomysłu. Dla mnie osobiście członek brzmi gorzej, a nic innego sensownego nie znajduje. Chyba, że "gracze" i bractwo samodzielnie regulowałoby tytuły dla poszczególnych osób, ale to już modyfikuje założenia tematu jak mi się zdaje?
Zmianę nazwy zostawiam Wam albo twórcom gry, myślałam że to jest zawarte w poście. Jak pisałam to jest z innej beczki i dałam Wam pole do popisu, ale widzę tylko hejt. Więc dalej bądźcie towarzyszami - tylko po co te flagi Ukrainy przy Bractwach i graczach ..... dla szpanu ???
To moja ostatnia wypowiedź - można zamknąć temat bo już nie ma w Was iskry jaką mieliście 4 lata temu.... jest gorycz i znudzenie. Pozdrawiam :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Zmianę nazwy zostawiam Wam albo twórcom gry, myślałam że to jest zawarte w poście. Jak pisałam to jest z innej beczki i dałam Wam pole do popisu, ale widzę tylko hejt. Więc dalej bądźcie towarzyszami - tylko po co te flagi Ukrainy przy Bractwach i graczach ..... dla szpanu ???
To moja ostatnia wypowiedź - można zamknąć temat bo już nie ma w Was iskry jaką mieliście 4 lata temu.... jest gorycz i znudzenie. Pozdrawiam :)
Czyli bo tobie się kojarzy… w takim razie jestem na nie.
A na marginesie to ja to jestem nawet zadowolony ze obecnie odzyskujemy to co zagrabiły tamte czasy, łącznie z towarzyszami z Ukrainy ;)

Na koniec pamiętajcie Towarzysze, pracując dla bractwa pracujemy dla siebie.
 

Zarie

Zwiadowca
Jeśli chcesz zmienić nazwę rangi to podaj konkretne propozycje. Na tym polega wstawianie pomysłów. A to, że chcesz zmiany a inni niech wymyślą to jest po prostu kaprys a nie pomysł.
Mi nazwa tej rangi jest obojętna. W niektórych grach widzimy np Rekrutów. Ale do tej gry to niebardzo pasuje bo nie ma tu strikte militarnej tematyki.
Mamy Arcymaga, Maga, Ambasadora... z rang gier związanych z magią kojarzy mi sie jeszcze Czeladnik lub Uczeń
 

Effie

Wędrowiec
Mnie nie razi nazwa "Towarzysz" pod względem skojarzeń, ale mogę się zgodzić, że obecne nazwy rang nie są spójne (tutaj piernik a tu wiatrak), więc ewentualna zmiana nie przeszkadzałaby mi.
 

Tajniakos

Paladyn
Dzieńdoberek, a ja tak z innej beczki zaproponuję zmianę nazwy rangi Towarzysz.
Czekamy w takim razie na propozycje bo nie za bardzo wiem nad jaką zmianą mam głosować bo propozycji z Twojej strony nie widać :)
Jak pisałam to jest z innej beczki i dałam Wam pole do popisu, ale widzę tylko hejt.
@agafi99 każdy wyraża tutaj swoje zdanie co nie musi być od razu hejtem. Zgłaszasz pomysł de fakto zrzucając na innych jego realizację więc nie powinny Ciebie dziwić tego typu reakcje ze strony graczy.
Więc dalej bądźcie towarzyszami - tylko po co te flagi Ukrainy przy Bractwach i graczach ..... dla szpanu ???
A jak ma się to do tematu? Rozumiem, że to tak w ramach buntu dla "hejtu"... Takie to troszkę nie na miejscu ;)
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie. Tobie źle się kojarzy towarzysz, komu innemu nie będzie się podobał uczeń, a następny będzie miał problem z nowicjuszem... I tak dalej i w kółeczko. Naprawdę są dużo ważniejsze zmiany, których nie możemy się doprosić/doczekać od twórców. Zajmowanie teraz zespołu zmienianiem towarzyszy na jakąkolwiek inną nazwę, lepszą czy gorszą, we wszystkich okienkach i kodach, i Wikipedii, jest zupełnie niepotrzebne.
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja jestem na tyle stary , że znam z autopsji czasy , o których pisze @agafi99 , przynajmniej końcówkę , ale załapałem się w mojej pierwszej pracy na kartki żywnościowe , tyle , że moje przeżycia są z małej i spokojnej mieściny , co jest i była gminą i mi miano towarzysz nie kojarzy się źle - dzisiaj w partiach i ugrupowaniach są członkowie a ta nazwa jak najbardziej kojarzy mi się bardzo źle
Nie widzę powodów , żeby zmieniać aktualny najniższy tytuł uczestnika bractwa a tym bardziej na nieznaną formę
Jak pisze @Lanariko - każdemu co innego źle się kojarzy
 
Nie bralem dotad udzialu w tej dyskusji, ale warto moim zdaniem wspomniec jeszcze o jednej rzeczy. Wszelkie polskie okreslenia w grze, w tym przypadku nazwy rang w bractwach, sa tlumaczeniami z jezyka angielskiego badz niemieckiego (nie gra nawet roli, z ktorego konkretnie). Chodzi mi o to, ze zadaniem osob zajmujacych sie opracowaniem polskiej wersji jezykowej nie zawsze jest tlumaczenie danego okreslenia na polski jeden do jednego, tylko zawsze trzeba jeszcze uwzglednic i oddac kontekst i "ducha" danego kluczowego slowa. Nie wiem, jak to lepiej wyrazic :)
W angielskiej i niemieckiej wersji gry uzyte sa slowa Fellow i Gefährte. Wlasciwie nie ma chyba w polskim lepszego odpowiednika niz czlonek lub towarzysz. Jak juz widzielismy tu w dyskusji, jedno i drugie slowo moze sie tej czy innej grupie graczy zle kojarzyc, ale alternatywa byloby szukanie na sile jakiegos jeszcze innego okreslenia, ktore moze i nie byloby dla nikogo kontrowersyjne, ale za to pasowaloby do konteksu gorzej, niz te dwa wymienione. Lepiej juz zostac moim zdaniem przy towarzyszu :)
 
Do góry