• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Inwentarz Zaklęć

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 849025336
  • Data rozpoczęcia

Chcesz ulepszyć Inwentarz Zaklęć na lepszą wersję?

  • Tak tylko zakładki.

    Głosy: 3 37,5%
  • Tak zakładki + zablokowanie usunięcia Budynków Ewolucyjnych i Zestawy.

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie wiem

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 5 62,5%

  • W sumie głosujących
    8
  • Głosowanie zakończone .

Deleted User - 849025336

Guest
Witam wszystkim mam propozycję o małą zmianę w inwentarzu zaklęć.
Obecnie mamy 4 zakładki Zaklęcia, Budynki, Bonusy i Artykuły Czarodziejskie.

Mam propozycję żeby twórcy dodali 2 zakładki:
- Budynki Ewolucyjne (Feniksy, Niedzwiedzie)
- Budynki Zestawu (Biblioteka Kamiennego Księżycowego, Krasnoludzka Cytadela) żeby nie były każdy po 1 a tylko grupa czyli całość zestawu.
Co do Teleportacji będzie wymagało np. Krasnoludzka Cytadela 7 zaklęć za 1 kliknięciem żeby schować całość zamiast każdego po 1.

Tak będzie wygodniej.

Myślałem jeszcze o budynki Ewolucyjne i Zestawy
mogę dodać propozycje o zablokowaniu usunięcia i zmiany na fragmenty żeby uniknąć przykrości
jeśli gracz na tym skupiał przez 5 miesięcy a przypadkiem niechcący usunał.

Wystarczy żeby pokazać gracza żeby schować (teleportacja jeśli ma albo diamenty).
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie.
Dodatkowe zakładki raczej nie są potrzebne. Bardziej przydałaby się chyba opcja wyszukiwania.
Teleportacja zestawu - co za różnica czy klikniesz 7 razy w jeden budynek, czy 2 razy w budynki obok siebie??? Klikasz 7 razy - tak czy siak...
A co jeśli mam w mieście 20 budynków zestawu bibliotecznego (są takie miasta i jest ich sporo) i chce schować połowę?
Chowam 20, a potem wystawiam 10? Bez sensu.
Mam wrażenie, że nie do końca przemyślany jest ten zbiór pomysłów.
A co do opcji kasowana to dlaczego zakładasz ze każde kasowanie jest niezamierzone i przykre?
Wiele razy kasowałam u siebie podstawki budynków ewolucyjnych, których nie miałam zamiaru postawić albo z którymi się wstrzymywałam.
 

BlossomValvi

Łucznik
Dałem nie, jak powyżej zamiast zakładek potrzebne jest wyszukiwanie choćby takie jak na apce

A multichowanie jest bez sensu ja na przykład mam współdzielone zestawy (np dwór) skąd system będzie wiedział co chce schować?
Albo jak biblioteki chce schować zbędna pojedyncza roślinkę many to mi zgarnie cały zestaw?
 

jakub357

Łucznik
Opcja szukajki jest koniecznym usprawnieniem i załatwia z grubsza sprawę. Zwłaszcza jak stawia się wiele Wzmocnień jednostek 3x3.
Natomiast Twój pomysł @RedHulk ma dobrą intencję i jest dobrym kierunkiem myślenia, tylko forma wykonania jawi się jako utrudnienie.

Co do Teleportacji będzie wymagało np. Krasnoludzka Cytadela 7 zaklęć za 1 kliknięciem żeby schować całość zamiast każdego po 1.
To już jest osobny pomysł od dodania zakładek w inwentarzu. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi o dodanie opcji schowania całego zestawu budynków przy jednym kliknięciu? W sumie to logiczna możliwość, chociaż nie zawsze chce schować się całość. Przy zestawie biblioteki czasem pojedyncze elementy, czy w budynkach rasowych połączonych. Jakbyś to rozwiązał?

mogę dodać propozycje o zablokowaniu usunięcia i zmiany na fragmenty żeby uniknąć przykrości
Jest pojedyncze potwierdzenie przemielenia czegoś. Trzeba robić to uważnie, lub powstrzymać się od reakcji jeśli robisz to szybko. W psychometrii są specjalne narzędzia do nauki powstrzymywania się od reakcji Go/No-Go. Jednak wyszło, że trzeba to robić regularnie, bo inaczej wraca się po jakimś czasie do swojej poprzedniej dyspozycji przed treningiem. Jakbyś faktycznie rozmielił coś cennego przypadkiem, to proś o łaskę na supporcie :) Dużo grubsze elementy gry, jak wydanie kilkudziesięciu tysięcy diamentów, też mają pojedyncze potwierdzenie. To jak w Millionerach, definitywnie.

Co do clou tematu, to skłaniałbym się bardziej za dodaniem szukajki, oraz w tej szukajce ewentualnie dodanie filtrów (ewolucje, wzmocnienia, budynkie manowe itd).
 
A mi sie pomysl dotyczacy zakladek nawet podoba, choc wolalbym to widziec raczej w formie 2-3 filtrow w zakladce "Budynki", a nie w formie dodatkowych zakladek. Mam na mysli ten typ filtrow, jakie mamy do sortowania ofert u Kupca, gdzie wystarczy zaznaczyc jednym kliknieciem, jaki rodzaj ofert chcemy widziec. Domyslnie widac by bylo wszystkie budynki z inwentarza, ale za pomoca filtrow mozna by bylo ograniczyc widok do ewolucyjnych, ewentualnie zestawow, budynkow pop/kul itd.
To tylko luzne dywagacje, ale zastanawiam sie, czy nie byloby to nawet lepsze niz funkcja wyszukiwania. Nie wiem jak inni, ale ja akurat nie pamietam nazwy przynajmniej polowy budynkow, ktorych szukam :) Wolalbym je miec pogrupowane, wtedy latwiej by mi bylo znalezc budynek, ktorego szukam.
Co do chowania zestawow jednym kliknieciem, jestem na nie z powodow wymienionych przez przedmowcow.
 

Deleted User - 849025336

Guest
Widać że zakładki są chętni do zmian.

Tak jak @chris07070707 i może inni ludzie połowy nie pamięta budynków.
Więc lupka nie opłaca.
To ten co wymienił.
Grupa budynków lepiej podporządkuje.

- kultura podstawowa,

- kultura rozszerzona (produkcja towarów),

- wojskowa (wzmocnienie jednostek),

- budynki ewolucyjne,

- zestawy budynków (najlepiej grupa),

- Budynki Tradycyjne ( co zbudowaliśmy rezydencje, warsztaty, manufaktury, zbrojownię na jakiś lvl )
Też się opłaca jak zaczynamy przygodę bractwa.

Hurtowo schowanie więc nie będziemy wyciągać wniosków więc odpada.
 
Troche duzo by bylo tych filtrow, ale jak dla mnie moze byc. Brakuje mi tu tylko kategorii budynkow pop/kul.
Moze zglos pomysl jeszcze raz w nowej formie, bo paru graczy zaglosowalo przeciwko zakladkom, a kto wie, byc moze zaglosowaliby za filtrami, ktore w mojej ocenie nikomu by przeciez nie przeszkadzaly, nawet jesli dany gracz ich nie potrzebuje. Mnie by sie przydaly :)
 
Do góry