• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dodanie opcji PVP

Czy opcja pvp jest dobrym pomysłem

  • Tak podoba mi się

    Głosy: 1 3,8%
  • Nie to zły pomysł

    Głosy: 24 92,3%
  • Tak ale wymaga modyfikacji

    Głosy: 1 3,8%

  • W sumie głosujących
    26

HUNGER

Wędrowiec
Witam,
Brakuje w tej grze opcji pvp co jest bardzo dziwne i dla mnie całkowicie niezrozumiałe, dlatego mam propozycję.
Dodanie "groty walki" jest to mikro event który mógł by trwać weekendowo raz w miesiącu, tzn zaczynać się w sobotę a kończyc po godzinie 24tej w niedzielę.
Event był by dostępny dla tych graczy którzy chcieli by wejść do groty zaś te osoby, które nie będą zainteresowane nie wchodzą tam.
Event polegał by na tym, że gracz może atakować armię losowego gracza na chybił trafił co 5 godzin i zdobywa punkty za zwycięstwo. Każdy gracz ustawia sobie na starcie swoją defensywną kombinację armii do obrony swojej domeny na czas trwania całego eventu, natomiast w wersji ofensywnej moze dowolnie ustawic zestaw armii w zależności od przeciwnika podobnie jak ma to miejsce w turnieju. Jest jedna walka co 5 godzin i za zwycięstwo gracz otrzymuje 3 pkt za porażkę nic, event wygrywa gracz, który zdobędzie największą ilość punktów.
Daję najpierw ten luźny pomysł bo jestem ciekawy czy osoby grające są choć trochę zainteresowane dodaniem opcji pvp.
Pozdrowienia i czekam na uwagi, i konstruktywną krytykę lub lepsze sugestie.
 

jakub357

Łucznik
Temat był wałkowany i podobno nie spełnia założeń tej gry, a stąd ma wynikać unikatowość Elvenaru. Do walk pvp jest na rynku, no powiedzmy, sporo produkcji.

Jednak z drugiej strony, system walk manualnych ma niewykorzystany potencjał. Miały być ala herosy a wyszło shallow Maryli R.
Jak grota, to w kontekście wspólnego rajdu bractw, że pokonuje się jakiegoś smoka, czy inną kałamarnicę, i tylko na manualu wtedy. A jak przegrasz to smok pożera ludność i zabiera ci łapskiem z miasta magiczną rezydke
 
Jedna z najwiekszych zalet Elvenaru w porownaniu do innych gier tego typu jest wlasnie BRAK trybu PvP. Wiekszosc graczy lubi sobie po prostu stawiac domki, spokojnie przechodzic epoki i cieszyc oko grafika. To wlasnie gra tego typu, a wprowadzenie PvP zmieniloby jej charakter, nawet gdyby bylo to tylko opcjonalne. Sam jestem turniejowym maniakiem, ale przynajmniej zdaje sobie sprawe z tego, ze reprezentuje margines, a nie ogol.

A teraz troche bardziej konstruktywnie.
Przede wszystkim taki tryb nie moglby dawac zadnych realnych korzysci w grze, dajacych przewage nad innymi, w sensie szybszego rozwoju (PW, przyspieszacze itp.), inaczej nie bylby tak naprawde opcjonalny. Moze jakis pucharek, moze jakies wirtualne punkty za takie eventy, ale nic ponadto.

Nie do konca rozumiem koncepcje wystawiania armii defensywnej i ofensywnej, moglbys prosze doprecyzowac ?
Czy maja byc jakies ograniczenia co do wielkosci wystawianej armii ? Jesli nie, to jak rozumiem ten, kto wystawi wiecej wojska, wygrywa, a to dosc nudne. Czy takie walki mialyby sie toczyc w trybie auto czy manualnym ? I jak wtedy przekladalaby sie na to wielkosc wystawionej armii, nawiazujac do poprzedniego pytania. W jaki sposob wystawiamy te nasza armie ? Tak, jak na "zwykle" walki w turnieju i Iglicy, czyli 5 slotow ? Co ze wzmocnieniami ? Ma byc dozwolone uzywanie dowolnej ich liczby ?

To takie pytania w celu lepszego zrozumienia konceptu, ale tak pod kreska niezaleznie od odpowiedzi, caly koncept juz na wstepie "sypie sie" w moich oczach z powodu sprzecznosci pomiedzy charakterem gry, o czym wspomnialem na poczatku, a faktem, ze za takie eventy PvP nie moze byc zadnych realnych nagrod (bo to wylozyloby na obie lopatki cala filozofie gry). Czyli mialaby to byc rywalizacja dla samej rywalizacji, nie majaca nic wspolnego z rozwojem miasta. O te wlasnie sprzecznosc mi chodzi, bo to z zalozenia nie jest gra oparta na rywalizacji. Z turniejami jest inaczej, bo rywalizacja odbywa sie niejako przy okazji, a dla ogromnej wiekszosci graczy turniej sluzy tylko i wylacznie w celu zdobycia dobr sluzacych rozwojowi miasta.

Osobiscie nie potrzebuje tego trybu i sam nie bralbym udzialu w takich eventach PvP, ktore wedlug mnie sa w tej akurat grze zbedne. Troche mniej bezposrednia rywalizacje mamy juz w turniejach i to jest dla mnie jeszcze akceptowalne, bo rywalizacja odbywa sie na (mniej wiecej) zdrowych zasadach, tzn. walczy sie raczej z wlasnym miastem i jego wydajnoscia, co nie jest az tak bardzo sprzeczne z duchem city buildera, a tego typu gra jest wlasnie Elvenar.
Nie jestem jednak az tak zlosliwy, zeby z gory byc na nie, dlatego na razie nie zaglosuje. Kto wie, moze znajda sie inni, ktorym taki akurat pomysl sie spodoba, wiec nie ma sensu juz na wstepie psuc statystyk glosowania :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Chcesz mieć walki , to zagraj w plemiona albo inne tego typu gry - ta gra opiera się od początku na budowlance , a nie walkach pomiędzy graczami
Wielu z graczy weszło w tą grę tylko dlatego , że nie ma tych walk pomiędzy graczami a i bez nich są za duże kwasy między nami , graczami a po wprowadzeniu czegoś takiego może to naszą społeczność jeszcze bardziej podzielić
Co do zabierania czegoś z miasta , to nie kracz @jakub357 - już dość zabrali z cudaków i budynków eventowych , a i w dziale kultura w budynkach sporo zabrali
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zarie

Zwiadowca
Mi się w tej grze podoba brak pvp i niech tak zostanie. Ktoś chce pvp to ma sporo innych gier do wyboru.
Tu jest już dość rywalizacji pomiędzy bractwami np w przygodach czy iglicy.
 

HUNGER

Wędrowiec
Patrząc po wynikach i krytyce, wychodzi na to, że w tą grę grają same fanki i fani budowy miasta...Nie pozostaje mi nic innego jak uznać, że pvp w elwenarze faktycznie na polskich serwerach nie jest mile widziane....Chris wybacz ale nawet nie widzę sensu rozwijać swojego pomysłu co do szczegółów bo to i tak nic nie wniesie skoro pvp jest be a wręcz zaprzeczeniem samej gry...
 

Zarie

Zwiadowca
Bo ta gra na tym ma właśnie polegać - rozwijaniu miasta i pracy grupowej a nie bitwach. Już wczesniej było pisane, jest pelno innych gier z możliwością pvp. Po co robić kolejna? Nie moze być czegoś innego na rynku gier? Ja lubie pvp i gram w inne gry z tą mozliwością ale tu dla odmiany nie chcę :) Podkreślę, że dla odmiany a nie, bo nie i już. :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Zgadzam się z @Zarie co do rodzaju gry elvenar i tak samo podchodzę do niej - tu gram w budowanie miasta a jak chcę sobie powalczyć z innymi graczami , to wchodzę na inną grę , ale chcę nadal mieć swoją grę do budowania bez walk
 

Lanariko

Szef kuchni
Rozgrywki między losowymi graczami i jeszcze do tego jakieś straty - stanowczo na nie. Całkowicie popieram argumenty @chris07070707 i @Zarie
ale zgadzam się, ze walki mają sporo niewykorzystanego potencjału. Tylko ja bym to raczej widziała na zasadzie "szachów przy kawce". Taki pokoik w grze, gdzie wchodzisz sobie ze współbratem, wybieracie poziom zaawansowania, i stajecie przed sobą na mapie, oboje mając do dyspozycji jednakowe wojsko - losowa plansza i układ. Wszystko całkowicie niezależne od wiosek i tego co posiadacie. Nikt nic nie wygrywa, nikt nic nie przegrywa. Wypiliście kawkę, rozegraliście partie miniszachów. Można by poduczyć młodszych graczy, pokazać różne taktyki, wymienić się doświadczeniem. Tylko i wyłącznie na zasadzie minigry. Żadnych punktów w nagrodę, nic, zero.
 

Deleted User - 849025336

Guest
PVP w elvenarze to nie pasuje do tej gry.
Popieram pomysł @Lanariko że można założyć mini gry dla przyjemności jakie jak szachy. A tych co bardzo aktywni nie mają co robić niech zapraszają na warcaby lub inne gry albo sam pogra takie jak puzzle w stylu elvenara (np. 1000 elementy lub mniej) te zapisy nie będą stracić. Można w czasie gry zatrzymać i przekładać na inny dzień żeby dokończyć zabawę.
 
Do góry