• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zakładka budynków na nowsza wersja.

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 849025336
  • Data rozpoczęcia

Chcesz żeby zakładka Budynek była ulepszona i wygodniejsza wersja niż stare?

  • Tak

    Głosy: 25 86,2%
  • Nie

    Głosy: 3 10,3%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 3,4%

  • W sumie głosujących
    29

Deleted User - 849025336

Guest
Witam proponuje tylko zakładce w budynku żeby była filtr jak u kupców.

Tak jak @chris07070707 i może inni ludzie połowy nie pamięta budynków.
Więc lupka nie opłaca.
To ten co wymienił.
,,Mam na mysli ten typ filtrow, jakie mamy do sortowania ofert u Kupca, gdzie wystarczy zaznaczyc jednym kliknieciem, jaki rodzaj ofert chcemy widziec. Domyslnie widac by bylo wszystkie budynki z inwentarza, ale za pomoca filtrow mozna by bylo ograniczyc widok"

Grupa budynków lepiej podporządkuje.

- kultura podstawowa (pop,kul),

- kultura rozszerzona (produkcja towarów),

- wojskowa (wzmocnienie jednostek),

- budynki ewolucyjne,

- zestawy budynków (najlepiej grupa),

- Budynki Tradycyjne ( co zbudowaliśmy rezydencje, warsztaty, manufaktury, zbrojownię na jakiś lvl )
Też się opłaca jak zaczynamy przygodę bractwa.
 

Deleted User - 198835

Guest
Zaznaczyłem jako nie wiem - nie ma unurytu , boskich ziaren , many i orków , za to 2x kultura nie wiem po co powtażać , a ewolucyjne będą w kilku działach powtarzać się , no i budynki podstawowe - dlaczego je akurat pokazywać ?
 
nie ma unurytu , boskich ziaren , many i orków , za to 2x kultura nie wiem po co powtażać
Te znalazlyby sie w kategorii "Produkcyjne". Jedna kategoria to bylyby budynki czystko kulturowe lub kul/pop, a druga te budynki, ktore oprocz kultury daja jeszcze cokolwiek innego, np. mane, orki, ziarna, surowce itp. Z mojego punktu widzenia takie rozgraniczenie jak najbardziej ma sens. Autor pomyslu troszke niefortunnie nazwal te kategorie "Kultura rozszerzona" (bo jak by nie patrzec, te budynki rzeczywiscie daja miedzy innymi kulture), ale w moim rozumieniu chodzi wlasnie o budynki produkcyjne, wiec nie jest to powtorzenie.
no i budynki podstawowe - dlaczego je akurat pokazywać ?
Jak to po co ? :) W pozniejszych rasach co chwila wystawia sie czy chowa rezydki, warsztaty, zbrojownie czy manufaktury.
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja produkcyjnych nie chowam a z graczy , których znam z wszystkich serwerów jakoś nikt nie chowa produkcyjnych a poza tym , jak się odznaczy pozostałe , to zostaną tylko produkcyjne, więc nie ma sensu według mnie ten dział
Co do kultura rozszerzona i produkcja wspomnianych przeze mnie produkcji , to i tak taki podział nic nie zmieni , bo będę je szukał tak , jak szukałem - w wyższych rozdziałach potrzeba konkretnych towarów z budynków kulturowych , więc wcześniej chowałem jedne , a teraz wyciągam , a chowam inne - jak szukałem konkretnych produkcji , tak będę szukał , więc taki podział według mnie jest zbędny
Jak się odhaczy wszystkie działy , to nic nie zostanie do pokazania w magazynie według propozycji , a budynków podstawowych aż tyle rodzajów nie chowa się więc czy będzie ten dział , czy nie , to i tak same zostaną , a konkretnych produkcji w kulturowych będzie się szukać dalej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja produkcyjnych nie chowam
A ja chowam, np. regularnie w razie potrzeby wystawiam i chowam Kupcow festiwalowych. Praktycznie wszyscy inni gracze, ktorych znam, rowniez wystawiaja i chowaja jakies budynki produkcyjne.
poza tym , jak się odznaczy pozostałe , to zostaną tylko produkcyjne, więc nie ma sensu według mnie ten dział
Odznaczyc pozostale ?? Przeciez chodzi o to, zeby wszystko dzialalo jednym kliknieciem, po co sobie utrudniac zycie ?
i tak taki podział nic nie zmieni , bo będę je szukał tak , jak szukałem - w wyższych rozdziałach potrzeba konkretnych towarów z budynków kulturowych , więc wcześniej chowałem jedne , a teraz wyciągam , a chowam inne - jak szukałem konkretnych produkcji , tak będę szukał , więc taki podział według mnie jest zbędny
Jak dla mnie jest ogromna roznica, czy w trakcie szukania konkretnego budynku trzeba sie przeklikac przez 32 strony budynkow (jak u mnie w tej chwili), czy przez np. tylko 5 po zastosowaniu filtra.
 

Deleted User - 198835

Guest
Będzie tak , jak w łapkowaniu , więc wchodząc trzeba odznaczyć czego się nie chce widzieć , czyli kilka kliknięć , ale nie o ilość klików chodzi , ale o to , że nie zaznaczając niczego to nie będzie widać żadnego budynku
Możliwość nieograniczonego chowania budynków mają ci , co walczą w systemie ciągłym na maxa w iglicy a reszta jak już ma takie czary , to trzyma na specjalne okazje
Teraz pytanko - którzy gracze przeważają - mający pod dostatkiem tego czaru , czy skromne ilości ?
Nie jestem przeciwko pomysłowi , ale przeciw tej formie - inne działy
 
nie zaznaczając niczego to nie będzie widać żadnego budynku
To nie tak ma dzialac, tylko tak jak w Kupcu. Jak wejdziesz, to bedzie widac wszystkie budynki i dopiero odpowiednim filtrem mozna bedzie ograniczyc widok do budynkow danej kategorii. W Kupcu mamy juz sprawdzone i powszechnie akceptowane rozwiazanie, po co wiec wynajdywac kolo na nowo ?

Możliwość nieograniczonego chowania budynków mają ci , co walczą w systemie ciągłym na maxa w iglicy a reszta jak już ma takie czary , to trzyma na specjalne okazje
Teraz pytanko - którzy gracze przeważają - mający pod dostatkiem tego czaru , czy skromne ilości ?
Po pierwsze, zobacz ile bractw zdobywa teraz zloto w Iglicy. Po drugie, co to ma w ogole do rzeczy ? Jesli jakis gracz nie chowa i nie wystawia budynkow produkcyjnych, to niech z tego filtra nie korzysta, ale co on mu przeszkadza ? Jest bardzo wiele funkcji w grze, z ktorych w ogole nie korzystam, ale jakos nigdy nie wpadlo mi do glowy, by przeciwko nim prostestowac na zasadzie "bo ja nie potrzebuje", skoro ani mnie one ziebia, ani grzeja.
 

Deleted User - 198835

Guest
@chris07070707 bractwo nie dostaje czaru , tylko pojedynczy gracze , a poza tym duża część bractw nie robi złota w iglicy w systemie ciągłym a w bractwie nie wszyscy muszą się wspinać na szczyt , żeby bractwo zdobyło złoto a i czar nie zawsze wpada
A co do tego który system twórcy zastosują (system jak w kupcu , czy w łapkowaniu) tego jeszcze nie wiadomo , dlatego w propozycji chyba trzeba zaznaczyć jak to ma działać
Twoja średnia w iglicy jest większa od ponad połowy graczy a i 250 schowanych ciągle budynków , to i tak dużej części nawet nie używasz , więc nie rozumiem po co je trzymać (ale to moja opinia , pomimo , że wiem , że nie jesteś jedyny , co trzyma niepotrzebne budynki)
Jak już pisałem - jestem za pomysłem , ale z innymi działami a głos na nie jest na te działy
Zakończmy dyskusję w tym temacie - temat był stworzony , żeby głosować , a my możemy dalszą dyskusję prowadzić na priv i tam pisać swoje racje , a tutaj już nie spamujmy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@chris07070707 bractwo nie dostaje czaru , tylko pojedynczy gracze
Ze tez musze tlumaczyc skroty myslowe :) Jesli wiele bractw zdobywa zloto w Iglicy, to znaczy, ze na serwerze jest bardzo wielu graczy wspinajacych sie na szczyt Iglicy, a tym samym zdobywajacych w niej wiele teleportow. I nie, ogromna wiekszosc z nich nie zatrzymuje sie np. w polowie 3 pietra...
Co do "bractwo nie dostaje czaru", to i tak, i nie - czesc teleportow wpada za tryb multi.
Twoja średnia w iglicy jest większa od ponad połowy graczy
Ale co w zwiazku z tym ? Nie widze zadnego zwiazku z tematem.
a i 250 schowanych ciągle budynków , to i tak dużej części nawet nie używasz , więc nie rozumiem po co je trzymać
Po pierwsze, znow nie widze zwiazku z tematem. Po drugie, jakby to delikatnie wyrazic... to wylacznie moj interes ;)
Istnieja oczywiscie uzasadnione merytoryczne powody trzymania wszystkich "smieci" w inwentarzu, ale ani mi sie chce teraz to wyjasniac, ani to odpowiednie miejsce na to.
Jakbyś przeoczył to jestem za takimi działami wewnątrz tej części inwentarza , ale z innymi działami
Jasne, przeciez nie atakujemy sie tu nawzajem, przynajmniej ja tego tak nie odebralem. Najlepiej podaj po prostu taki podzial na grupy, ktory Twoim zdaniem mialby najwiecej sensu, ale jesli moglbym prosic, to najlepiej unikac argumentacji w rodzaju "skoro ja tego nie potrzebuje, to ma tego nie byc". Przeciez nie o to chodzi, zeby wszelkie usprawnienia sluzyly jakiejs najbardziej reprezentatywnej grupie graczy, jaka by ona nie byla, tylko jak najwiekszej liczbie graczy, a to zasadnicza roznica.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Zauważ , że Twój ostatni cytat jest nieaktualny ;) - po przeczytaniu tekstu stwierdziłem , że nie taka była moja intencja , jak to sam potem zrozumiałem
Przedostatni cytat jest niepełny - to moja opinia , jak to napisałem , ale to , że dziwię się takiemu czemuś to jedno , a to że rozumiem pobudki tych , co trzymają te wszystkie śmieci to też można się było domyślić :)
Ponawiam prośbę o dogadanie się na priv , zamiast tutaj spamować
A co do tematu , to dla chomikujących wszystko może być dział o wdzięcznej nazwie "śmieci" i już duża część budynków usuwa się z przed oczu
Jak już pytasz się o moją propozycję , to byłoby kilka działów bez konkretnych nazw , ale z możliwością decydowania przez graczy jakie byłyby kryteria , a to zaś nie przejdzie , a w każdej grze w omawianym przypadku będzie wiele zdań o kryteria podziału i żadne zdanie nie jest gorsze od innego - wszyscy jesteśmy równi w tej grze i ja nie chciałbym być traktowany ani lepiej , ani gorzej od innych przez zarządzających grą
Może rzeczywiście nie nazywać tych działów , ale dać chociaż możliwość decydowania jak grupować budynki w działach - każdy sam sobie poukłada po swojemu wszystko
//
Ale co w zwiazku z tym ? Nie widze zadnego zwiazku z tematem
A to , że masz o wiele więcej czaru teleportacji , niż większość graczy a i częściej chowasz budynki podstawowe od większości graczy , więc po co dział w którym bardzo duża grupa graczy będzie miała pusto :cool:
Nie wstawienie znaku zapytania jest świadomie zamierzony :)
EDIT
Ostatnie dwie wypowiedzi będą połączone
Dziękuję odpowiedzialnym osobom za przychylenie się do mojej prośby oraz wszystkich czytających za zrozumienie moich ułomności :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
po co dział w którym bardzo duża grupa graczy będzie miała pusto :cool:
Ech...
Dlatego, ze istnieje rowniez duza grupa graczy, ktora w tym dziale nie ma pusto. Przeciez nie znajdziesz w tej grze zadnej, ani jednej funkcji, ktora bylaby przydatna dla absolutnie wszystkich graczy.
Ale masz racje, nie dyskutujmy dalej. Nie dlatego, ze sie ze soba nie zgadzamy i juz w tym temacie nie zgodzimy, tylko dlatego, ze sie nawet nie rozumiemy w najbardziej podstawowych kwestiach :)
 

Wewe1

Zwiadowca
Jestem za, tylko przydałaby się jeszcze zakładka na budynki ewolucyjne bo nawet starsi gracze mogą mieć problem z znalezieniem podstawy,a co dopiero nowsi kiedy nawet nie wiadomo czego szukać w inwentarzu i łatwo skasować przepalają niepotrzebne budynki.
 
Do góry