• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Sezonie Snów.

Rajstlin

Zwiadowca
Czasem brakuje kilku-kilkunastu minut w tworzeniu w AM ,to i takie male czasowki sie przydaja. Zadania dzienne sa banalne to i nie mozna oczekiwac kosmicznych nagrod.
 

Aras Dynas

Wędrowiec
Zadania dzienne wydają się być (bazując na ich zniknięciu) czymś co ma między innymi zastąpić zadania rotacyjne i zmienić rutynę (?).
Z tej perspektywy - subiektywnie - nie można tego ocenić jednoznacznie pozytywnie. Zmiana jest ciekawa i to pozytyw, że coś się zmienia :) Z minusów pojawienia się sezonu & utraty zadań - zadania rotacyjne wymagały czasu ale jednocześnie były dodatkiem do produkcji (znaczącym jeżeli ktoś mógł poświęcić więcej czasu - patrz, robienie zadań wymagało by gracze byli zalogowani, a zadania likwidują taką potrzebę). Bardziej błędem było niedostosowanie wymogów wykonania i nagród do epoki niż sam fakt tego że były.

Czy zadania z sezonu są banalne czy nie, to dość subiektywna ocena - stosunkowo sporo z nich wymaga uwzględnienia określonych budynków czy zmiany strategii.
Z pewnością, jeżeli ktoś jest zainteresowany codziennym a nie przypadkowym wykonywaniem (jak się uda) musi coś od siebie dołożyć. Stąd rozumiem że np. czekanie do ostatniej chwili z ostatnim bossem iglicy (bo może pojawi się zadanie na iglicę) i czysto hipotetycznie uzyskanie zadania na negocjowanie w iglicy, a następnie wydanie xx zasobów na negocjację by uzyskać nagrodę w postaci 1x przyśpieszenie 10 min może skutkować frustracją.
 

Klops

Rozbójnik
Dla mnie sezon całkiem nieźle. Jak już wspominałem wcześniej, oprawa graficzna bardzo mi się podoba, przyjemnie się otwiera całą "zakładkę" z sezonem. Jeżeli chodzi o zadania, to bez większych problemów realizuję większość - więc, oceniam trudność, jako średnią - zdarzają się zadania, które źle wkomponowały się w cykl turniejowo - iglicowy, ale są do przełknięcia. Płynnie sobie przechodzę od jednego dnia sezonowego, do drugiego. Nagrody - patrząc w kontekście zamiennika dotychczasowych zadań pobocznych, wielki plus, absurdalnie śmieszne kilka tysięcy złota/zasobów (ostatni raz zadania poboczne robiłem w epoce 6-7) zostało zamienionych, na zwykłe/żywe towary, czasówki, uzupełnienia oddziałów etc. Wg mnie, w odniesieniu do starych zadań pobocznych, całkiem nieźle to wygląda. Gorzej się mają nagrody premium :confused: tutaj to IG przeszło same siebie, 3000 :diamond: za "mocno średnie" budynki, plus uwieńczenie sezonu w postaci Sennego Basenu, to mocny żart, o ile w niektórych eventach jestem w stanie się pokusić o odblokowanie nagród premium, o tyle w sezonie, nie widzę najmniejszego sensu marnotrawienia takiej ilości diamentów.

Od samego początku nie traktowałem sezonu, ani kociołka jako "game changerów", więc aktualna ich postać w zupełności mnie zadowala. Oczywiście jet to pierwszy sezon i mocno wierzę, że przyszłe, będą mocniej zachęcały do regularnego udziału.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Biorąc pod uwagę tendencje IG w zmianach w nagrodach wydarzeniowych to raczej wartość tychże w sezonowych również będzie szła w dół , ale tym razem już są co najwyżej takie sobie i aż strach pomyśleć co nas czeka po zmianach ;)
 

blazius1

Paladyn
Największa zaleta Sezonu jest taka, że nie trzeba w niego grać. To, wbrew pozorom, duża zaleta.
Największa wadą jest, że Sezon zastąpił zadania rotacyjne. Ta wada uderza najmniejszych graczy.

Nagród nie zmienią ponieważ jest jakie takie zainteresowanie tym eventem. O to pewnie chodziło i o nic więcej.
To podobnie jak w Przygodach - nie o nagrody tu chodzi.

Malutki gracz jak się zangażował w zadania rotacyjne to był mocno wynagradzany. Szczególnie w pierwszej epoce. Teraz to przepadło.
 

Deleted User - 198835

Guest
@blazius1 we wspomnianych przez Ciebie przygodach były lepsze nagrody , w tych starych eventach nawet dzienne nagrody były leprze niż teraz główne i pozmieniali je na gorsze , w iglicy coraz rzadziej pojawiają się te wartościowe nagrody , to dlaczego event sezonowy według Ciebie ma być inny ?
Zaznaczę tylko , że wszystkimi innymi wydarzeniami zainteresowanie do dzisiaj jest jeszcze większe niż tym sezonowym eventem a pomimo tego nagrody są zmieniane
 

blazius1

Paladyn
Nagrody w Sezonie nie będą inne. Ani lepsze, ani gorsze. Będą takie sobie, jak są dzisiaj. To typowy przykład najnowszych zmian w grze.

Sama zamiana zadań rotacyjnych na zadania sezonowe uderza w najmniejszych graczy, ale to nie jest problemem, ponieważ ci gracze o tym mogą się nigdy nie dowiedzieć. A przecież nie ma problemu jeśli go nie widać?!
 

miriella

Zwiadowca
Ja tez uważam ,że Sezon jest na plus , niby malenkie te nagrody dzienne ale sie przydają ,nawet te maleńkie czasówki
Zadań rotacyjnych nie robiłam już napeno z rok ,nawet do nich nie zaglądałam ,a jak cos tam przez przypadek wpadło to było , a te z Sezonu to robię codziennie
 

Seviper

Tancerz ostrzy
jak dla mnie to tez bardzo skromne sa te nagrody
no ale jak sa to niepogardze
jesli wpadna zadanka to zrobie ale zeby specjalnie co ustawiac pod sezon to raczej nie
az tak mnie nie przekonalo
tych zadac rotacyjnych to wcale nie robilem
 

Ovocko

Rycerz
Dla mnie problem jest gdzie indziej. W tej grze robi się za dużo rzeczy do ogarnięcia. Nawet robiąc je po łebkach i niektóre, ogólne wrażenie zaczynam mieć takie, że poświęcam na granie coraz więcej czasu i coraz bardziej zbliżam się do granicy gdy będzie to po prostu zbyt dużo.

Jasne, że ostatecznie decyzja czy i ile grać należy do gracza, niemniej natłok zadań/efentów/wyzwań sprawia, że coraz mniej widzę w tym zabawy i przyjemności, a coraz więcej nacisku i presji.
Zadania rotacyjne takiej presji nie tworzyły, choćby dlatego, że nie znikały, poza tym nawet jak się któreś odrzuciło przez pomyłkę, to można się było do niego z powrotem przeklikać. Kto ich potrzebował mógł sporo z nich wycisnąć, kto nie potrzebował mógł je spokojnie ignorować wiedząc, że w razie czego będzie można z nich skorzystać.

Ogólnie widzę to tak, że Inno zaczęło bardziej agresywnie stosować narzędzia mające na celu "uzależnić" ludzi od gry, ale moim zdaniem w przypadku sporej części graczy efekt będzie odwrotny od zamierzonego
 

Birma200

Zwiadowca
Spotkała mnie dzisiaj taka sytuacja: miałam zrobione zadania 30/75. Po ukończeniu ostatniego zadania dziennego liczba ta zmniejszyła się na 25/75, zamiast się zwiększyć. Inni gracze też zgłaszali mi takie sytuacje.
Czy ktoś z Was też coś takiego zauważył i czy jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie, czy to błąd... ?
 

ryjuwka

Rozbójnik
sprawa wydaje się dość dziwna
na S1 mam wszystkie zadania dzienne i tygodniowe wykonane
a odebrałem 23 nagrody
do nagrody nr 24 brakuje mi 50 punktów
na S2 jest tak samo
//
chyba, że zrobiłaś zadanie tygodniowe za 70 p.
i przeskoczyłaś przez nagrodę za diamenty

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Birma200

Zwiadowca
sprawa wydaje się dość dziwna
na S1 mam wszystkie zadania dzienne i tygodniowe wykonane
a odebrałem 23 nagrody
do nagrody nr 24 brakuje mi 50 punktów
na S2 jest tak samo
//
chyba, że zrobiłaś zadanie tygodniowe za 70 p.
i przeskoczyłaś przez nagrodę za diamenty

połączono//Urdur
Też mam wszystkie zadania dzienne i tygodniowe wykonane i też odebrałam 23 nagrody. Nie wydaję diamentów.
Na s2 jest ok, mam 20/75 i nic się u mnie nie zmieniało na niekorzyść, ale u innych graczy po wykonaniu zadań cofnęło się z 30/75 na 25/75, a po ukończeniu kolejnego zadania z 25/75 na 20/75...
Mnie to spotkało na s1, ale tylko raz się cofnęło z 30/75 na 25/75. Ciekawe czy jutro po zrobieniu kolejnych zadań znowu się cofnie...???
Trochę dziwne zjawisko...
 

miriella

Zwiadowca
rzeczywiście cofa po zrobieniu zadań tygodniowych , miałam 65/75 ,zrobiłam jedno zadanko z tych tygodniowych i cofnęło na 60/75
bardzo dziwne ,
bardzo proszę naszych Moderatorów o wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje
 

Deleted User - 198835

Guest
U mnie to samo - Miałem 35/75 a po zrobieniu zadania tygodniowego za 70 punktów nagle pojawiło się 30/75 , ale wszedłem w nagrody i odebrałem jedną z nich , która akurat wtedy się pojawiła , więc może najpierw sprawdźcie ile macie nagród do odebrania
 

Birma200

Zwiadowca
U mnie to samo - Miałem 35/75 a po zrobieniu zadania tygodniowego za 70 punktów nagle pojawiło się 30/75 , ale wszedłem w nagrody i odebrałem jedną z nich , która akurat wtedy się pojawiła , więc może najpierw sprawdźcie ile macie nagród do odebrania
Wszystkie nagrody są odbierane na bieżąco i ta liczba się nie zmienia. Zmniejsza się tylko liczba zadań między nagrodami...
Chyba, że w zamyśle jest odwrotne liczenie... Tzn. jest do zdobycia 75 pkt. do kolejnej nagrody i każde wykonane zadanie zmniejsza tą ilość, a jak dojdzie do "0", to będzie zrobione wszystko i nagroda, i kolejne odliczanie... Hmmm.... trzeba się temu przyjrzeć pod tym kątem...
 

Deleted User - 198835

Guest
@Birma200 właśnie tak jest - podają ilość punktów które gracz posiada w danym przedziale /ilość punktów , które potrzebuje do zdobycia nagrody
Więc system dodaje do pełnych punktów do nagrody i reszta , która zostaje jest pokazywana w następnym przedziale
@Nusion - widzę , że nie umiesz czytać ze zrozumieniem , bo MI tłumaczysz dokładnie to , co tłumaczyłem - jak odebrałem nagrodę to jest rzeczą oczywistą , że punkty po dodaniu to te dla następnej nagrody
Czyżby język Polski był aż tak zawiły dla Ciebie ?
 

Birma200

Zwiadowca
Nic tu się nie zmniejsza, po prostu przechodzicie do kolejnego etapu.
@Andrzej M, jeśli miałeś 35/75 i dostałeś 70 punktów, to obecny etap zabrał Ci 40 punktów (35+40=75) i do kolejnego etapu przeszło 30. Czyli w kolejnym masz 30/75.
Mówimy cały czas o jednym etapie zadań między 23, a 24 nagrodą. Wnioskuję, że jednak wczoraj musiał być jakiś błąd w grze, ale nie u wszystkich, albo nie wszyscy zauważyli... :).
Zakończyłam wczoraj dzień ze stanem zadań 20/75. Przed chwilą jak zajrzałam było 35/70... ??? :rolleyes:
Po ukończeniu dzisiejszych wszystkich zadań dziennych wskoczyło na 40/75, a więc wygląda na to, że teraz jest już wszystko w porządku :)
Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli ten temat ze mną poruszyć, pozdrawiam... :)
 
Do góry