• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dodatkowy zwiadowca

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 12 66,7%
  • Nie

    Głosy: 3 16,7%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 3 16,7%

  • W sumie głosujących
    18

ChrisBaggins

Zwiadowca
Wszyscy wiemy, jak cenny jest zwiad prowincji. W odkrytym obszarze możemy powalczyć, znaleźć relikty i PW. Ponadto, odkryte prowincje pozwalają na znajomość z nowymi sąsiadami, pozwalają na przejście do kolejnego rozdziału i składają się na ekspansje miasta.
Niestety, im wyższy rozdział, tym dłużej trwa zwiad. A zwiadowca - tylko jeden... i niekiedy pracuje w pocie czoła.
Przyszło mi na myśl - skoro możemy mieć do pięciu robotników, dlaczego nie moglibyśmy mieć, powiedzmy, do pięciu zwiadowców?
Pierwszego otrzymujemy na starcie. Dwaj kolejni mogli by pojawić się w drzewku badań w rozdziałach powyżej 10-go, np. drugi w Żywiołakach, trzeci w Elvenarach. Czwarty i piąty - mogli by być w wersji Premium, dostępni powyżej 17-go rozdziału.
Moim zdaniem takie rozwiązanie nie zakłóciło by balansu gry, tylko nieco ułatwiło życie tym, którzy chcą rozszerzać terytorium miasta.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na tak , ale też wiem , że konta iglicowe będą walczyć przeciwko , bo im są niepotrzebne profity z mapy a wręcz im przeszkadzają
Ale dla mnie pomysł jest jak najbardziej bardzo dobry
 

Nusion

Kapłan
Może trochę za bardzo pojechałeś z tymi pięcioma zwiadowcami, to nie przejdzie. Natomiast jak by w głosowaniu była też opcja za jednym premium, nawet na ograniczony czas, to bym zagłosowała na tak. Na razie się wstrzymam i poczytam, co inni powiedzą :)
konta iglicowe będą walczyć przeciwko , bo im są niepotrzebne profity z mapy a wręcz im przeszkadzają
Bez sensu wniosek, dlaczego miałyby walczyć przeciwko? Kontom iglicowym przeszkadzają profity z mapy w ich własnych miastach, natomiast w innych jest im to zupełnie obojętne. Po prostu nie robią zwiadów i nie podbijają prowincji i tyle :)
 
Ostatnia edycja:

stapa11

Rozbójnik
Co do samej ankiety, to wolę jak pytanie ankiety jest konkretne, a nie "Czy podoba Ci się mój pomysł"
"Czy jesteś za dodatkowym zwiadowcą po ukończeniu rozdziału 10, 12 ,14, 16, 18, 20?"

Mam mieszane uczucia.
Z jednej strony, przez 12 rozdziałów zwiad idzie mi równo z rozwojem.
Z drugiej, faktem jest że im dalej tym dłużej trwa zwiad, a ilość prowincji do odkrycia w rozdziale nie maleje.
Z trzeciej, jakoś wiele osób dotarło do 20 rozdziału bez dodatkowych zwiadowców.
Z czwartej, jak ktoś ma ciśnienie na turniej, to faktycznie zwiad może go przyhamować.

Podoba mi się opcja "premium" (tymczasowy za diaksy) albo "magiczny" (jak budynek) lub "*****" (jak wojownik)
Ulepszenie * do zdobycia z nn skrzynią w turnieju z prawdopodobienstwem mm% , więc promowałoby bractwa turniejowe, którym i tak łatwo nie jest.

Taka opcja, żeby "dajcie mi bo mi będzie łatwiej" do mnie nie przemawia.
Nie jestem zwolennikiem przechodzenia gry na szybko i pomysł o pomocy w zwiadzie jest na tak, ale w tej postaci nie za bardzo.
Wstrzymam się póki co.

Po prostu nie robią zwiadów i nie podbijają prowincji
E, no jak to nie, ja na s1 chyba mam ich ze 75 podbitych :)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Może trochę za bardzo pojechałeś z tymi pięcioma zwiadowcami, to nie przejdzie. Natomiast jak by w głosowaniu była też opcja za jednym premium, nawet na ograniczony czas, to bym zagłosowała na tak. Na razie się wstrzymam i poczytam, co inni powiedzą :)
Może trochę )) ale z drugiej strony, to tylko propozycja. INNO może z niej wziąć wyłącznie jednego zwiadowcę Premium, lub dołożyć go do drzewka i na tym poprzestać.
Co do samej ankiety, to wolę jak pytanie ankiety jest konkretne, a nie "Czy podoba Ci się mój pomysł"
"Czy jesteś za dodatkowym zwiadowcą po ukończeniu rozdziału 10, 12 ,14, 16, 18, 20?"
Zgoda. To moja pierwsza ankieta, w następnej już jestem bardziej konkretny
Mam mieszane uczucia.
Z jednej strony, przez 12 rozdziałów zwiad idzie mi równo z rozwojem.
Z drugiej, faktem jest że im dalej tym dłużej trwa zwiad, a ilość prowincji do odkrycia w rozdziale nie maleje.
Z trzeciej, jakoś wiele osób dotarło do 20 rozdziału bez dodatkowych zwiadowców.
Z czwartej, jak ktoś ma ciśnienie na turniej, to faktycznie zwiad może go przyhamować.
U mnie tak lekko nie jest, a jestem w Konstruktach. W mieście ciasno, zatem po zakończeniu tej rasy wciskam hamulec i koncentruję się wyłącznie na rozbudowie. Obecnie czas zwiadu u mnie to 62 h, a ilość prowincji do ekspansji wzrosła geometrycznie - ostatnio zdobyta prowincja zasygnalizowała, że do ekspansji jest konieczne jeszcze 17. Nawet nie wiem, jak to nazwać.
Tak, sporo osób dotarło do 20 rozdziału bez dodatkowych ulepszeń. Ale to nie znaczy, że gra ma być ciągle na poziomie startowym w myśl zasady "pierwszym graczom też było ciężko, a nawet ciężej".
Podoba mi się opcja "premium" (tymczasowy za diaksy) albo "magiczny" (jak budynek) lub "*****" (jak wojownik)
Ulepszenie * do zdobycia z nn skrzynią w turnieju z prawdopodobienstwem mm% , więc promowałoby bractwa turniejowe, którym i tak łatwo nie jest.
Dlatego też piszę wyżej, że z tego pomysłu INNO może wziąć tylko część, zamiast odrzucać całość.
Taka opcja, żeby "dajcie mi bo mi będzie łatwiej" do mnie nie przemawia.
Nie jestem zwolennikiem przechodzenia gry na szybko i pomysł o pomocy w zwiadzie jest na tak, ale w tej postaci nie za bardzo.
Przecież, nawet jeśli INNO Games coś z tego weźmie, to można zrobić tak, by nie było to obowiązkowe. Tak jak nie jest obowiązkowe kupowanie magicznych budynków czy ekspansji Premium. A wiem, że są gracze, którzy wkładają niemałe pieniądze w diaxy, inaczej nie mieli by np. dwudziestu magicznych rezydencji przy stosunkowo niskim rozdziale. Albo rozległego terenu.
Poza tym - nie napisałem nigdzie "dajcie mi, bo mi będzie łatwiej". Napisałem za to "Moim zdaniem takie rozwiązanie nie zakłóciło by balansu gry, tylko nieco ułatwiło życie tym, którzy chcą rozszerzać terytorium miasta." Brzmi nieco inaczej, prawda?
 

Zarie

Zwiadowca
Ekspansji miasta nie podnosi sie do oporu. Każdy (lub od któregoś momentu) rozdział ma ograniczoną ilość prowincji po których zbadaniu mozna mieć nową ekspansję miasta. Potem odblokowuje sie powoli kolejne prowincje bez wstawiania nowych ekspansji do momentu przejscia w nowy dział (który daje 1 nową ekspansję). Jeśli więc chodzi Tobie o rozbudowe terytorium miasta to spokojnie można to zrobić 1 zwiadowcą. Poza tym, zawsze są jeszcze klepsydry do przyspieszenia zwiadu :)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Ekspansji miasta nie podnosi sie do oporu. Każdy (lub od któregoś momentu) rozdział ma ograniczoną ilość prowincji po których zbadaniu mozna mieć nową ekspansję miasta.
Sorry, ale ja takiego ograniczenia nie widzę, no może poza geometrycznym przyrostem prowincji wymaganych dla ekspansji. A od bodajże Amunów ograniczenie jest na drzewku badań w postaci tylko jednej ekspansji.
Potem odblokowuje sie powoli kolejne prowincje bez wstawiania nowych ekspansji do momentu przejscia w nowy dział (który daje 1 nową ekspansję).
Nie bardzo rozumiem. Jeśli np. zatrzymam teraz swoich Konstruktów (tj. nie będę zajmował się rasą ani rozwojem drzewa badań) i będę robił wyłącznie zwiady, to napotkam w pewnym momencie szlaban z napisem "Kolejne prowincje w następnym rozdziale? Póki co robię jedną prowincję za drugą, fakt że powoli - ale na kolejną ekspansję, już drugą w tym rozdziale, prawie uzbierałem. Tak że łącznie z tą z drzewka będę miał trzy
Jeśli więc chodzi Tobie o rozbudowe terytorium miasta to spokojnie można to zrobić 1 zwiadowcą. Poza tym, zawsze są jeszcze klepsydry do przyspieszenia zwiadu :)
No pewnie, że można, ale było by łatwiej dwoma. Można też, jeśli kogoś stać, wyłożyć parę stów i po prostu kupić teren.
A klepsydrami posługuję się już od trzech poprzednich rozdziałów. Chociaż z tym też różnie bywa, ale przynajmniej koszty nie rosną z każdą ich produkcją.
 
Tak tylko w kwesti formalnej - ankieta w obecnej formie jest nielegalna i zapewne nie zostanie w ogole wzieta pod uwage :) Zgodnie z regulaminem tego dzialu ankieta powinna byc anonimowa, tzn. nie powinno byc widac, jak poszczegolni gracze glosowali. Wbrew pozorom to dosc wazne i moze wplynac na same wyniki ankiety.
Moim zdaniem takie rozwiązanie nie zakłóciło by balansu gry
Nie do konca sie z tym zgodze. Wezmy chocby temat ekspansji premium - jesli umozliwi sie graczom szybszy zwiad na dluuuugo przed postawieniem Tawerny z XX epoki (cud skracajacy zwiad), to bedzie to oznaczac szybsze zdobywanie ekspansji za podbite na mapie prowincje. A to z kolei bezposrednio uderzy IG po kieszeni, bo z jakiego niby powodu gracze mieliby wtedy kupowac ekspansje premium za diamenty, skoro w bardzo szybkim tempie beda mogli odblokowac zwykle ekspansje z mapy ? Nawet, gdyby opcja dodatkowego zwiadowcy kosztowala kilka tys. diamentow, w zadnym razie nie zrekompensowaloby to strat wynikajacych ze spadku sprzedazy ekspansji premium.

Druga sprawa to wieksza ilosc miejsca w miescie w srodkowych epokach gry, bo taki bylby jeden z efektow ubocznych wprowadzenia dodatkowego zwiadowcy/zwiadowcow. Przemyslane zarzadzanie dostepna i ograniczona powierzchnia miasta to jeden z glownych aspektow tej, bylo nie bylo, strategicznej gry. Moim zdaniem szybsze udostepnienie graczom dodatkowych ekspansji (bo do tego by sie to sprowadzalo) dosc znacznie obnizyloby stopien trudnosci i w ten sposob zabraloby wielu graczom pewien element wyzwania. Ocieramy sie tu tez o strategie uzywania przyspieszaczy, bo obecnie gracze, ktorym zalezy na duzej liczbie podbitych prowincji, czesto robia zwiady na przyspieszaczach, a dodatkowi zwiadowcy rowniez i w tej kwesti by namieszali i tacy gracze "cierpieliby" na nadmiar przyspieszaczy :) Mogliby je wtedy zuzyc np. na dodatkowa produkcje wojska, co z kolei przelozylo by sie na szybsze zdobywanie PW, zaklec, run i innych rzeczy, co z kolei zmieniloby balans w kilku calkiem innych kwestiach, niz temat samych ekspansji. Gra to system naczyn polaczonych i takich zaleznosci mozna by tu wypisywac prawie bez konca.

Wiem, ze za bardzo sie wdaje w szczegoly :) W kazdym razie kiedys, juz bardzo dawno temu, sam zglosilem na forum pomysl dodania drugiego zwiadowcy, ale wtedy chodzilo mi raczej o mozliwosc szybszego przyrostu liczby podbitych prowincji w kontekscie zwiekszania wynikow w turniejach, ale od tego czasu nastapilo w grze sporo zmian, ulatwiajacych zycie nowym graczom. Jestem zdania, ze wieksza liczba ekspansji bylaby w tym kontekscie tym jednym malutkim kroczkiem za daleko, jesli chodzi o takie ulatwienia. Nie bede jednak glosowal na "nie", zeby nie psuc statystyk ankiety, bo wyrazilem wprawdzie swoje krytyczne zdanie, jednak wspomniane przeze mnie negatywne skutki uboczne raczej nie bylyby moim zdaniem jakos bardzo mocno odczuwalne. Wplyw na starszych graczy mialyby minimalny (moze z wyjatkiem turniejowych koksow, ktorym zalezy na rywalizacji), a co do mlodszych graczy w srodkowych epokach, to pomimo dodatkowych ulatwien i tak zostaloby im jeszcze dosc wyzwan w grze. Ja jestem przeciw, ale jesli wiekszosc uzna, ze to dobry i warty wprowadzenia pomysl, to nie bede nikomu rzucal klod pod nogi :)
 

Deleted User - 198835

Guest
@chris07070707 grasz na pl1 to zajrzyj do mojego miasta i sam sprawdź , czy mam aż tak za dużo miejsca u siebie - skończyłem ostatni rozdział , to w miejsce budynków rasowych postawiłem na czas PB małe manu i warsztaty - to jest miejsce na następne budynki rasowe minus miejsce na powiększające się zwykłe budynki - czy mam aż tak za dużo miejsca ???
A mam wykupione wszystkie ekspansje premium
Wiec może trochę mniej pewności siebie w tego typu wypowiedziach ?
Ekspansje premium wykupywałem sukcesywnie , a , że zacząłem grę długo przed wprowadzeniem orków do negocjacji to poszłem na tyle daleko , że w środkowych rozdziałach miałem już wszystkie ekspansje z mapy i co najmniej 70% ekspansji premium i wcale nie miałem za dużo miejsca , a to , że Tobie nie trzeba więcej , to nie znaczy , że innym nie będzie jego brakować
Chociaż wątpię w prowadzenie tego pomysłu , bo powstał wspomniany przez przedmówcę cud , ale z drugiej strony jakby to był zwiad za diamenty , to ma szanse na wprowadzenie
 
Wiec może trochę mniej pewności siebie w tego typu wypowiedziach ?
A niby dlaczego ? :)
Opieram sie na doswiadczeniach zarowno wlasnych, jak i tych zebranych w rozmowach z wieloma, bardzo wieloma innymi graczami. Znaczaca wiekszosc z nich jest zdania, ze miejsca nie brakuje w zasadzie na zadnym etapie gry, jesli sie nim odpowiednio zarzadza i nie probuje sie miec w miescie wszystkiego na raz. I bardzo dobrze, ze nie mozna miec wszystkiego na raz, bo decyzje typu "cos kosztem czegos" to moim zdaniem nieodlaczny i wrecz niezbedny element tej gry :) Ja sam nie mam wszystkich ekspansji premium, a mimo to miejsca mam wiecej niz dosc. Nawet gdybym mial w miescie o 20 ekspansji mniej niz obecnie, spokojnie moglbym grac bez wiekszej szkody dla wydajnosci miasta. Co najwyzej przejscie 4 ostatnich ras nie zajeloby mi lacznie niecale 5 miesiecy, a o jakies dwa miesiace dluzej.

Poza tym zwroc tez prosze uwage, ze moja wypowiedz dotyczaca dodatkowych zwiadowcow odnosila sie przede wszystkim do graczy w srodkowych epokach, a nie do tych z konca drzewka.
 
Ostatnia edycja:

stapa11

Rozbójnik
Nawet, gdyby opcja dodatkowego zwiadowcy kosztowala kilka tys. diamentow, w
Tutaj się nie zgodzę, bo jest to kwestia czasu działania takiego zwiadowcy. Jeśli płaciłbyś za każdy zwiad 300D, to byłaby to dobra kuźnia diamentów dla IG.
Poza tym, przedyskutujmy sam pomysł; jak to zrobić, żeby się opłacało, zostawmy IG.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Chrtis tych Twoich "wielu" którzy iglicę robią całą co tydzień i mają pod dostatkiem teleportacji to garstka tylko w porównaniu ze wszystkimi osobami grającymi (i tu chodzi o połączenie robienia iglicy co tydzień i wystarczającej ilości teleportacji) i chodzi mi o ilość ludzi a nie kont , bo część gra na wielu kontach tak , jak Ty
I właśnie w tym temacie wychodzi te Twoje myślenie o wszystkich podczas głosowania nad tematem - nie jest tobie potrzebne , to jesteś przeciwny i wywlekasz przepisy i kwestie finansowe , które nie mają pokrycia z rzeczywistością
A do sceptyków pierwszej mojej wypowiedzi w tym temacie - już jest pierwszy iglicowy , który jest przeciwny
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Tak tylko w kwesti formalnej - ankieta w obecnej formie jest nielegalna i zapewne nie zostanie w ogole wzieta pod uwage :) Zgodnie z regulaminem tego dzialu ankieta powinna byc anonimowa, tzn. nie powinno byc widac, jak poszczegolni gracze glosowali. Wbrew pozorom to dosc wazne i moze wplynac na same wyniki ankiety.
Starałem się zrobić ją anonimową. Jednak opis tej ankiety (mam na myśli parametry wskazywane przy definiowaniu) jest tak zdefiniowany, że początkującemu łatwo jest się pomylić. Co widać na załączonym obrazku ))
Może kolejną propozycją powinno być zgłoszenie do IG, aby definicje parametrów ankiety były bardziej jednoznaczne?
 
I właśnie w tym temacie wychodzi te Twoje myślenie o wszystkich podczas głosowania nad tematem - nie jest tobie potrzebne , to jesteś przeciwny i wywlekasz przepisy i kwestie finansowe , które nie mają pokrycia z rzeczywistością
Gdybys przeczytal moj post ze zrozumieniem, to nie wypisywalbys takich idiotyzmow. Nigdzie nie napisalem, ze dodatkowy zwiadowca by mi sie nie przydal, skad Ty to w ogole wziales ?? Wrecz przeciwnie, przydalby sie, tylko ze oceniajac jakis pomysl potrafie popatrzec dalej niz na czubek wlasnego nosa. Jestem przeciwny z pewnych merytorycznych powodow, ktore podalem, a nie dlatego, ze rzekomo tego nie potrzebuje. Znow nie wiem, na jakiej podstawie wyciagnales taki wniosek, bo przeciez jasno i wyraznie napisalem, dlaczego pomysl uwazam za niezbyt fortunny. A gdybys jeszcze tylko odrobine sie wysilil i umiejetnosc czytania ze zrozumieniem zachowal do konca mojego postu, to znalazlbys tam informacje, ze pomimo mojego sceptycyzmu wobec tego pomyslu nie bede glosowal na "nie".
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Chris - po prostu czepiasz się tematu , który tobie nie pasuje i nie ważne jak to wytłumaczysz , bo zakrywaniem się zasadami to dziecinada biorąc pod uwagę jak długo na mapie są miasta do których ludzie nie logują się , a w zasadach określone jest kasowanie konta po 6 miesiącach , w zasadach jest , żeby nie przekazywać nadmiernych ilości dóbr w tym PW , ale przekazywanie PW jest prawem każdego , niezależnie od tego , że ktoś przekazuje duże ilości
Takich przykładów jest wiele i tylko temat drugiego zwiadowcy według Ciebie jest nielegalny , że aż musisz o tym pisać i bronić swego
 
Chris - po prostu czepiasz się tematu , który tobie nie pasuje i nie ważne jak to wytłumaczysz , bo zakrywaniem się zasadami to dziecinada biorąc pod uwagę jak długo na mapie są miasta do których ludzie nie logują się , a w zasadach określone jest kasowanie konta po 6 miesiącach , w zasadach jest , żeby nie przekazywać nadmiernych ilości dóbr w tym PW , ale przekazywanie PW jest prawem każdego , niezależnie od tego , że ktoś przekazuje duże ilości
Takich przykładów jest wiele i tylko temat drugiego zwiadowcy według Ciebie jest nielegalny , że aż musisz o tym pisać i bronić swego
Podsumowujac - wedlug Ciebie kazdy, kto nie jest zwolenikiem danego pomyslu, nie ma prawa sie na ten temat wypowiedziec. A jak sie juz wypowie, to znaczy ze sie czepia, dobrze zrozumialem ? Bo do tego wlasnie Twoj wpis sie sprowadza.
Wyluzuj szanowny kolego, bo jesli ktos tu sie czepia, to wlasnie Ty. Nie zgadzasz sie z moim zdaniem ? To wyraz swoja opinie, ale nie probuj mnie na sile przekonywac i pozwol mi z laski swojej pozostac przy moim zdaniu. A juz tym bardziej nie imputuj mi niczego, bardzo prosze, i nie przypisuj mi opinii i wypowiedzi, ktore Ty sam wyssales sobie z palca. Z gory dziekuje i daruj sobie odpowiedz, dla mnie to koniec tematu.

Na sam koniec pozwole sobie na maly komentarz - to juz kolejna, ktoras tam z rzedu afera i prawie ze klotnia, ktora potrafisz zmontowac i wyczarowac praktycznie z niczego. Powoli sie do tego u Ciebie przyzwyczajam, nie tylko ja zreszta. Lepiej zyj i daj zyc innym :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Chris - przeinaczasz moje słowa - piszę tylko , że przyczepiłeś się niepotrzebnie zasad w tym miejscu , chociaż w innych tematach niedopasowanie propozycji do tych samych zasad nie przeszkadza Ci
Komuś wypominasz robienie awantur samemu nie będąc bez winy - do kłótni a tym bardziej do awantury trzeba dwojga
 
piszę tylko , że przyczepiłeś się niepotrzebnie zasad w tym miejscu , chociaż w innych tematach niedopasowanie propozycji do tych samych zasad nie przeszkadza Ci
I znowu - skad Ty to wziales czlowieku ?? Znow piszesz wyssane z palca bzdury. Przesledz tematy w tym dziale (czyli w Pomysly i propozycje), a znajdziesz tam przynajmniej kilka, jesli nie kilkanascie podobnych moich wpisow, jak zdarzalo sie, ze ankieta nie byla anonimowa lub wcale jej nie bylo. Zreszta nie tylko ja o to dbam, bo jesli cos takiego sie dzieje, to zawsze ktos ze stalych bywalcow forum zwraca uwage zalozycielowi tematu na takie niedociagniecia. Powod jest nieslychanie prosty - jesli pomysl nie jest zglaszany zgodnie z regulaminem dzialu, to w ogole nie jest brany pod uwage, naprawde tak ciezko to zrozumiec ?
 
Do góry