• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ekspansje(offtop z pomysłu o zwiadowcy)

Zarie

Zwiadowca
Nie bardzo rozumiem. Jeśli np. zatrzymam teraz swoich Konstruktów (tj. nie będę zajmował się rasą ani rozwojem drzewa badań) i będę robił wyłącznie zwiady, to napotkam w pewnym momencie szlaban z napisem "Kolejne prowincje w następnym rozdziale?

Jak teraz patrzysz na okno z kupieniem ekspansji za zwiad to pokazuje Tobie, ze brakuje Ci do odblokowania np jeszcze 15 prowincji by odebrać ekspansje. Jeśli zatrzymasz badania to po osiągnięciu odpowiedniej liczby ekspansji w okienku z ich kupnem bedziesz caly czas widział, że brakuje Ci zero prowincji, ale ekspansja bedzie niedostępna. Odblokujesz nowy rozdział to dopiero sie pojawi. Być może gdzieś na elven wiki może być rozpisane ile jest dostępnych prowincji na jakim etapie, może już jesteś blisko... :p
 

Deleted User - 198835

Guest
W sprawie ekspansji miasta z prowincji na mapie to nie ma znaczenia w którym się jest rozdziale , więc można się zatrzymać w badaniach i robić tylko zwiady a i tak dostanie się ekspansje , z tym tylko , że ekspansji z prowincji jest określona ilość , więc nie dostanie się ich więcej niż 65 i ta ostatnia jest po odkryciu 580 prowincji i nie ważne w którym rozdziale badań odkryje się te prowincje - dostanie się ekspansje tak , czy siak
Tak samo jest z ekspansjami premium (za diamenty)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
W sprawie ekspansji miasta z prowincji na mapie to nie ma znaczenia w którym się jest rozdziale , więc można się zatrzymać w badaniach i robić tylko zwiady a i tak dostanie się ekspansje , z tym tylko , że ekspansji z prowincji jest określona ilość , więc nie dostanie się ich więcej niż 65 i ta ostatnia jest po odkryciu 580 prowincji i nie ważne w którym rozdziale badań odkryje się te prowincje - dostanie się ekspansje tak , czy siak
Tak samo jest z ekspansjami premium (za diamenty)
O, dzięki. Teraz przynajmniej wiem, gdzie mam próg. Zatem zostały mi 132 prowincje do odkrycia pod ekspansje. Czyli jeszcze jakieś cztery kwadraty i stop. No i 12 z badań.
Ekspansji premium raczej nie dotknę. Jeśli cena nie była by tak silnie progresywna, to kto wie... a tak, to nie bardzo widzę sens w dotowaniu.
 

Deleted User - 198835

Guest
No niestety ceny w tej grze są z kosmosu , ale są też i promocje - im dłużej nie kupujesz diamentów za realną kasę tym większa promocja , ale u mnie najwyższą promocją było 200% diamentów , a ekspansje ciągle tak samo - 10% mniej , a czasami można skumulować obie promocje :)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
No niestety ceny w tej grze są z kosmosu , ale są też i promocje - im dłużej nie kupujesz diamentów za realną kasę tym większa promocja , ale u mnie najwyższą promocją było 200% diamentów , a ekspansje ciągle tak samo - 10% mniej , a czasami można skumulować obie promocje :)
Nawet nie wiem, jaka tam u mnie ostatnio promocja była ))
Zobaczę, jak się znów pojawi. Ale cenowo to ta gra nie jest zbalansowana, IMHO. Mam tu porównanie z inną grą, też nieco zakręconą i z mechaniką obliczoną na lata aktywności - ale tam przynajmniej ceny na elementy Premium są stałe, a i same te elementy w wersji non-premium są dostarczane regularnie i bez dodatkowych utrudnień. No, tu jest inaczej i nic nie poradzimy. Szkoda, że diamentów w małych ilościach nie można produkować lub wymieniać w Kupcu. To, co zlatuje z iglicy - to niezbyt wiele, a jeszcze random działa.
 

Klops

Rozbójnik
Ekspansji miasta nie podnosi sie do oporu. Każdy (lub od któregoś momentu) rozdział ma ograniczoną ilość prowincji po których zbadaniu mozna mieć nową ekspansję miasta. Potem odblokowuje sie powoli kolejne prowincje bez wstawiania nowych ekspansji do momentu przejscia w nowy dział (który daje 1 nową ekspansję). Jeśli więc chodzi Tobie o rozbudowe terytorium miasta to spokojnie można to zrobić 1 zwiadowcą. Poza tym, zawsze są jeszcze klepsydry do przyspieszenia zwiadu :)
Sorry, ale ja takiego ograniczenia nie widzę, no może poza geometrycznym przyrostem prowincji wymaganych dla ekspansji. A od bodajże Amunów ograniczenie jest na drzewku badań w postaci tylko jednej ekspansji.
Nie bardzo rozumiem. Jeśli np. zatrzymam teraz swoich Konstruktów (tj. nie będę zajmował się rasą ani rozwojem drzewa badań) i będę robił wyłącznie zwiady, to napotkam w pewnym momencie szlaban z napisem "Kolejne prowincje w następnym rozdziale?
Jak teraz patrzysz na okno z kupieniem ekspansji za zwiad to pokazuje Tobie, ze brakuje Ci do odblokowania np jeszcze 15 prowincji by odebrać ekspansje. Jeśli zatrzymasz badania to po osiągnięciu odpowiedniej liczby ekspansji w okienku z ich kupnem bedziesz caly czas widział, że brakuje Ci zero prowincji, ale ekspansja bedzie niedostępna. Odblokujesz nowy rozdział to dopiero sie pojawi. Być może gdzieś na elven wiki może być rozpisane ile jest dostępnych prowincji na jakim etapie, może już jesteś blisko... :p
W sprawie ekspansji miasta z prowincji na mapie to nie ma znaczenia w którym się jest rozdziale , więc można się zatrzymać w badaniach i robić tylko zwiady a i tak dostanie się ekspansje , z tym tylko , że ekspansji z prowincji jest określona ilość , więc nie dostanie się ich więcej niż 65 i ta ostatnia jest po odkryciu 580 prowincji i nie ważne w którym rozdziale badań odkryje się te prowincje - dostanie się ekspansje tak , czy siak
Tak samo jest z ekspansjami premium (za diamenty)

Jak osiągniesz limit (po aktualizacji powiększającej teren miasta - limit ekspansji z mapy świata osiągamy po podbiciu 620 prowincji) to będzie to wyglądało tak:
 

Załączniki

  • Limit ekspansji.gif
    Limit ekspansji.gif
    885,7 KB · Wyświetlenia: 35

Deleted User - 198835

Guest
@Klops , jak widać poniżej to każdy ma inną ilość odkrytych prowincji , z tym , że Ty nie wykorzystałeś ostatniej ekspansji a ja już tak .
Max ekspansji z prowincji to 580 prowincji , a jak odkryje się tą ilość prowincji , to będzie cały czas informacja o osiągnięciu limitu w miejscu w którym podają ilość brakujących prowincji do otrzymania nowej ekspansji ;)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-03-28 081046.png
    Zrzut ekranu 2023-03-28 081046.png
    577,9 KB · Wyświetlenia: 17
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stapa11

Rozbójnik
Chodzi chyba o to, że prowincji możesz sobie więcej odkrywać, ale ekspansji więcej już nie dostaniesz (osiągnięto limit).
 

Deleted User - 198835

Guest
Chodzi chyba o to, że prowincji możesz sobie więcej odkrywać, ale ekspansji więcej już nie dostaniesz (osiągnięto limit).
Zgadza się - po odkryciu 580 prowincji dostaje się ostatnią ekspansję miasta i to koniec ekspansji miasta na obecny stan i w okienku będzie o tym informacja
Z tym , że kilka razy powiększano miasto (kojarzy mi się 3x ) i wtedy dodają ekspansje z mapy , za diamenty a w nowych rozdziałach są kolejne do zbadania , ale kto przekroczył ilość odkrytych prowincji potrzebnych do kolejnych ekspansji miasta nic nie zmieni się prócz informacji o ekspansji/ekspansjach do wykorzystania
 

Klops

Rozbójnik
@Klops , jak widać poniżej to każdy ma inną ilość odkrytych prowincji , z tym , że Ty nie wykorzystałeś ostatniej ekspansji a ja już tak .
Max ekspansji z prowincji to 580 prowincji , a jak odkryje się tą ilość prowincji , to będzie cały czas informacja o osiągnięciu limitu w miejscu w którym podają ilość brakujących prowincji do otrzymania nowej ekspansji ;)

Tak się złożyło, że ostatnią ekspansje (czyli mój limit) odblokowałem w dniu pisania posta, wypadło to dokładnie na 620 prowincję, stąd wnioskuję, że podczas dodawania nowych rozdziałów, aktualizacji powiększenia mapy miasta dostaliśmy jedną więcej ekspansję z prowincji.


P.s. Chyba, że ją zdobyłem wcześniej i mi umknęło, ale raczej stawiam ekspansje na bieżąco.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
@Klops ja sprawdzałem na wiki ilość prowincji potrzebnych do odblokowania prowincji - może w tym miejscu wiki nie zostało zaktualizowane - przy mojej ilości prowincji już dawno przekroczyłem limity i nie pamiętam ile jest potrzebne prowincji do odblokowania ostatniej ekspansji i ile tych ekspansji jest teraz z mapy - zdążyłem się pogubić , a dopiero sobie uświadomiłem , że na tym forum pisano o braku aktualizacji na wiki w jakimś innym temacie
 

Ovocko

Rycerz
Tak się złożyło, że ostatnią ekspansje (czyli mój limit) odblokowałem w dniu pisania posta, wypadło to dokładnie na 620 prowincję, stąd wnioskuję, że podczas dodawania nowych rozdziałów, aktualizacji powiększenia mapy miasta dostaliśmy jedną więcej ekspansję z prowincji.

Dokładnie tak - wraz z kolejnym rozdziałem zwykle przybywa jedna dodatkowa ekspansja ze zwiadów. U tych, którzy mają już wyrobiony limit, po prostu pojawia się jako dostępna do położenia.

@ChrisBaggins - co do kupowania za diamenty, to w pewnym momencie i tak nie bardzo jest na co te diamenty przeznaczać.
Mając prężnie działające wioski iglicowe (czytaj: siedzące w bractwach, które regularnie robią co najmniej srebro) od eventu do eventu jesteś w stanie uzbierać te 6-8 tys. diamentów, a to spokojnie wystarcza by w zasadzie co event skorzystać z 10% obniżki.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Dokładnie tak - wraz z kolejnym rozdziałem zwykle przybywa jedna dodatkowa ekspansja ze zwiadów. U tych, którzy mają już wyrobiony limit, po prostu pojawia się jako dostępna do położenia.

@ChrisBaggins - co do kupowania za diamenty, to w pewnym momencie i tak nie bardzo jest na co te diamenty przeznaczać.
Mając prężnie działające wioski iglicowe (czytaj: siedzące w bractwach, które regularnie robią co najmniej srebro) od eventu do eventu jesteś w stanie uzbierać te 6-8 tys. diamentów, a to spokojnie wystarcza by w zasadzie co event skorzystać z 10% obniżki.
Dzięki za podpowiedzi :) sporo się dowiedziałem, teraz trzeba pomyśleć, jaką strategię przyjąć po zakończeniu Konstruktów. Być może nastawię się na przebudowę miasta pod kątem Iglicy i Turniejów, zatrzymując na jakiś czas rozwój. U nas w bractwie ostatnio jest na to parcie ))
 
Do góry