• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zaklęcie "Odrodzenie Budynku"

Czy jesteś za wprowadzeniem nowego zaklęcia "Odrodzenie Budynku" do gry?

  • Tak, to dobry pomysł

    Głosy: 28 100,0%
  • Nie, uważam to za zbędne

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania / jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    28

Wojtek90

Zwiadowca
Zaklęcie "Odrodzenie Budynku" - cud inżynierii Konstruktów połączony z wiedzą Elfów i magią Czarowników. Pozwala odrodzić do działania wygasły budynek. Czas trwania zaklęcia 48h.

Hej :) przedstawiam wam pomysł na nowe zaklęcie a w krainie Elvenaru. Zaklęcie "Odrodzenie Budynku" jak się może domyślacie z krótkiego wstępu, pozwalałoby na przebudzeniu wygasłego budynku do ponownego działania. Obecnie w grze mamy sporą ilość budynków które służą jedynie przez pewien czas a następnie wygasają, a czasami bardzo byśmy chcieli żeby te budynki zostały z nami jeszcze choć troszkę dłużej, i tu z pomocą przyszłoby nam to zaklęcie. Wstępnie myślałem żeby takie zaklęcie odradzało całkowicie wygasły budynek, ale to byłoby zbyt dużo np. w przypadku budynków które działają przez 50 czy 100 dni. Dlatego proponuje, aby zaklęcie odradzało budynek na kolejne 48h. O ile byłoby to możliwe od strony programowania, można byłoby rzucać zaklęcie w dowolnej chwili na budynek dodając 48h do jego 'istnienia' lub dopiero po jego wygaśnięciu - 'ożywiając' go na kolejne 48h. Zaklęcie można ulokować:
- w 10 skrzynie w turnieju
- w iglicy na 3 bosie
- w eventach w okolicach 300 punktów/ lub za diamenty
- w sezonach
Byłoby to dość potężne zaklęcie, nie ma co ukrywać, dlatego żeby nie dochodziło do nadużyć nie powinno być też zbyt łatwe do zdobycia - ale myślę, że gdyby była możliwość zdobycia przynajmniej jednego zaklęcia na tydzień byłoby to bardzo dobra i rozsądna opcja :)
Argumentacja:
- zaklęcie takie byłoby przydatne każdemu graczowi, niezależnie od poziomu/rozdziału, niezależnie czy prowadzi miasto bardziej wojskowe czy ekonomiczne
- można je używać na Dżiny, Diabelskie młyny, Boginie życzeń, Obwoźną bibliotekę, Powielacza Magów, Oświeconego Strzelca, Zbrojmistrza i wiele wiele innych budynków które z czasem wygasają.
- rzucenie zaklęcia np. za oświeconego strzelca lub zbrojmistrza i przedłużenie jego działania o kolejne 48h, pozwoliłoby graczom bez cudu Zakrzywienia na dłuższą walkę, być może zaczęcie kolejnej iglicy na tym samym wzmocnieniu,
- nie ukrywam że myśląc o tym zaklęciu widzę jego główne wykorzystanie w budynkach wzmacniających wojsko, ze względu na ich małą ilość i trudność zdobycia (nie zawsze tak często wypadają w akademii), dzięki zaklęciu można nie usuwać takiego budynku z mapy tylko trzymać je przez kolejny tydzień aby odrodzić w dogodnej chwili
- z pewnością wiele osób będzie trzymać takie zaklęcia aż uzbiera się ich kilka i rzucać na Dżiny co będzie też świetną inwestycją
- takie zaklęcie świetnie też spisałoby się w nowych budynkach które otrzymujemy w ostatnich eventach: Ludibria Ventis, Signum Mentis, Rytmy Wojny, Runa Many, Kriomana, Krionasiona, Kriounuryt
- zaklęcie być może przydałoby się również osobom przechodzącym epoki w których budynki z osady wygasają.
Opcji jest dużo, zaklęcie moim zdaniem ciekawe a sposób jego wykorzystania i gospodarowania zmusza do przemyślania taktyki jak wykorzystać je najbardziej efektywnie w mieście.
Jeżeli ktoś uważa, że takie zaklęcie mogłoby zaszkodzić w grze to zapraszam do dyskusji, bo może coś przeoczyłem rozmyślająć nad nim. Wszystkich pozostałych zapraszam do głosowania i oczywiście do dyskusji czy to dobry czy zły pomysł, wszystkie argumenty mile widziane :)
 
Do góry