• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Sezonie Radości

Serengeti

Szef kuchni
Coś @Urdur chyba pisała wcześniej, że na apce zawsze będą wyższe ceny, bo sobie sklep dolicza prowizję, jeśli dobrze pamiętam.
Ale różnica faktycznie spora :/
 

BlossomValvi

Łucznik
To nie sklep dolicza tylko operator telefonii komórkowej i ceny mogą być różne

Istotne jest to, ze dotyczy wszystkich zakupów za gotówkę, wiec zakupy tylko przez przeglądarkę

Jak widać te passy są całkowicie bezużyteczne jak dali tylko za gotówkę ;), a już miałem sypnąć diamentami widząc wielka aukcje (dawno dawno temu ja usunąłem)
 

stapa11

Rozbójnik
To nie sklep dolicza tylko operator telefonii komórkowej
żarty. Skąd operator sieci ma wiedzieć co Ty robisz w apce? Przecież cała transmisja idzie po TLS.
Apple Store pobiera opłaty za in-app purchase, nie wiem, czy Google też, to mogłoby być wytłumaczenie, choć wydaje mi się, że to jest marketingowa decyzja IG. Od jakiegoś czasu widać, że mają parcie na kasę i próbują nas wyssać.
 

Serengeti

Szef kuchni
żarty. Skąd operator sieci ma wiedzieć co Ty robisz w apce?
Już miałam to samo napisać, ale mnie ubiegłeś :)

Apple Store pobiera opłaty za in-app purchase, nie wiem, czy Google też, to mogłoby być wytłumaczenie, choć wydaje mi się, że to jest marketingowa decyzja IG. Od jakiegoś czasu widać, że mają parcie na kasę i próbują nas wyssać.

Nie wiem jak duże prowizje naliczają sklepy, może faktycznie aż takie.
Ale jeśli IG planuje więcej zarabiać na grze, to jakoś słabo się starają...
Znaczy się strategia marketingowa taka bardziej z czapy ;)
 

Koval92

Kapłan
Nie wiem czy jest sens grać dalej jeśli oni wszystko co było do zdobycia bez płacenia kombinują, żeby zamknąć za paywallem. Zaraz będziemy płacić za "przepustkę do udziału w evencie" albo "przepustkę rozdziału" lub "przepustkę iglicy'. Albo "powiększ swój cud z 35 na 50 poziom z przepustką cudów za 120 zł"
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
żarty. Skąd operator sieci ma wiedzieć co Ty robisz w apce? Przecież cała transmisja idzie po TLS.
Apple Store pobiera opłaty za in-app purchase, nie wiem, czy Google też, to mogłoby być wytłumaczenie, choć wydaje mi się, że to jest marketingowa decyzja IG. Od jakiegoś czasu widać, że mają parcie na kasę i próbują nas wyssać.
Po pierwsze operator wie gdzie jestem i operator doskonale wie co robisz w necie przeciez tego nawet wymaga prawo ;) (logi do wglądu dla sadow i służb) a do nie tak dawna w zależności od której infrastruktury się korzystało to były różne ceny internetu (najprostrzy przyklad to roaming)

A teraz tak faktycznie nie zwróciłem uwagi ze jeden telefon mam na androidzie drugi na iosie (dwóch operatorów) ceny różne, ale na pewno lokalizacja ma znaczenie (będąc w Niemczech miałem drożej pomimo ze przeciez to polski serwer itd)

W wolnej chwili sprawdzę dwoch operatorow na tym samym systemie
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 zebys tego nie wykrakal :eek:
ja to idzie w takim kierunkuo_O
Po prostu nie dawać im tej kasy i tyle i zgłaszać do UOKiK.

W przełożeniu na realne rzeczy oni się zachowują tak, jakby zestaw pięciu pomidorów sprzedawali za 300 zł, po prostu wystawiają nierealne ceny które nie mają absolutnie przełożenia na rzeczywistą wartość przedmiotu, przedmioty z darmowych "eventów" są znacznie lepsze niż to co oni wystawiają po 60-300 zł.

"Stosowanie cen nadmiernie wygórowanych jest zabronione Ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, której wykonywaniem zajmuje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Gdy przedsiębiorca narzuca ceny nadmiernie wygórowane, UOKiK może wszcząć przeciw niemu tzw. postępowanie antymonopolowe."

Od kilku lat UOKiK ma kompetencje do kontroli i karania twórców gier za takie rzeczy, ludzie po prostu tego nie zgłaszają bo myślą, że w rzeczywistości wirtualnej nie da się określić wartości przedmiotu i że twórca ma prawo sobie zażyczyć milion za cokolwiek bo nie ma punktu odniesienia.
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
ostatnio w telewizji pojawiła się reklama naszej gry.
moim zdaniem jest to spowodowane spadkiem dochodów ze sprzedaży diamentów a jakoś trzeba zdobywać kasę na wypłaty.
 
Do góry