• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

ARANDOOR

Wędrowiec
Taka informacja pojawiła się dziś na becie:


W skrócie, dotyczy graczy, którzy utworzyli konto ponad 6 miesięcy temu i nadal są w początkowych rozdziałach:
- jeśli są w rozdziałach 1-4 zostaną przeniesieni do początku rozdziału 5 i dostaną zadania z rozdziału 4
- jeśli są w rozdziale 5 zostaną przeniesieni do początku rozdziału 6 i dostaną zadania z rozdziału 5

Nie mam pojęcia, jak to wpłynie na iglicówki w 3 rozdziale... :/
No to już wiecie czemu opóźnia się rasa. Kombinują z grą... oby XXI rasa to wynagrodziła
 

Wojtek90

Zwiadowca
W skrócie, dotyczy graczy, którzy utworzyli konto ponad 6 miesięcy temu i nadal są w początkowych rozdziałach:
- jeśli są w rozdziałach 1-4 zostaną przeniesieni do początku rozdziału 5 i dostaną zadania z rozdziału 4
- jeśli są w rozdziale 5 zostaną przeniesieni do początku rozdziału 6 i dostaną zadania z rozdziału 5

Nie mam pojęcia, jak to wpłynie na iglicówki w 3 rozdziale... :/
Uszczęśliwiania graczy część kolejna. Jak to mówiliśmy na studiach: "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".
Ale spoko, niedługo w ogóle nie będzie trzeba nic robić, bo będą co chwila przenosić Cię poziomy wyżej, za kolejne pół roku wszyscy widzimy się w 10 rozdziale xD
- to tak oczywiście z przymrużeniem oka, a już mówiąc normalnie:

Co do iglicówek to pierwsza moja myśl: w 3 rozdziale jest pięć nieobowiązkowych badań, w 4 rozdziale jedno - więc lepiej byłoby samemu przejść do 5 rozdziału pomijając nieobowiązkowe badania (zawsze to coś) ale nie, bo z jakiegoś dziwnego powodu tych co są w 5 rozdziale przenoszą do 6 rozdziału - ale po co? na co? o_O (chyba że będzie dotyczyć tylko tych co są w 5 rozdziale od 6 miesięcy??)
Dawajcie znać proszę jak wejdzie na becie (o ile ktoś będzie to wiedział bo raczej nikt iglicówki na becie chyba nie ma) czy po przeniesieniu na 5 rozdział są zbadane wszystkie badania czy tylko obowiązkowe.
Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.
 

Charlene

Szef kuchni
Uszczęśliwiania graczy część kolejna. Jak to mówiliśmy na studiach: "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".
Ale spoko, niedługo w ogóle nie będzie trzeba nic robić, bo będą co chwila przenosić Cię poziomy wyżej, za kolejne pół roku wszyscy widzimy się w 10 rozdziale xD
- to tak oczywiście z przymrużeniem oka, a już mówiąc normalnie:

Co do iglicówek to pierwsza moja myśl: w 3 rozdziale jest pięć nieobowiązkowych badań, w 4 rozdziale jedno - więc lepiej byłoby samemu przejść do 5 rozdziału pomijając nieobowiązkowe badania (zawsze to coś) ale nie, bo z jakiegoś dziwnego powodu tych co są w 5 rozdziale przenoszą do 6 rozdziału - ale po co? na co? o_O (chyba że będzie dotyczyć tylko tych co są w 5 rozdziale od 6 miesięcy??)
Dawajcie znać proszę jak wejdzie na becie (o ile ktoś będzie to wiedział bo raczej nikt iglicówki na becie chyba nie ma) czy po przeniesieniu na 5 rozdział są zbadane wszystkie badania czy tylko obowiązkowe.
Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.
Ja mam tylko jedną myśl- chcą ukrócić konta iglicowe, tylko upakowali to w jakąś historyjkę o drzewku badań. Rozchodzi się o badanie
,,Sąsiedztwo" w początkowym rozdziale, które musieli dodać dla nowych graczy, ponieważ jeśli ktoś je ma, to zmiany go nie dotyczą. Ja u siebie czegoś takiego nie widzę. Nie jestem pewna, ale czy nie było czasem zmiany pojawienia się Iglicy dopiero w 5 rozdziale zamiast 3? Może dlatego chcą wszystkich równać, bo poziom trudności jest inny.
 

Aras Dynas

Wędrowiec
Ja mam tylko jedną myśl- chcą ukrócić konta iglicowe, tylko upakowali to w jakąś historyjkę o drzewku badań. Rozchodzi się o badanie
,,Sąsiedztwo" w początkowym rozdziale, które musieli dodać dla nowych graczy, ponieważ jeśli ktoś je ma, to zmiany go nie dotyczą. Ja u siebie czegoś takiego nie widzę. Nie jestem pewna, ale czy nie było czasem zmiany pojawienia się Iglicy dopiero w 5 rozdziale zamiast 3? Może dlatego chcą wszystkich równać, bo poziom trudności jest inny.
teraz za dużo diamentów im przechodzi koło nosa :)
wymyśli się coś i teraz jak to rozwiązać :)
 

Nusion

Kapłan
Nie jestem pewna, ale czy nie było czasem zmiany pojawienia się Iglicy dopiero w 5 rozdziale zamiast 3?
Dokładnie tak jest, jak już napisała wyżej @Elicia, ale tylko dla miast, które powstały po zmianie. Miasteczka starsze założone przed zmianą, jak np. moja iglicówka w 3 rozdziale na s1, nadal mają stare drzewko i dostęp do iglicy. I to zostanie nam teraz zabrane :( Czy ukrócą tym konta iglicowe? Ależ absolutnie nie, nawet jeśli taki był plan. Po prostu miasta iglicowe przeniosą się teraz do 5 rozdziału. Nie będzie to już może tak pięknie i tanio działająca maszynka, ale mamy tu, zwłaszcza na polskim serwerze, specjalistę od takich rozkminek ;)
 

Serengeti

Szef kuchni
@Wojtek90 badania nieobowiązkowe nie wpływają na algorytm trudności Iglicy, więc spoko, bez nerw ;)

Na moje oko i wstępną analizę, to gracze grający dłużej niż pół roku, czyli założyli wioski iglicowe mogące wchodzić do Iglicy już od 3 rozdziału i tu zatrzymane, nadal będą do przodu.
Co prawda koszty będziemy mieli po tej zmianie nieco wyższe niż teraz, ale i tak sumarycznie znacząco niższe niż osoby, które zaczęły grać później i musiały dojść do 5 rozdziału, żeby mieć Iglicę.
Rozwój badań będzie osiągnięty taki sam jak mają młodsi gracze, przy czym nie poniesiemy żadnych kosztów punktowych i surowcowych ich zrobienia, natomiast pozostałe parametry wpływające na trudność Iglicy (ekspansje, cuda, relikty) pozostaną na dotychczasowym poziomie.
Tak że rozumiem potrzebę ujednolicenia przebiegu gry dla osób, które zaczęły grać w różnym czasie i jestem raczej dobrej myśli :)

Oczywiście, algorytm iglicowy też mogą w każdej chwili zmienić (tfu, tfu, odpukać!, ale na to już nie mamy wpływu, a wtedy zmiana i tak dotknie wszystkich po równo.
 

Aras Dynas

Wędrowiec
@Serengeti

dla starszych kont zatrzymanych na początku 3 epoki dojdzie bonus za relikty T3, które można było dotychczas zbierać bez przeszkód co potencjalnie będzie wyzwaniem, które nie każdy będzie gotów podjąć :)
i zapewne zmniejszy to znowu zaangażowanie w turnieje w iglicówkach...
 
Ultraoszczedne wioski iglicowe wedlug mojego starego przepisu maja tak potezny "zapas mocy", ze nawet wrzucenie ich do 5 epoki, a co za tym idzie, podwyzszenie kosztow na skutek dodatkowych obowiazkowych badan, nie zaszkodzi im zbytnio.
Po wrzuceniu takiej wioski do 5 epoki widze kilka mozliwosci.
1. Mozna niczego nie zmieniac, czyli nie dodawac ekspansji, zbrojowni i nie rozbudowywac Koszar, a moim zdaniem wioska i tak spokojnie bedzie w stanie robic Iglice wojskiem, szczegolnie jesli poziom bonusu za relikty byl trzymany na bardzo niskim poziomie.
2. Mozna rozbudowac Koszary i zwiekszyc predkosc szkolenia, Prawdopodobnie stworzy to koniecznosc dodania i/lub rozbudowy zbrojowni, a to z kolei pociagnie za soba koniecznosc dostawienia kilku ekspansji w miescie, zarowno pod same zbrojownie, jak i pod dodatkowa populacje. W tym przypadku pomimo dostawiania zbrojowni kolejka szkolenia na pewno znacznie sie skroci, ale nawet wtedy wystarczy moim zdaniem zbierac wojsko 2-3 razy dziennie, by spokojnie wystarczylo go na cala Iglice.

Przypuszczam, ze bardziej oplacalny bedzie jednak wariant drugi, ale najpierw musze to przetestowac, a na becie nie mam takich mozliwosci.
Kiedy te zmiany wejda juz u nas, dokladnie przetestuje oba warianty i juz po kilku dniach bede wam mogl tu podac dokladne wyniki tych testow, takze warto poczekac z wszelkimi ewentualnymi zmianami w wioskach te kilka dni po wejsciu zmian :)
 

Serengeti

Szef kuchni
dla starszych kont zatrzymanych na początku 3 epoki dojdzie bonus za relikty T3, które można było dotychczas zbierać bez przeszkód co potencjalnie będzie wyzwaniem, które nie każdy będzie gotów podjąć :)
i zapewne zmniejszy to znowu zaangażowanie w turnieje w iglicówkach...

A z drugiej strony dostaniemy możliwość kasowania reliktów T3 cudakami z czwartego rozdziału, więc nie powinno być jakiegoś strasznego dramatu, jak komuś będą przeszkadzały :)
Jak dla mnie to wtedy z udziałem w turniejach trochę na dwoje babka wróżyła - albo ludzie w iglicówkach zarzucą turnieje całkiem, albo przekonają się, że nawet z 700% doładowaniem z reliktów (jakie dostaną na starcie z nazbieranych wcześniej T3) jakoś sobie dają radę i wreszcie zaczną grać normalnie, bez cudowania z prowincjami. Chciałabym móc wybrać bramkę numer 2, a jak będzie to się zobaczy :)
 

Ovocko

Rycerz
Pojawiły się już na wersji live rolki z taśmą filmową wokół miasta - jak się trafi, to po obejrzeniu reklamy można dostać drobną nagrodę
 

Jemsik

Zwiadowca
Dodatkowo oprócz rolek w mieście jest też pokój zainteresowań w kwaterze robotniczej. Przyspiesza zdobycie danego produktu. Choć nie znalazłem w jaki sposób to robi. Może to kwestia że na apce nie widać czy dotyczy to budynku czy działa w jakichś inny sposób.
 

Koval92

Kapłan
Gdzie te cuda? Na przeglądarce? Bo u mnie nie ma, u mnie jest tylko promka na diamenty z PW, 800 zł za 38k diaxów i 500 pw, uwaga bo ktoś kupi
 

Nusion

Kapłan
Wygląda na to, że na razie jest tylko na apce, na becie też jakoś tak było. Ja w przeglądarce nie mam. Albo może tylko część graczy na razie dostała...

Dodatkowo oprócz rolek w mieście jest też pokój zainteresowań w kwaterze robotniczej. Przyspiesza zdobycie danego produktu. Choć nie znalazłem w jaki sposób to robi. Może to kwestia że na apce nie widać czy dotyczy to budynku czy działa w jakichś inny sposób.

Pokój zainteresowań w kwaterze zwiększa produkcję różnych towarów o podaną wartość w %. Trzeba wybrać z listy to, co chcemy i potem obejrzeć 4 reklamy, każda da nam 3h, a więc efekt będzie trwał 12h. Gdzie i jak to dokładnie będzie działać, to się okaże. Np. efekt na ziarna działa na produkcję ziaren w kupcu, ale na budynki dające ziarna, jak Kupiec Festiwalowy niestety nie działa.

1685985251970.png
1685985475440.png
1685985494967.png

W badaniach możemy sobie obejrzeć 3 reklamy, każda da nam 1PW w to badanie.

1685992145137.png

1685992064660.png

Możemy też obejrzeć reklamę po walce. Aktywujemy darmowy wzrost witalności 50%. Na kolejną trzeba poczekać 3h.

1685985747373.png

Za reklamę na obrzeżach miasta możemy dostać takie nagrody. Tu dla rozdziału 20

1685990103731.png

EDIT
Żeby móc oglądać reklamy trzeba wyłączyć dla Elvenaru programy blokujące reklamy jak Adblock, uBlock itp.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Nastąpiło dziś na becie przeniesienie małych wiosek do wyższych rozdziałów.
Przeniesienie na początek 5 rozdziału wygląda tak

1686158710749.png

Pierwsze badanie nie jest zrobione, a trzeba je zrobić, żeby następnie zrobić badanie na Iglicę. A więc trzeba mieć zdobytych 70 prowincji.
Na szczęście badanie Iglicy jest zaraz po tym. Trzeba też mieć od ręki 100PW, żeby nie musieć czekać na odblokowanie Iglicy.

1686158785303.png
 

Koval92

Kapłan
@jarq Nowe funkcje albo testujcie na wszystkich albo na nikim, to jest niesprawiedliwe że jedna grupa graczy ciągle ma nowe funkcje a druga grupa (w której ja jestem od 5 lat) nigdy ich nie ma do testowania.
 
Do góry