• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wyniki wyszukiwania

  1. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

    IG - jak bardzo nie lubię takich krętaczy :mad: Możecie łaskawie napisać co jeszcze zmieniliście poza cudami? Czy to tajemnica lub kolejna zmiana przypadkowo uczyniona w tym samym czasie? Miasta, które nie mają cudów, a posiadały kulturę podstawową (bez pomocy sąsiedzkie) mają zjazd z około...
  2. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

    Zmiany oddziaływania cudów jeszcze rozumiem. Może nasuwa się tylko jedno pytanie: w jakim celu są budynki z eventów z wydajnością populacji i kultury skoro po zmianach liczy się głównie tylko kultura? Natomiast koszty rozbudowy cudów to już porażka. Oszustwo względem graczy, którzy są na...
  3. Dyskusja o Sezonie Snów.

    Te nagrody za dzienne zadania (losowe) są wręcz uwłaczające. Np. otrzymanie przyspiesza 10 minut na na celu poniżyć gracza? Jak jest inaczej to proszę o uzasadnienie zasadności otrzymania takiej nagrody. Głęboki żal dla ciężko pracujących umysłów po stronie IG. Nie dziwię się, że następna grupa...
  4. Dyskusja o nowej funkcji Kocioł

    Nic nie mylę, napisałem że to moje zdanie. Oczywiście, że trzeba coś zainwestować. Tylko jak dajesz coś co i tak przepada (np zbędna mama) lub druga wymiana monet/młotków u hurtownika to ta inwestycja jest za darmo (lub dosłownie: bardzo małym kosztem). Jeszcze inaczej - jak na rozwój (w okolice...
  5. Dyskusja o nowej funkcji Kocioł

    Czytam różne argumenty i wyrobiłem sobie mniej więcej takie zdanie: kociołek to tylko dodatek i to dość słaby. Z jednej strony wpada coś za darmo, ale z drugiej zabiera czas. Czy to rajcuje gracza i przyciąga do gry? Może tak, a może nie. Moim zdaniem czym bardziej świadomy gracz to szybciej...
  6. Dyskusja o nowej funkcji Kocioł

    Czyli tak bardziej ogólnie ujmując cała istota kociołka sprowadza się do efektu kolejnego cudu. Może nawet wybitnego, ale bardziej nieobliczalnego (przez kolejny element losowości). Jak do tego dodamy możliwość (czytaj dostępność, a bardziej konieczność) użycia diamentów to robi się już brzydko...
  7. Dyskusja o nowej funkcji Kocioł

    Wraz z kupowaniem punktów wiedźmowych zmieniają się proporcje ich nabywania. Czy po jakimś czasie (a jak tak to jakim) możliwość kupowania jest resetowana (czyli za 10 czegoś otrzymujemy 1 pkt), czy działa to już stale (jak np. kupowanie PW za monety/ towary)?
  8. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Patrząc na korzyści wynikające z odkrycia dodatkowych rozszerzeń to koszt ich zdobycia (np PW) jest o wiele niższy niż zyski (dodatkowe jednostki z cudów wynikające z wielkości oddziału, poziom trudności walk na mapie, dyplomy w kociołku, itd.). Jednak nie zmienia to faktu, że IG nadal...
  9. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Tutaj jest bardzo dobra odpowiedź: Ilość jednostek po stronie gracza tylko do walk na mapie (odkrytych prowincjach) wyznacza właśnie wielkość oddziału. Czym on jest większy tym łatwiejsza walka, bo gracz ma do dyspozycji więcej wojska. Oczywiście przy przegranej traci więcej wojska, ale to już...
  10. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    I znów masz (prawie) rację. :) Pomnożenie x3 jak najbardziej jest prawdziwe. Tylko same proporcje podziału są ciut inne. Nie 4524+4032, ale 6+4170+4380 Ta 6 to wielkość bazowa odziału, a potem na koniec XX rozdziału dochodzi (1+75)/2*75*3 Przy pominięciu opcjonalnych badań: 6+(1+75)/2*75*3-4380.
  11. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Racja, nie rozstrzał 12-13 krotny. Mój błąd. Jak już to 2-krotny. Konkretniej to ujmując maksymalna wielkość oddziału (z powiększeń) na końcu rozdziału 20-tego wynosi 2850 jednostek, a przy pominięciu dodatkowych powiększeń 1390 jednostek. I właśnie ta wielkość (ilość) jest bazą przy tym o co...
  12. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Jest inaczej. Na ilość wojska potrzebnego do zaliczenia zadania (lub zdobycia odznaki w PB) ma wpływ aktywowana technologia powiększenia oddziału. Nie liczy się jej odkrycie (wrzucenie PW) lecz aktywacja. Co prawda zadania takie nie powalają stopniem trudności, a oznaki w PB nie mają...
  13. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Czyli jak mamy odkrytych kilka dodatkowych technologii powiększenia oddziału to ich wielkość nie ma znaczenia, przy ilości wojska potrzebnej do wyprodukowania w celu zaliczenia zadania z eventu lub zdobycia odznaki podczas PB? Chyba jednak jest inaczej, a słowo "jedynym" wprowadza w błąd.
  14. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Rzeczywiście z tym zaufaniem do IG jest najtrudniej. Gdyby nic nie mieli kombinować, czyli zmieniać to po co w rozdziałach wprowadzonych w 2021 i 2022 roku w drzewku badań nadal umieszczają opcjonalne badania z powiększeniem oddziału? Żeby gracz zaoszczędził te marne ilości PW i zasobów na ich...
  15. Offtopic ze Spoilerów grudzień 2022(Powiększenie oddziału, robić czy nie?)

    Czyli odkrycie np. 20 badań z wcześniejszych rozdziałów nie zwiększy kosztów negocjacji w iglicy?
  16. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

    W wiosce iglicowej z początku 3 rozdziału i opartej wyłącznie na negocjacjach (prawie całkowity brak wojska) kociołek kompletnie nie ma sensu. Sam fakt odkrycia kolejnych 2 rozdziałów dosłownie przeraża. Skala korzyści jest nieadekwatna do powstałych kosztów. Natomiast bez konkretnych danych...
  17. Ostrzeżenie

    Dlaczego niby nie rozumiem? Może rzeczywiście Twoja argumentacja jest trochę zagmatwana, ale bez przesady. To jeszcze raz, tak teochę wolniej. Reszta cytatów jest z jednej wiadomości, aby nie było. Czyli podstawy są. Zatem jakie argumenty pozwalają dojść do wniosku, że jednak temat jest do...
  18. Ostrzeżenie

    To trzymając się tej tezy mam pytanko: jak długo? Dożywotnio? Określ proszę tę granicę surowości. Śmiało :) Psikus polega na tym, że temat ma 4+ lata, po bractwie od wielu lat nie ma śladu. Większość członków bractwa ma usunięte konta, a założyciel wątku jest nieaktywny. I to normalne, że nadal...
  19. Ostrzeżenie

    Ja zobaczyłem na te bractwo z 08.2018 i po nim nie ma już śladu. Od tego momentu z wowisem byłem w 2 bractwach (poprzednim i obecnym), dlatego zareagowałem w temacie. Od 4 lat nie potwierdza się opis z początku wątku. Latem tego roku wowis miał zgłoszony urlop, dlatego nie brał udziału w...
  20. Ostrzeżenie

    Bractwo, które musiało wydawać diaxy na terenie, a niektórzy zaczęli pić w dniu 10.04.2022 rozpadło się. Sam gracz Bija posiada nieaktywne konto. Dlatego temat do zamknięcia :cool:
Do góry