• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Żywiołaki [SPOILERY]

DeletedUser174

Guest
@jakub357 o jakich expach piszesz? bo jak ktoś ma zablokowane już prowincje z mapy to mogą mu i 30 pasków dołożyć, ale co z tego? z czego je odblokujesz? z jednego expa z badań?

zapowiedzi wyglądają bosko! ale jest światełko w tunelu: nie ma obowiązku realizowania drzewka :)
 

Christo

Rozbójnik
Warsztaty:
42783b_300a052bea1c4013959f1a68633454e2~mv2.webp

42783b_abdb66b21c6c4a34bfb6d848df127828~mv2.webp


Rezydencje:
42783b_4c59988552344a189913cab680717ca9~mv2.png

42783b_fca4c64211394b52bcf41db0621dba20~mv2.webp
Znowu te okropnie wyglądające rezydencje? Tyle czasu mieli i nie mogli czegoś lepszego wymyślić tylko jakaś marna kontynuacja z niziołków lekko zmieniona? Obecne rezydencje nie pasują do rasy niziołków, a teraz to już przeszli samych siebie.
 

blazius1

Paladyn
Do tego doliczcie powierzchnię tych 3 czy 4 manufaktur niebonusowych, które niektórzy już postawili na wolnym miejscu po osadzie niziołków.
W przyszłości będą stały albo kosztem rezydek albo kosztem 3-4 manufaktur tier1 bonusowych. Na razie już zajmują miejsce tj. ze dwie ekspansje.
 

Deleted User - 172852

Guest
Do badań nie będą już potrzebne towary T1. Więc spokojnie można część takich manufaktur usunąć. I tak w naszych obecnych mańkach bonusowych nowe towary będą bez bonusa, czyli produkcja będzie znikoma. Więc opłacalność utrzymywania tych maniek żadna.
Pytanie tylko: ile postawić maniek dla nowych towarów bonusowych? Bo do produkcji są potrzebne boskie ziarna w sporych ilościach. A kto produkuje spore ilości ziaren? Bo ja mam na dobę w tej chwili 12 tys. A ziarna jeszcze do badań są konieczne :)

@kikimora - jak to badanie drzewka jest nieobowiązkowe? A niby jak odblokować rozmaite technologie? :)
 

DeletedUser

Guest
Dorzucę trzy grosze:
- kierunek zmian pchany przez IG jest kontynuowany, to nie powinno być szokiem :)
- nie jestem zachwycony ideą nowych towarów (następne w kolejce będą t2 i t3 więc dwie kolejne rasy klepnięte)
- strasznie mnie kłuje ta Platyna, to jedyny z trzech towarów który faktycznie egzystuje i dla wiadomości zespołu IG - jej się nie robi ze stali! (btw stal to stop węgla i żelaza) ciągnąc temat nie mogliście dać Mithrilu czy innego mitycznego materiału, choćby Krasnoludzki metal jak już mamy Elficki Kauczuk?

Na zakończenie marudzenia, Elvenar na szczęście nie jest jedyną grą, znuży mnie to przeskoczę do innej. Ot potraktuję ich jak gościnną rasę na moim komputerze :) - tym niemniej tak samo jak z Upjers czy Goodgames Studio w przyszłości będę unikał produktów marki IG
 

DeletedUser1874

Guest
Ale jaki problem z miejscem? Pewnie znów będzie pół roku na ten jeden rozdział, więc na spokojnie będzie można go przejść wyburzając połowę obecnych budynków i potem je odbudowując.
Produkcja nowych towarów? W sensie, że zamieniamy manufaktury stali w reaktory termojądrowe, które potrafią zamieniać stop żelaza w (całkiem inny pierwiastek) platynę? Dobrze, że mamy dużo ziaren, by dostarczyć energii takim reakcjom...

Choć do najnowszego rozdziału brakuje mi jeszcze kilku poprzednich to czy tylko mnie zastanawia jak będzie działał ten handel?
No bo skoro można normalnie handlować tymi towarami, w znacznie wyższym zasięgu, to nie wszyscy potencjalni nabywcy będą odkryci (Czyżby zwiastowało to upragniony przez tak wielu, powrót świetności Gildii Kupieckiej? - dla zmniejszenia prowizji kupca). Ponadto skoro towary ulegają rozpadowi, a można je wystawić, to zakładam, że rozpad nie wpłynie na wystawione oferty, więc każdy będzie na noc wystawiał je wszystkie, przez to będzie milion ofert widocznych u kupca (z których większość pewnie po takich przelicznikach, by nie zeszły - a po prostu by uchronić przed rozpadem).
Strasznie nie lubię mechanik, które można w ten sposób ominąć - a więc kolejne czynności które trzeba wykonywać przed wylogowaniem, lub mieć straty względem tych którzy je wykonali.

Jest tu ktoś kto posiada już jakieś informacje o działaniu tego handlu?
 

DeletedUser

Guest
O właśnie, kupiec:
Przeniosłam posty do nowego tematu, prosiłabym zarówno dyskusję jak i pytania dotyczące nowej rasy przenieść tutaj.
(...)
  • Żywymi towarami będzie można handlować na większą skalę niż zwykłymi, nie będziecie ograniczeni do tylko odkrytych sąsiadów, zasięg Kupca dla tych nowych surowców będzie znacznie większy.
(...)

Co to znaczy znacznie większy @Dragomira? Jakiś rąbek formuły określący ten zasięg, czy trzeba szukać na obcych (nie IG) forach?
A jeśli nie pełna formuła to chociaż tyle czy ten znacznie większy zasięg jest mnożnikiem obecnego (czyli dynamiczne skalowanie x2, x3 ...) czy też stały obszar?

Trochę dziwne robienie z nowej rasy tajemnicy, bo jak trzeba to i tak zmieniacie mechanikę gry a do tego to już jest na becie.
 

DeletedUser626

Guest
@Dragomira - pytanie brzmi - kiedy łaskawie wejdzie aktualizacja 1.47 na normalne serwery? jeżeli tu jeszcze nie było 1.46.......
Aktualizacje wychodzą co 2 tygodnie, nie jest to żadna nowość. 1.46 będzie w przyszłym tygodniu, więc 1.47 to gdzieś okolice 8 lutego.

@Ponduil Rozpad wpływa na wystawione oferty tak samo jak na te w magazynie.

@BlossomValvi W ogóle nie jest liczony obszar, są wyszukiwani Gracze handlujący towarami T4, zasięg więc zmienia się "znacznie" w sensie: z pobliskich wsi na loty międzynarodowe. Kupiec będzie szukał ofert póki nie znajdzie, nawet jak będą z drugiej strony serwera.
Co do natomiast robienia tajemnicy - Projektanci chcieliby by Gracze jak najwięcej odkrywali sami, a Gracze chcieliby mieć wszystko rozpisane w tabelkach zanim rasa wejdzie do gry. Nie ma tutaj złotego środka - staram się Wam przekazać najważniejsze informacje i odpowiadać na pytania, ale żadnych wzorów podać nie mogę.
 

DeletedUser

Guest
@BlossomValvi W ogóle nie jest liczony obszar, są wyszukiwani Gracze handlujący towarami T4, zasięg więc zmienia się "znacznie" w sensie: z pobliskich wsi na loty międzynarodowe. Kupiec będzie szukał ofert póki nie znajdzie, nawet jak będą z drugiej strony serwera.
Co do natomiast robienia tajemnicy - Projektanci chcieliby by Gracze jak najwięcej odkrywali sami, a Gracze chcieliby mieć wszystko rozpisane w tabelkach zanim rasa wejdzie do gry. Nie ma tutaj złotego środka - staram się Wam przekazać najważniejsze informacje i odpowiadać na pytania, ale żadnych wzorów podać nie mogę.

Dziękuję za niezwłoczna odpowiedź ;), czyli jak rozumiem obszarem jest całą populacją serwera handlująca T4? Tak byłoby o wiele prościej niż z domyślać się co autor ma na myśli.

@Dragomira jeśli mam sam wszystko odkrywać to po co to forum? Wydaje mi się że to jest standard w grach że masz rozpisane podstawowe zasady mechaniki (tak to jest podstawa bo bez tego nie zdobędziesz reszty towarów t4) oraz parametry przedmiotów - jest to robione w różny sposób (tutorial, opis, wewnętrzna encyklopedia czy w planszówkach zwykła instrukcja zasad gry itd) ale jest.

A sama zresztą wiesz że im dalej tym każde potknięcie jest coraz droższe i bardziej frustrujące a ta gra w domyśle ma być sposobem na relaks i odskocznię od codzienności
 

Christo

Rozbójnik
Aktualizacje wychodzą co 2 tygodnie, nie jest to żadna nowość. 1.46 będzie w przyszłym tygodniu, więc 1.47 to gdzieś okolice 8 lutego.

@Ponduil Rozpad wpływa na wystawione oferty tak samo jak na te w magazynie.

@BlossomValvi W ogóle nie jest liczony obszar, są wyszukiwani Gracze handlujący towarami T4, zasięg więc zmienia się "znacznie" w sensie: z pobliskich wsi na loty międzynarodowe. Kupiec będzie szukał ofert póki nie znajdzie, nawet jak będą z drugiej strony serwera.
Co do natomiast robienia tajemnicy - Projektanci chcieliby by Gracze jak najwięcej odkrywali sami, a Gracze chcieliby mieć wszystko rozpisane w tabelkach zanim rasa wejdzie do gry. Nie ma tutaj złotego środka - staram się Wam przekazać najważniejsze informacje i odpowiadać na pytania, ale żadnych wzorów podać nie mogę.
A mam wrażenie, że rasa miała być w styczniu. I co? :D

Jeśli tam już jest aktualizacja 1.47 to powinniście u nas wprowadzić 2 aktualizacje na raz, aby utrzymać standardowe tempo jakie było. Teraz ten czas zostanie wydłużony pod pretekstem żeby mieć więcej czasu na naprawienie bug'ów z bety?
 

DeletedUser174

Guest
@Alex35 obowiązku klikania badań nie ma. Obowiązku rozwijania miasta też nie ma. analogia z przygód czy eventów - nie chcesz, nie robisz. Masz wybór :)

wyciek towarów będzie miał wpływ również na te umieszczone na targu. A na ich cenę również? Bo może sie okazać że kupuję towar, ale jego cena może być zupełnie inna niż mi sie wydaje jak złapie farta i kliknę w momencie "wycieku". To że kupię mniej - trudno bywa. Ale żeby za mniej zapłacić więcej? A o ile nie będzie automatycznej korekty jest co możliwe

podstawowe surowce i ich zapotrzebowanie jeszcze mnie intryguje. Bo podobno mamy wymienić dotychczasowe T1 na T4. Niby to nie problem. ale skąd weźmiemy surowce T1? (a potem w domyśle T2 i T3?) Do produkcji żywych towarów potrzebna jest surówka T1 (i to nie sa symboliczne ilości), do prowincji na mapie (tylko bez demagogii że jest alternatywa wojskowa) i do turka (bywało że nawet 1kk mi się rozchodziło)
 

DeletedUser1874

Guest
Cóż, skoro wyciek ma również dotyczyć wcześniej wystawionych ofert, to takie konsekwentne podejście ma jak najbardziej sens (inaczej nie byłoby sensu w ogóle robić wycieku)
wyciek towarów będzie miał wpływ również na te umieszczone na targu. A na ich cenę również? Bo może sie okazać że kupuję towar, ale jego cena może być zupełnie inna niż mi sie wydaje jak złapie farta i kliknę w momencie "wycieku". To że kupię mniej - trudno bywa. Ale żeby za mniej zapłacić więcej? A o ile nie będzie automatycznej korekty jest co możliwe

Skoro dotyczy i towarów "w magazynie" i wystawionych u kupca, u każdego gracza w tym samym stopniu, skoro uda im się sprawić, że towary z oferty będą się rozpadały to pewnie cena również będzie się zmieniała... Co do handlu w momencie godziny wycieku, to przecież zarówno sprzedaż jak i kupno zachodzi w tym samym czasie, więc nie wiem skąd teoria, że wyciek może nastąpić pomiędzy. A nawet jeśli kupisz tuż przed wyciekiem, zapłacisz 1000, a otrzymasz ilość która w parę sekund rozpadnie się do 900 to osoba która wystawiała ofertę otrzyma 1000, które ulegnie rozpadowi do 900, ponieważ wyciek dotyczy każdego, globalnie, w równym stopniu.
Jedynie można się zastanawiać co by było gdyby ktoś miał cud który zmniejsza ten wyciek, ale z tego co widzę, to taki nie zostanie w tym rozdziale wprowadzony.
 

DeletedUser1174

Guest
Już było napisane, że limit prowincji z ekspansji pozostaje bez zmian ....

No ale cóż, przecież każdy chyba miał osadę niziołków, dlaczego więc chce coś od razu burzyć? No chyba że chciał zabłysnąć w rankingu i całość zabudował ... no to niech teraz burzy :D

Ale faktem jest, że jedna ekspansja w nowej rasie to jakiś ponury żart. Nie zapominajmy, że rosną nam rezydencje o 1 kratkę, więc tak jak u mnie 63 rezydencje = 2.5 ekspansji. Pojawiły się twierdzenia, że część będzie można skasować, zobaczymy. Każda skasowana rezydencja to spadek w rankingu, co tez ma znaczenie.

Niecałe pół ekspansji zyskam na zbrojowniach - pozytywne, ale niewystarczające.

Te nowe produkcje w Manifestacjach - 4 x szybciej za 2 x więcej surowców, czy ja dobrze widzę? Ma to sens?

Cuda nowej rasy .... żenująco nieprzydatne. Ufff, przynajmniej miejsca w mieście nie zajmą.

Koncepcja tej rasy zakłada zmniejszenie liczby obecnych manufaktur bonusowych 1 poziomu. Jeżeli jednak nie zmienią się koszty negocjacji w turnieju i na mapie, ich wykasowanie sprawi, że brakować będzie surowców na ekspansję i turniej. Zamiast większej grywalności - mniejsza. Trzeba będzie oszczędzać i "szczypać się" z surowcami. Hipotetycznie może stac się cud, w postaci zwiększonej podaży surowców 1 poziomu w wyniku posiadania drugiego bonusu, ale moim zdaniem może się to stać dopiero gdy gracze zakończą ten rozdział i nie będą już musieli produkować kamieni księzycowych, platyny czy kauczuku, nie wcześniej. A wtedy, niewiele będzie znowu do roboty, poza turniejami.

Sporo też zależy od tego, jak zmienią się budynki kulturowe i zapotrzebowanie na manę. Może tu są jakieś rezerwy miejsca?

Na chwilę obecną jestem umiarkowanym pesymistą, myślę, że szykuje się męczący rozdział, dużo "grindu", mało ":funu".
 

DeletedUser626

Guest
Wyciek towarów z oferty ma wpływ zarówno na towary oferowane jak i żądane.
Przykładowo:
Wystawiam 1000 elfiego kauczuku i żądam za to 1000 księżycowych kamieni. W nocy dochodzi do rozpadu 10%, więc moja oferta rano to 900 elfiego kauczuku za 900 księżycowych kamieni. Ponadto, 100 drewna trafiło do mojego magazynu. Przeliczenie jest adekwatne do przelicznika wymiany, jeśli więc oferowałam 1000 elfiego kauczuku za 2000 kamieni, to rano oferta będzie wynosiła 900 za 1800, i ponownie 100 drewna trafi do magazynu.
 

DeletedUser

Guest
A przy okazji przemyśleliście tą sprawę rozpadu że praktycznie odblokowaliście nielimitowany powierzchniowo handel t1? Starczy że nakupuję brakującego surowca przez t4 po dobrej cenie a po paru dniach sam się zmieni w t1 :D
W sumie moglibyście od razu cały handel odblokować, przynajmniej niższe poziomy które faktycznie produkują t1 mogłyby coś z tym zrobić a tak to w bractwach topowi gracze będą "bramkami" do wymiany towarów

W sumie... może niepotrzebnie piszę bo jeszcze coś dokombinujecie
 

Deleted User - 172852

Guest
Nie byłabym taka pewna czy zaczną się machlojki z towarem t4 :) Żeby go wyprodukować, potrzebujemy boskich ziaren i to całkiem sporo. Ziarna są niesamowicie deficytowe - robi się ich mało, a wszędzie ich potrzeba w sporych ilościach. Wątpię czy ktokolwiek będzie produkował zbędne nadwyżki t4 właśnie ze względu na rozpad zarówno ziaren jak i nowego surowca.
Nie wiem jak to w praktyce wyjdzie, ale będę się starała tak produkować i zarządzać t4, żeby mi jak najmniej zalegało w magazynie :) Mam nadzieję, że mi się to uda i będę go zużywać na bieżące potrzeby :)
 

Midi67

Rozbójnik
A mam wrażenie, że rasa miała być w styczniu. I co? :D

Jeśli tam już jest aktualizacja 1.47 to powinniście u nas wprowadzić 2 aktualizacje na raz, aby utrzymać standardowe tempo jakie było. Teraz ten czas zostanie wydłużony pod pretekstem żeby mieć więcej czasu na naprawienie bug'ów z bety?

dokładnie zgadzam się z @Christo wg. mnie IG gra "na czas" i na zmęczenie "starych graczy" oraz sztuczne wydłużanie wszystkiego co się da.....

@Dragomira - pomiędzy A1.44 a A1.45 był ponad miesiąc przerwy ... czy nie byłoby fair w stosunku do graczy może trochę ruszyć 4 litery i przyspieszyć wprowadzenia 1.46 i 1.47 a nie teraz pisac o 2 tygodniowym terminie aktualizacji, tym bardziej że "przerwa" pomiędzy poprzednimi rozdziałami wynosiła:
start IX rozdziału 26.10.2016 - start X rozdziału 01.03.2017 - co daje 4 miesiące i parę dni
start X rozdziału 01.03.2017 - start XI rozdziału 08.06.2017 - 3 miesiące i parę dni
start XI rozdziału 08.06.2017 - planowany start XII rozdziału 08.02.2018 - co daje 8 miesięcy - czyli prawie ciąża w IG !!!!! i "nakład pracy" nie uzasadnia takiej różnicy... czy to jest FAIR w stosunku do grających?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
@BlossomValvi Tutaj raczej @Alex35 ma rację. Produkcja żywych towarów wymaga zwykłych towarów i boskich ziaren, kompletnie nie opłaca się produkować nadwyżki/kupować T4 tylko po to, żeby się rozpadło.

Co do samych towarów T1, napisałam na samym początku tematu:
  • Czy zwykłe towary będą jeszcze potrzebne?
Tak. Zwykłe towary będą nadal potrzebne w zadaniach, Turniejach, eventach, oraz przez jakiś czas w badaniach (stopniowo będą znikać z drzewka technologicznego). Warto więc wstrzymać się z kasacją wszystkich starych manufaktur i sprawdzić z ilu można bezpiecznie zrezygnować, a ile warto zostawić.

Zmniejszy się zapotrzebowanie na T1 a nie zniknie zupełnie. Nie polecałabym nikomu kasować wszystkich starych manufaktur - zależnie od stylu gry i zapotrzebowań miasta będziecie mogli pożegnać część z nich, ale jeśli ktoś swoimi towarami ciągnie całe Bractwo i Turnieje to może się okazać, że nie skasuje nic. Niektórzy mają więcej manufaktur niż potrzebują, a inni utrzymują produkcję minimum albo się jeszcze zapożyczają w Bractwie, nie znajdziecie więc uniwersalnej odpowiedzi na pytanie "ile mogę skasować?". Lepiej poczekajcie na wyjście rasy, zobaczycie sami i dostosujcie miasto pod siebie, a nie pod to jak gra ktoś inny.


Jest od dawna przyjętą praktyką, że nie robi się aktualizacji na święta, kiedy nikogo nie ma w biurze. Tak samo nie było codziennych aktualizacji bety, więc nie wyprzedziliśmy jej o te 2 tygodnie. Oni testują 1.47, kiedy u nas powinno wejść 1.46 (które wyjdzie w przyszłym tygodniu, ale nie wpłynie to na termin wydania 1.47). Nie ma już czego przyspieszać, kiedy rasa jest już praktycznie gotowa i trwają testy na publicznym serwerze.
 

Midi67

Rozbójnik
@Dragomira - nie gniewaj sie :) ale czegoś nie rozumiem... w ubiegłym tygodniu w jednym z postów piszesz... A1.46 będzie w przyszłym tygodniu, teraz piszesz, że będzie w przyszłym tygodniu... wiec kiedy? na marginesie A1.45 była 11.01 + 2 tygodnie = 25.01... czyli jutro..... a do tej pory nie było żadnej informacji..... hm....
 

DeletedUser626

Guest
@Midi67 Planowo, 1.46 powinno być jutro, ale zawiera błąd, który wyklucza wprowadzenie aktualizacji. 1.46 będzie więc przesunięte na przyszły tydzień, a 1.47 pozostanie bez zmian (tzn. jest nadal planowane na 8 lutego).
 
Do góry