• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Żywiołaki [SPOILERY]

blazius1

Paladyn
Może ktoś streścić co tam na trąbce bety ostatnio się pojawiło odnośnie nowej rasy?
Jakieś łączenie produkcji towarów tier1 w towar który wycieka jak mana? Coś konkretnie napisali?
Będzie stawianie manufaktur produkcji tier1 niebonusowych w ramach nowej osady? W ramach zestawów z manufakturami do bonusu które mamy?
 

Deleted User - 172852

Guest
Może ktoś streścić co tam na trąbce bety ostatnio się pojawiło odnośnie nowej rasy?
Jakieś łączenie produkcji towarów tier1 w towar który wycieka jak mana? Coś konkretnie napisali?
Będzie stawianie manufaktur produkcji tier1 niebonusowych w ramach nowej osady? W ramach zestawów z manufakturami do bonusu które mamy?

Z tego, co zrozumiałam, tak. Będziemy stawiać mańki niebonusowe pierwszego stopnia. A nasze bonusowe będziemy rozwijać w taki sposób, że część zostawimy na 23 lvlu z uwagi na materiały potrzebne do turniejów. A część puścimy na wyższe poziomy, ponieważ od 24 lvlu nasze bonusowe mańki pierwszego stopnia będą produkować te nowe towary, które rozpadają się jak mana.
Zależnie od tego, co mamy w bonusie, taki nowy towar będziemy produkować. Czyli jakiś jeden rodzaj. Ale tu pojawia się problem, bo pozostałe dwa surowce trzeba będzie kupić od innych graczy :) A na mojej mapie poza mną jest jeszcze tylko dwóch graczy w niziołkach. I nie jestem taka pewna czy będą produkować akurat to, czego mi będzie potrzeba. Więc moje pytanie brzmi: skąd weźmiemy te brakujące surowce? :)
I wydaje mi się, że gdzies tam widziałam wzmiankę, że tych nowych surowców nie będą wspierać Górskie Hale. Pojawi się jakiś nowy cud dający bonus do tej produkcji :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Z tego co piszesz funkcjonowanie w tej epoce poza dużym bractwem będzie bardzo trudne.

Nie rozumiem jednak po co wg ciebie mamy produkować niebonusowe towary tier1, skoro do produkcji nowego towaru potrzeba będzie podnieść do 24 levelu bonusowe i one będą produkowały nowy towar?
Rozumiem że kupić tier1/wymienić nie wystarczy, po coś trzeba będzie samemu je produkować. Może w ramach zestawu dwóch manufaktur tier1? Po co?

I rozumiem że nowej osady nie będzie? Tylko nowy rodzaj towaru, a budynki stare? Bez portalu. ??

Przy założeniu że nie ma już nowej osady wsparcie do produkcji tych nowych towarów (tier4) przejęłaby Gildia. Nie jakiś nowy cud, dostępny na końcu drzewka.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 172852

Guest
@blazius1 Sama nie wszystko rozumiem :) Mój angielski nie jest, niestety, na wysokim poziomie :)
A jeśli chodzi o handel nowymi towarami wewnątrz bractwa... Też cieniutko to widzę. Przynajmniej na razie. W moim bractwie tylko ja skończyłam niziołki. Jeden gracz już ma prawie finisz i produkuje dokładnie to co ja. Pozostali mają jeszcze spory kawałek drogi do przejścia nim nas dogonią :)
Informacji o portalu czy budynkach produkcyjnych nowej rasy nie znalazłam lub gdzieś przeoczyłam :) Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś bardziej kompetentny i nam uzupełni informacje :) Ile zrozumiałam i umiałam, to przekazałam :)
 

DeletedUser2775

Guest
I rozumiem że nowej osady nie będzie? Tylko nowy rodzaj towaru, a budynki stare? Bez portalu. ??
Z tego co wyczytałam, oprócz nowych towarów będzie też osada.

Będziemy stawiać mańki niebonusowe pierwszego stopnia.
Do produkcji nowych towarów trzeba będzie postawić niebonusowe manufki 1 poziomu, ale tylko jeden rodzaj; czyli jeśli produkujesz normalnie marmur, to dostawiasz stal, stal → drewno, drewno → marmur.

A nasze bonusowe będziemy rozwijać w taki sposób, że część zostawimy na 23 lvlu z uwagi na materiały potrzebne do turniejów. A część puścimy na wyższe poziomy, ponieważ od 24 lvlu nasze bonusowe mańki pierwszego stopnia będą produkować te nowe towary, które rozpadają się jak mana.
Nie trzeba zostawiać bonusowych manufek na 23 poziomie, na wyższych nadal będą produkować zwykłe towary, ale będą 4 opcje do wyboru: 3h normalne towary, 9h normalne towary, 3h nowe towary, 9h nowe towary (czyli znikają opcje 24 i 48h).

No i co pewnie wszystkich zainteresuje, w drzewku będzie tylko jedna ekspansja, a limit ekspansji z mapy nie zwiększy się.
 

Deleted User - 172852

Guest
Z tego co wyczytałam, oprócz nowych towarów będzie też osada.


Do produkcji nowych towarów trzeba będzie postawić niebonusowe manufki 1 poziomu, ale tylko jeden rodzaj; czyli jeśli produkujesz normalnie marmur, to dostawiasz stal, stal → drewno, drewno → marmur.


Nie trzeba zostawiać bonusowych manufek na 23 poziomie, na wyższych nadal będą produkować zwykłe towary, ale będą 4 opcje do wyboru: 3h normalne towary, 9h normalne towary, 3h nowe towary, 9h nowe towary (czyli znikają opcje 24 i 48h).

No i co pewnie wszystkich zainteresuje, w drzewku będzie tylko jedna ekspansja, a limit ekspansji z mapy nie zwiększy się.

Dzięki Ci, dobra kobieto :) No to mamy jakiś konkret. I wychodzi na to, że nawet zbyt wiele nie namieszałam :)
 

DeletedUser626

Guest
Przeniosłam posty do nowego tematu, prosiłabym zarówno dyskusję jak i pytania dotyczące nowej rasy przenieść tutaj.
Co do osady - tak, będzie osada.

Żywe Towary - nowy stały surowiec
  • Nowe towary stałe noszą nazwę Żywych Towarów i rozpadają się tak jak Mana i Ziarna, jednak to co się rozpadnie pozostawia po sobie zwykłe towary, a nie znika całkowicie. Przykładowo, jeśli macie 1000 sztuk Kamienia księżycowego (żywy odpowiednik marmuru) i w nocy rozpadnie się 10%, czyli 100 sztuk, to stracicie 100 sztuk kamienia księżycowego, ale zyskacie 100 sztuk marmuru, z którego ten kamień powstaje.
  • Są 3 żywe towary: Kamień księżycowy (z marmuru), Elfi kauczuk (z drewna) i Platyna (ze stali)
  • Bonus do żywego towaru jest inny niż bonus do zwykłego towaru. Gracz mający np. bonus do stali, będzie miał bonus do elfiego kauczuku i do swoich manufaktur stali dobuduje manufaktury drewna (elfi kauczuk zaczną one produkować na ostatnich poziomach, trzeba więc je rozbudować w całości). Z drugiej strony, zapotrzebowanie na zwykłe towary będzie z czasem spadać, więc nie będzie trzeba trzymać wszystkich starych manufaktur.
  • Jeśli masz bonus do produkcji Marmuru, otrzymasz drugi - do produkcji Platyny.
  • Jeśli masz bonus do produkcji Stali, otrzymasz drugi - do produkcji Elfiego kauczuku.
  • Jeśli masz bonus do produkcji Drewna, otrzymasz drugi - do produkcji Kamienia księżycowego.
  • Żywymi towarami będzie można handlować na większą skalę niż zwykłymi, nie będziecie ograniczeni do tylko odkrytych sąsiadów, zasięg Kupca dla tych nowych surowców będzie znacznie większy.
  • Manufaktury zwykłych towarów ulepszone do poziomu nowej rasy będą miały dwie nowe opcje produkcji dla żywych towarów, ale stracą opcję 24h i 48h zwykłych. Przykładowo dla manufaktury drewna opcję będą: 3h drewno, 9h drewno, 3h elfi kauczuk, 9h elfi kauczuk. Oznacza to, że produkujecie żywe towary w rozbudowanej wersji zwykłej manufaktury.
Pytania:
  • Czy zwykłe towary będą jeszcze potrzebne?
Tak. Zwykłe towary będą nadal potrzebne w zadaniach, Turniejach, eventach, oraz przez jakiś czas w badaniach (stopniowo będą znikać z drzewka technologicznego). Warto więc wstrzymać się z kasacją wszystkich starych manufaktur i sprawdzić z ilu można bezpiecznie zrezygnować, a ile warto zostawić.
  • Co ze wszystkimi bonusami do produkcji towarów?
Bonus z Górskich Hal działa na zwykłe towary, nie podziała więc na żywe.
Bonus z zaklęcia "Magicznej Produkcji" działa na manufakturę, zwiększy więc produkcję żywych towarów.
Bonusowy towar będzie otrzymywał oczywiście bonus z odpowiedniego reliktu, czyli bonus do elfiego kauczuku zależny będzie od reliktów drewna.

  • Zwykły towar potrzebuje do produkcji monet i zasobów, a żywy?
Żywe towary wymagają zwykłego towaru oraz boskich ziaren.

drewno.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Po kasacji części zwykłych manufaktur już nie będzie można tak tłuc w Turniejach...
Lecz ogółem pomysł brzmi całkiem ciekawie.

Rozumiem, że Kwitnąca Gildia Kupiecka będzie zwiększać tę produkcję rasową również?
 

DeletedUser626

Guest
Żywe towary nie są towarami rasy gościnnej = Gildia nie działa na nie.
Rasa Żywiołaków będzie miała swoje budynki i towary, które odejdą razem z nią. I na te towary rasowe będzie działała Gildia Kupiecka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1660

Guest
Rozumiem, że Kwitnąca Gildia Kupiecka będzie zwiększać tę produkcję rasową również?
Dobre pytanie. Jeśli nie, Gildia tak naprawdę straci swoje właściwości i będzie bezwartościowa. Przynajmniej dla mnie, bo za kaskę wolę kupić książki. Towary skupuję sporadycznie.

Widać produkcja nowych towarów konkretna, ale nie wiadomo jeszcze jakie będzie zapotrzebowanie na dany surowiec.
I oczywiście pytanie co z wymianą?

Zapowiada się ciekawie ;)
 

DeletedUser2775

Guest
Jest może info, czy po rozbudowie manufaktur na poziom 24+ zwiększy się produkcja normalnych towarów?
 

DeletedUser174

Guest
doniesienia o nowej rasie brzmia raczej jako zapowiedź końca przygody pt elvenar

biorąc pod uwagę ilu osobom pisałam o usuwaniu niebonusowych fabryk i ile to nerwów mnie (i ich) kosztowało to nie mam zamiaru stawiać niebonusowych fabryk.

zresztą gdzie??? Na jednej exp dostępnej z badań? do wybudowania tartaku portrzeba 3,3k populacji + up czyli pewnie znowu kilka ładnych k ludzi + kultura a możliwości powiększenia terenu nie ma (zablokowane prowincje z mapy). Złota palma dla "janusza" pomysłu

chociaz z drugiej strony od dawien dawna "stara gwardia" dostaje komunikat: a idzie sobie w ... no tam własnie. To przynajmniej beda mieć problem z głowy
 

Deleted User - 172852

Guest
Nie rozumiem tej sprawy z produkcją nowych towarów. Po co mam dobudować niebonusowe manufaktury? Nie mogę kupić niebonusowych towarów? Mam marmur w bonusie. Na co mi te stalownie? :)
 

DeletedUser1447

Guest
Co w przypadku gdy w eventach pojawi się "wyprodukuj 10 razy bonusowy towar 24/48 h " a ktoś już będzie miał wszystkie manufakltury przestawione na żywiołaki??
 

DeletedUser1660

Guest
Co w przypadku gdy w eventach pojawi się "wyprodukuj 10 razy bonusowy towar 24/48 h " a ktoś już będzie miał wszystkie manufakltury przestawione na żywiołaki??
Zapewne te poniżej 24lvl będą miały opcję 24h i 48h. Jeśli chodzi o eventy "radź sobie sam" :p
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Wtedy bonusowe podzielą los niebonusowych... i będą stawiane na 1 lvlu tylko na potrzeby zadania. :rolleyes: Zresztą sporo osób i tak już tak robi z 24h i 48h, bo jak się normalnie nastawia na 3h i 9h, to nie opłaca się zapychać rozbudowanych manu długimi produkcjami, które w tym samym czasie dadzą mniej towaru.
 

DeletedUser1415

Guest
biorąc pod uwagę ilu osobom pisałam o usuwaniu niebonusowych fabryk i ile to nerwów mnie (i ich) kosztowało to nie mam zamiaru stawiać niebonusowych fabryk.

zresztą gdzie??? Na jednej exp dostępnej z badań? do wybudowania tartaku portrzeba 3,3k populacji + up czyli pewnie znowu kilka ładnych k ludzi + kultura a możliwości powiększenia terenu nie ma (zablokowane prowincje z mapy). Złota palma dla "janusza" pomysłu

Ale przecież jak ludzie poszli za radą i skasowali niebonusowe manufaktury to na pewno na tym od dawna korzystają. ;) Nie ma sensu ich utrzymywać dopóki faktycznie nie będą potrzebne, a będą potrzebne dopiero w nowym rozdziale, nawet jak ktoś podmienił nierentowne na sensowne robiąc niziołki powiedzmy 2 miechy temu, to i tak jest z towarami dużo do przodu, a budowa nowej to góra tydzień, zacznie dzisiaj i zanim wejdzie nowa rasa to będą stały gotowe (bo przecież gracze którzy ukończyli niziołki raczej zajęcia dla roboli nie mają, ot jest okazja, by ich troszkę rozruszać). :D Do gry trzeba podchodzić elastycznie, kasujesz co w danej chwili wadzi i stawiasz to co przydatne/konieczne żeby rozwijać się bez zgrzytów... Sprzedasz część bonusowych manufaktur i postawisz nowe, które umożliwią Ci przejście badań. Sporo graczy przecież np. kasowało kulturę robiąc orki, a potem przyszły elfy i ło matko, trzeba było zasadzić wierzby, cały rezerwat... Jak ktoś kręci noskiem na zmieniające się środowisko gry, bo sobie inaczej rok temu masterplan ułożył, to pewnie, można się go trzymać i marudzić, tylko po co. :p
 

blazius1

Paladyn
Pytanie

Ile trzeba będzie postawić manufaktur niebonusowych?
Na jaki poziom trzeba je podnieść? Na 24 :eek: czy wystarczy 1 poziom?
Już stawiać duże czy starczą malutkie?
Na trąbce bety jak rozumiem opisali to enigmatycznie, a w poście Dragomiry ani słowa o tym. O co więc biega z niebonusowymi tier1?
 
Ostatnia edycja:

Midi67

Rozbójnik
Pytanie

Ile trzeba będzie postawić manufaktur niebonusowych?
Na jaki poziom trzeba je podnieść? Na 24 :eek: czy wystarczy 1 poziom?
Już stawiać duże czy starczą malutkie?
Na trąbce bety jak rozumiem opisali to enigmatycznie, a w poście Dragomiry ani słowa o tym. O co więc biega z niebonusowymi tier1?

wg. mnie:
- zależy o miejsca w mieście i Twej chęci szybszego rozwoju,
- z tego co rozumiem żywe towary dopiero na poziomie 24+ zarówno na obecnie bonusowych manufakturach jak i tych nowych (obecnie niebonusowych), które otrzymają dodatkowy bonus w 12 rozdziale. Czyli dla żywych towarów manufaktury na poziomie 24+
- uważam, że już trzeba zacząć budować - wyjaśnienie wyżej

Z tego co rozumiem każdy gracz otrzyma dodatkowy bonus... ja mam na marmur to otrzymam na stal.... :) i tu zaczyna sie zabawa :) bo bonus reliktów na na marmur mam na max poziomie ... a reliktów stalowych jak kot napłakał.... a niestety na prowincjach też za dużo ich nie widzę wiec na bonusie z reliktów będę mocno w plecy.

12 lvl - pytanie brzmi ile zajmą miejsca budynki związane z nową rasą ... w zapowiedziach @Dragomira pisała, że będzie to COŚ SUPER NOWEGO i to wymaga sporego nakładu pracy.... a tu na teraz wychodzi, że jednak powielenie schematu z dodatkami - zobaczymy przy starcie.

NIESTETY ... konkluzją z dostępnych informacji jest to, że IG nadal chce na SIŁĘ zachęcić do rezygnacji starych graczy a to podstawowe 2 powody:
- planowana 1 ekspansja z drzewka badań,
- brak nowych ekspansji z odkrywanych prowincji pow. ok 460 odkrytych prowincji
wg. mnie jest to jasny sygnał, że oczekują na to, ze starzy zrezygnują a pojawią się nowi gracze, szkoda, że po chamsku olewają graczy, którzy związali się z grą.

edit: - rzut oka na nowe budynki:
dzięki Karvest

iso_qdkprlsahyern2yyhpsark3g3j6gctbt.png
iso_tfnuwvwauquhiffptjaf7lhvx4tg4nbn.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry