• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Żywiołaki [SPOILERY]

DeletedUser1174

Guest
No i co pewnie wszystkich zainteresuje, w drzewku będzie tylko jedna ekspansja, a limit ekspansji z mapy nie zwiększy się.

Przykre to.

Czy jakieś budynki ulegają zmniejszeniu aby zrekompensować brak możliwości rozbudowy miasta wynikający z powyższego?

Z drugiej strony, zapotrzebowanie na zwykłe towary będzie z czasem spadać, więc nie będzie trzeba trzymać wszystkich starych manufaktur.
  • Czy zwykłe towary będą jeszcze potrzebne?
Tak. Zwykłe towary będą nadal potrzebne w zadaniach, Turniejach, eventach, oraz przez jakiś czas w badaniach (stopniowo będą znikać z drzewka technologicznego).

Już widzę jak starzy gracze zmniejszają liczbę manufaktur. Czy twórcy wiedzą, ile surowców zużywa turniej, jeśli się chce zająć punktowane miejsce? Co z punktami do rankingu jakie dają manufaktury?

Jak zmienia się rola many? Czy ilości many potrzebne w drzewku nauk rosną?
Czy są jakieś pomysły na zużycie many i boskich ziaren których nie ma obecnie na co wydawać, i od chwili skończenia rozdziału marnują się, a budynki je produkujące zajmują masę miejsca? To samo nastąpi z końcem rasy żywiołaków, więc warto wcześniej coś z tym zrobić. Potrzeba budynku, lub nowej funkcji istniejącego budynku (np. kupca) gdzie można by wymienić nadmiar many i boskich ziaren na cokolwiek.
 

DeletedUser2076

Guest
Generalnie nie lubię nikogo obrażać, ale aż nóż się w kieszeni otwiera jak widzi się co niektóre pytania niektórych osób. Widać nowa edukacja i nowy poziom nauki w Polsce daje "rewelacyjne" wyniki (cieszę się, że ja jestem tak stary).

Nie wiem czy tak ciężko jest wyczytać w wiadomości że dostajemy NOWE DODATKI (BONUSY) do już istniejących? Znaczy to tyle, że jak np. mamy wsparcie do stali to od teraz będziemy mieli dodatkowe wsparcie do nowego rodzaju produkcji (to tak jak by nam do stali dołożyli jeszcze wsparcie do marmuru). Czyli i tak postawienie dodatkowej manufaktury będzie OPŁACALNE. Oznacza to tyle, że POSTAWIĆ ICH będzie trzeba tyle, na ile BĘDZIE ZAPOTRZEBOWANIA (pytanie o to jest tak zasadne jak pytanie ile trzeba będzie odłożyć pieniędzy na samochód wodorowy w 2030...)

(elfi kauczuk zaczną one produkować na ostatnich poziomach, trzeba więc je rozbudować w całości)
myślę iż to wyczerpuje temat i nie wziąłem tego z sufitu jak widać.

Już stawiać duże czy starczą malutkie?
myślę, że można stawiać ze ścianką do (pytanie jest na tym samym poziomie).

Na trąbce bety jak rozumiem opisali to enigmatycznie, a w poście Dragomiry ani słowa o tym. O co więc biega z niebonusowymi tier1?
Myślę, że czytanie ze zrozumieniem poszło w las. W wiadomości od @Dragomira DOKŁADNIE opisane jest jakie dostaniesz NOWE wsparcie:
  • Jeśli masz bonus do produkcji Marmuru, otrzymasz drugi - do produkcji Platyny.
  • Jeśli masz bonus do produkcji Stali, otrzymasz drugi - do produkcji Elfiego kauczuku.
  • Jeśli masz bonus do produkcji Drewna, otrzymasz drugi - do produkcji Kamienia księżycowego.

więc jak jesteś taki napalony na stawianie nowych manufaktur to już wiesz jaką powinieneś zacząć sobie stawiać. Jest też informacja iż tymi towarami będzie można handlować na zupełnie nowych zasadach więc nie rozumiem skąd te wrzaski.

Jak widać nawet prosta gierka, polegająca na klikaniu wprawia w osłupienie i zadumę większość graczy.
 

DeletedUser1174

Guest
Czyli i tak postawienie dodatkowej manufaktury będzie OPŁACALNE.

A to się dopiero okaże, gdy zobaczymy proporcję zajmowanego miejsca w mieście do bonusu oraz wpływu na np. punkty w rankingu. Bo jeśli to spowoduje jedynie, że szybciej skończysz dzięki temu rasę żywiołaków i przez to dłużej będziesz oczekiwał na następną, to ja bardzo dziękuję za taką opłacalność.

Jeśli jedna manufaktura produkuje powiedzmy niecałe 6500 nowego surowca na 9h, a jak rozumiem, dostajemy bonus w postaci 10% tego, co się w nocy rozpadnie - przeliczcie sobie jakie to są ilości na dobę ... istotne czy nie w porównaniu z obecną produkcją bonusową, wymienialną na niebonusowe surowce?
 

DeletedUser80

Guest
Ciekawe, że najbardziej krytykują ci, co chyba nie rozumieją o co biega:)
A teraz czekamy aż nożyce się odezwą.
P.S. Na testowym już ruszyło.
 

blazius1

Paladyn
Gratuluję najbystrzejszym tej pewności i wiary w ciemno, że burzenie jednych manufaktur i stawianie w zamian innych będzie takie opłacalne, że już widzą ile czego stawiać, a ile wyburzyć.
 

DeletedUser80

Guest
Gratuluję najbystrzejszym tej pewności i wiary w ciemno, że burzenie jednych manufaktur i stawianie w zamian innych będzie takie opłacalne, że już widzą ile czego stawiać, a ile wyburzyć.
Jeżeli mnie do nich zaliczyłeś to czuję się dowartościowany, aczkolwiek sam o sobie mam skromniejsze zdanie.
Nie ogarnąłem jeszcze nowej rasy, nie znam szczegółów (a diabeł tam potrafi tkwić), nie znam bilansów.
W związku z tym nie wypowiadam się o nowości ani pozytywnie ani negatywnie. Czekam.
Śmieszy mnie tylko że osoby o podobnym do mnie zakresie wiedzy o nowej rasie autorytatywnie jadą po niej jak po rudej kobyle.
 

DeletedUser1079

Guest
Takimi kombinacjami wykoncza Elvenar tak samo jak FoE.
Od momentu wprowadzenia surowcow produkowanych za pomoca innych surowcow
a w nastepnie wprowadzeniu juz trzech poziomow produkcji jest to rownia pochyla.
Gratulacje.
 

blazius1

Paladyn
Zmiany są mniej więcej podane, ale o skutkach tych zmian możemy najwyżej powróżyć z fusów, bo brak szczegółów.
O wiele mniejsze zmiany w mechanikach tej gry zazwyczaj dla największych graczy były na niekorzyść. Więc nie mówmy nawet jeszcze o opłacalności zmian dla rozwoju miast, bo to różnie z tym bywało.

Postawić inne manufaktury tier1 można powiedzmy we trzy tygodnie, ale to wymaga podjęcia nieodwracalnych decyzji.
Dlatego na s.2 topka czeka co dalej i obserwuje pewnie co się dzieje na becie.
 

DeletedUser1174

Guest
Postawić inne manufaktury tier1 można powiedzmy we trzy tygodnie.

Ze zwojami Pomocnik postawię w jeden dzień, muszę tylko być pewien, że warto.
No i są jeszcze dwie kwestie:
a) nie wiem jeszcze jaką powierzchnię zajmie optymalnie duża osada żywiołaków
b) trzy kolejne manufaktury powiedzmy, na 23 poziom na początek, to nieco ponad 21 tysięcy ludzi - nie wiem czy ktokolwiek obecnie ma tylu wolnych na stanie, ja nie mam

Zanim więc w ogóle kiwnę palcem, poczekam aż więcej spraw się wyjaśni.
 

blazius1

Paladyn
Trzy kolejne manufaktury powiedzmy, na 23 poziom na początek, to nieco ponad 21 tysięcy ludzi - nie wiem czy ktokolwiek obecnie ma tylu wolnych na stanie, ja nie mam.

Podobno w rachubę wchodzi postawienie dopiero na 24 poziom. Populację, jak zresztą sugerują wpisy powyżej, odzyskamy z wyburzenia innych manufaktur tier1. Albo tier2.

Rozmiary osady to jeszcze mały problem. Nie znamy efektywności nowego bonusu.
Jeśli ktoś produkował stale w Szkole Magii zaklęcie określonego typu, to ten bonus będzie miał zredukowany. Czasem mocno!!
Zajrzyjcie sobie lepiej do ratusza czy w ogóle macie potrzebne relikty. Jedną pulę reliktów udało mi się wyczerpać i akurat będzie z tego nowy bonus.

Więc rzeczywiście moje pytanie : ile postawić? było słabe. Niekiedy trzeba będzie prawdopodobnie się zastanowić, czy w ogóle stawiać nowe tier1? Niech produkuje ten kto ma sensowny bonus?
Też pytanie co się zmieni w kupcu pod kątem nowych towarów.
 
Ostatnia edycja:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@blazius1 Z tego, co piszą na becie, liczy się suma zdobytych reliktów. Tak samo jak wydając relikty bonusowe na rozbudowę cudów nie zmniejsza nam się na nie bonus, tak nie powinno mieć znaczenia, ile reliktów użyło się do produkcji zaklęć.
Nowy towarami będzie można handlować, ale chyba tylko w tej jednej kategorii, za to zasięg będzie większy, niż na zwykłe towary. Można powiedzieć, że od żywiołaków nasze T1 zmieniają się częściowo w T4 - po dwie opcje produkcji dla każdego.
 

DeletedUser1174

Guest
Odszczekuję, nieco ponad 10 tysięcy ludzi, a nie ponad 21 tysięcy, spojrzałem na tier 3 zamiast na tier 1 ...

Co do reliktów, zalega każdego ponad 1000, nie ma problemu. Gdy braknie, wystarczy się przyłożyć do turnieju.
 

Deleted User - 172852

Guest
A ja ciągle nie dostałam odpowiedzi na pytanie: Po co mamy stawiać te niebonusowe manufaktury? Zupełnie tego nie rozumiem. Jeśli marmur na 24 lvlu zacznie produkować owe nowości, to po jakiego grzyba mam stawiać stalownie? :)
Mógłby ktoś to nieco rozjaśnić? :)
 

Christo

Rozbójnik
A ja ciągle nie dostałam odpowiedzi na pytanie: Po co mamy stawiać te niebonusowe manufaktury? Zupełnie tego nie rozumiem. Jeśli marmur na 24 lvlu zacznie produkować owe nowości, to po jakiego grzyba mam stawiać stalownie? :)
Mógłby ktoś to nieco rozjaśnić? :)
Jest jeden plus :D. Będziesz wstanie szybciej pozyskać dla Ciebie żądany towar.. teoretycznie :D. Zamiast handlować jednym to będziesz mieć dwa :)
 

DeletedUser1415

Guest
A ja ciągle nie dostałam odpowiedzi na pytanie: Po co mamy stawiać te niebonusowe manufaktury? Zupełnie tego nie rozumiem. Jeśli marmur na 24 lvlu zacznie produkować owe nowości, to po jakiego grzyba mam stawiać stalownie? :)
Mógłby ktoś to nieco rozjaśnić? :)
W manufakturze marmuru będziesz mogła produkować kamień, ale w śmiesznej ilości, natomiast w manufakturze stali będziesz mieć bonus do produkcji platyny, więc wiadomo to platynę będzie Ci się opłacało produkować i wymieniać na pozostałe dwa niebonusowe. Tak myślę :)
 

blazius1

Paladyn
Jeśli marmur na 24 lvlu zacznie produkować owe nowości, to po jakiego grzyba mam stawiać stalownie? :)

Nieznośne pytanie prawda?:)

Bezsensowne wyjaśnienie byłoby takie, że nowy bonus do T4 będzie na zmiennym parametrze. Że w starej manufakturze marmuru wyprodukujesz znacząco mniej platyny niż w nowej manufakturze stali.
Sensowniejsze - bonus do produkcji platyny nie zadziała w manufakturze marmuru. Tam będzie tylko produkcja na poziomie podstawowym.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 172852

Guest
Dzięki Wam, dobre człowieki, za wyczerpujące odpowiedzi :)
Trochę mi się rozjaśniło pod czapką :)
A to może lepiej całkiem wykasować mańki pierwszego stopnia i potrzebne do turniejów surowce pierwszego poziomu kupować za surowce z 2 lub 3 poziomu...? :)
 

artur87

Rycerz
W Żywiołakach dojdą do gry na stałe 3 nowe towary, które będziemy nazywać Żywymi Towarami. Żywe Towary to Platyna, Elfi Kauczuk i Kamień Księżycowy.

Każda Manufaktura Stali, Drewna i Marmuru od poziomu 24 będzie produkowała dodatkowo również jeden z Żywych Towarów.
  • W Manufakturze Stali od poziomu 24 będzie produkowana Stal i Platyna
  • W Manufakturze Drewna od poziomu 24 będzie produkowane Drewno i Elfi Kauczuk
  • W Manufakturze Marmuru od poziomu 24 będzie produkowany Marmur i Kamień Księżycowy
Z tego też względu od Manufaktury na poziomie 24 znikną opcje 1-dniowej i 2-dniowej produkcji.
W Manufakturze Stali będziemy mieli wtedy opcje 3-godzinnej i 9-godzinnej produkcji Stali oraz opcje 3-godzinnej i 9-godzinnej produkcji Platyny. W Manufakturze Drewna i Marmuru analogicznie.

Każdy Gracz od Rozdziału Żywiołaków dostanie bonus do produkcji jednego z Żywych Towarów. Jaki to będzie towar? To zależy od tego czy ma się bonus do produkcji Stali, Drewna czy Marmuru.
  • Jeśli ma się bonus do produkcji Stali, to otrzyma się bonus do produkcji Elfiego Kauczuku
  • Jeśli ma się bonus do produkcji Drewna, to otrzyma się bonus do produkcji Kamienia Księżycowego
  • Jeśli ma się bonus do produkcji Marmuru, to otrzyma się bonus do produkcji Platyny
Bonus do produkcji Żywego Towaru nie zastępuje bonusu do produkcji odpowiednio Stali, Drewna i Marmuru. Jest kolejnym, czwartym bonusem do produkcji.

Ze względu na to konieczne będzie wybudowanie niebonusowej Manufaktury aż do przynajmniej 24 poziomu.

Przykład:
Gracz posiada bonus do produkcji Marmuru. Od Rozdziału Żywiołaków będzie miał również bonus do produkcji Platyny. Do produkcji Marmuru będzie potrzebował Manufaktury Marmuru, a do produkcji Platyny będzie potrzebował Manufaktury Stali na przynajmniej 24 poziomie.
 
Do góry