• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Żywiołaki [SPOILERY]

Midi67

Rozbójnik
@Midi67 Planowo, 1.46 powinno być jutro, ale zawiera błąd, który wyklucza wprowadzenie aktualizacji. 1.46 będzie więc przesunięte na przyszły tydzień, a 1.47 pozostanie bez zmian (tzn. jest nadal planowane na 8 lutego).


@Dragomira o tym nie napisałaś wcześniej.... poza tym to źle świadczy o programistach z InnoGames, że mając tyle czasu na mało wnoszącą A1.46 nie potrafili jej dobrze zrobić na czas..... tak jak napisałeś w jednym z postów... projektanci (i chyba nie tylko na mapie) spowalniają grę jak mogą....
ciekawy jestem czy będziecie wstanie dotrzymać terminu 8.02 ( 8 miesięcy pomiędzy rozdziałami.. "brawo" WY :( ) czy znowu pojawi się jakiś "niespodziewany błąd i rozdział 12 będzie przesunięty ... ... takiej nieudolności... lub celowego działania (chyba jednak to drugie) jeszcze w żadnej grze nie spotkałem....
 

DeletedUser816

Guest
Nowe "ulepszenia" w grze maja za zadanie umilenie starym graczom gry .Zywe towary beda produkowane z towaru ktory jest uzywany do produkcji zaklec magiczna produkcja, zaczna sie straszne problemy z narzedziami wiec, chyba ze za diaxy kupicie sobie magicznych warsztatow XD Dodatkowo do produkcji zywych towarow beda potrzebne boskie ziarna z ktorymi straszna bida bo tylko kupiec na 2lvl cos tam klepie i jeden cudak bodajze.Nie wspomne o wolnym miejscu pod nowe manki zywych towarow.Dobrze to wykombinowali xd ,chca na sile zastopowac starych graczy i pozwolic swiezakom ich dogonic..Sorki za pisownie eng klawiatura. Pozdrawiam.
 

DeletedUser1660

Guest
Nowe "ulepszenia" w grze maja za zadanie umilenie starym graczom gry .Zywe towary beda produkowane z towaru ktory jest uzywany do produkcji zaklec magiczna produkcja, zaczna sie straszne problemy z narzedziami wiec, chyba ze za diaxy kupicie sobie magicznych warsztatow XD Dodatkowo do produkcji zywych towarow beda potrzebne boskie ziarna z ktorymi straszna bida bo tylko kupiec na 2lvl cos tam klepie i jeden cudak bodajze.Nie wspomne o wolnym miejscu pod nowe manki zywych towarow.Dobrze to wykombinowali xd ,chca na sile zastopowac starych graczy i pozwolic swiezakom ich dogonic..Sorki za pisownie eng klawiatura. Pozdrawiam.

Nie wiem jak grasz, ale z tego co widzę do splatania zaklęć magicznej produkcji nie potrzebuję reliktów desek (mój bonus- stal). Z narzędziami też można sobie poradzić. Mamy bonusy z eventów,zadanka albo zaklęcia ;)
Jeśli chodzi o boskie ziarna nie wiem w czym widzisz problem. Bidy ni mo, przynajmniej u mnie. Z tego co zauważyłam masz większy bonus.
Do produkcji żywych towarów owszem będą potrzebne ziarna, ale w ciągu doby klikając produkcję 5x po 3h nawet nie marnujesz dobowej produkcji ziaren. Dochodzą ziarna z osady.
Trzeba też brać pod uwagę poziom kupca (plus poziom cudów),który prędzej czy później zwiększy produkcję boskich ziaren.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser816

Guest
Nie wiem jak grasz, ale z tego co widzę do splatania zaklęć magicznej produkcji nie potrzebuję reliktów desek (mój bonus- stal). Z narzędziami też można sobie poradzić. Mamy bonusy z eventów,zadanka albo zaklęcia

Mam bonus do stali i u mnie do produkcji zaklecia moc zasobow potrzebny jest jeden drewniany relikt i jeden jedwabny (ciekawe dlaczego u ciebie jest inaczej XD ) Ilosc zaklec jest wiec ograniczona ze wzgledu na brak reliktow drewna ktore teraz jeszcze beda potrzebne do bonusu na zywe towary.Bonusow z ewentow to starczylo raptem na 2 tygodnie.Z zadan i za pomoc sasiedzka daja tak smieszne ilosci ze tylko na niskich lvlach ma to jakis sens Rozumiem ze nie kozystasz za czesto z narzedzi dlatego nie wiesz o czym mowie.Boskie ziarna potrzebne sa tez do rozbudowy miasta i zawsze ich brakuje jak narzedzi .Jak pograsz troche w zywiolakach to pewnie cie oswieci i zaczaisz o czym mowie Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1660

Guest
Nie wiem jak grasz, ale z tego co widzę do splatania zaklęć magicznej produkcji nie potrzebuję reliktów desek (mój bonus- stal). Z narzędziami też można sobie poradzić. Mamy bonusy z eventów,zadanka albo zaklęcia

Mam bonus do stali i u mnie do produkcji zaklecia moc zasobow potrzebny jest jeden drewniany relikt i jeden jedwabny (ciekawe dlaczego u ciebie jest inaczej XD ) Ilosc zaklec jest wiec ograniczona ze wzgledu na brak reliktow drewna ktore teraz jeszcze beda potrzebne do bonusu na zywe towary.Bonusow z ewentow to starczylo raptem na 2 tygodnie.Z zadan i za pomoc sasiedzka daja tak smieszne ilosci ze tylko na niskich lvlach ma to jakis sens Rozumiem ze nie kozystasz za czesto z narzedzi dlatego nie wiesz o czym mowie.Boskie ziarna potrzebne sa tez do rozbudowy miasta i zawsze ich brakuje jak narzedzi .Jak pograsz troche w zywiolakach to pewnie cie oswieci i zaczaisz o czym mowie Pozdrawiam.

Do zaklęcia mocy zasobów owszem, ale w poprzedniej wiadomości pisałeś o zaklęciu magicznej produkcji...
Gram wystarczająco długo, żeby wiedzieć o co chodzi.

Osobiście nie produkuję zaklęcia na zasoby, sporo można wygrać w turniejach. Nawet jeśli zajdzie potrzeba splatania tych zaklęć wystarczy utrzymać odpowiedni poziom reliktów :)
 

DeletedUser816

Guest
W pierwszym poscie wkradl sie blad oczywiscie caly czas mowa o zakleciach ktore daja narzedzia (co da sie z postu wywnioskowac) ;narzedzia krorych tak z 400k dziennie potrzebuje,Zasoby to sprawa drugorzedna stad pewnie zle mnie zrozumialas .Potrzeba splatania tych zaklec u mnie zachodzi caly czas stad brak reliktow drewna :) Pozdrawiam
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Z tego, co rozumiem, liczy się ogólna ilość reliktów zdobytych podczas gry, nie to, ile ma się na stanie. Jak np. rozbuduję cud z użyciem bonusowych reliktów, to bonus do produkcji się nie zmienia. Tak samo ma być z tymi - używanie reliktów do produkcji zaklęć nie obniży bonusu produkcji.
 

blazius1

Paladyn
Skąd taki wniosek? Właśnie nie wiemy jednak jak zostanie wyliczony bonus do żywych towarów. Wiemy tylko że na podstawą wyliczenia będą konkretne relikty tier1.
To zagwozdka, bo wielu graczy konkretne relikty zdążyło zużyć na zaklęcia, a wielu ma pełną pulę liczoną już w tysiącach sztuk.
 
Ostatnia edycja:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
For the Magic Academy we have used relics for unboosted goods. Isn't this disrupting the game balance, isn't it inconsistent game design and will the requirements for spells change?
No changes for spell requirements are planned, because balance wise the impact of the Magic Academy is very small. With the balancing of Sentient Goods, we kept this factor in mind as well, plus (as already stated in this topic by various players), you can get so many relics relatively easily in tournaments et cetera that overall, it won't have much impact. Also, the relics boost bonus is balanced in a way that takes these kind of things into account. This balancing curve is made in such a way than losing even half of your relics e.g. does not reduce your bonus to half.

Nie jest to jednoznacznie powiedziane, że będą liczone wszystkie, które się do tej pory zebrało, a nie od momentu wejścia rasy. Mimo to wierzę, że tak jednak będzie. Jeśli nie... no cóż, poświęcić trochę więcej na 1 turniej chyba nie powinno być problemem na tym etapie, jeśli komuś zależy na szybkim zebraniu bonusu - tym bardziej, że trochę czasu do turniejów t1 jest i można się przygotować.
 

DeletedUser1660

Guest
Z tego, co rozumiem, liczy się ogólna ilość reliktów zdobytych podczas gry, nie to, ile ma się na stanie. Jak np. rozbuduję cud z użyciem bonusowych reliktów, to bonus do produkcji się nie zmienia. Tak samo ma być z tymi - używanie reliktów do produkcji zaklęć nie obniży bonusu produkcji.

Z podanego spilera @jakub357 widzę, że bonus żywych towarów odpowiada bonusom pozostałych surowców.
Więc jeśli zużyjemy relikty z danego bonusu ten się zmniejsza.
 

DeletedUser626

Guest
Bonus jest liczony tak samo jak do zwykłych towarów czyli bodajże 500 reliktów = 700%. I owszem, relikty wykorzystuje się do zaklęć czy Cudów, ale w niewielkiej ilości w porównaniu z tym ile ich można zdobyć w grze (a obecne są prawie wszędzie), i to zapewne miał na myśli autor z bety.
Nie wiem skąd pomysł, że bonus nie spada. Liczy się zawsze posiadana ilość, a nie kiedykolwiek zdobyta.
 

DeletedUser1874

Guest
Z całym szacunkiem, ale nie mogę uwierzyć w to co widzę... Czy Wy zastanawiacie się nad tym jak utrzymać relikty powyżej 500 na stałe?
Polecam turnieje - z łatwością można zdobyć ponad 300, jeśli przygotujemy się na konkretny (a od kilku tygodni każdy wie jaki będzie miał bonus), natomiast zużycie takiej ilości reliktów w 9 tygodni (do kolejnego turnieju), wymagałoby posiadania Akademii na poziomie 5 i zlecania produkcji zaklęcia (na narzędzia) przynajmniej 19 razy na dobę, codziennie.
Jestem przekonany, że są osoby które mogą zdobyć nawet całe 500 reliktów w jeden turniej, oraz że nie zużyją z nich więcej niż 200 do kolejnego turnieju, nawet produkując tylko ten jeden konkretny typ zaklęć przez cały czas.
 

blazius1

Paladyn
No to dobrze że wreszcie wiemy że trzeba zacząć dbać o poziom jednego z reliktów t1 i że to jest poziom 500 szt.
Przy Akademii Magii na 5 poziomie nikt tylu niektórych reliktów nie ma od dawna. Po to się ma taką Akademię żeby relikty zużywać.

Turnieje grane na poziomie 1700-3000 pkt nie pozwalają mi na uzupełnienie tej puli (może wyżej pozwalają?), więc pewnie należałoby wstrzymać się z produkcją jednego z zaklęć w Akademii. I to już teraz.
Dla dużych mapa nie jest już żdródłem reliktów. Pozostaje turniej co 9 tydzień.
 

jakub357

Łucznik
Przecież w Akademi Magii produkuje się tylko Magiczną Produkcję, czasem Inspirację. Czy czegoś nie wiem? Z turnieju Moc Zasobów wynosi się dziesiątkami, a Podarunkow nigdy mi nie brakowało
 

DeletedUser1530

Guest
toć zaklęcia są również nagrodą w turnieju zarówno na prowincjach jak i skrzynkach Akademia 5lvl to raczej dodatkowy szybki sposób na zdobycie zaklęć. Więc o relikty nie ma co się przejmować
 

visit0r

Paladyn
Widzisz...Jest tak, że marudzą te same osoby. Taka chyba ich natura (nie wnikam) ;)
Ja jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało. Czyli nowy bonus i nowe budynki epokowe. Dla mnie zapowiada się ciekawie.
Nie wiadomo jeszcze ile będzie populacji z rezydek, a biorąc pod uwagę pozostałe rozdziały podejrzewam, że sporo. Nie wiadomo ile będziemy potrzebować do rozbudowy manu 1 stopnia. Wszystko wyjdzie w praniu.
Na pewno trzeba będzie pokombinować, przekalkulować itp.
Więc nie tylko ja zauważyłem fakt istnienia na forum co najmniej jednej etatowej płaczki :)
 

blazius1

Paladyn
Liczby nie kłamią. Jesteśmy świeżo po turnieju kryształów w którym zagrałem na poziomie 3300.
Nie liczyłem ile wpadło reliktów podczas tego turnieju i nie wiem ile ich miałem przed, ale po mam tylko 325.
Więc pilnować poziomu reliktów niektórzy zacząć powinni. Nawet tier1.
Jeśli nie teraz to w przyszłości.

Reliktów pyłu chwilowo w ogóle nie mam. Magicznej produkcji nie porobię przez najbliższy miesiąc.
 

DeletedUser

Guest
no to trzeba będzie dobudować warsztatów i tak na to cisną, patrząc po zadaniach dziennych, ewentowych i przygody oraz na zmienieniu produkcji w ewentowych z narzędzi na towary, różnica taka że trzeba będzie podnieść ich poziom :/

Także koniec marudzenia trzeba znowu przeplanować rozwój
 

DeletedUser1174

Guest
No nie wiem ... u mnie średni poziom reliktów to 1200-1500, zasadniczo dwóch mi czasami "brakować" potrafi , tzn. ich liczba spada poniżej 500. Dlatego w przypadku tych dwóch robię turniej intensywniej, i uzupełniam o około 500. Owszem, czas oczekiwania na kolejny turniej z takim samym reliktem jest długi, ale nigdy mi się nie zdarzyło, aby któregoś zabrakło, pomimo nawet tego, że obecnie prawie nie zdobywam nowych prowincji na mapie, chyba że wymaga tego zadanie w wydarzeniu.
 

blazius1

Paladyn
Problem z reliktami na dziś mogą mieć gracze z Akademiami Magii na najwyższym poziomie. Dotyczy raczej niewielu graczy. Raczej tych, którzy mniej graja w turnieje.
 
Do góry