• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Żywiołaki [SPOILERY]

DeletedUser1953

Guest
jak ktos olewa turnieje za to leci z magiczną produkcją to może mieć braki w reliktach, ale to nie jest problem nie do przeskoczenia. Wystarczy jeden turniej + spasować z magiczną produkcją, lub zacząć się przykładać bardziej do turniejów w ogóle
 

blazius1

Paladyn
Chwilowo nie ma mowy u mnie o splataniu Magicznej Produkcji i Mocy Zasobów, bo nie mam pewności jaka jest maksymalna granica dla reliktów dla nowego bonusu. Przy jakiej ich ilości bonus się zamknie. 500?
Czyli akademia stała się chwilowo mało użyteczna. Splatam w niej tylko Podarunki.
 

DeletedUser626

Guest
@blazius1 pisałam to na poprzedniej stronie ledwo i jest też informacja na wiki - bonus zatrzymuje się przy 500 Reliktach, zarówno dla zwykłych jak i żywych towarów.
 

DeletedUser1776

Guest
AAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEE JAJA

Ja gram na strategii budowy TYLKO JEDNEGO RODZAJU MANUFAKTUR - ELIKSIRÓW. Wymieniam je na wszystkie inne towary. Nie ma w ogóle opcji abym zmieniał strategie gry i budował jakiekolwiek inne manu poza eliksirami. Czy to oznacza, że niziołki to ostatnia rasa jaką przejdę?
 

DeletedUser174

Guest
dlaczego?
wymienisz sobie eliksiry na zywe... w czym problem. Nie musisz zmieniać strategii gry :) Ulżyło?

nie bardzo, wiem jak to przeliczyć, ale oj tam oj tam to na szczęście nie jest mój problem :p
 

DeletedUser1776

Guest
Co więcej ma być niby wybór który towar robić. Puszczę produkcje nowego towaru, to nie będę miał eliksiru na turnieje. Jakby nie można było jednym kliknięciem równolegle budować obu. Na szczęście jestem na orkach i do żywiołaków mam pewnie z pół roku i gracze zdążą ugryźć wszystkie tematy i je rozwiązać. ale na oko ta rasa jest mega problematyczna. Jestem graczem turniejowym, nie stać mnie na opuszczenie produkcji eliksirów a wojsko pomaga jak wiadomo niewiele, i to głównie na początkowych gwiazdkach. Nie chcę dożyć dnia, w którym będę musiał wybierać "turniej czy rozwój drzewka rasy".

//

Z całym szacunkiem, ale nie mogę uwierzyć w to co widzę... Czy Wy zastanawiacie się nad tym jak utrzymać relikty powyżej 500 na stałe?
Polecam turnieje - z łatwością można zdobyć ponad 300, jeśli przygotujemy się na konkretny (a od kilku tygodni każdy wie jaki będzie miał bonus), natomiast zużycie takiej ilości reliktów w 9 tygodni (do kolejnego turnieju), wymagałoby posiadania Akademii na poziomie 5 i zlecania produkcji zaklęcia (na narzędzia) przynajmniej 19 razy na dobę, codziennie.
Jestem przekonany, że są osoby które mogą zdobyć nawet całe 500 reliktów w jeden turniej, oraz że nie zużyją z nich więcej niż 200 do kolejnego turnieju, nawet produkując tylko ten jeden konkretny typ zaklęć przez cały czas.

Ja mam 5 lvl akademii i zużywam na okrągło relikty zwojów i klejnotów. Robiąc turnieje na poziomie 2.5k-3k pkt co turniej jestem mniej więcej na zero z ich ilością.Póki miałem niski ranking turnieje szły mi gładko, nawet pod wynik 4k pkt. Teraz na orkach robię ciężko 3k. dla znajomych z bractwa, którzy zrobili juz drzewko badań 3k pkt jest niemalże niewykonalne na strategii bez nolifienia. W ogóle to admini dali możliwość robienia turniejów na np 50 prowincjach a nie ma opcji aby nawet raz sobie na to pozwolić na 6 gwiazdek. MOŻE na 2 gwiazdki okazjonalnie, raz na pół roku albo i rok :/ Balans turniejowy to dramat. Wybitnie słabe wojsko, szybszy postęp trudności vs ranking, brak jakichkolwiek, nawet najmniejszych możliwości na robienie wszystkich dostępnych prowek regularnie, no i ten limit 10 skrzyń jest śmieszny. są bractwa co robią 10 skrzynię w czwartek. Reliktów byłoby dośc jakby technicznie można byłoby regularnie robić silniejsze turnieje.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
dlaczego?
wymienisz sobie eliksiry na zywe... w czym problem. Nie musisz zmieniać strategii gry :) Ulżyło?

nie bardzo, wiem jak to przeliczyć, ale oj tam oj tam to na szczęście nie jest mój problem :p
Eeee, a jak chcesz to zrobić?
Przez alledrogo?:D
 

DeletedUser1776

Guest
Eeee, a jak chcesz to zrobić?
Przez alledrogo?:D

To był sarkazm szydzący z adminów. Teoretycznie słuszny. Ale tylko teoretycznie, bo my jako gracze mamy dwie opcje, albo grać tak jak admini tworzą tą grę albo nie grać. Ostatnie kilka dni prześledziłem sporo wątków forum i zrozumiałem już, że nie ma opcji aby gracze przeforsowali swoje pomysły. Prawie wszystko kończy się negacją. Stąd walczyć nie warto, zgłaszać pomysłów nie warto. Nie zależnie od forum i głosu ludu administracja gry realizuje swoja wizje, mając w poważaniu graczy. Tak właśnie kończą się wielkie gry: eRepublik, Ikariam, RailNation, Supremacy.... gry kończą się zwykle przez updaty nie pasujące graczom a pasujące administracji. Ludzie wyrobili sobie własne charakterystyki miast a teraz admini burzą subiektywne wizje gry (co było poruszane kilka razy w tym wątku). Ma wizja gry na eliksirach też wisi na włosku....

.. więc więcej nie stękajmy, chyba że dla sportu, a nie dla mającej coś wnieść merytoryki.
 

DeletedUser1953

Guest
Też jestem graczem turniejowym i 90% wyniku robię właśnie wojskiem. Im jestem wyżej tym mam mniej problemu ze zrobieniem dobrego wyniku
 

jakub357

Łucznik
W Żywiołakach, wychodzi na to, że trzeba zredukować co się da do minimum - czyli najmniejsza ilość manufaktur, a w tym także rezydencji; oraz zbrojowni, a może i nawet warsztatów (tak, to możliwe - ja ciągnę tylko na dwóch, od początku gry).
W sumie, to trochę dziwi mnie, że dla niektórych jest to aż takie... bolesne? Nie wiem jak to nazwać. Ja już od Czarowników musiałem pokasować część rezydek i manufaktur. Normalka. Przecież nie podpisuje się na nie cyrografu. Jak ktoś dalej chce cisnąć w turnieju po 20parę prowincji, to nie tędy droga.
 

Midi67

Rozbójnik
Temat dot. 12 rozdziału i dyskusji został zamknięty przez Dragomirę. Dlatego w nowy wątku ... coś na poprawę humorku (ale czy na pewno?) dla tych, którzy jeszcze nie dotarli do tego miejsca :)

Nagroda za rozbudowę budynków rasy gościnnej... na 12 lvl... UWAGA.... :)

POMOCNIK 5 razy po 1 minucie :eek:

kolejny raz WIELKIE BRAWO dla Twórców za docenianie wysiłku graczy :)

poszaleje teraz przy skracaniu czasu w budowie.. np portalu (ponad 30godzin) lub zwiadu.. ponad 60godzin... woooow dzieki za taka dobroć :)

a059ce4c2234.jpg


//nic nie jest zamknięte, więc łączę z istniejącym tematem//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2014

Guest
...my jako gracze mamy dwie opcje, albo grać tak jak admini tworzą tą grę albo nie grać. Ostatnie kilka dni prześledziłem sporo wątków forum i zrozumiałem już, że nie ma opcji aby gracze przeforsowali swoje pomysły. Prawie wszystko kończy się negacją. Stąd walczyć nie warto, zgłaszać pomysłów nie warto. Nie zależnie od forum i głosu ludu administracja gry realizuje swoja wizje, mając w poważaniu graczy. ...

No bardzo cię przepraszam. Zawsze jest tak, że to producent coś tworzy, a ty z tego korzystasz. Chyba nie liczysz na to, że gra będzie robiona pod twoją strategię jednego surowca, prawda? (a może jednak... ) Zawsze to jednak strategię gry trzeba dopasować do produktu. A jak się produkt zmienia to... cóż. Trzeba zmienić strategię
 

blazius1

Paladyn
Od dawna twierdzę że linia zadań fabularnych funkcjonuje z dwóch powodów. Żeby urozmaicić grę, oraz żeby spowolnić graczy. Dlatego zamiast nagród w tej linii są upominki. Na waciki może starczy, ale linia znowu się nam poblokuje.
 

DeletedUser856

Guest
Jestem na początku ścieżki Żywiołaków ale już zauważyłem wąskie gardło- są to Boskie Ziarna, niezbędne praktycznie do wszystkich budowli i przemian w Żywiołakach. Czy poza kupcem i Kuchnią Rudobrodego istnieje jakiś sposób na pozyskanie tych Ziaren ?
 

Hassano

Łucznik
Ziarna da sie tylko pozyskać od kupca i ewentualnie od budynków eventowych, innej możliwości niestety niema

A ja mam pytanie odnośnie zadań w żywiołakach, może ktoś podać ile budynków trzeba mieć postawionych do zadań nieprzewijalnych. Miałem po 2 bo ktoś pisał że tyle wystarczy ale teraz mam zadanie żeby postawić 5 ziemi i 4 wody.
 

Hassano

Łucznik
A są potem zadania np rozbuduj 4 powietrza na poziom 2? Bo jak nie to stawiam i zaraz kasuje tak żeby zostało po 2
 

DeletedUser1660

Guest
Zapomnieliście o Centum, ale tych ziaren nie ma wiele, a zbiórka co 12h...
 
Do góry