• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Żywiołaki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
Co w pierwszej kolejności rozbudowywać famy czy leśne źródełko?
 

Nusion

Kapłan
Rozbudowa źródełka zwiększy produkcje we wszystkich rasowych budynkach produkcyjnych, natomiast rozbudowa farmy tylko w tej jednej farmie, dlatego zawsze najpierw źródełko!
 

DeletedUser2262

Guest
no niby tak, ale do rozbudowy jednej farmy potrzebuję 12h i potem co raz to mniej, do rozbudowy źródełka na poziom drugi potrzebuję ok 17 dni, przez ten czas stoję w miejscu

PS Chyba będzie trzeba zrobić symulacje w excelu...
 

Nusion

Kapłan
Tak, zrób to, to dobry pomysł, ja nigdy tego nie liczyłam, bazowałam zawsze na doświadczeniu innych.
Nieważne co Ci wyjdzie, czy Twoja symulacja potwierdzi moją teorię czy nie, na pewno na tym zyskasz :)
Pochwal się wynikiem :)
 

DeletedUser2262

Guest
Tak, zrób to, to dobry pomysł, ja nigdy tego nie liczyłam, bazowałam zawsze na doświadczeniu innych.
Nieważne co Ci wyjdzie, czy Twoja symulacja potwierdzi moją teorię czy nie, na pewno na tym zyskasz :)
Pochwal się wynikiem :)
OK, policzyłem, ale zajęło mi trochę tworzenie algorytmu do obliczenia tego ustrojstwa.

UWAGA 1: uwzględnione zostały czasy przestoju produkcji w trakcie rozbudowy poszczególnych budynków!
UWAGA 2: założyłem, że jak tylko zdobyte są surowce od razu rozbudowuję budynek do kolejnego poziomu!

Rozbudowa 8x Niziołkowych farm VS Leśne źródełko

Sprawa wygląda następująco:
8 farm do II-go poziomu (+50%) = 18 zbiorów z 8 farm ----------vs---------- 17 zbiorów z 8 farm -> Źródełko II-go poziomu (+20%)
8 farm do III-go poziomu (+100%) = 12 zbiorów z 8 farm -------vs----------- 15 zbiorów z 8 farm -> Źródełko III-go poziomu (+40%)
8 farm do IV-go poziomu (+150%) = 9 zbiorów z 8 farm ---------vs---------- 18 zbiorów z 8 farm ->Źródełko IV -go poziomu (+60%)

UWAGA*: Aby rozbudować Źródełko do IV poziomu trzeba zwiększyć pojemność Źródełka i musi ono być na II-gim poziomie!

@Nusion - też mi się wydawało, że najlepiej będzie źródełko rozbudować na początku =)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem w mniejszości, bo się nie zgodzę: produkuję tylko czary młotkowe i raz na kilka cykli medytację i katalizator. Choć towarów na turniejach idzie dużo, to praktycznie nie używam czaru produkcji.
Nie twierdzę, że dla wszystkich tak będzie :)
Na pewno moc zasobów i czarujący podarunek są łatwiejsze do zdobycia w turnieju - przykładowo moc zasobów jest w każdej prowincji od 10 wzwyż na 1 gwiazdce (magiczna produkcja dopiero na 5 gwiazdce, gdzie koszty już są bardzo wysokie)
Najczęściej w mieście mamy też więcej manufaktur niż warsztatów, część graczy z kolei funkcjonuje na niewielkiej ilości kultury (bez bonusa), więc czarujący podarunek nie będzie dla nich użyteczny, medytacji potrzebujesz raptem 1 na 2 dni.
Głownie z ww. względów w/g mnie magiczna produkcja jest bardziej wartościowa od pozostałych zaklęć (nie uwzględniam katalizatora , bo to jest pseudo-zaklęcie, chociaż miejsce w akademii zabiera)

też mi się wydawało, że najlepiej będzie źródełko rozbudować na początku =)
Jeżeli chcesz rozbudowywać farmy na 4 poziom to rozważyłbym jeszcze układ z 6 farmami :
ostatni na https://www.gamersgemsofknowledge.com/halflings-layout
Źródełko ma w/g mnie wyższy priorytet z 2 względów:
1) zwiększa również produkcje z pól
2) zysk portalu (jeżeli używasz) daje procent od pojemności magazynu rasy gościnnej - jak ktoś ma dużo zaklęć rozważałbym nawet poświęcenie z 50 na podniesienie magazynu do poziomu 4 na starcie - na niziołkach w przeciwieństwie do smoków można to zrobić (te same surowce są potrzebne do rozbudowy i badań)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry