• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone 11 skrzynka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

11 skrzynka?

  • 11 skrzynka z diamentami w środku - tak!!!

    Głosy: 58 63,7%
  • 11 skrzynka z kolejnym bezużytecznym schematem :D

    Głosy: 15 16,5%
  • 11 skrzynka? 10 skrzynka jest poza naszym zasięgiem

    Głosy: 14 15,4%
  • 11 skrzynka? mam w nosie turniej i skrzynki razem z nim

    Głosy: 4 4,4%

  • W sumie głosujących
    91

DeletedUser3033

Guest
o_O
grupa adoracji ;)
pass kiedyś napisze "a nie mówiłem "
ale wątpię bym jeszcze grał
 

DeletedUser174

Guest
ale wątpię bym jeszcze grał
to jak kończysz grę to co za różnica co się z grą stanie? To nie będzie Twój problem już wtedy

tylko fakt, że Ty kończysz grę nie jest równoznaczny z tym, ze inni też mają przestać grać lub co gorsza ig ma zamknąć grę bo ty akurat masz taki kaprys

a co do grupy adoracji... nie da się zrobić turnieju na 10 skrzynek z wynikami rzędu 200pkt (słownie: dwieście) w 12 osób, nawet jak jedna osoba wyklika 4k. Czasami same chęci jednak nie wystarczą jak się okazuje, bo poza deklaracją chęci muszą pojawić się określone działania współnierne do deklaracji. Polecam zmianę bractwa, bo większość bractw z otwartymi ramionami przyjmie gracza ze średnią 4k.
 

Hassano

Łucznik
o_O
grupa adoracji ;)

Trafiłeś w punkt... ale nie martw sie i tak zaraz powiedzą że nie umiesz grać, że grasz w słabym bractwie, że nie masz feniksów czy miśków ( to już zostało napisane) ale pokażą Ci wynik swojego bractwa ( tak tak ) i będą Ci wmawiać że przecież co to jest 10 skrzynek. Najlepszy argument to ten że jeden gracz zaraz zrobi 40k ptk.. super daj mi tego gracza a ja wstawie mu 24 osoby GRAJĄCE NORMALNIE i wszyscy będą zadowoleni.. ale hola hola ten gracz nie będzie w takim bractwie siedział.. i 24 osoby właśnie został z niczym..
Słabo sie robi czytając takie wypociny..
 
Mi sie robi slabo, jak czytam posty kilku wrecz profesjonalnych narzekaczy, ktorym nic i nigdy sie nie podoba. Juz tak z gory, z zalozenia. Zawsze znajda jakis powod do narzekania. Niewazne, czy ich pozal sie Boze "argumenty" odpowiadaja faktom, bo jesli nie odpowiadaja - to tym gorzej dla faktow. Jeszcze gorsze sa niczym nieudokumentowane, rzucane w przestrzen ogolniki typu "Nic dobrego nie wprowadzili", "eventu nie da sie zrobic", albo "wszystko psuja...". Kiedy takim osobom wskaze sie konkretne przyklady na to, ze to bzdury, to odpowiadaja "argumentami" wlasnie typu "grupa adoracji". Nie wiem jak inni, ale ja sam nie zamierzam juz sie wiecej udzielac w tego typu jalowych dyskusjach, niech sobie kazdy pozostanie przy swoim zdaniu, szkoda czasu na tego typu "dyskusje".
 

Aslana

Tancerz ostrzy
będą Ci wmawiać że przecież co to jest 10 skrzynek.
Wręcz przeciwnie, 10 skrzynek to jest coś do czego potrzebny jest zgrany zespół i ludzie którzy chcą zdobyć te 10 skrzyń. Aby to osiągnąć trzeba sporo pracy i cierpliwości, bo takie bractwo nie bierze się z pstryknięcia palcami. A moje bractwo na s1 absolutnie do potężnych się nie zalicza za to do aktywnych jak najbardziej.
Obecnei możliwości jakie ma duże bractwo faktycznie wykraczają daleko poza 10 skrzynkę, a dla mniejszych bractw zdobycie 10 skrzynki oznacza solidne wsparcie w rozwoju.
 

Hassano

Łucznik
10 skrzyń to jest bractwo w którym 25 osób robi turniej.. A takich bractw w skali servera wcale niema aż tak dużo.. Problem mają Ci Którzy robią wyniki wyższe bo uważają że im sie należy. A gucio NIC wam sie nie należy bo nikt wam NIE KAŻE robić więcej niż jest wymagane. Skoro bractwo ma zamkniętą 10 skrzynie to po co to klikacie? A no po to bo INDYWIDUALNE nagrody są na tyle dobre (w waszym mniemaniu) że klikacie dalej. Co mnie obchodzi że ktoś robi 10-20-30k ptk ?? Dostaniecie za to złote gacie?? Wali mnie że ktoś zrobił i milion ptk.. I dlatego jest tu na forum kółeczko wzajemnej adoracji bo zakładacie sobie nawet tematy o swoich bractwach i chwalicie sie że coś tam zrobiliście.. Baaa i sami je sobie komentujecie.. Czatu w bractwie nie macie? Czy koperta nie dolatuje??
10 skrzyń jest wystarczające bo na końcu dostajemy nagrode główną a stworzenie kolejnych pewnie spowoduje przesunięcie je jeszcze dalej a więc większy problem dla WIĘKSZOŚCI bractw aby go zdobyć.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Tak czytam, czytam i nie wierzę... Przecież to logiczne, że ktoś, kto poświęca czemukolwiek, także grze, dużo więcej czasu i energii, oczekuje większych profitów, nagród, bonusów. Bo właśnie po to się angażuje. A czy ktoś jest no-life'em, czy wydaje pieniądze w grę... Jego życie, jego pieniądze, jego sprawa. Ale zalatuje to trochę "mam chorom curke, dej, mnie się należy" xD
Nie mam miśków, zaczęłam grę już po evencie. Fenka ognia udało mi się w ostatnim uzbierać. Nie płacę IG, no-life'em nie jestem, w moim bractwie też takich szarlatanów nie ma, każdy ma życie, rodziny, sprawy ważniejsze. Ale myślę, że nie tylko ja jestem za 11 skrzynką. Dla samej frajdy i sprawdzenia, co możemy zrobić jako bractwo. Czasami jak w połowie turnieju wbijamy już tą ostatnią, to... Odechciewa się trochę? Bo nie ma ryzyka, że się nie uda? Bo przecież te 10 już jest, to po co tracić wojsko/surowce.
 

DeletedUser3033

Guest
Tak czytam, czytam i nie wierzę...
ja również w turnieju są nagrody indywidualne jak i grupowe
Przecież to logiczne, że ktoś, kto poświęca czemukolwiek, także grze, dużo więcej czasu i energii, oczekuje większych profitów,
a o jakiej rywalizacji piszecie PB już nie wystarczy ?
budynki 3x3 feniks ognia sam bonus do obrażeń +50% nie licząc reszty
niedźwiedź brunatny +50% do produkcji jednostek reszty nie licze
jakie budynki są wstanie zastąpić te wspomniane o takiej powierzchni ?
co chcecie dostać 11 skrzynke kosztem zmniejszenia bonusów z tych budynków ?
może ze 20diax kosztem innych graczy zwiększenie trudności turnieju ?
kij zawsze ma dwa końce
 
Ech... naszla mnie taka refleksja.
Kiedy napisalem swoj pierwszy post na tym forum jakies 2 lata temu, atmosfera tutaj nie byl.a zbyt ciekawa. Rzadko mozna bylo trafic na jakis merytoryczny post, bo jakies 90% wszystkich wpisow wyrazala wylacznie niezadowolenie, frustracje, krotko mowiac pelno tu bylo pustego narzekania. Pustego, bo z niewieloma wyjatkami nie bylo ono poparte praktycznie zadnymi konstruktywnymi argumentami. IG bylo zle, gra byla do bani, koniec kropka.

To byly czasy, kiedy napisanie czegos pozytywnego o grze odbierane bylo wrecz jako nietakt, bylo po prostu niesmaczne, cos jak bekniecie przy stole w trakcie uroczystej kolacji. Naprawde nie przesadzam, z punktu widzenia nowego forumowicza dokladnie tak to wtedy odbieralem, taka tu wlasnie panowala "moda" i na palcach jednej reki mozna bylo policzyc osoby, ktore rzeczywiscie mialy cos ciekawego i konstruktywnego do powiedzenia. Najlepszym na to przykladem byly dla mnie zawsze nagrody glowne w eventach. Wystarczy poczytac w starych watkach, co owi narzekacze pisali tutaj o supersilnym zestawie z eventu zimowego 2018, o Feniksie Ognia, o zestawie Karnawalowym itd. Jakies 90-95% ludzi nawet na te nagrody dokladnie nie patrzylo, bo one juz z zalozenia byly dla nich totalnie beznadziejne.

Z biegiem czasu troche sie to zaczelo zmieniac, a wraz ze zmianami w grze coraz wiecej osob zaczelo dostrzegac pewne pozytywy i odwazylo sie o tym tutaj pisac. Oczywiscie nie wszyscy, wielu zostalo w "sredniowieczu", a i pojawili sie nowi, wrecz profesjonalni narzekacze, wszedzie weszacy spiski i oszustwa IG. Na szczescie calkiem spora liczba graczy zaczela patrzec na wszystko w sposob troche bardziej obiektywny i czy sie ktos z kims zgadzal, czy nie, to z wieloma mozna juz bylo (i wciaz mozna) prowadzic dyskusje na argumenty merytoryczne. Sporo osob zaczelo wyrazac opinie o grze i o zmianach w niej w sposob dosc wywazony i niezaleznie od wlasnego zdania, bylo juz w stanie nawiazac jakas dyskusje nawet z osobami majacymi zdanie przeciwne.

Problem w tym, ze niektorzy dalej zostali w sredniowieczu i dalej sa betonem. Mam wrazenie, ze niektorzy starzy bywalcy jakos nie moga sie w tej nowej rzeczywistosci odnalezc i kiedy przeczytaja na forum jakis pozytywny w swoim wydzwieku wpis, to wciaz maja wrazenie, ze ktos wlasnie beknal przy stole...
Nie wiem, czy nie nadazaja za zmianami w grze, czy tak sie po prostu okopali w swojej oblezonej twierdzy, ze naprawde niczego nie dostrzegaja, czy to po prostu zwykle, celowe trollowanie... Bez pol litra nie podejmuje sie takiej rozkminki ;) W kazdym razie retoryka zahaczajaca o "kolka adoracji" wyszla wlasnie od takich osob. Kto sie nie zgadza z jakimis ekstremalnymi opiniami, ten od razu jest szufladkowany.

Juz tak na zakonczenie tej przydlugiej refleksji - zauwazylem pewna ciekawa prawidlowosc, to naprawde mocno rzuca sie w oczy. O "kolkach adoracji" mowa jest tylko wtedy, kiedy pare osob odwazy sie nie zgodzic z jakas negatywna (i najczesciej bledna) opinia lub z jakims rzuconym w przestrzen ogolnikiem, a stronie przeciwnej zabraknie argumentow merytorycznych. Wtedy wlasnie mowa jest o lajkach, kolkach adoracji itp. Nie zauwazylem ani jednej sytuacji, w ktorej byloby odwrotnie. Zastanawiajace, prawda ? ;)
 

Tajniakos

Paladyn
10 skrzyń to jest bractwo w którym 25 osób robi turniej.. A takich bractw w skali servera wcale niema aż tak dużo.. Problem mają Ci Którzy robią wyniki wyższe bo uważają że im sie należy. A gucio NIC wam sie nie należy bo nikt wam NIE KAŻE robić więcej niż jest wymagane.
@hassano możesz mnie oświecić o co Tobie chodzi w tym zdaniu? Bo tak czytam i nawet staram się robić to ze zrozumieniem i mimo to nie ogarniam zamysłu autora... Gra ewoluuje jak każda inna i każdy gra w to samo... Jedni potrafią coś więcej z niej wycisnąć inni wolą wiecznie narzekać jaka to ta gra zła i niesprawiedliwa... Co złego jest w tym, że gracze chcą iść o krok dalej?
I dlatego jest tu na forum kółeczko wzajemnej adoracji bo zakładacie sobie nawet tematy o swoich bractwach i chwalicie sie że coś tam zrobiliście.
Wszyscy Ci co mają inny stosunek do gry są sklasyfikowani do kółeczka wzajemnej adoracji.
Posty na forum czytają też nowi gracze, którzy mogą czytając te, tych wiecznie niezadowolonych wyrobić sobie błędne zdanie o samej grze. Doświadczeni już gracze takich dyrdymałów nie kupują i używają przy tym odpowiednich argumentów bo na tym polega dyskusja. To, że nasze argumenty do takich osób nie trafiają to już nie nasz problem.
Forum służy do dyskusji na różne tematy. każdy sukces jakiegokolwiek bractwa opisany w ich wątkach daje jasny sygnał, że się da ale to już się kłóci z Waszą retoryką bo skoro gra jest taka blee to jakim prawem oni piszą o swoich sukcesach? Jeszcze ktoś to przeczyta i Wasza teoria, że się nie da traci rację bytu?
A gucio NIC wam sie nie należy bo nikt wam NIE KAŻE robić więcej niż jest wymagane. Skoro bractwo ma zamkniętą 10 skrzynie to po co to klikacie? A no po to bo INDYWIDUALNE nagrody są na tyle dobre (w waszym mniemaniu) że klikacie dalej.
Każdy gra jak chce... każde bractwo gra jak che... to nie za bardzo wiem o co Tobie teraz chodzi? Tak bardzo Ciebie boli, że są ambitni gracze i widzą sens przeklikania 40-80 prowincji w turnieju? Gdyby to co napisałeś, napisał gracz rozpoczynający przygodę z elvenarem mogło by mnie nie zdziwić ;) ale Ty grasz w nią już 4 lata? A taka ona przecież zła...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm sporo piszecie o innych graczach a tak mało o grze ?
czemu to zawsze te same osoby ?
piszecie te posty by zostawić łapkę ?
ja zły bo się nie zgadzam z pewnymi rozwiązaniami w grze ?
mam się cieszyć z każdego złego pomysłu czy nawet dobrego lecz mającego złe konsekwencje ?
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Te same osoby, bo to są osoby aktywne na forum. Jak ktoś jest nieaktywny, to się raczej nie wypowie.
Dlaczego o graczach? Bo bez graczy gra by raczej nie istniała. Przynajmniej tak mi się wydaje... :rolleyes:
Czemu uważasz, że to zły pomysł? Wszak zamysł jest taki, by 10 skrzyń było tak, jak jest, w formie niezmienionej, a żeby dodano dodatkową skrzynię. Kto by chciał, to by ją zdobywał, kto by nie był w stanie/nie chciał, to by o nią nie walczył. Tak jak teraz, nie każde bractwo sięga po 10,nie zawsze dlatego, że nie jest w stanie. Niektóre uważają, że nie potrzebują.
 
no właśnie wydaje mi się, że już wyczuwam IG. Po prostu dałem pomysł od ręki do zaakceptowania przez IG. :)
Puste skrzynki i jakas tam za nie punktacja (nawet bez dodatkowych nagrod) moglyby miec rowniez negatywne skutki.
Poki co jest tak, ze wiele bractw osiaga 10 skrzynek z latwoscia, czyli panuje w nich wzgledny luz, szczegolnie w tych silniejszych bractwach. Pewnie prawie wszedzie wymagane jest jakies tam minimum przyzwoitosci, ktore wypada wyrobic, ale raczej jest tak, ze kto chce, robi wiecej, a kto nie chce, ten zrobi mniej bez spinki i nikomu to nie przeszkadza. Wprowadzenie tych pustych skrzynek (czy jakichs trofeow) pewnie by zmienilo sytuacje. Przypuszczam, ze w wielu bractwach pojawilaby sie pewna presja, by robic coraz to wiecej i wiecej. To troche tak, jak z Iglica teraz, ale w Iglicy ma to jeszcze jakies uzasadnienie ekonomiczne. Mam pewne obawy, ze trofea czy nawet puste skrzynki po prostu zwiekszylyby tylko presje na coraz wieksza ilosc ciaglej klikaniny, a tej i tak mamy juz naprawde sporo... To juz chyba lepiej samemu stawiac sobie jakies cele, organizujac od czasu do czasu jakies akcje, czy to grupowe, czy indywidualne. Ale wlasnie - od czasu do czasu, a z trofeami czy dodatkowymi skrzynkami z turniejow w niektorych bractwach po jakims czasie pojawiloby sie po prostu zmeczenie materialu...

EDIT: w pierwszym momencie czytajac o tych dodatkowych skrzynkach pomyslalem raczej o trofeach, podobnych do tych z Iglicy.
Brazowe za 40k pkt.
Srebrne za 80k pkt.
Zlote za 120k pkt.

Tyle ze po chwili nie bylem juz pewny, czy to by byl taki dobry pomysl, z wyzej wyienionych powodow. Sam grasz w bractwie, ktore ma duze mozliwosci, wiec wiesz, ile sie czasem trzeba naklikac :)
 
Ostatnia edycja:

BettyTheCat

Zwiadowca
No wychodzi bokiem, o ile komuś zależy, by gonić czołówkę. Jak się chce gonić czołówkę, to trzeba startować razem z nimi. Inaczej to trochę bez sensu.
Ja się cieszę z tego, co mam. Coś mi nie pasuje, zmieniam sposób gry, kombinuję z innym wykorzystaniem zasobów, które są dla mnie dostępne. I mam frajdę. I ze słabiaka powoli rosnę w siłę, bez wkurzania się, że nie mam budynków, które były zanim zaczęłam grać :)
 

Tajniakos

Paladyn
hmm sporo piszecie o innych graczach a tak mało o grze ?
Nie o graczach a do graczy.
czemu to zawsze te same osoby ?
ponieważ są aktywne na forum?
piszecie te posty by zostawić łapkę ?
Udam, że tego pytania nie widziałem ;)
ja zły bo się nie zgadzam z pewnymi rozwiązaniami w grze ?
Każdy ma do tego prawo o ile jest to podparte odpowiednim argumentem. Argument jak kończą się argumenty o kółku wzajemnej adoracji jest nie trafiony ;)
mam się cieszyć z każdego złego pomysłu czy nawet dobrego lecz mającego złe konsekwencje ?
Dobre pomysły w samym zamyśle o ile są dobre, nie mają złych konsekwencji.
zawsze jest to ale i zawsze wychodzi bokiem dla słabszych graczy
może ze 20diax kosztem innych graczy zwiększenie trudności turnieju ?
Jak niby 11 skrzynka miała by zwiększyć poziom trudności turnieju dla słabszych graczy skoro np nie dochodzą z bractwem do 5 skrzynki? Skąd to przypuszczenie? Dlaczego uważasz, że coś ma być kosztem kogoś?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Co mnie obchodzi że ktoś robi 10-20-30k ptk ?? Dostaniecie za to złote gacie?? Wali mnie że ktoś zrobił i milion ptk..

A co mnie obchodzi że ktoś nie jest w stanie zrobić 10 skrzynek. "Wali" mnie to że ktoś jest w słabszym lub mniej aktywnym bractwie i że on nie daje rady to nie ma sensu dodawać nowej skrzynki do nagród. Bardzo egoistyczne podejście nie uważasz?

Co do samego tematu to niektórzy chyba nie rozumieją o co tu się rozchodzi. Co poniektórzy myślą że tu chodzi o to żeby zwiększyć ilość wymaganych punktów do zdobycia konkretnych skrzynek przez słabsze bractwa dostaną po tyłku i 10 skrzynce będą mogły pomachać. Dodając nowa skrzynkę, ilość punktów potrzebnych do zdobycia 10 się nie zmieni, więc dla osób które nie dawały rady jej zdobyć nic się nie zmieni. Nowa skrzynka sprawi że gracze i bractwa które aktualnie zdobywają o wiele więcej punktów niż jest to wymagane będą mieli dodatkową nagrodę za włożony wysiłek, zaś bractwa które zdobywają 10 skrzynkę "na styk" będą miały dodatkową motywację do rozwoju własnych miast żeby ta nowa skrzynkę zdobyć.
 

DeletedUser174

Guest
nie da się ukryć, ze należę do ery dinozaurów tej gry. Pamiętam czay gdy turniejów jeszcze nie było i miałam okazję obserwować jak ten element gry ewoluował. Początkowo turnieje były całkowitą klapą, bo były rozgrywane tylko w obrębie mapy. Później zostały przeniesione do bractw i też miały kilka odsłon. Początkowo miały więcej konfiktów, nagrody inaczej się rozkładały, dodali schemat itd. Od dłuższego czasu turniej funkcjonuje w niezmienionej formie, ale możliwości graczy poszybowały w kosmos przez ten czas. Gdyby dzisiaj komuś powiedzieć, ze początkowo zamknięcie 10 skrzynek było prawdziwym wyzwaniem, a nieosiągalne wyniki na turnieju oscylowały w granicach 5-6k (tak z takimi wynikami kończyły się turnieje na pierwszych lokatach), to by zabił śmiechem. Dzisiaj 5k może nie wystarczyć na wbicie się do pierwszej setki.

Jestem pewna, ze turnieje niebawem się zmienią. Pytanie czy będziemy zadowoleni z tych zmian... aczkolwiek obserwując tendencję ig to bym popolowała na książeczki póki jeszcze mamy ku temu dobre okazje
 
Do góry