• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone 11 skrzynka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

11 skrzynka?

  • 11 skrzynka z diamentami w środku - tak!!!

    Głosy: 58 63,7%
  • 11 skrzynka z kolejnym bezużytecznym schematem :D

    Głosy: 15 16,5%
  • 11 skrzynka? 10 skrzynka jest poza naszym zasięgiem

    Głosy: 14 15,4%
  • 11 skrzynka? mam w nosie turniej i skrzynki razem z nim

    Głosy: 4 4,4%

  • W sumie głosujących
    91

DeletedUser174

Guest
@PanGry możesz rozwinąć temat? bo ja sie chyba gdzieś zgubiłam

proponujesz aby domek kosztował 15 zwykłych schematów i 290 diaxów (czy to nie drożej niż opcja kupienia w epoce)? i kupno takiego domku byłoby możliwe po zdobyciu 11? a to nie wrócimy do punktu wyjścia? Bo jezeli domki wymagałyby kupna diamentów to ja ich nie kupię (a przynajmniej nie do momentu aż ig zacznie nas graczy poważnie traktować czyli trzeba liczyć święte nigdy), a przez to nie będę mieć możliwości wykupienia domku i w rezultacie 11 skrzynka jest do obsikania jedynie... yyy to chyba nie o to chodzi... a przynajmniej nie taka była moja intencja

jeżeli cenę mierzyć w zaproponowanej przez Ciebie proporcji złotych i zwykłych schematach to w rezultacie te złote straciłyby na wartości. Zwykłe beda Ci się rozchodzić na pniu a złote zalegać w magazynie tak jak dzisiaj zwykłe. Nie wiem czy to jest dobry kierunek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
To jakby dwie różne sprawy a właściwie koncepcje.
Pierwsza nie związana z głównym tematem ale z wcześniejszą Twoją wypowiedzią. Bardziej pasowała by do tematu "ekspansje za schematy".
Druga związana już z tematem wątku.
Zbilansowanie wydawania schematów będzie zawsze kontrowersyjne bo już sporo jest zwykłych po ludziach.
Druga sprawa - nie jest takie oczywiste, że wszystkie gildie robiące teraz 10 skrzynek będą w stanie robić 11, a jeśli już to nie zawsze.
 

Tajniakos

Paladyn
Szczerze powiem ze za łatwo skóry nie możemy oddać :) Nasze bractwo kilkukrotnie kończyło turniej na 10 skrzynce a raz nawet osiągnęliśmy wynik dużo wyższy. Wiemy wszyscy i piszecie o tym w tym wątku jakie koszty czy to w surowcach czy to w wojsku, które też trzeba wyszkolic musimy ponieść aby do tej 10 skrzynki dociągnąć :) a jedna kratka ekspansji za zdobycie 11 skrzynki to zdecydowanie za mało aby przekonać i dostatecznie tym zmotywować bractwo do takiego wątpliwego w takim przypadku wysiłku. Wiele bractw nie da rady zdobyć 11 skrzynek w 25 kolejnych tygodniach turniejowych aby dostać ekspansję. Inaczej sytuacja by wyglądała gdyby tą przysłowiową marchewką były diamenty które mocniej działają na wyobraźnię a każdy wtedy juz zdecyduje co sobie za nie kupi:) dla jednego ważne jest podniesienie kwatery a dla innego ekspansję a jak wiemy to wszystko jest zależne od miejsca gracza w drzewku badań:)
 

jakub357

Łucznik
Schematy służą do Magicznych Budynków, a nie do ekspansji.
Schematy podnoszą poziom Magicznych Budynków. Ewentualnie powinna być możliwość kupienia Magicznego Budynku na 1 poziomie za Schematy.
Schematy mogą też służyć do podnoszenia Budynków Eventowych, o czym też była już wielokrotnie mowa.

Pomysł na 11 Skrzynkę jest bardzo dobry. W 11 Skrzynce powinny znajdować się diamenty w porządnej ilości.

Ekspansje to ekspansje i żadne kombinowanie nie wpłynie na Twórców. Mają dać kolejne z prowincji i z badań. A w sprawie innego źródła, to przychodzi mi na myśl pełna Ekspansja z Przygód Bractwa, lub z innego karkołomnego eventu, za jakieś trywialne osiągnięcie, np podium - nie widzę sensu w rozwiązaniu doliczania ,,po kratkach".
 

DeletedUser110

Guest
Schematy służą do Magicznych Budynków, a nie do ekspansji.
Tak, ale pomysl z ekspansjami za schematy @Dragomira oznaczyła jako "Zgłoszony", co pozwala mieć nadzieję, że tak się stanie.
Ekspansje to ekspansje i żadne kombinowanie nie wpłynie na Twórców. Mają dać kolejne z prowincji i z badań.
Powszechne poparcie pomysłu o ekspansjach za schematy może wpłynąć na twórców. Taką mam nadzieję przynajmniej. Bo na więcej niż jedną ekspansję z badań w następnej rasie jakoś nie liczę :( A zapowiedzi z tymi ekspansjami z prowincji były tak mętne i niekonkretne, że też na to w tym roku nie mam nadziei.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1745

Guest
A może zrobić coś takiego:

dodać nowy "budynek", nazwijmy go roboczo "Pomnik Bohaterów". To nie byłby prawdziwy obiekt, który można postawić gdzieś na terenie miasta, tylko raczej funkcjonalność. Wizualizacją tej funkcjonalności miałaby być jakaś statua, widniejąca gdzieś w tle miasta, jak np. krasnoludzkie Cuda.

Pomnik miałby statystyki, takie jak budynki kulturowe, czyli: kultura, populacja, mana, nasionka, surowce, młotki, monety itp. Początkowo, wartości tych statystyk byłyby równe 0. Statystyki moglibyśmy podnosić za medale, a medale otrzymywalibyśmy właśnie z 11 skrzynki. Żeby dodać pikanterii temu pomysłowi, ilość otrzymywanych medali mogłaby zależeć od ilości zdobytych punktów na rzecz 11 skrzynki i nie byłoby "granicy", jaką mają pozostałe skrzynki.

Co myślicie?
 

DeletedUser2264

Guest
Pomysł @SkorpyoN 'a jest bardzo ciekawy, ale pewnie wymagałby sporego nakładu pracy i kreatywności od twórców... marne szanse, chociażby patrząc na wyniki turniejowe, w których już drugi tydzień nagrody rozjeżdżają się na cały ekran :D

Ja tak skromnie zaproponowałabym proste rozwiązanie, np. 1000 populacji w 11 skrzyni :D
Jako alternatywa do ekspansji :)

Turniejowe info wygląda lepiej, ale nie widać ilości książeczek w paczkach.. hmmm, celowo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@SkorpyoN bardzo ciekawy pomysł :) ale pod jednym warunkiem: że każdy sam mógłby zadecydować o kierunku rozwoju takiego potworka. Bo jakby się nagle okazało, ze budyneczek wypluwa 100 surki to by mnie chyba coś ciepło. I oczywiście oby sie nie okazało, ze z turnieju można zdobyć 3-4 medale a do upu budynku medale liczone są w tysiącach (tutaj nasuwa mi się skojarzenie z foe i ceną medalową za ekspansje) - balans (wg znaczenia SJP, a nie słownika ig) byłby bardzo przydatny. Ale sama koncepcja interesująca

@Kattina Twoje rozwiązanie jest tak proste że aż prosi sie o wprowadzenie :D

@tajniakos ma rację, ze diamenty są najbardziej uniwersalną walutą i każdy mógłby je zagospodarować wedle własnego uznania. Tylko ich ilość musi być adekwatna do wysiłku - założę się że 10 szt nikogo nie zmotywuje do uporczywej walki o skrzynkę. wspomniane 100 szt - to nie jest wygórowana ilość z kosmosu, a raczej grosze. Tylko tez jest pewne niebezpieczeństwo: mnie domek kosztuje 1,4k... 100 szt niczego nie załatwia... A ile kosztuje domek na pierwszym poziomie? 240? 100szt przy takim koszcie to majątek wręcz! Może ilość diamencików powinna być uzależniona od aktualnego stanu zaawansowania gry jak ma to miejsce przy epokowych budynkach w eventach?

@jakub357 każdy sposób na możliwość powiększenia miasta jest dobry. Oczywiście powinni dać więcej expów z badań, ale szybciej świnia zobaczy gwiazdy niż my sie tego doczekamy... tym bardziej powinni że przez cały czas gra się rozrasta (co jakiś czas pojawiają sie nowe obowiązkowe budynki np. akademia czy rosnący ratusz lub kupiec) a miejsca na nie to już nikt nam nie ofiarował - musimy wygospodarować miejsce z tego dostępnego w mieście a tym samym miejsce którym dysponujemy w mieście nam sie kurczy.

ale i tak możemy sobie pogadać... na ten moment nawet pomysł nie jest zgłoszony....a nie co dzień gracze proszą o wyższą poprzeczkę w grze
 

Elelkal

Rozbójnik
Ja tak skromnie zaproponowałabym proste rozwiązanie, np. 1000 populacji w 11 skrzyni :D
Jako alternatywa do ekspansji :)

Po co się rozdrabniać, od razu 1000 diamentów w skrzynce :D

A na poważnie, to populacja itp. nie przejdzie. Nagrody w turniejach są identyczne dla wszystkich graczy, niezależnie czy gracz jest w 1 rozdziale czy w Żywiołakach. O ile populacja 1k w wyższych rozdziałach wrażenia nie robi o tyle w początkowych to sporo. Wystarczy, że taki początkowy gracz zgarnie kilka razy 11 slrzynkę i już jest ustawiony w grze. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na diamenty w celu kupna ekspansji bo zyskuje "darmowe" ekspansje na mniejszej ilości rezydencji. A dobrze wiemy, że monety wylewają się z magazynu pomiędzy okresami intensywnej rozbudowy. Także o takim rozwiązaniu ze strony IG można zapomnieć. Oczywiście można pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu w postaci dodatkowej populacji zależnej od rozdziału ale pozostaje tej sam problem, a dodatkowo niektórym może się nie spodobać to , że dostają dużą mniejszą nagrodę za skrzynkę niż inni.
 

DeletedUser174

Guest
@Elelkal niestety masz rację...
pocieszeniem jest, ze kiedyś tam to sie jakoś wyrównuje :D ale szczerze to słabe pocieszenie. Aczkolwiek diamenty czy 1k populacji byłby bardzo w stylu ig - tj. faworyzujemy małych graczy a "starej gwardii" pokazujemy środkowy palec ... i szczerze wprowadzenie takiego rozwiązania jakoś by mnie nie zdziwło nawet... na szczęście młodego gracza ogranicza miejsce choćby przez obowiązkową pauzę na orkach.

kompromisowym rozwiązaniem mógłby być wspomniany już niebieski domek (który automatycznie jest uzależniony od rozdziału) lub trochę mniej niebieski odpowiednik czyli jakiś specjalny "złoty" o trochę gorszych statystykach niż niebieski (bo diamentowe dzieci muszą być w lepszej sytuacji) ale znacząco lepszych od zwykłych by się wyróżniał i zachęcał do inwestowania w niego (w bonusie z możliwością levelowania za schematy).

ewentualnie dodatkowe miejsce w mieście tylko w lepszej proporcji niż jedna "kratka". Expansja na taką samą wartość dla wszystkich :) Oczywiście należałoby równolegle pomyśleć o poszerzeniu miasta by diamentowe dzieci też miały jednak gdzie te ewentualne expy poustawiać. To też ludzie :D
 

DeletedUser174

Guest
dziekuje wszystkim uczestnikom ankiety za wyrażenie swojej opinii. Szkoda, ze nie podzieliliście się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat, ale już samo uczestnictwo w ankiecie trzeba docenić. Aż 22 osoby podniosły łapkę "za".To chyba oznacza, zę nie tylko mi doskwiera niedosyt turnieju. Uf... nie jestem osamotniona w swoim nieszczęściu. Co za ulga spotkać innych zapaleńców (żeby nie powiedzieć szaleńców)

kiedyś a kiedyś w naszym zacnym bractwie cieszyliśmy się z 7 skrzynki i o nią musieliśmy zacięcie walczyć. Potem z turnieju na turniej uczyliśmy się siebie i skrzyneczki kolejne mogliśmy wspólnymi siłami rozbijać. Najpierw 8, potem 9... oj do dziś pamiętam te emocje za rozbicie pierwszej "dziewiątki". A jacy bylismy z siebie dumni! a jacy zadowoleni. Euforia wylewała się uszami. W następnym tygodniu zrobiliśmy 10 - szaleństwo... przez 3 dni "świętowaliśmy". Z odpowiednią ekipą da się i można mieć niezły fun z turniejów (chociaż sa one upierdliwe, kosztowne, czasochłonne, itd). Wczoraj (czyli po 24h z groszami od momentu otwarcia turnieju) już siedzieliśmy na 8 skrzynce... Szkoda że tych skrzyneczek jest tylko 10 :D Może kiedyś...
 

jakub357

Łucznik
Jak już nagroda ekspansywna w 11 skrzyni, to niech będzie tak: pełny cykl turnieju to 9 tygodni, bo 9 towarów - po 3 z każdego szczebla. W każdym szczeblu byłby specjalny turniej dla 1 towaru, który byłby możliwy do zrobienia na 11 skrzyń, a ukończenie takiego ładowałoby pasek Zwycięskiej Ekspansji o 1/3. Byłby to np Turniej Stali, Zwojów i Klejnotów, możliwy do zrobienia na 11 skrzyń. Czyli po 9 tygodniach, po jednym cyklu turniejowym, można by mieć Zwycięską Ekspansję.
Zaznaczam, że ta 11 skrzynia będzie z założenia trudna do zdobycia.
Ja tak to widzę, bez kombinowania raczej nie wyjdzie
 

DeletedUser174

Guest
@jakub357 nie przekombinowałeś trochę? 10 schematów = 1 ekspansja. Ty proponujesz by 9 (no fakt, promocja) "schematów" z 11 skrzynki było warte 1 expa??? I to 9 turków tak raz po raz rozbitych... yyyy.... a co jak komuś nie uda się zrobić 1 skrzynki z tego pakietu zrobić? Stan się zeruje? Trzeba czekać do następnego cyklu? A jak do tego dodać ze 10 nie tak łatwo jest rozbić a tu rozmawiamy o 11... oczywiście ekspansja fajna rzecz, ale chyba nie aż tak!
nie wiem dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony do expów za schematy :( zupełnie nie rozumiem tego

balans w 11 skrzynce jest potrzebny. Czyli oczywiście przyjmujemy wyzwanie, ze ma być trudna do zdobycia. Ale niech ten nasz trud włożony w tą turniejową przyczepkę będzie wart potencjalnych korzyści. Bo jak na końcu tego kijka będzie ładna smakowita, soczysta marchewka to każdego będzie korciło by rozbić ją jak piniatę i poszukać tych "cukierków". Ale jak ta 11 będzie w wartości nagród przypominała przygody to zamiast łączyć bractwa będzie tylko dzielić - a tego to na pewno bym nie chciała. Jak mają się ludziki w bractwach kłócić o opłacalność nagrody to już lepiej dać sobie na wstępie spokój.

@PanGry bardzo dobry pomysł :) Nasuwa się skojarzenie z wirem w przygodach. Każdy dodatkowy schodek to dodatkowe nagrody - dla każdego coś dobrego i wtedy każde bractwo mogłoby zadecydować na którym "wirze" się zatrzymują. Jestem za takim rozwiązaniem :)
 

DeletedUser2264

Guest
Gratulacje dla Autorki pomysłu i wszystkich propozycji! Najważniejsze, że zgłoszone :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Nie, nie - ja proponuje, żeby na 9 turniejów tylko 3 były na 11 skrzyń. Taki regularny event. Nic by się nie zerowało, a zdobycie 3 takich 11 skrzyń, oznaczałoby zdobycie pełnej Zwycięskiej Ekspansji.
Czyli raz na 9 tygodni można by zdobyć dodatkową ekspansję- taki stoper, mam nadzieję że wyważony. A proponuje tak, bo wtedy trzeba by się postarać na zdobycie ekapansji tylko w tych 3 konkretnych turniejach; no i byłby czas na zgromadzenie wojska, czy zasobów.
Czy jak teraz dokładniej opisałem, to brzmi to ciut lepiej? :)
 

DeletedUser110

Guest
Brzmi lepiej. Tylko zaraz się zlecą psy ogrodnika, którzy zaczną jęczeć, że nie po to wydali realną kasę, żeby ktoś, kto nie płaci, rok później miał tak samo duże miasto...
 

jakub357

Łucznik
Z mojego wychodzi jakieś 7 Ekspansji na rok. Oczywiście można tą ilość zmniejszyć... Pamietaj też, że żarówy również mogliby je zdobyć. Wincej, wincej!
 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira
mam pytanie. Czy możesz nam zdradzić w jakiej formie zgłosiłaś pomysł? 11 skrzynka to wiadomo, ale propozycji ewentualnych nagród pojawiło się sporo i tu pojawia się właśnie moje pytanie: czy zgłosiłaś wszystkie alternatywy czy jednak tylko wybrane opcje? Możemy liczyć na odpowiedź?

@jakub357 teraz już to brzmi lepiej ;) ale :D jeżeli to nie gracze bedą wybierać ten super turniej tylko gra im to będzie nakazywać to ja tu widzę duże niebezpieczeństwo. Turnieje nie sa takie same pod względem trudności, więc jakby tak to zwoje miały sztandar super turniej... nawet nie chce o tym myślec. Ale sam pomysł, zę 3 "jedenastki" jest ciekawy :)
 
Do góry