• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone 11 skrzynka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

11 skrzynka?

  • 11 skrzynka z diamentami w środku - tak!!!

    Głosy: 58 63,7%
  • 11 skrzynka z kolejnym bezużytecznym schematem :D

    Głosy: 15 16,5%
  • 11 skrzynka? 10 skrzynka jest poza naszym zasięgiem

    Głosy: 14 15,4%
  • 11 skrzynka? mam w nosie turniej i skrzynki razem z nim

    Głosy: 4 4,4%

  • W sumie głosujących
    91

DeletedUser626

Guest
Nie wypisywałam wszystkiego, podałam Diamenty i Ekspansje jako przykłady nagród, które powinny odpowiadać wysiłkowi włożonemu w zdobycie 11 skrzyni. Populacja odpada jako nagroda, to nie jest surowiec do kolekcjonowania i musiałaby być skalowana względem rozdziału.

Pomysł z super-turniejem może się rozbić o to co opisała @kikimora. Turnieje nie są takie same i znając życie, super-turniej byłby super-trudny, nie rozwiązuje też kwestii nabijania punktów ponad 10 skrzyń przez pozostałe 8 tyg. Miłym rozwiązaniem natomiast byłby taki turniejowy wir, gdzie trafiają wszystkie ponadprogramowe punkty.
 

DeletedUser1776

Guest
Według mnie Elvenar bez turniejów jest bez sensu. Jstem cżłonkiem bractwa, które ma podobny pogląd, stąd hamując się wbijamy co turniej 5k w 11 skrzynię. Obecny próg 10 skrzyń jest banalny i trzeba coś zrobić w kierunku 11 albo nawet 12 skrzynki. Jeśli admini chcą rozdawać diaxy - spoko.

Niemniej nie ma opcji na budynek magiczny w 11 skrzyni, bo to koszt 300diax? Ja zaproponowałem możliwość kupna 1lvlu budynków magicznych za pieniądze z prywatnego portfela, odrzucono mój pomysł. Tak wiec nie ma opcji na taki budynek w skrzynce. Zakładam, ze na diaxy też. Także to co piszecie można między bajki włożyć.

Osobiście uważam, że do przeforsowania jest tylko prośba o zrobienie użyteczności ze schematów. Choć chciałbym aby relikty też zaczęły być użyteczne.
 

DeletedUser1329

Guest
czytam i nie dowierzam w to co czytam.
Opamiętajcie się

Jakie magiczne budynki ? kiedy miejsca nie ma
Aby było ciekawiej a mamy 52 tygodnie to w roku powinno być :
52 schematy z 10 skrzyni (prosić bogów informatyki aby wprowadzili expansje za schematy)
a za 11 skrzyneczkę proponuje CUD tygodnia do wyboru
propozycje cudów:
1. Ołtarz Bogów do utylizacji inwentarzowych budynków dający w zamian innne beneficja
2. Ołtarz Bogów do utylizacji jednostek dający premie do walki. Obrażenia (7%), życie (+8%), inicjatywa (+100%),
3 Legendarne Urwisko - kultura + populacja od 1k do 10k
4. Generalskie stanowisko dowodzenia (umożliwia handel pomiędzy graczami takimi dobrami jak Oddziały wojska z koszar
5. Ołtarz do składania ofiar z towarów dający premie militarną na na 6h i / oraz premie turniejową (x2 relikty i x2 PW x2 run) na czas 6h
6. Schowek o wielkości 8x8 na budynek ale na czas aktywnego zalogowania po wylogowaniu budynek przepada
7 Gildia Magów - Umożliwia handel pomiędzy graczami czarami akademii
Ponieważ 11 skrzynia to będzie elitarna kwestia to nagrody muszą być wartościowe , funkcjonale i praktyczne i co najważniejsze podwyższające sufit. z ubolewaniem podkreślę że niewielka cześć graczy przerosła sufit
8. Portal do extra rasy (temat do rozbudowy)
 

DeletedUser110

Guest
No i właściwie czego mamy się spodziewać?
Czytałem z wielkim rozczarowaniem, że pomysł ekspansji za schematy wziął w łeb :oops:
@Dragomira napisała:
Diamenty i Ekspansje jako przykłady nagród, które powinny odpowiadać wysiłkowi włożonemu w zdobycie 11 skrzyni.
A w temacie o odblokowaniu ekspansji z mapy:
Projektanci nie odrzucają potrzeby zwiększenia limitu, ale sami zdecydują kiedy go zwiększą i o ile.
Brzmi to jakoś tak "czekaj tatka latka".
Nie powiem, żeby blokada rozwoju miasta nie powodowała nudów w grze. Od ukończenia drzewa technologii żywiołaków próbuję odbudować populację. Robi się coraz ciaśniej, bo do zadań nieodrzucalnych potrzebne będzie posiadanie po 1 fabryczce rasowej na 3 poziomie, więc nie mogę ich zburzyć.
Ale widzę już jak grę wyobrażają sobie Tfurcy: rozwalasz rezydki jak wchodzi nowa rasa, robisz techa, rozwalasz przemysł rasowy i odbudowujesz rezydki. Przy czym - nie zapominajmy - dojdzie jeszcze konieczność zbudowania ze dwóch manufaktur T5, potem T6. Zapewne będą wymagać megailości ludzików.
Ciekawe, o ile wzrośnie ilość ludków w budynkach ewentowych, wykoksowanych schematami.
 

DeletedUser629

Guest
11 skrzyneczka :eek: ło matko toż to ja robie sobie na spokojnie 2-ie :p :D:D gdzie mi do 10, a Wy już chcecie 11 :p.... ale ale jak Wam fajniej będzie się grało ... to niech będzie i 11 skrzyneczek....
Niestety nie da się tego sprawdzić
można to sprawdzić w Elvenar architekt ... są tam budynki kulturowe z eventów z ilościami i daną epoką :) ... trzeba tylko poszukać swoich budyneczków i wsio jak na "dłoni" ;):)
 

DeletedUser174

Guest
też ze smutkiem przyjęłam, że pomysł wymiany schematów na expy upadł. Levelowanie budynków kulturowych? Niby fajne, bo niektórzy z nas mają w schowkach "stare" budynki i patrząc na trend to te dawniejsze po renowacji mogą być lepsze od tych dostępnych dzisiaj - ale to tylko teoria i nie rajcuje mnie jakoś wybitnie ten pomysł

w ostatnim turnieju nie było punktów w "11" skrzynce. Naiwnie chcę wierzyć, że ma to związek z wprowadzaniem tego pomysłu :D Marzenia dobra rzecz :D

a na serio to biorąc tempo wprowadzanych zmian to wątpię abyśmy doczekali wprowadzenia tego pomysłu w życie. Może to i lepiej... przynajmniej nie zobaczymy jak bardzo go zepsuli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Od początku była mowa o tym, żeby Schematy służyły do podnoszenia budynków eventowych. Rozmawialiśmy o tym od wielu miesięcy i wreszcie rzeczywiście to wprowadzają.

Temat 11 skrzynki to zupełnie inny pomysł, a ekspansje za schematy to jeszcze coś innego.

Co do 11 skrzynki, to, jak mówiłem, powinny być w niej po prostu diamenty i bez żadnego kombinowania.
Co do ekspansji za schematy, to pomysł automatycznie odpada i jest to oczywiste.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Pomysł nie został skreślony czy odrzucony, więc jest jakaś szansa natomiast kiedy i w jakiej formie?... pewnie zobaczymy dopiero jak go wprowadzą.
 
Zeby nie bylo, sam gram w bractwach, ktore z palcem w nosie
zdobylyby 11 czy nawet 12 skrzynke (nie przesadzam), ale...
Pomysl zglaszany byl w czasach, kiedy szeroko pojeta mechanika
gry byla odrobine inna. System nagrod ze skrzynek tez byl inny.
Gdyby glosowanie nad pomyslem 11 skrzynki odbywalo sie teraz,
glosowalbym na nie. Juz podaje powody.

Wczesniej jedynym, co roznilo dziesiata od dziewiatej skrzynki bylo
troche wiecej pw, zaklec i schemat. Dla ogromnej wiekszosci graczy
roznica byla niewielka, bo przydatnosc schematu byla powiedzmy
sobie szczerze - srednia. Nie bylo studni (czyli darmowych diamentow),
wiec tylko niewielu graczy mialo w miastach magiczne rezydki czy
warsztaty. Po wejsciu renowacji w obecnej formie i wpowadzeniu
mozliwosci jego przetworzenia na zaklecia renowacji wartosc schematu
niebotycznie wzrosla. Roznica w realnej wartosci nagrod pomiedzy 9
a 10 skrzynka stala sie nawet nie to ze duza, teraz to po prostu
przepasc. Gdyby dodac jeszcze jedenasta skrzynke (z diamentami czy
czymkolwiek innym) ta przepasc jeszcze by sie zwiekszyla.
Te najsilniejsze bractwa stalyby sie jeszcze bardziej elitarne (choc
nie lubie tego slowa), a nie wydaje mi sie, by to bylo dobre dla ogolu
graczy. Ogolnie nie mialbym nic przeciwko 11 skrzynce, gdyby tworcy
gruntownie przebudowali system nagrod ze skrzynek i zniwelowali
roznice pomiedzy 9 a 10 skrzynka, ktora ze wzgledu na renowacje stala
sie moim zdaniem zbyt duza.
 

DeletedUser2258

Guest
Jako gracz turniejowy od zawsze ( ;) ) a jednocześnie rzadko się wypowiadający na forum odświeżam temat. TAK dla 11 skrzynki. Nie po to, żeby to było coś super extra co jeszcze bardziej podzieli bractwa na SUPER-EXTRA-TURNIEJOWE i te trochę słabsze, Powracam z tematem, żeby po zrobieniu 10 skrzynki był fun a nie tylko klepanie turnieju dla klepania.
Ponieważ ma być fun - założenia:
1. 11 krzynka to + 10k punktów w turnieju (czyli w sumie 50k)
2. 11 skrzynka jest "magiczną skrzynką" - czyli do zakończenia turnieju jej zawartość nie jest znana dla żadnego z bractw. Walczysz o 11 skrzynkę nie wiedząc co jest w środku albo wymiękasz :) Po zakończeniu turnieju 11 skrzynka zostaje otwarta i gracze dowiadują się co wygrali :)
3. Losowa zawartość skrzynki - propozycje:
- 100 diamentów ALBO
- 1 dodatkowy schemat ALBO
- 2 renowacje ALBO
- 5 losowych czarów ALBO
- 5 losowych odłamków run ALBO
- śmieszny budynek od IG, niekoniecznie dający supermoce :) ALBO
-... co tam jeszcze wymyślicie :) ALBO
-... kombinacja powyższych ALBO cokolwiek innego :)
Chodzi generalnie o to, żeby była zabawa. 40k w turnieju po feniksach i miśkach to już nie jest wyzwanie. To robi 5 graczy z top 100 albo 10 graczy z top 300. Albo 20 graczy z dowolnego bractwa turniejowego. I nie jest to wyczyn - klepiemy bo lubimy turnieje :) Dajcie nam proszę jeszcze trochę funu, niech 11 skrzynka będzie nawet po 20k (60k w sumie) ale niech będzie. I niech nie daje super-hiper-mocy. Niech będzie zabawna :) Ale niech będzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
W ogóle pomysł z czasów Dragomiry wyszedł, relikt przeszłości
2020 rok i dalej nic w temacie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2258

Guest
Dlatego właśnie odnowienie pomysłu z 11 skrzynką w pełni losową, której zawartość będzie pojawiała się PO zakończeniu turnieju, żeby była zabawa, żeby nie było wiadomo o co się gra, żeby nie było "pompowania" bo teraz się opłaca. Lubisz turnieje - robisz 11 skrzynek i na koniec dowiadujesz się czy wygrałaś/eś coś fajnego, czy przyspieszacz, czy diamenty, czy PW czy coś śmiesznego (może być np. budynek specjalny z okazji x-lecia uruchomienia serwera). Pula w pełni otwarta, bo skrzynka jest losowa. Byłaby wtedy zabawa i - dla niektórych - motywacja do wbicia 11-tki. IG - PROSZĘ, ROZWAŻCIE TO. Myślę że po tak długim okresie rutyny w turniejach KAŻDA zmiana będzie na plus.
 

Koval92

Kapłan
Czy przez 2 lata coś się podziało konkretnego z pomysłem?

Obecnie możliwości bractw zaczynają regularnie przekraczać tą 10 skrzynkę i naprawdę przydało by się docenienie regularnego punktowania mocno ponad wynik potrzebny do jej zdobycia...

Teraz to już 12 skrzynka powoli by się przydała, a my dalej 11 nie mamy
Dodając miśki brunery i feniksa ognia oraz rozwijając grę moim zdaniem musicie uwzględnić, że warunki się zmieniają z czasem i turniej też musi pójść do przodu
 
Obawiam sie, ze tworcy predzej dopasuja (czyli podwyzsza) konieczne do zdobycia 10 skrzynek wymagania, niz my doczekamy sie 11 skrzynki. A argumentacja bedzie dokladnie taka, jaka my tu prezentujemy optujac za 11 skrzynka, czyli: "feniksy, brunnery, zmienione warunki gry, wzrost wydajnosci... ". Obym byl zlym prorokiem, bo silnym bractwom byloby to wprawdzie najzupelniej obojetne, ale ucierpialyby na tym te slabsze bractwa.
 

DeletedUser3033

Guest
nie głosuje bo co nie wprowadzą to i tak wyjdzie bokiem dla graczy
jaka my tu prezentujemy optujac za 11 skrzynka, czyli: "feniksy, brunnery, zmienione warunki gry, wzrost wydajnosci...
ale tu muszę się nie zgodzić jakie wzrosty ?
chyba że piszesz o ciągłym wzroście cen negocjacji w turnieju ?
a osób które skorzystały z głu....y twórców na S1 można policzyć jest to jakieś 60-70 osób na biorących udział w turnieju 4623
ja osobiście nie odnotowałem żadnego wsrostu wydajności miasteczka wręcz przeciwnie ale tu na forum wypowiadają się te same osoby od kilku lat pisząc jedno i to samo jakie to cudne różowe badziewie :mad:
 

Koval92

Kapłan
Słabsze bractwa, nowi gracze...
Znowu jest, że ucierpieli by słabsi, a nie to, że silniejsi byli by godnie nagradzani.
Chyba jest jakiś powód tego, że są silniejsi.
Dla nowych graczy co teraz zaczęli i aspirują mam inne rozwiązanie:
PL4 Khelonaar
Niestety wydaje mi się, że coś tych nowych graczy gra nie przyciąga, skoro od 2 lat gram i nie powstał. Nawet milion budynków dających PW nie pomógł
 

DeletedUser3033

Guest
nie czepiam się piszesz tu o nolife i portfelach premium ?
bo ja innych nie znam znaczy powodów :)
 
Do góry