• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Akademia Magii - tworzenie elementów stałych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

Czy w Akademii Magii powinny być elementy, które są dostępne na stałe (permanentnie) do tworzenia?

  • TAK

    Głosy: 11 47,8%
  • NIE

    Głosy: 12 52,2%

  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser2262

Guest
Wątek dotyczy w głównej mierze tworzenia - karmy dla zwierzaka.

W kolejności:
1. dla graczy nowych - rozpoczynających grę (po evencie Feniksa 2019)
2. dla graczy którzy jeszcze nie postawili w mieście feniksa (bo np. postawią jak zbiorą łącznie 9 artefaktów)
3. dla graczy którzy korzystają tylko ze stałych bonusów budynku, a nie korzystają z Efektu karmienia
4. dla graczy którzy przepalili feniksy na fragmenty zaklęć
5. dla graczy którzy nie będą posiadali feniksa (ponieważ nie będzie np. już więcej możliwy do zdobycia)

W moim osobistym odczuciu powinny być co najmniej dwa rzędy elementów do tworzenia:
- jeden elementów stałych takich jak przedmiotowa w tym wątku KARMA
- drugi elementów zmieniających się jak do tej pory

Wymienione w pkt. 1-5 to przykłady, które przemawiają za wprowadzeniem rozwiązania z elementem stałego tworzenia m.in. Karmy dla zwierzaka. Dla w/w graczy Karma wydaje się być niepotrzebnym zapychaczem rotacyjnej losowej kolejki tworzenia elementów w grze.
 

Koval92

Kapłan
Moim zdaniem powinni dodać za diamenty wykupienie 2-3 kolejnych miejsc do tworzenia w akademii oraz takich "kłódek", że możemy zablokować do 2 przedmiotów i na te przedmioty receptę mamy zawsze widoczną.
 
Moim zdaniem powinni dodać za diamenty wykupienie 2-3 kolejnych miejsc do tworzenia w akademii oraz takich "kłódek", że możemy zablokować do 2 przedmiotów i na te przedmioty receptę mamy zawsze widoczną.
Co do propozycji @Mighty Garoth nie mam jeszcze wyrobionego zdania, pomysle
zanim zaglosuje. Pytanie brzmi: jakie recepty i wedlug jakiego klucza tworcy gry
mieliby udostepnic na stale ? Tylko karme dla zwierzakow ?

@Koval92, propozycja blokowania slotow na wybranych przez gracza
receptach to moim zdaniem bardzo zly pomysl. Skonczyloby sie tym, ze 90% graczy
zablokowaloby i trzepalo bez opamietania wzmocnienia wojska. Juz teraz turnieje
kosztuja zbyt duzo czasu, bo wydajnosc miast pozwala na naprawde wiele, a z
nieograniczonym dostepem do wzmocnien szlag by trafil caly i tak juz zaburzony
balans gry. Wezmy teraz Iglice Wiecznosci - byloby to samo, komplet nagrod za
wszystkie etapy zgarnialoby sie niejako z automatu. Na mapie byloby to samo,
wszystkie prowincje daloby sie podbic wojskiem niezaleznie od dotychczasowego
stylu gry. Ekonomia (czyli surowce) prawie calkowicie stracilaby na znaczeniu.
Na cos takiego IG nigdy nie pojdzie i slusznie.
 

DeletedUser3575

Guest
Pomysł @Koval92 odblokowania nowych slotów za diaxy żeby mieć większy wybór przedmiotów do tworzenia mi sie podoba. Blokowanie receptur, czy stały zestaw receptur już nie, pewien poziom trudności i losowosci uważam za wpisny w grę i pasuje mi to.
 

Proqrator

Rozbójnik
Tworcy watku chodzilo o niezapychanie kolejki tym, ktorzy nie maja Fenixa wiec teoretycznie wystarczyłoby wprowadzic, aby pojawianie sie karmy zależalo od tego czy w mieście stoi feniks, ale nie wiem czy to wykonalne.

Ewentualnie karme dodac karme do produkcji jak zaklecia i katalizatory.

A jesli chodzi o dołożenie rzedu do tworzenia to np mogłoby to zostac rozdzielone na zaklęcia/relikty i budynki/przyspieszacze
 
Ostatnia edycja:
Tworcy watku chodzilo o niezapychanie kolejki tym, ktorzy nie maja Fenixa wiec teoretycznie wystarczyłoby wprowadzic, aby pojawianie sie karmy zależalo od tego czy w mieście stoi feniks, ale nie wiem czy to wykonalne.
Teoretycznie na pewno wykonalne, ale niekoniecznie sensowne.
Karma doskonale nadaje sie do produkcji Mgly wizji by zdobywac
nagrody z Mistycznych obiektow, bo nie kosztuje fragmentow
zaklec. Ci, ktorzy z jakichs wzgledow nie postawili lub nie posiadaja
Feniksa zostaliby tej mozliwosci pozbawieni (nie wspominajac juz o
nowych graczach).
 

Proqrator

Rozbójnik
W sumie racja. Ciężko wiec w tej kwestii znalezc idealne rozwiazanie :/
Mnie osobiście to obecne nie przeszkadza

Dopisane, żeby nie spamowac nowym postem.

Żeby ograniczyc "zapychanie" karma można np. ograniczyc pojawianie sie karmy ( nie wiecej niż jedna na 5 slotow)
Ewentualnie przypisac konkretnie kategorie do poszczegolnych slotow np. Na 1 zaklecia rzucane na budynki, 2 - zaklecia natychmiastowe, 3 - przyspieszacze, 4 relikty, 5 budynki. Nie jestem pewien czy uwzglednilem wszystko. Podzial taki przykladowy na szybko
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Do Szanownych Twórców!

Wypowiem się tu, nie znalazłam odpowiedniego wątku o dyskusji na temat Akademii Magii.

Szczególnie Tworzenie ----> Skrzynia czyli nagroda. Serio uważacie, że Mistyczny OBIEKT (sam tytuł do czegoś zobowiązuje), jak go iście poetycko nazwaliście, to zwykłe "punkty wiedzy"? Serio???

Z przyzwoitości nie napiszę gdzie sobie je wsadźcie, wiadomo nie od dziś, że nie tylko losowość, a i niektóre pomysły wam po prostu nie wychodzą. Mam wrażenie, że po drugiej stronie siedzi jakieś przedszkole - ludzie niepoważni i nie tylko bawią się ustawieniami ale i graczami, robiąc sobie z nas polewę.

Jesteście strasznie skąpi, przelicznik wydanych fragmentów zaklęć i katalizatorów, które mają ogromną wartość bo ich produkcja to wymóg wielu godzin, a tu taka zapłata, mi do niczego nie potrzebna.

Żałosne...
 

DeletedUser

Guest
Sądzę żę w aktualnej chwili ten wątek jest już nieaktualny (iG od początku pisało o różnych zwierzakach nie tylko feniks)
Jeśli byście dopuścili by dla graczy bez zwierzaka była zablokowana karma to bym chyba was zarżnął :p na jednym świecie sobie tą karmę zbieram bo wiem że kiedyś ją zużyję i wcale nie potrzebuję feniksa do tego!

Pomysł z blokowaniem slotów bardzo kiepski, dodatkowe sloty za diamenty - niemożliwe diamenty już nie są taką walutą premium, ot taki rzadszy materiał (świeży gracz oberwie) a za gotówkę... zaraz będzie krzyk że zachód to kupuje a nas biedaków-cebulaków nie stać (pomysłodawca pierwszy)

@Angel.A akurat PW to jest miła nagroda tego nigdy nie za dużo, śmieszne to obecne jest 150 kluczy (waluty ewentowej) czy sama nagroda główna co drugą skrzynię czyli "Śnieżne urocze drzewko" serio? to jest ten mistyczny poziom, akutalnie to powinno być jajo feniksa (np do wyboru przez gracza) albo choć ulepszacz do wojska a może zabrać dżina z iglicy (czy krasnoluda?) to byłby taki poziom. Już nawet bym zrozumiał ten zestaw szachowy jako odpowiednik podobnego zestawu w iglicy a tak to zostaje mieć nadzieję by NIE wylosować nagrody głównej (poza diamentami), więc naprawdę te PW nie są złe, choć ilość nie poraża

W momencie kiedy zdenominowali mgły za produkcję to albo nagrody powinny pójść proporcjonalnie wyżej albo i wartość samych nagród
 

DeletedUser3975

Guest
No widzisz, co komu pasuje i czego dusza potrzebuje ;)
Ja rzygam PW, mogłabym Ci oddać albo się zamienić na coś dla mnie cennego :rolleyes:

I masz rację, nagrody d... nie urywają, szału nie ma.
 

DeletedUser

Guest
O a teraz mam ... 4x zamrożony fioletowy płomień, coś na co receptę usunęli z akademii bo nikt tego badziewia nie robił
 

DeletedUser3541

Guest
Mogli by dac opcje ze jeden czy dwa zostawia sie jako ulubione jak np dla mnie karma czy przyspieszenia.
 
Mogli by dac opcje ze jeden czy dwa zostawia sie jako ulubione jak np dla mnie karma czy przyspieszenia.
Karma jest teraz specjalnie limitowana ze wzgledu na wejscie miskow, a co do blokowania ulubionych receptur, to ten pomysl juz sie w tym watku pojawil. Zacytuje, co na ten temat napisalem:

"propozycja blokowania slotow na wybranych przez gracza
receptach to moim zdaniem bardzo zly pomysl. Skonczyloby sie tym, ze 90% graczy
zablokowaloby i trzepalo bez opamietania wzmocnienia wojska. Juz teraz turnieje
kosztuja zbyt duzo czasu, bo wydajnosc miast pozwala na naprawde wiele, a z
nieograniczonym dostepem do wzmocnien szlag by trafil caly i tak juz zaburzony
balans gry. Wezmy teraz Iglice Wiecznosci - byloby to samo, komplet nagrod za
wszystkie etapy zgarnialoby sie niejako z automatu. Na mapie byloby to samo,
wszystkie prowincje daloby sie podbic wojskiem niezaleznie od dotychczasowego
stylu gry. Ekonomia (czyli surowce) prawie calkowicie stracilaby na znaczeniu.
Na cos takiego IG nigdy nie pojdzie i slusznie."
 

DeletedUser3975

Guest
Właśnie przed chwilą dostałam taką informację...
I jestem zaniepokojona :(

NASZE MISIE GŁODUJĄ!

W Akademii Magii, ani w żadnym innym sklepie (których też nie uświadczysz), NIE MA KARMY!
Tak nie może dalej być, nie pozwólmy aby Misie, które są przecież pod ochroną i bezcenne, tak nikły w oczach. Bez karmy nie mogą egzystować i się rozwijać, a my wraz z nimi. Nie ma karmy, to nie ma Misiów, a bez nich Elvenar już nie będzie takie same, zawsze czegoś będzie brakować, a wtedy i my - gracze się wykruszymy...

PANOWIE! Dajcie żyć... Misiom i nam. Trochę więcej KARMY, Misia w misiu i Człowieka w człowieku!!! :eek:

protest.jpg
 

DeletedUser3975

Guest
Modlitwy zostały wysłuchane :rolleyes:
Dziękuję, Thank you, Arigato, Merci, Spasibo et cetera, w imieniu Misiów i swoim :D

Nowy obraz (18).jpg
 

visit0r

Paladyn
W sumie racja. Ciężko wiec w tej kwestii znalezc idealne rozwiazanie :/
Mnie osobiście to obecne nie przeszkadza

Dopisane, żeby nie spamowac nowym postem.

Żeby ograniczyc "zapychanie" karma można np. ograniczyc pojawianie sie karmy ( nie wiecej niż jedna na 5 slotow)
Ewentualnie przypisac konkretnie kategorie do poszczegolnych slotow np. Na 1 zaklecia rzucane na budynki, 2 - zaklecia natychmiastowe, 3 - przyspieszacze, 4 relikty, 5 budynki. Nie jestem pewien czy uwzglednilem wszystko. Podzial taki przykladowy na szybko
tak na szybko z aktualnego ewentu to taki podzial strasznie utrudnia robienie zadan
przy braku turnieju i prowincji zadanie na relikty robilem wlasnie akademia wiec opcja ze moge wylosowac tylko 5 reliktow na 6 h (pomijam diamentowe przyspieszenie) by mnie ostro w tym ewencie zatrzymala
 
Do góry