• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Aktualizacja 0.28 - opinie

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zapraszamy do dyskusji o nadchodzącej aktualizacji gry.
 

Deleted User - 34008

Guest
  • Nie jest już możliwe otrzymywanie Dóbr z zadań powtarzalnych, wprowadzono to w celu zapobiegania nadużyciom.
O jakie nadużycia chodzi ? Bo mnie się wydawało, ze już mniejszych nagród to nie może być. :confused: Ale ponownie udało się wam mnie zaskoczyć.
W tym świetle, oraz opłacalności "cudów" ( z resztą cóż za trafna nazwa, jaki cud musiałby się stać żeby to postawić ) zastanawiam się po co konkurs na nazwy nowych serwerów, kiedy już wkrótce stare opustoszeją.
 

DeletedUser79

Guest
Wybranie nazwy dla nowego świata nie oznacza jego startu.

Pamiętaj: Najlepsza nazwa dla świata gry z naszej wersji językowej będzie jedną z 20 propozycji z innych wersji językowych. Nie wiemy jeszcze kiedy nowy polski świat zostanie otwarty, nie wiemy też w jakiej kolejności serwery będą otrzymywać swoje nazwy. Po samym zakończeniu eventu, nazwy zostaną wybrane losowo, a następnie zostanie podana ostateczna kolejność. W ten sposób będziecie wiedzieć czy nasza wersja wybrała nazwę dla świata nr 5, 15 czy 17.
 

DeletedUser

Guest
zastanawiam się po co konkurs na nazwy nowych serwerów, kiedy już wkrótce stare opustoszeją.
Całkowicie zgadzam się przedmówcą i...
Wybranie nazwy dla nowego świata nie oznacza jego startu.
.. w takim razie mam nadzieje, że jeśli macie jakikolwiek wpływ na otwieranie nowych światów,to że zrobicie wszystko, by kolejny nie powstał.

Obecnie zamiast kolejnych, niepotrzebnych zmian i aktualizacji, najbardziej naglącą potrzebą jest rozwiązanie problemu pustych miejsc na mapie i wynikających z tego powodu nierówności. Zarówno na tym forum jak i na becie jest mnóstwo ciekawych pomysłów, które całkowicie lub chociażby tymczasowo (do czasu wprowadzenia rozwiązania idealnego) rozwiązałyby ten problem, ale żadne nie są wprowadzane.

Co gorsza ostatnio na becie pojawił się taki wpis:
While this in theory may seem to be an easy solution, in reality it unfortunately is not. We did have similar thoughts ourselves as well, but it would take a LOT of time to implement such a feature. At this point, we unfortunately do not have that amount of time available, as we are still working on a lot of other things. We do realise that the gaps in the map are a big problem, and we are continuously forwarding the feedback that we receive on that as well. We would like a solution to this problem just as much as you all do, but at this point we are -most unfortunately- unable to offer one.
W skrócie? Zaproponowane przez graczy rozwiązania ponoć zajęłyby zbyt dużo czasu, a jednocześnie sami obecnie nie mogą zaproponować nic innego. Nie będzie więc chyba przesadnym rozumienie tego jako stawianie na wprowadzanie kolejnych nowinek i "usprawnień" przy pominięciu najważniejszej kwestii - balansu i sprawiedliwej gry dla wszystkich.

Nie wiem jak wygląda sytuacja na całym świecie 2, bo gdy założyłem tam konto dla zorientowania się, trafiłem w idealne sąsiedztwo z masą aktywnych graczy i częścią nieaktywnych. Na świecie 1 natomiast, gdzie gram od dość dawna i za 1-2 dni "przywitam się" z krasnalami, podobnie jak wielu innych graczy, moje sąsiedztwo to pustynia. Mimo, że mam w gildii graczy, którzy zaczęli później, to rozwijają się szybciej. Powód?
- optymistyczny: gracz ma pełno sąsiadów aktywnych, którzy regularnie go motywują, handlują z nim, a dodatkowo mając możliwość motywowania sąsiadów taka osoba zbija niezłe kokosy, za które może znowu kupić surowce, czy punkty wiedzy
- pesymistyczny: gracz ma głównie nieaktywnych sąsiadów lub takich, którzy nie motywują, ale wciąż jeśli to on ich zmotywuje, to jego konto zasila spory zastrzyk złota na kolejne inwestycje.

Najgorsze jest to, że nawet ten pesymistyczny przypadek, jest bardziej "optymistyczny" z punktu widzenia gracza, który nie ma nikogo dookoła siebie.

Jeszce gorsze jest to, że zaraz dojdą te antyczne cuda. Owszem, mogą one aktualnie wydawać się niewypałem, ale jeśli kiedyś coś sie poprawi w ich kwestii, to po raz kolejny gracze, którzy mają sąsiadów będą mieli:
- optymistycznie: więcej osób, które potencjalnie zainwestują w ich Cuda swoje PW + kasę, którą zarobią na motywowaniu tych sąsiadów
- pesymistycznie: tylko kasę zbijaną na motywowaniu, która wciąż ułatwi im samodzielne inwestowanie PW w cuda.

Wniosek? Cuda są kolejną zmianą, która tylko pogłębi przepaść między szczęśliwcami posiadającymi jakichkolwiek sąsiadów, a pechowymi pustelnikami, którzy nie mają w zasięgu nikogo.

Rozwiązaniem mogłoby być w przypadku naszych polskich serwerów połączenie światów 1 i 2 albo jakieś jedno masowa "przesunięcie" wszystkich ku środkowi mapy albo realizacja dowolnego z wielu genialnych pomysłów graczy. To są rzeczy, których tak na prawdę potrzebujemy, żebyśmy sami w ogóle mieli chęć do dalszej gry i czekania na mniej ważne aktualizacje oraz żeby koleni gracze nas nie opuszczali.

Rozumiem, że z marketingowo-handlowego punktu widzenia, ważniejsi są nowi gracze-klienci, których trudniej pozyskać i trzeba im zaoferować coraz więcej nowych, ciekawych rozwiązań, ale proszę nie zapominajcie o tych, którzy grają najdłużej. Takie osoby pomagają w rozwoju gry poprzez feedback, mają najwięcej doświadczenia związanego z wszystkimi aktualizacjami i to właśnie oni mogą najłatwiej przyciągnąć lub odstraszyć nowych graczy poprze pozytywne lub negatywne recenzje.

Gra już teraz jest świetna i zapowiada się jeszcze lepiej, ale czasem trzeba zrobić krok w tyłu, dzięki któremu potem zrobi się kilka do przodu. W tym wypadku jest to problem sąsiedztw i prosimy o działania w tej sprawie.
 

DeletedUser73

Guest
Bravo! Z mało czytelnej mapy powstała jeszcze mniej czytelna i mniejsza...
Żeby coś odnaleźć należy przesuwać ją milion razy, a i tak przy większej ilości odkrytych terenów można się zgubić!
Czy inno zawsze musi rozwalać jeszcze bardziej coś, co i tak nie działa dobrze?
 

DeletedUser192

Guest
na szybko:

1. mapa - jest beznadziejna. nie dość ze teraz widać na monitorze mniej niż przed "ulepszeniem" to jeszcze pola porzuconych miast i pola graniczne/niezbadane maja ten sam kolor... zamiast klasycznej mapy którą poszerzamy z każdym zbadanym sektorem mamy fest nieczytelną szachownice. brawo...

2. antyczne cuda. jestem w trakcie opracowywania krasnoludzkich ulepszeń. badanie antycznych cudów - 75 punków i żadnego opisu w grze po co to i dlaczego. opis na wiki tez beznadziejny - nie dość ze mechanika ich ulepszania/budowania/run przesadnie skomplikowana to jeszcze nie ma spisu wszystkich dostępnych cudów/ich ulepszeń/kosztów. FUSZERKA! sorry, ale screenshotem +1% hp wojska czy +30% czasu trwania pomocy sąsiedzkiej (gdzie i tak od pewnego etapu liczą się tylko robotnicy i ratusz) nikogo nie przekonacie.

na obecna chwile nie widzę sensu się w nie bawić. ulepszenia budynków na 17 poziom są dla mnie ważniejsze. a jeśli ja czyli gracz który jest w ostatniej epoce nie widzi sensu się w nie bawić, to powodzenia z wydawanie 75 punktów (a to dopiero początek wydatków!!!) w dużo wcześniejszej epoce. tak drogie badanie powinno być już na pierwszy rzut oka jakieś potężne i kuszące - a nie jest. dodatkowo z tego co słyszałem od bardziej znających temat cudów użytkowników to trzeba wieeeelkich inwestycji by cuda w ogóle miały sens.

3. ograniczenie nagród za zadania w dobrach. od ostatniej aktualizacji strasznie je ograniczyliście - do poziomu że były nieopłacalne. a teraz co ? kompletne ich skasowanie... co dalej ? strach się bać.

Wniosek? Cuda są kolejną zmianą, która tylko pogłębi przepaść między szczęśliwcami posiadającymi jakichkolwiek sąsiadów, a pechowymi pustelnikami, którzy nie mają w zasięgu nikogo.

@Tengorn 100% racji, nie trafisz w aktywne bractwo i/lub sensowną okolicę z aktywnymi sąsiadami to nie ma sensu grać...
 

DeletedUser261

Guest
Mam ponad 170 odkrytych prowincji ,żeby kogoś poszukać lub zmotywować sąsiadów jest masakra ,co do motywacji to sąsiedzi i gildia mogliby znajdować się w pasku jak w FoE bo motywacja bractwa to porażka ,to ciągłe wch0dzenie i wychodzenie trochę denerwuje nie mówiąc już o motywacji sąsiadów .
 

DeletedUser62

Guest
skoro już została wprowadzona aktualizacja a nie naprawiona na Becie to czuję się w obowiązku poinformować
WSZYSTKICH GRACZY o dość poważnym BŁĘDZIE !!!!!
Gdy mamy wolną ekspansję do powiększenia swojego miasta
UWAŻAJCIE gdzie ją chcecie umieścić !!!!
ponieważ jest duży błąd w grze i czasem pokazuje, że niby macie większe miasto i tę ekspansję możecie
umieścić gdzieś ....... dalej :(

EFEKT ?
cóż ... mam teraz na Becie miasto i z tej nowej ekspansji "wyspę" odłączoną od mojego miasta.

Support do dnia dzisiejszego nie potrafi tego błędu naprawić i poradzili mi bym tam umieściła budynek zadowolenia,
który nie wymaga połączenia z drogą :(
Kto gra na Becie to proszę obejrzeć sobie moje miasto :) u dołu ekranu zauważycie skrawek Świątyni Wieków,
bo nawet całej "wyspy" nie chce mapa pokazać :(

Jestem tam też jako Defiance
pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
...co do motywacji to sąsiedzi i gildia mogliby znajdować się w pasku jak w FoE bo motywacja bractwa to porażka ,to ciągłe wch0dzenie i wychodzenie trochę denerwuje nie mówiąc już o motywacji sąsiadów .
I takie rozwiązanie ma sens. W prawdzie w FoE nie gram ju od dość dawna, ale jeśli dobrze pamiętam, to tam każdy miał mniej lub bardziej dopasowane sąsiedztwo do siebie i podobną liczbę tych sąsiadów. W takim wypadku możemy rozmawiać o w miarę równej i sprawiedliwej grze dla wszystkich.
 

DeletedUser73

Guest
Mam ponad 170 odkrytych prowincji ,żeby kogoś poszukać lub zmotywować sąsiadów jest masakra ,co do motywacji to sąsiedzi i gildia mogliby znajdować się w pasku jak w FoE bo motywacja bractwa to porażka ,to ciągłe wch0dzenie i wychodzenie trochę denerwuje nie mówiąc już o motywacji sąsiadów .
Kwestia właśnie jakiejś minimapki była przeze mnie już na forum poruszana - bez żadnego zazinsteresowania ze strony supportu. Tak samo mój temat z kilkoma pytaniami został wywalony do archiwum bez części odpowiedzi, także mam wątpliwość czy członkowie teamu czytają forum...
 

DeletedUser79

Guest
Tak samo mój temat z kilkoma pytaniami został wywalony do archiwum bez części odpowiedzi,
Nie było odpowiedzi w temacie od dłuższego czasu, więc został zarchiwizowany, jeśli masz coś do dodania to wystarczyło napisać do mnie lub innego moderatora.
 

DeletedUser73

Guest
Nie było odpowiedzi, bo ode mnie nie było już nic do dodaia, bo albo nie znam się na tematach o których wspominała ostatnia osoba się tam udzielająca, albo wszystko zostało wyjaśnione, czyli tu już jest kwestia dodania odpowiedzi na reszt pytań, która była pozostwiona ot tak, mimo mojego dopytywania się wcześniej, a ja skoro je zadaję, to sobie na nie nie odpowiem, czyż nie?
 

DeletedUser79

Guest
Przywróciłem wątek, więc nie widzę powodu, aby robić z tego niepotrzebną dyskusję i schodzić poniekąd z tematu.
 

DeletedUser234

Guest
A ja mam pytania co do zadań powtarzalnych, chociaż nie wiem czy to wszystko z tej aktualizacji wynikło:

1) Zadanie na rozbudowę manufaktury do 9 poziomu daje w nagrodę 50k złota i 3k narzędzi. Przed nim jest zadanie na rozbudowę manufaktury bonusowej do 9 poziomu, które daje w nagrodę 50k złota i 3k narzędzi. Moje pytanie: po co?

2) Podobnie z zadaniami na rozbudowę rezydencji i dowolnego budynku, też do 9 poziomu. Oba dają tę samą ilość nagród, więc po co je rozdzielać?

3) Są 3 takie zadania: walcz w 3 konfliktach, rozwiąż 4 konflikty, zdobądź 4 relikty. Wszystkie dotyczą tego samego, wszystkie dają 50k monet i 5k narzędzi, ale te 2 ostatnie można rozwiązać dowolną metodą, no i trzeba rozwiązać dodatkowy konflikt. I znowu po co? Można dać: 1 zadanie typu "rozwiąż 3 konflikty, dostaniesz 50k i 5k"; 1 zadanie typu "walcz w 3 konfliktach, dostaniesz 50k i 5k", oraz 1 zadanie typu "negocjuj w 3 konfliktach, dostaniesz 50k i 5k"; lub zadania z poprzedniej wersji + zadanie typu "rozwiąż 4 konflikty, dostaniesz 50k i 5k" (którego pewnie i tak by nikt nie robił).

4) Zadanie zdobycia prowincji daje mniej nagród niż zadania z 3 punktu.
 

DeletedUser

Guest
Cat. osobiści pisałam do developerów o minimapę i odpowiadałam na twoje "przesłuchanie". Jeśli chodzi o odpowiedzi to thek Ci szczegółowo odpowiedział jak to wygląda więc nie widziałam pisać drugi raz tego samego.

Nie mam pojęcia czemu tak porobili z tymi zadaniami
1) prawdopodobnie to bez bonusowe powinno być dezaktywowane- nie powinno już się pojawiać
2) według mnie wole mieć oba
 

Lamiiaa

Zwiadowca
Mój komentarz odnośnie aktualizacji:
1 - mapa świata totalnie nieczytelna, brak możliwości oddalenia "zoom" nie pomaga w znalezieniu odkrytych ale niezdobytych prowincji - ogólnie koszmar
2 - i to chyba najgorsze - zdobyłam już ok 170 prowincji i przez moją totalną nieumiejętność walk 90% to wykup.. i pogodziłam się, że więcej nie podbiję nie wykupię ..bo se-ne-da... a tu antyczne cuda i jak ja mam zdobyć reklikty? :( załamka
3 - a co to są te uszkodzone odłamki? skąd się je bierze?
 

DeletedUser79

Guest
3 - a co to są te uszkodzone odłamki? skąd się je bierze?

Jak można znaleźć Odłamki Run:

  1. Zdobywając Prowincje na Mapie Świata - Każda zdobyta Prowincja da Ci losowy Odłamek Runy dla Antycznego Cudu, który odblokowałeś w drzewku technologicznym.
  2. Kończąc zadania
  3. Inwestując Punkty Wiedzy w Antyczne Cuda innych graczy - możesz inwestować w Antyczne Cuda swoich współbraci lub graczy odkrytych na Mapie Świata.

Więcej informacji znajdziesz na wiki.
 

DeletedUser

Guest
nie widziałem zadania za które nagrodą byłby odłamek runy
 

DeletedUser

Guest
. Odłamki powstają gdy masz zdublowaną runę i chcesz ją osadzić, to wtedy powstaje odłamek.
zanim coś napiszesz najpierw sprawdź - odłamki run dostaje się np. za podbicia prowincji, a gdy chcesz umieścić i się zdubluje powstaje Uszkodzony odłamek runy
 
Status
Zamknięty.
Do góry