• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Aktualizacja 0.30 opinie

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Podoba ci się nowa aktualizacja?Wyraź tutaj swoje zdanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Po raz kolejny spaprano questy. Wielkie dzięki.
Zapewne proporcje między zbieraniem monet i zasobów, wymuszą dobudowę warsztatów lub rezygnację z zadań ( vide zadanie na produkcję 24h ). Po raz kolejny ogranicza nam się wybór kierunku rozbudowy miasta. Do tej pory mogłem brakujące towary zakupić u kupca. Teraz nie dość, że nie mam zbyt wielu sąsiadów, z którymi mógłbym handlować, to jeszcze nie będę miał za co kupić.
Dodatkowe warsztaty to miejsce, populacja i kultura. Bo oczywiście wymagania do budowy nie zostaną zbalansowane.
Nie ma planów na wprowadzenie PvP; GvG, a jednocześnie utrudnia się grę graczom, którzy postawili na ekonomię i negocjacje w prowincjach.
Chociaż jak sądzę, teraz rekrutacja jednostek też do łatwych należeć nie będzie.
Generalnie widzę tu tylko i wyłącznie działanie na opóźnienie rozwoju graczy. Jednak tempo już teraz jest tak powolne, że gracze się po prostu nudzą.
 

DeletedUser192

Guest
  • Konieczne jest zbadanie Antycznych Cudów Elfów/Ludzi, aby można było przejść do kolejnego rozdziału drzewka technologii
JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIW! gra w żaden sposób mnie nie zachęca do ich budowania i jednocześnie zmusza do ich odkrycia... oby zmuszali tylko do zbadania bo stawiać tego szmelcu nie mam zamiaru. mam masę ważniejszych rzeczy do odkrycia za PW niż inwestowanie w to coś. do tego jeszcze mechanika pozyskiwania odłamków - im grasz dłużej tym bardziej się opłaca w to wchodzić. genialne -.-

  • Wszystkie zadania powtarzalne (od Rozdziału III), w których trzeba było zyskać monety, teraz wymagają również wyprodukowania zasobów
czyli aby uzyskać zasoby (młotki) za zbieranie złota, będę musiał produkować młotki na 3 godziny (bo w zadaniu będzie chodziło o zebranie przedmiotu: ULEPSZONE NARZĘDZIA). super. mniej logowania do gry i mniej klikania. jeszcze kilka takich zmian na lepsze i wystarczy wejść do gry raz dziennie, a potem porzucić bo nie ma co robić. aktualne zadanie na zbieranie złota i przeklikiwanie pętli w kółko nie było doskonałe, ale w grze się siedziało i z każdą pętlą rósł stan konta.

  • Wszystkie zadania powtarzalne, w których trzeba było zyskać dobra, zostały zmienione na zadania poboczne (można odrzucić, nie powtórzą się ponownie)
w końcu! chyba ani razu nie zrobiłem zadania z produkcją w manufakturze na 24h.
 

Deleted User - 34008

Guest
  • Wszystkie zadania powtarzalne, w których trzeba było zyskać dobra, zostały zmienione na zadania poboczne (można odrzucić, nie powtórzą się ponownie)
w końcu! chyba ani razu nie zrobiłem zadania z produkcją w manufakturze na 24h.
No chyba żartujesz ! Znikną też zadania ( będę pisał o takich jakie mam aktualnie ) "zdobądź 1500 dóbr" - które mogłem wykonać albo zbierając wyprodukowane towary albo zakupując je u kupca; "Zdobądź 1200 marmuru"; "Zdobądź 900 kryształu"; "Zdobądź 600 klejnotów". To bardzo dużo zadań które robiłem po kilka razy dziennie.
Co do produkcji 24h to zgodzę się, że w aktualnej wersji jest ona bez sensu. Ale wersja pierwotna była ok.


A jeśli chodzi o zmianę zadań na monety od 4 rozdziału, to efekt będzie następujący - gracze będą w miarę szybko dochodzić do 4 rozdziału, a potem większość po zobaczeniu zmian opuści grę, pozostawiając nam miasto ducha, które już nie zostanie usunięte. A nie będzie z nim handlu ani pomagania przy cudach , ani motywacji, ani zapowiadanej w InnoTV współpracy.
 

DeletedUser192

Guest
ja tam od dawna robie tylko zadania na zbierz narzędzia dla złota, albo zbierz złoto dla narzędzi. całą resztę przeklikuje. jakoś nigdy nie mam czasu poklikać pętelki jak surowce są do zebrania :p
 

DeletedUser48

Guest
Nie będę powtarzał poprzedników ale chyba "dbacie" o to żeby coraz mniej graczy grało w tą grę.
Myślałem, że w tej grze trochę zrelaksuję się, a tymczasem robicie wszystko żeby utrudniać.
 

DeletedUser192

Guest
do tego jeszcze mechanika pozyskiwania odłamków - im grasz dłużej tym bardziej się opłaca w to wchodzić. genialne -.-

oczywiscie powinno byc: im grasz dłużej tym bardziej się NIE OPŁACA w to wchodzić. genialne -.-
 

DeletedUser

Guest
znowu bezsensowne zmiany - po co łączyć w zadaniach produkcję z różnych rodzajów budynków?
następny krok to pewnie będzie dodanie do warunku ukończenia zadania wyprodukowanie różnych rodzajów wojsk.
 

DeletedUser

Guest
Ale przecież poniekąd to już jest :) Na wyższych erowo cyklach jest przykładowo zadanie, gdzie "masz wyprodukować 150 Czarodziejek" :D Ogólnie pomysły jakie wrzucono to próba siłowego zmuszenia graczy do rezygnacji z questów powtarzalnych. Ewentualnie takiego ich przeorganizowania, by nie robiło się ich hurtowo. Ja i tak robiłem 3-4 cykle towarowe dziennie, więc mnie to lotto, ale aktywniejsi znowu dostaną po łapach.
 

Deleted User - 34008

Guest
@Fjuczers ale zrozumiałeś dobrze zmiany ? Już nie będzie zbierania złota dla narzędzi i odwrotnie. Będzie w jednym zadaniu zbieranie naraz tego i tego. Jak myślisz, dasz rady postawić tyle warsztatów, żeby sobie zrobić pełny cykl dla wszystkich rezydencji ? Nie ma szans.
 

DeletedUser52

Guest
Damy rade, wystarczy postawic kilka warsztatow na 1 poziomie. Mnie zastanawia raczej, dlaczego ta aktualizacja wchodzi na regularne serwery przed usunieciem bledow, jakie wprowadzila? To, co sie dzieje na becie to jakas masakra, gra co chwila sie zacina, nawet przy zbieraniu i nastawianiu produkcji, i trzeba czekac, az w koncu ruszy. Motywacja mapy ciagnie sie w nieskonczonosc, bo nie dosc, ze jest znacznie wolniejsza niz dotychczas, to jeszcze gra co chwila zawiesza sie przy wychodzeniu na mape.
 

DeletedUser

Guest
Też mam konto n becie i gram, ale to co dodatkowo piszą na forum bety jeży włos na głowie :/ Wróciła tam masa błędów, które już były usunięte. Przykładowo znikające budynki czy niebieskie pola. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Źle naprawdę, że to planują puścić na serwery produkcyjne...
 

DeletedUser192

Guest
ja na obecnej wersji mam znikające budynki, wieszająca się mapę świata (nie idzie kliknąć na nic w prowincji) czy niewidzialne jednostki podczas walki... przyzwyczaiłem się i nie robię sobie nadziei na ich poprawę w najbliższym czasie ;)
 

Mikekun

Rozbójnik
Na obecną chwilę siłowe włączenie wszystkim graczom przyspieszenia sprzętowego to najgorszy z możliwych pomysłów. Nie każdy dysponuje dość solidnym sprzętem komputerowym aby sobie móc włączyć przyspieszenie. W wielu wypadkach jednak było wręcz odwrotnie, przyspieszenie wręcz uniemożliwiało grę czy nawet załadowanie prostych rzeczy. Wynikało to naturalnie z wcześniejszych błędów przy łataniu gliczy z gry. Co nie oznacza jednocześnie że dla każdego gracza będzie to kiepskie rozwiązanie, tylko ci którzy mają najnowszy sprzęt z przyspieszenia powinni być zadowoleni. Reszta będzie prędzej musiała skasować konta, aniżeli móc normalniej grać w waszą grę ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser192

Guest
@Mikekun

+1, mam średnio-słaby sprzęt do grania i z przyspieszczeniem gra chodzi tragicznie... to samo z animacjami w mieście, strasznie grę zarzynają.
 

DeletedUser192

Guest
0.30 wylądowało. coś wam nie wyszło z patchem ;)

  • Ze względu na równowagę gry skorygowano nieznacznie koszty Krasnoludzkich budynków (o 5-10%; koszty Odlewni Miedzi zmieniono w przybliżeniu o ~50%)
koszty są takie same jeśli chodzi o marmur i miedź.

  • Wszystkie zadania powtarzalne, w których trzeba było zyskać dobra, zostały zmienione na zadania poboczne (można odrzucić, nie powtórzą się ponownie)
przeklikałem właśnie całą pętle zadań 4 razy. żadne nie zniknęło. zdań jest tyle samo co przed aktualizacją.

gg
 

DeletedUser

Guest
Cześć:

wchodząc w ustawienia opcje zmiany maila/hasła, (nie wiem czy wszyscy mieli aktywowanego maila, czy tylko ja nie miałem) można go aktywować, z nagrodą 50 diamentów.

swoją drogą mail zwrotny ma tytuł: "50, Zdobądź swoje 0 diamentów" - coś nie pykło? :)
 

DeletedUser243

Guest
Zacznę od nowych budynków kulturowych, fajne nie ma co, szkoda, że tylko za diamenty.

Zmiana wymagań dotyczących zadania ze zbiorem monet- i to jest przykład jak zniechęcić do wykonywania zadań, najpierw pojawiła się nowość w postaci odczekania 30minut na możliwość zebrania złota, a teraz to. Oczywiście misja zbierz x surowców usunięta- bo za łatwa?

Konieczne jest zbadanie Antycznych Cudów Elfów/Ludzi, aby można było przejść do kolejnego rozdziału drzewka technologii-

a co z graczami, którzy prawie skończyli całe drzewko krasnoludów, mają się cofnąć? Żeby jeszcze te cuda były cudami.
 

DeletedUser

Guest
Usunięcie zadania z zasobami na pwno utrudni grę osobom daleko w ciągu questów, gdyż w większości NIE MAJĄ oni tak rozbudowanej ekonomii, by jednym ciągiem zebrać po 4000 Towaru określonego. To zadanie jako jedyne mogło sprawić by sumując wszystkie swoje Towary z produkcji zrobić jakiś quest częściej niż raz na dobę. Efekt bowiem taki, że inaczej nie mają szansy go wykonać. Efekt jest taki, że zaczną robić zadania na dobową produkcję, a nie zbieranie zasobów. Jeszcze rzadziej będą więc zaglądać do gry... Po prostu super ruch na jeszcze rzadsze zaglądanie do gry przez ludzi :D :D :D

Gra dalej się sypie, ale teraz także nawet gdy nie mamy akceleracji sprzętowej. Już mi sie kilka razy zawiesiła przechodząc po prostu na mapę prowincji i konieczne było użycie Refresh.

No i siłowe wymuszenie odkrycia techa elfickich/ludzkich cudów, przez co zmniejszamy o połowę szansę na trafienie później runów do cudów krasnoludzkich, mimo iż nie chcemy ich budować bo w obecnej postaci cuda ludzkie/elfickie nie nadają się by robić za zamiennik papieru toaletowego, bo nawet tyle nie są warte, choć akurat tam sobie mogą je devowie i projektant gry wsadzić ;)
 

DeletedUser602

Guest
Zawsze myślałam, że aktualizacje maja na celu zachęcenie do gry... Po dzisiejszej aktualizacji jestem mocno zniechęcona :/ Nie dość, że do zadania na zebranie złota dodaliście produkcję (i to 3 godzinną!) młotków - gdzie większość graczy pracuje i zawsze ustawia produkcję 9h, to jeszcze usunęliście zadanie na 400 tysiące towarów dowolnych - gdzie to było główne zadanie przy zbiorach, dodatkowo nawet nie podnieśliście produkcji w warsztatach - jaka to ma być ulepszona "grywalność"?? w ten sposób stracicie większość graczy, którzy pracuję i płaca na grę, bo nie da się przy tych zadaniach utrzymać miasta i produkcji.

Do tego support na mój "sprzeciw" odpisał nawet nie czytając ze zrozumieniem i zmienił mi płeć nazywając per "PAN" naprawdę odechciewa się grać, nie dość, że coraz gorzej się dzieje w grze, to jeszcze w supporcie pracują chyba analfabeci... żal...
 
Status
Zamknięty.
Do góry