• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Aktualizacja 0.30 opinie

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To nie jest tak, że nam zakazują grać, po prostu to moja decyzja. Zrozumiecie pod koniec roku, a może troszkę szybciej, sama nie wiem. Proszę nie schodźmy z tematu.
 

DeletedUser

Guest
Zastanawiam się tylko, czy jest sens grać skoro coś się dzieje, a nie wiadomo tak naprawdę co i czego możemy się spodziewać.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście, że jest sens. Mam nadzieję, że będzie ciekawie, w końcu T & O w ostatnim Inno TV obiecali kilka nowych rzeczy. Trzeba tylko przeboleć moment wprowadzania "trudnych" aktualizacji", każda gra ma takie momenty. Choć uważam, że powinny być raczej w fazie bety.
 

DeletedUser52

Guest
Avi, psujesz nam teorie spiskowe. ;) Bo to troche dziwne, ze modzi tu i w FOE nagle postanowili skonczyc gre.
Ale wracajac do tematu aktualizacji, nie moge wejsc na mape zeby puscic zwiad gra sie zawiesza przy ladowaniu i mam tak juz od dluzszego czasu.
 

DeletedUser

Guest
Spróbujcie włączyć i wyłączyć przyspieszenie sprzętowe to czasem pomagało, jeśli nie da się inaczej to ostatecznie wyłączcie tą opcję jeśli uniemożliwia grę. Dajcie znać czy coś się zmieniło.
 

DeletedUser52

Guest
Po wylaczeniu przyspieszenia sprzetowego gra nadal zawiesza sie przy probie wejscia na mape. Inni gracze w bractwie nie maja tego problemu, mapa zawiesza sie im dopiero przy motywowaniu sasiadow, ale to juz zasluga aktualizacji 0.30. :)
 

DeletedUser363

Guest
Trzeba tylko przeboleć moment wprowadzania "trudnych" aktualizacji", każda gra ma takie momenty. Choć uważam, że powinny być raczej w fazie bety.

Patrząc na te aktualizacje to ja się zastanawiam czy my przypadkiem nie jesteśmy serwerem beta. Na pewno nie jesteśmy na produkcji. Strach się bać co się dzieje na serwerze naprawdę oznaczonym jako beta. Nie pytam również co tam oni u siebie w dev env mają. Mi to niby aż tak mocno nie przeszkadza, ponarzekam sobie, pododaję ewentualnie pomysły, wskażę co jest nie tak, ale jak na oficjalną grę udostępnioną szerszej publiczności to jest to żenada, żałość i śmiech na sali. Niech po prostu się przyznają, że mają w głębokim poważaniu testy na becie i chcą sobie potestować na większym środowisku i większej liczbie graczy. Przynajmniej każdy będzie wiedział na czym stoi. Niestety na chwilę obecną oba serwery są serwerami TESTOWYMI. Co dalej niesie ze sobą trochę śmieszną sprzedaż diaxów. To jednak jest też inna bajka.
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

ampH, w sumie gra na serwerze testowym po wyłączonym przyspieszeniu sprzętowy chodzi naprawdę ładnie i przyjemnie. Dodatkowo nie muszę nigdy tak jak na krajowym czekać z górką 10 minut na otwarcie. Bardzo szybko mi się otwiera i jestem zachwycony z takiego sposobu traktowania. W dodatku widzę najnowsze dodawanie zmian więc one też mi się otwierają bez większego problemu. W obecnej chwili nie rozumiem jednego, czemu akurat nasz serwer w różnych porach dostaje zadyszki i nie może się normalnie otworzyć. Jestem też przeciwny abym miał włączone na zasadzie na siłę "Przyspieszenia Sprzętowego" bowiem w moim wypadku ja mam z nim problemy.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser52

Guest
Patrząc na te aktualizacje to ja się zastanawiam czy my przypadkiem nie jesteśmy serwerem beta. Na pewno nie jesteśmy na produkcji. Strach się bać co się dzieje na serwerze naprawdę oznaczonym jako beta. Nie pytam również co tam oni u siebie w dev env mają. Mi to niby aż tak mocno nie przeszkadza, ponarzekam sobie, pododaję ewentualnie pomysły, wskażę co jest nie tak, ale jak na oficjalną grę udostępnioną szerszej publiczności to jest to żenada, żałość i śmiech na sali. Niech po prostu się przyznają, że mają w głębokim poważaniu testy na becie i chcą sobie potestować na większym środowisku i większej liczbie graczy. Przynajmniej każdy będzie wiedział na czym stoi. Niestety na chwilę obecną oba serwery są serwerami TESTOWYMI. Co dalej niesie ze sobą trochę śmieszną sprzedaż diaxów. To jednak jest też inna bajka.
Jak mowisz, na becie jest gorzej, duzo gorzej. Chyba, ze ma sie takie mikro miasto jak Mikekun i jest sie zadowolonym ze wszystkiego. ;D
 

DeletedUser192

Guest
Trzeba tylko przeboleć moment wprowadzania "trudnych" aktualizacji", każda gra ma takie momenty. Choć uważam, że powinny być raczej w fazie bety.

Jakich trudnych aktualizacji ? o_O ostatnio tylko kombinujecie z zadaniami tak aby grało/klikało/logowało się często coraz mniej osób. Trudna aktualizacja to by było jakieś cudowne zaludnienie S1, albo kompletny rebalans walki/prowincji, a nie te głupoty, które się zmieniły w ostatnich aktualizacjach.

w kolejnym patchu spodziewam się na 110% zmiany obecnego questa "zbierz złoto + ulepszone narzędzia". dlaczego ? bo tak samo jak kiedyś stawiało się manufaktury na 1 poziomie i dzięki nim oddawało zadanie na dobową produkcję tak teraz stawia się warsztaty na pierwszym poziomie i używa się ich tylko do produkcji narzędzi na 3 godziny. młoteczki pięknie w górę lecą przy minimalnej stracie miejsca. no i zawsze można te warsztaty na 1 bez żalu skasować i postać nowe w kilka sekund...

a tak to jednostki znikają podczas walki od wakacji, mapa świata wiesza się od ostatniego update'u, powiadomienia nagle zaczęły świrować od ostatniego update'u, dziwne koszty/zwroty surowców przy ustawianiu produkcji też od ostatniego update'u. no i masa graczy kompletnie ignoruje Antyczne Cuda co jest oczywistym sygnałem, że trzeba je zmienić tak by gracze chcieli w nie inwestować.

fajnie że będzie ciąg dalszy drzewka i kolejna rasa gościnna, ale gra od prawie pół roku potrzebuje poważnych poprawek...
 

Mikekun

Rozbójnik
Jak mowisz, na becie jest gorzej, duzo gorzej. Chyba, ze ma sie takie mikro miasto jak Mikekun i jest sie zadowolonym ze wszystkiego. ;D

Mam dość spore i fajnie rozwinięte miasto. Natomiast z technologią stoję mniej więcej w środku piątej ery badań. Część budowli osiągnęła swój maksymalny poziom rozwoju lub brakuje ludzi do dalszego lvl. Zanim co kogokolwiek i o co kolwiek oskarżysz po prostu zapytaj się jak wygląda sytuacja. Natomiast kluczem do poprawnego działania gry jest bardzo często robienie czyszczenia ciasteczek oraz chace. Wiedziecie pomaga to mocno w funkcjonowaniu gry. Warto też jak na razie wyłączyć sobie Przyspieszenie Sprzętowe, bowiem ono nie funkcjonuje tak jak powinno. I tylko osoby z najnowszym sprzętem oraz konfiguracją będą mogły z niego właściwie się cieszyć.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Muszę potwierdzić słowa Fjuczers. Mój komp się niejako przyzwyczaja do gry, im więcej ma ciasteczek tym szybciej się wszystko wczytuje. Aż do momentu "przeładowania" wtedy reset i wszystko od nowa. Ale to trwa około 10 dni.
A jeśli chodzi o questa z monetami, mam nadzieję że nie przerobią go tak jak z produkcją 24h, że już w ogóle nie będzie opłacalny. Obecna wersja praktycznie wyklucza wykonywanie innego zadania na wyprodukowanie 6 x 3h.
 

Mikekun

Rozbójnik
zabobony :rolleyes:

kluczem do poprawnego działania gry jest łatanie gry przez devsów ;)

Gra aktualizowana jest co dwa tygodnie, więc dziury łatają szybko oraz sprawnie. Fakt, faktem jest taki że wielu osobom narzucono na testowym jak i krajowym serwerze grę z włączonym Przyspieszeniem Sprzętowym. Opcja ta masakrycznie nie sprawdza się jeśli gracz posiada zbyt stary sprzęt aby móc się cieszyć rozrywką w świecie Elvenaru. Natomiast jak już ją wyłączymy to o dziwo gra wraca do normalnego funkcjonowania, i nie trzeba czekać z 10 minut aby się załadowała. Nie rozumiem co tu jest tak fajnego aby mieć siłowo włączone Przyspieszenie Sprzętowe skoro nie działa ono właściwie.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Mikekun

Rozbójnik
Fjuczers, co nie oznacza że ten bug jest tam cały czas nie widoczny. Prawdopodobnie jego naprawa trwa dłużej ponieważ kod bugu cały czas się zmienia. Dodatkowo jeśli się ma ich kilka a nie jeden do naprawy, tym dłużej odpowiedniej łatki nie zobaczymy. Chyba że jest to celowy glicz zrobiony na potrzeby gry aby gracze mogli o niego cały czas się nacinać.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
@Mikekun Ja sam jestem devem i wiem jak wygląda poprawianie bugów. Te które pojawiają się co chwilę z regułu są proste do naprawienia, bo zna się już przyczynę ich występowania. Dodatkowo weź pod uwagę, że nad kodem nie siedzi zapewne jedna osoba, ale kilku developerów. Przy większym projekcie nadal nie jest to problemem, ponieważ istnieją narzędzia do kontroli zmian, takie jak Git czy SVN, a dodatkowo dobrą praktyką jest tak zwany Code Review, czyli sprawdzanie Twojego kodu i zmian w nim wprowadzonych przez osobę trzecią, która zwyczajnie może napisać: "To jest wielkie G i śmierdzi tak, że masz to posprzątać zanim to przepuścimy", choć zważywszy na to jak obecnie wygląda wpuszczanie bugów na serwery produkcyjne, to ja mam wątpliwości co do tego, czy przy projekcie jest więcej niż 1-2 osoby po stronie devów, czy jest jakikolwiek tester, czy ktokolwiek ogarnia w sensowny sposób projekt i czy liczy się serwer stabilny czy po prostu "byle była jakaś aktualizacja", a więc podejście "ilość ponad jakość" :/ Siedzę na testowym także i tam się tyle goryczy oraz żółci leje już, że w końcu ludzie nie wytrzymają. Tam nadal jest masa błędów jakie są tutaj, a mają już wersję 0.31. To zaś świadczy źle o zarządzaniu projektem, gdyż mówi, iż nie ma stawiania na jakość, skoro pozwala się, by takie sytuacje nie tylko miały miejsce, ale są akceptowane jako opcja przy aktualizacjach. Takie coś nie powinno mieć miejsca nigdy, gdyż pokazuje podejście do projektu. To po prostu niepoważne i nieodpowiedzialne zachowanie ze stony zarządzającego. Zwłaszcza, że wszystkie te błędy były wychwycone na serwerze testowym i zgłoszone. W takiej sytuacji aktualizacja nie powinna mieć miejsca do chwili ich naprawienia. Nawet kosztem opuszczenia tej i być może następnej aktualizacji w cyklu. Albo coś wypuszczamy w miarę bezbłędnego, albo pozwalamy sobie na jakieś jaja z graczy. Jeśli traktujemy zaś graczy jak idiotów, którzy łykną wszystko, to potem nie dziwmy się, że odchodzą do innych produkcji, a tu złorzeczą jak się tylko da.
 
Status
Zamknięty.
Do góry