• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Algorytm wypełniania - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam pytanie odnośnie algorytmu. Jak zauważono podczas czyszczenia poleciało wiele nieaktwnych kont co jest dobre. Liczba zmniejszyła się z około 45-50 tysięcy do około 20-25 tysięcy, ale nastał pewien problem. Zauważono, że algorytm w pierwszej kolejności wypełnia luki od środka. Przy ciągłym usuwaniu nieaktywnych kont algorytm "resetuje" się i co rusz uzupełnia luki od środka. W efekcie konta aktywnych graczy daleko od niego mają coraz puściej wokół siebie i co kilka dni znikają kolejne, natomiast nowe nie przybywają. Efekt jest taki, że puste pola wokół starszych graczy, bliżej środka są zastępowane niemal z dnia na dzień, natomiast dalsi nie zyskują nic. Z dyskusji pomiędzy graczami wiadomo już, że niektórym zostało już tylko kilka prowincji z graczami. Ja przykłądowo miałem jakoś 30... Zostało mi 10, a i z nich niedługo kilka pewnie zniknie, bo są słabo rozwinięte. Szacuję, że zostanie mi jakoś 5 kont, a aktywnych z tego jest może 3-4 osoby i w pobliżu mam do odkrycia tylko kilka miast z graczami, które wiem, że może nie polecą, bo mają sztandary gildii.

Przy ciągłym usuwaniu i wypełnianiu od środka, to ja wątpię czy pojawi się jakieś nowe konto w ciągu 2-3 tygodni w pobliżu mnie, ponieważ matematyka jest nieubłagana - im dalsze koordynaty tym sześciany mające robić za kręgi są większe i ich pełne wypełnianie trwa dłużej. Co mają powiedzieć osoby na 70 i dalszym sześcianie od środka? Kiedy do nich algorytm dojdzie zważywszy na fakt, iż jest nowy świat do wyboru i ludzie głównie tam założą konta mając złe doświadczenia z grami bitewnymi, gdzie stare światy łoiły młodych w chwili gdy tylko się pojawiali? To też temat jaki często się przewija... W momencie gdy zaczęły znikać konta na starym serwerze tworzenie nowego świata było niejako działaniem niepożądanym i podkopującym szybkość wypełniania pustych miejsc przez algorytm. Już teraz jest on wyjątkowo wolny w swoim działaniu. Powinien on działać badając odległości od aktywnych grczy i tam nowe konta umieszczać, gdzie mają one sens. Inaczej nawet młodzi nie skorzystają, bo stare konta ich nie zobaczą gdzieś tam przy 40-50 sześcianie od środka - będą od nich za daleko. Algorytm musi bazować na kumulacji nowych kont wokół już istniejących i aktywnych, tak by powstawały centra, gdzie wzajemna pomoc będzie możliwa.
 

Deleted User - 34008

Guest
I nawet jak ktoś ma zapał i chęć do gry, to po miesiącu oczekiwania na sąsiadów, po prostu się wnerwi i porzuci grę. W ten sposób stracimy aktywnych graczy z potencjałem.
Coś mi się widzi, że bez przenosin graczy z dalszych okręgów bliżej centrum się nie obejdzie. Bo nawet jak gra zrobi mi przysługę i wokół mnie będzie jedno z takich skupisk startowych, to ile będę musiał czekać aż Ci nowi gracze mnie dogonią i będą równymi dla mnie partnerami ?
Jednym z pośrednich rozwiązań mogłoby też być nie usuwanie starego konta aż do momentu zarejestrowania się nowego gracza. A wymiana graczy szła by od centrum aż do skraju mapy i dopiero ponownie od centrum.
Trzeba jeszcze otwarcie powiedzieć, że obecna sytuacja premiuje graczy którzy się zarejestrowali w pierwszych dniach działania serwera i mają swobodę w rozwoju i handlu. Natomiast osoby które zarejestrowały się w późniejszych terminach, pomimo chęci mają utrudniony rozwój.
Do tego są premiowane w postaci większej liczby możliwych do wykonania questów powtarzalnych, które jak wiemy nie są limitowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser95

Guest
Zerknalem na forum bety i podobno zmienili cus ostatnio-teraz nowi gracze miaja sie pojawiac na miejscu tych ktorzy znikneli wg czasu-to znaczy najpierw wypelniane beda te miejsca,,ktore sa najdluzej puste.Nie zmienia to faktu,ze otwieranie nowego serwera mniej wiecej w tym samym czasie kiedy zaczeli usuwac nieaktywnych bylo najglupszym mozliwym rozwiazaniem-tlumacza to tym,ze 1 server byl prawie pelny...taak,oczywiscie,bylo ponad 56.000 graczy,po 1szej "czystce" zostalo mniej niz 40.ooo.W ciagu ostatnich 2 tyg prawie 24.000 zostalo 20.200(3 dni temu bylo 21.600)....
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel masz rację z tym wnerwieniem. W zeszłym tygodniu do mnie PW napisała dotychczas aktywna grająca. Była w gildii, a mimo tego dała sobie spokój po czystkach. Pomagaliśmy sobie nawzajem i mimo faktu, że była już w 3 erze i zbliżała do 4 - zrezygnowała z gry. Do mnie napisała, bo czuła, że "po starej znajomości" jakoś pożegnać się wypada, a nie tak zwinąć manatki i zniknąć. I dzięki takim graczom wiem, że są tu także Ci w porządku, z którymi gra ma sens.
 

DeletedUser110

Guest
A jak to jest z kontami rozwiniętymi? Czy jak gracz posiadający zielone miasto da sobie spokój, to takie miasto nie zniknie?
 

DeletedUser

Guest
W teorii te, które dotarły do 3 ery miały być chyba jakoś chronione i ich miesiąc nie obejmował do wywalenia, ale jeśli poszli hurtem, to kto wie czy 3 era Cię chroni mimo wszystko.
 

DeletedUser

Guest
No i w chwili obecnej, po prawie tygodniu od rozpoczęcia mogę klejne dane dorzucić... Zostało mi już 8 graczy na podbitych przeze mnie prowincjach. Pomoc sąsiedzka? 3 osoby się odwzajemniają. Bez jakiegoś radykalnego ruchu ze strony administracji ciężko widzę całość, skoro w momencie usuwania kont liczba spada z ponad 50k do 40k i ciągle tendencja spadkowa, aż do 20k i ciągle dołuje. Może się okazać, że na pl2 będzie podobnie i sens jego otwierania jest żaden, bo aktywni tam to te same osoby co na pl1. Obym się mylił... Bo inaczej czeka nas konsolidacja serwerów w jakimś momencie.
 

DeletedUser

Guest
Minęły kolejne 2 tygodnie... Zostało mniej więcej 10200 graczy z jakimikolwiek punktami ( >0 ) i ponad 400 ciągle z 0, czyl zapewne konta porzucone jeszcze przed ukończeniem tutoriala. Teraz będzie już wolno spadać, ale będą to konta aż do 2 ery, a więc jak podejrzewam polecą także konta aż do 1.5-2 tysięcy punktów około. W rankingu przy 1300 punktach jest 7000 miejsce mniej więcej, co kiepsko wróży liczebności gdy to się uspokoi. Z tych ponad 50 tysięcy graczy zostanie 5 tysięcy i... nadal wiele to będą martwe konta, ale teraz takie, które odeszły mając już 3 erę. Sam mam kilka takich wokół siebie. A szacuję że to będzie około 20-25% tych które zostaną. Co daje nam szacunkowo niewesołą liczbę około 3000 aktywnych przez ostatni miesiąc graczy. Nawet nie chodzi tu o słaby wynik, ale przy takiej sieczce łatwo sobie można wyobrazić jak trudno graczom poza środkiem grać, gdyż odległości między aktywnymi graczami, z którymi jakakolwiek wymiana handlowa jest możliwa graniczy niemal z zasięgiem prowincji jaki gracz może zdobyć. Perspektywa w jakiej najbliższy aktywny gracz to na oko 10 krąg niestety skutecznie odstrasza, a ewentualna zmiana algortmu na taki, gdzie nowego gracza wrzuca w puste miejsce, które czeka już długo może się skończyć umieszczeniem go również na pustyni, z dala od innych. Ja osobiście nie płakałbym, gdyby umieszczono mnie blisko środka i aktywnych. Nawet gdyby były zupełnie inne relikty w już zdobytych przeze mnie prowincjach. Handel z aktywnymi wielokrotnie by mi wynagrodził te procenty bonusowe które by się zmienić mogły.
 

DeletedUser236

Guest
Popieram zagęszczenie na pierwszym serwerze
CO do ewentualnych strat bonusowych to większość z nas rozwija mniej więcej dookoła swojej osady tereny z reliktami, a nie kieruje się wyłacznie na 2-3 relikty. Dlatego ewentualne różnice były by pomijalne

O grze świadczy też FORUM. Zobaczcie ilu ma czytelników , a ile wpisów.
Czy ktoś to w ogóle czyta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Zasadniczo jestem przeciw przenosinom. Skoro miałbym od zera budować np. Zwoje zamiast Kryształów, albo Klejnoty zamiast Eliksirów - to wydaje mi się horrorem, niech będzie pustynia i wystarczy Bractwo...
Chyba, że 'przeprowadzka' byłaby dobrowolna. Np. System stwierdza, że jesteś na 'wydup*u' i pyta:
Graczu! Nie ma wokół Ciebie innych graczy. Czy chcesz się przenieść w miejsce, gdzie jest więcej aktywnych osób?​
Do tego, System mógłby pytać też:
Graczu! Czy chcesz zachować swoje bonusy (co wiąże się z nieco gorszym umieszczeniem wobec innych aktywnych graczy), czy z nich zrezygnować (a wówczas zostaniesz umieszczony najbliżej najaktywniejszych)​
 

Deleted User - 34008

Guest
Jeżeli liczba graczy spadła z 50 do 10 tysięcy, to nie sądzę żeby były jakiekolwiek problemy z przeniesieniem graczy w miejsce z takimi samymi bonusami, a bliżej centrum
 

DeletedUser110

Guest
Przy przenosinach dochodzi jeszcze jedna sprawa: jak rozwiązać kwestię odkrytego dotychczas otoczenia? Można rozłożyć równomiernie ilość odkrytych pól, ale przypuszczam po sobie, że duża część graczy odkrywała teren nierównomiernie, czy to w związku z posiadanymi bonusami do reliktów, czy to ze względu na chęć odkrycia aktywnego handlowo gracza.
 

Deleted User - 34008

Guest
A jakie to ma znaczenie ? Relikty są już w ratuszu, ich ilość i rodzaj nie musi się pokrywać z tym co będzie wokół naszego miejsca pobytu. Nawet jeśli przyjdzie nam kiedyś podbijać prowincje ponownie, to statystycznie będzie ich tyle samo, tylko ewentualnie w innej kolejności.
 
Status
Zamknięty.
Do góry