• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Amunowie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
Podopowie ktoś po ile postawić tych złotników i pułapek żeby to wszystko dobrze pasowało :)
od wieków prawieków obowiązuje jedna złota zasada: ile tylko możesz :) im wiecej tym lepiej... a że miejsca nie ma to postawisz ich tylko tyle ile możesz
 

Hassano

Łucznik
Ale ktoś coś wspominał o prestiżu i stąd moje pytanie :) chyba że prestiż niema akurat nic do tych budynków to wtedy złota zasada sie sprawdzi :D:D
 

DeletedUser174

Guest
hejka , poniżej wstawiam link do Amunów, jak najlepiej ustawic te nowe budyneczki w połączeniu z warsztatami lub rezydkami
https://elvengems.com/amuni/settlement-layout/

obrazek ładny.... tylko budynek ma 5x5 czyli 1 exp… na rysuneczku jest ich 12... obawiam się że mało kto będzie mógł tyle miejsca na nie przeznaczyć. Tym bardziej że jeszcze portal+budynki… pewnie większość będzie wymagana zadaniami. Mnie już zaatakowało zadanie na 5warsztatów... fajnie tylko że nie planowałam ich levelować bo rosną... ale to jedno z pierwszych zadań i zagadka na dzień dobry: robić czy nie robić...
ciekawe kiedy w końcu dorosnę by rzucić grę. Szczęściem widzę światełko w tunelu - coraz mniej cierpliwości mi zostało

@hassano prestiż to taki rasowy odpowiednik zwykłej kultury. Portal daje 1k na wstępie. Chcesz więcej musisz ciupać. Lekko to nigdy nie było - jesteśmy przyzwyczajeni :D
 

miriella

Zwiadowca
link podałam żeby zobaczyć jak +- można ustawić ,co ile kratek zajmuje , wiadomo ,że każdy postawi ile da radę, ja nie wiem ile mi się uda
Lubię Elvenar i gram ponad dwa lata , jest to spokojna gra , takie jest moje zdanie i Bractwo w którym jestem nie jest nastawione na wyścig szczurów - sorry za wyrażenie
najśmieszniejsze tego to to ,że zrobiłam miejsce za warsztatami, rezydenci a jakoś przeoczyłem miejsce na portal i to co wokół niego trzeba postawić

pozdrawiam graczy - miriella
 

DeletedUser1660

Guest
Dane z rysuneczku są podane według obliczeń prod. aby płynnie przejść rozdział. Według zadań jest 8 złotników i 4 pułapki. Nawet przy tej ilości trzeba się sporo nakombinować z ustawieniami. Do tego dochodzą ilości many i ziaren potrzebnych do produkcji.
Plusem jest fakt iż mana jest potrzebna wyłącznie do odblokowania początkowych badań. Ziarna wyłącznie do produkcji/ kultury. Mimo to w mig uciekają zbiory many zebrane podczas przerwy.
Będzie ciekawie :D
 

DeletedUser110

Guest
8 złotników i 4 pułapki to 12 pól 5x5.
To jest obowiązkowe dla wykonania zadań. Nie wiem czy te wszystkie budowle 'prestiżowe' są obowiązkowe, przypuszczam, że tak. Już mi się nawet nie chce liczyć tych pól. Do tego ze dwie manufaktury T5 - ile potrzeba na to ludzików...?
Tfurcy ewidentnie (nie odblokowując ekspansji z mapy) chcą nas zmusić do redukcji manufaktur. Żebyśmy mieli mniej towarów. I z tego powodu żeby nie byłoby tak łatwo robić 10 skrzynkę w turnieju.
 

DeletedUser174

Guest
Tfurcy ewidentnie (nie odblokowując ekspansji z mapy) chcą nas zmusić do redukcji manufaktur. Żebyśmy mieli mniej towarów. I z tego powodu żeby nie byłoby tak łatwo robić 10 skrzynkę w turnieju.
Chyba nie masz racji. to ile mamy towarów mają w nosie. Raczej chcą nas zmusic do zakupu diaxów by kupić premiowane expy. Jak myślisz dlaczego dodali cały pasek? tylko to takie żałośnie żebrackie już jest...
 

Tessi

Zwiadowca
Witam,
Sytuacja jest taka:
1. Skończyłam wszystkie badania na drzewku badań Rozdziału XIII "Amunowie".
2. Po ukończeniu badań sprzedałam budynki, jako już niepotrzebne.
3. Podpowiadacz Amunów podpowiadał mi kolejne zadania do wykonania, ale nie związane z rozdziałem.
4. Podpowiadacz Amunów podpowiedział mi w pewnym momencie zadanie, które nie ma opcji "Odrzuć", pt. "Kosztowne negocjacje" o treści:
"Rozbuduj Świątynię Wydm do poziomu 4".

????????

Aby zbadać wszystkie zadania na drzewku MUSIAŁAM rozbudować Świątynię Wydm do poziomu 4.
Po zakończeniu rozdziału, już tego budynku nie mam, gdyż go sprzedałam.

Wynika z tego, że aby móc dalej otrzymywać zadania od podpowiadacza i otrzymywać oferowane przez niego nagrody, muszę JESZCZE RAZ zbudować Świątynię Wydm i JESZCZE RAZ rozbudować ją do poziomu 4, oraz zbudować pozostałe budynki, gdyż do rozbudowy Świątyni Wydm potrzebne są Pułapki oraz Dary Grobowe!!!!

Jest to kompletnie BEZSENSOWNE, gdyż ten rozdział już skończyłam, więc informacja o dokonanej wcześniej rozbudowie tego budynku powinna być gdzieś odnotowana przez program.

Dzisiaj, po perypetiach z artur87 z Elvenar Team, który poradził mi:
"może Pani wykonać zadanie - wystarczy wybudować odpowiednie budynki."
poczułam się totalnie zlekceważona, gdyż jest to ewidentny BŁĄD programu, który w tym przypadku nie zalicza WCZEŚNIEJ WYKONANYCH ZADAŃ, jak to często bywa z innymi zadaniami.

Poszukałam na wiki Elvenar stosownych informacji - i owszem, jest:
"Wskazówka: Nawet jeśli sprzedasz Świątynię Wydm, zatrzymasz towary Amunów w swoim mieście! Jednakże będziesz potrzebować tego budynku, aby dojść do końca i ukończyć wszystkie zadania tej rasy."
Czy taka informacja nie powinna się pojawić przy SPRZEDAŻY tego budynku, aby nie sprzedawać go ZANIM nie wykona się wszystkich zadań? Informacja choćby taka: "Nie sprzedawaj jeszcze tego budynku, gdyż nie zostały wykonane wszystkie zadania rasy"?
Czy skoro WARUNKIEM ukończenia rozdziału była rozbudowa Świątyni Wydm do poziomu 4, czyż nie powinno to być uwzględnione w programie jako WYKONANE ZADANIE??? Dlaczego, jak odpisał mi artur87:
"Nie ma żadnego znaczenia, że budynki kiedykolwiek wcześniej były wybudowane."
Jak to nie ma znaczenia? Przecież gdyby nie były wybudowane, to rozdziału bym nie ukończyła!!!

Widzę, że czas skończyć z grą, skoro wciska się klientom, że to po ICH stronie leży wina, iż coś nie działa poprawnie.
Jeżeli coś działa ŹLE, a w tym przypadku ewidentnie zawiódł mechanizm gry, to jego twórcy powinni bić się w piersi i to NAPRAWIĆ!!!
W przeciwnym razie jest to jedynie robienie z klientów głupków, którzy mają jedynie dostarczyć kasy...
 

Nusion

Kapłan
A dla mnie sytuacja jest jasna. Pojawiło się zadanie "Rozbuduj Świątynię Wydm do poziomu 4". Żeby je zaliczyć trzeba albo rozbudować do poziomu 4 albo posiadać już rozbudowaną. Ty w momencie pojawienia się zadania nie miałaś w ogóle świątyni wydm. Wiem, że sytuacja przykra, ale jak dla mnie zupełnie prawidłowa, nie widzę tu żadnego błędu.
 
Przyznaje Ci racje, ale... nie ze wszystkim. Masz racje co do tego,
ze na pewno w grze przydalyby sie lepsze podpowiedzi dotyczace zadan
z linii glownej. Ale...
Ktos, kto skonczyl ostatnia rase powinien miec juz na tyle doswiadczenia
z zadaniam z poprzednich ras by wiedziec, ze to nie pierwsza taka pulapka.
Sa zrodla informacji, gdzie mozna sprawdzic, jakie zadania nas czekaja
w trakcie przechodzenia danej rasy i warto je sprawdzic przed
wyburzeniem budynkow rasowych. Lub poczekac z burzeniem budynkow
do zakonczenia linii zadan w danej epoce (wiekszosc graczy dochodzi
do takiego wniosku najpozniej we Wrozkach). Nie zrozum mnie prosze zle,
bo rowniez uwazam, ze caly system zadan i podpowiedzi do nich nie jest
zbyt dobry, ale twierdzenie, ze to blad gry lub ze zawiodly jej mechanizmy
jest odrobine przesadzone.
Poszukałam na wiki Elvenar stosownych informacji - i owszem, jest:
"Wskazówka: Nawet jeśli sprzedasz Świątynię Wydm, zatrzymasz towary Amunów w swoim mieście! Jednakże będziesz potrzebować tego budynku, aby dojść do końca i ukończyć wszystkie zadania tej rasy."
Czy taka informacja nie powinna się pojawić przy SPRZEDAŻY tego budynku, aby nie sprzedawać go ZANIM nie wykona się wszystkich zadań? Informacja choćby taka: "Nie sprzedawaj jeszcze tego budynku, gdyż nie zostały wykonane wszystkie zadania rasy"?
Uwazam, ze nie. Gdyby gra ostrzegala nas przed kazda bledna decyzja (a to byla Twoja
bledna decyzja), bylibysmy doslownie zasypywani dziesiatkami ostrzezen dziennie.
Poza tym, rozumiem frustracje, ale coz takiego sie stalo ? Czy ta nagroda za wykonanie zadania
jest az tak znaczaca, by z powodu jej utraty konczyc gre ? W najgorszym razie po wejsciu
nastepnej rasy to jedno zadanie odrzucisz i po problemie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
"Rozbuduj Świątynię Wydm do poziomu 4".
Podobną sytuację miałem w krasnalach gdzie jako jednym z zadań było: "wybuduj antyczne tereny". Tutaj dodam że już takowe posiadałem i dziwiłem się iż tego zadania mi nie zalicza. Jednak polska język to trudna język :)
Błąd tkwił w tym że jest różnica w słowie "wybuduj" oraz "posiadaj" podobnie jak w tym przypadku jest różnica w słowie "rozbuduj" czy "posiadaj" a także w kolejności tych zadań ponieważ wg. mnie zadanie rozbuduj świątynie wydm do poziomu x powinno się znajdować gdzieś pośrodku rozdziału a nie pod jego koniec kiedy masz już zrobione badania lub ich większość :D
@chris07070707 napisał:
Gdyby gra ostrzegala nas przed kazda bledna decyzja (a to byla Twoja
bledna decyzja)

i tutaj się z nim zgodzę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dzisiaj, po perypetiach z artur87 z Elvenar Team, który poradził mi:
"może Pani wykonać zadanie - wystarczy wybudować odpowiednie budynki."
poczułam się totalnie zlekceważona, gdyż jest to ewidentny BŁĄD programu, który w tym przypadku nie zalicza WCZEŚNIEJ WYKONANYCH ZADAŃ, jak to często bywa z innymi zadaniami.
Odpowiedź oczywiście lekceważąca , typowo "na odczep się" i pomimo, że w sumie zgodna ze stanem faktycznym (każdy się z tym zderzył - w każdym takim zadaniu nie ma znaczenia czy posiadasz dany budynek) to twoje pretensje są w dużym stopniu uzasadnione.

Do samego problemu z zadaniem podszedłbym trochę spokojniej - po rozpoczęciu nowego rozdziału tego typu zadania z głównej linii można odrzucić.
Niestety w przypadku Amunów nie będzie to możliwe do czasu wydania nowej rasy - dopiero po zbadaniu zwiadu w kolejnym rozdziale odblokuje się ta możliwość.

Zostało Ci 18 zadań do końca
https://www.gamersgemsofknowledge.com/story-quests-humans
Nie wiem, na ile nagrody z kolejnych są dla Ciebie wartościowe, choć muszę przyznać, że zadania 61-65 dające po 40 diamentów wato byłoby zrobić.

W/g mnie zadania powinny być możliwe do odrzucenia po ostatnim badaniu w danym rozdziale, nie pierwszym w następnym, jak jest obecnie.
Dal pocieszenia zaznaczę, że kiedyś nie można było ich w ogóle odrzucić i ludzie zostawali z wiszącymi zadaniami typu "zburz portal krasnoludów" przez kilka epok.

Uwazam, ze nie. Gdyby gra ostrzegala nas przed kazda bledna decyzja (a to byla Twoja bledna decyzja),
Z tym się akurat nie zgodzę - decyzja byłaby błędna tylko jeżeli w grze moglibyśmy podejrzeć listę wszystkich przyszłych zadań - na tej zasadzie musielibyśmy trzymać różne dziwne budynki, bo "a nuż będą do czegoś potrzebne".
Nie każdy gracz ma obowiązek sprawdzać na forum czy Gemsach (nie każdy ma również obowiązek znać język angielski), czy dany budynek będzie do czegoś potrzebny w przyszłości, a bądźmy uczciwi - mało kto czeka z rozwojem miasta i badaniami na wykonanie konkretnych zadań (sam fakt, że wprowadzono kiedyś możliwość ich odrzucania świadczy o tym, że G się w pewien sposób przyznało do niekonsekwencji)
W jedynym oficjalnym źródle informacji dostępnym z poziomu gry (link do wiki) zadań nie znalazłem (chociaż ostrzeżenie rzeczywiście jest na stronie budynku - widać, że był z tym wcześniej problem)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest

"Pamiętaj, że podane misje mogą nie być wyświetlane wszystkim graczom lub w tej samej kolejności dla wszystkich graczy; Dokładne zadania mogą się różnić w zależności od podejmowanych decyzji dotyczących gry."

Zdanie owo znajduje się na samym końcu co oznacza w moim pojęciu że: nie mniej pretensji do twórców a tym bardziej nie pisz skargi do obsługi gry ponieważ nie jesteśmy niczemu winni to twój styl gry zawinił a nas to nic nie obchodzi że grasz tak a nie inaczej.

Czy potrzebne są jeszcze jakieś inne wyjaśnienia dotyczące tej sytuacji? A może to my mamy rację czepiając się licznych błędów tej gry i jej niedopracowania nie wspominając o lekceważeniu nas przez obsługę gry która to powinna przeanalizować i wytłumaczyć nam o co chodzi w sensowny sposób od tego są chyba :D
 
decyzja byłaby błędna tylko jeżeli w grze moglibyśmy podejrzeć listę wszystkich przyszłych zadań...
Nie. Po pierwsze, od szczegolowych informacji to jest wlasnie wiki (i inne zrodla, nie przesadzajmy,
kto poszuka lub zapyta, ten znajdzie). Poza tym wydaje mi sie, ze patrzysz na to ze zlej strony.
W zamysle glowna linia zadan jest od tego, by to do niej dopasowac tempo i kolejnosc dzialan
w grze, a nie odwrotnie. To zadania rotacyjne dopasowujesz sobie do wlasnych
dzialan. Po angielsku linia glowna nawet nazywa sie "storyline", czyli to jakby opowiadanie historii (postepu w grze)
po kolei. Gracz nie chce dopasowywac swoich dzialan w grze do linii glownej ? To niech tego nie robi, niech robi
sobie, co tylko chce, buduje, burzy, ale niech nie narzeka pozniej, ze z wlasnej winy nie moze
zrobic potem jakiegos zadania.
Nie każdy gracz ma obowiązek sprawdzać na forum czy Gemsach (nie każdy ma również obowiązek znać język angielski)
Zgadza sie, ale jednak autorka postu znalazla droge na forum i do wiki, prawda ?
Tylko kiedy ? Nie przesadzajmy, "szkoda" nie jest nieodwracalna, to wrecz drobnostka. Zareczam,
ze wcale nie probuje byc zlosliwy, po prostu uwazam, ze ta gra w duzej mierze z gory zaklada
planowanie dlugoterminowe, dobor odpowiedniej strategii i umiejetnosc przewidywania, wiec nie mozna
wymagac prowadzenia graczy doslownie za raczke (a zreszta, cofam to: przeciez zadania z
linii glownej to wlasnie jest prowadzenie gracza za raczke przez dana epoke).
Co do ostrzezen w samej grze, podam pewnien przyklad. Komunikaty przy probie przeniesienia elementu
zestawu budynkow uwazam nie tylko za zbedne, one sa wrecz niesamowicie irytujace. Gdyby ten sam
schemat powielic jeszcze przy zadaniach i innych budynkach... brrr ;)
Zeby nie bylo, sam swoj poprzedni post zaczalem od tego, ze system zadan i podpowiedzi nie jest idealny.
Ale wynikajace z frustracji twierdzenia o bledach gry lub wadliwej mechanice to gruba przesada. Poza
tym, gra przyzwyczaja nas do tego typu "pulapek" juz od pierwszej rasy goscinnej. Uzyles niedawno
stwierdzenia, ktorym ja sie teraz posluze: "Zima znow zaskoczyla drogowcow. No kto by sie spodziewal
sniegu w srodku zimy ? ;)"
W/g mnie zadania powinny być możliwe do odrzucenia po ostatnim badaniu w danym rozdziale, nie pierwszym w następnym, jak jest obecnie.
Tu pelna zgoda, to akurat uwazam za bardzo dobry pomysl.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Gracz nie chce dopasowywac swoich dzialan w grze do linii glownej ? To niech tego nie robi, niech robi
sobie, co tylko chce, buduje, burzy, ale niech nie narzeka pozniej, ze z wlasnej winy nie moze
zrobic potem jakiegos zadania.
Tak zgadzam się z tobą jednak nie zawsze robimy badania według ich kolejności w drzewku. Czasami opuszczamy któreś aby zrobić inne a później do niego wracamy tutaj każdy ma swoją strategię gry. Co nie zmienia faktu że dane zadanie jest zaliczone. Dla przykładu tylko podam jeśli zrobisz badanie na rozbudowę rezydencji i ich nie zaczniesz rozbudowywać(z różnych przyczyn najczęściej brak terenu) za to następne badanie na rozbudowę ratusza i jego rozbudujesz to i tak oba te zadania będą ci zaliczone.
Chodzi o to że lista zadań się zmienia wedle uznania twórców i w ładny sposób ostrzegli nas jak to opisałem kilka postów wyżej :D
//
Dlatego wina jest tutaj obustronna.
1) ewidentny błąd gracza w planowaniu - znając podobne przypadki z innych rozdziałów mógł to przewidzieć
2) olanie gracza przez obsługę gry - brak sensownego wytłumaczenie tylko zbywanie problemu
3) błędy gry - nie pierwszy raz coś takiego ma miejsce o czym już wspomniałeś

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ale wynikajace z frustracji twierdzenia o bledach gry lub wadliwej mechanice to gruba przesada. Poza
tym, gra przyzwyczaja nas do tego typu "pulapek" juz od pierwszej rasy goscinnej. Uzyles niedawno
stwierdzenia, ktorym ja sie teraz posluze: "Zima znow zaskoczyla drogowcow. No kto by sie spodziewal
sniegu w srodku zimy ? ;)"
Zgadzam się, że to nie jest błąd gry i takiej sytuacji można było uniknąć.
Natomiast w tym konkretnym przypadku mogło zadziałać właśnie przyzwyczajenie z wcześniejszych rozdziałów.
W świadomości graczy pokutuje przekonanie, że po zakończeniu rozdziału można odrzucić zadania (właśnie po zakończeniu , nie po rozpoczęciu nowego - zwiad jest zawsze w nowym) - jest to skrót myślowy, ale się tak przyjęło (takie odpowiedzi widziałem na czacie kilkukrotnie)
I w tym przypadku wcześniejsze doświadczenia obracają się przeciwko graczowi.
Dodatkowo - z tego , co pamiętam we wcześniejszych rozdziałach tego typu zadania miały treść typu "posiadaj portal(inny magazyn) na poziomie 4" , nie "rozbuduj do poz. 4" - przyjmując to literalnie oznacza, że musisz czekać z budynkiem na poz. 3 na odblokowanie zadania - a to już jest świadoma złośliwość G i zmuszanie gracza do np. zwolnienia rozwoju, żeby się dopasować do linii zadań

W takim wypadku ostrzeżenie na wiki nie daje wyczerpującej informacji.
"będziesz potrzebować budynku, żeby ukończyć wszystkie zadania" -
Załóżmy, że masz masz budynek na poz. 4 - niby spełniasz ww. kryteria. Możesz go rozbudować na poziom 4 ? Nie możesz Chyba, że zaliczy w tym przypadku posiadanie budynku na 4 , bo już zetknąłem się z tym , że "wybuduj" bynajmniej nie oznacza "posiadaj" to ale "rozbuduj" najczęściej tak (i to nie jest błąd tłumaczenia - to samo jest w oryginale : "build", "upgrade" , "have" )

Nie przesadzajmy, "szkoda" nie jest nieodwracalna, to wręcz drobnostka.
Tutaj mocno przesadziłeś - koszt rozbudowy magazynu rasy gościnnej do maksymalnego poziomu to bynajmniej nie jest drobnostka - oczywiście 55-60 zaklęć zysk portalu 5% to załatwi szybko, ale może nie każdy je ma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Dodatkowo - z tego , co pamiętam we wcześniejszych rozdziałach tego typu zadania miały treść typu "posiadaj portal(inny magazyn) na poziomie 4" , nie "rozbuduj do poz. 4" - przyjmując to literalnie oznacza, że musisz czekać z budynkiem na poz. 3 na odblokowanie zadania - a to już jest świadoma złośliwość G i zmuszanie gracza do np. zwolnienia rozwoju.
Zadanie z Amunów "rozbuduj do poz. 4" zalicza również wcześniej (przed zadaniem) rozbudowany portal, mi zaliczyło, przy czym musi on się nadal znajdować w mieście jak zadanie się pokaże. Jak się go rozbuduje i usunie zanim wejdzie zadanie, wtedy nie zaliczy niestety.
 

DeletedUser

Guest
Tak podejrzewałem i to można już interpretować jako błąd gry - skoro do zadania zalicza czynność wykonaną w przeszłości "rozbuduj do poz. 4" to dlaczego ci , którzy "rozbudowali do poz. 4" i posiadają portal mają zadanie zrobione, a ci którzy "rozbudowali do poz. 4" i wyburzyli już nie (w treści zadania nie ma słowa "posiadaj") - kryteria do wykonania zadania spełnili jedni i drudzy - to jest poważna niekonsekwencja.
Oczywiście rozumiem , że technicznie polega to na sprawdzeniu, czy w mieście znajduje się portal na 4 poziomie, ale poprawna treść zadania powinna brzmieć "posiadaj portal na 4 poziomie"
 

blazius1

Paladyn
Główna linia zdań jest głupia i tyle. Podziwiam tych co ja robią, a jeszcze bardziej tych co przejmują jak coś się tam nie zalicza bo się wyburzyło. Zwłaszcza na Amunach, gdzie nagrody jak za waciki.
Zawracanie głowy..
 
Do góry