• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Animacja po walce

mayder

Tancerz ostrzy
Najgorsze w tym wszystkim jest to że każda osoba która znam i nawet tych których nie znam od samego wprowadzenia animacji na nią narzekają i domaga się jej usunięcia, a została ona wprowadzona kilka miesięcy temu. Nie będę się w wypowiadał na ten temat od strony technicznej bo nie posiadam takiej wiedzy, ale tak na chłopski rozum to chyba łatwiej jest usnąć coś co się dodało niż wprowadzać coś nowego i bardziej skomplikowanego (chociażby wiadomości) więc nie mam pojęcia dlaczego tak się z tym ociągają skoro odzew jest całkowicie negatywny.
 

DeletedUser3575

Guest
Prowincja 9, druga gwiazdka nakarmiony feniks ognia:
S1, elfy, smoki, walka samymi łucznikami w jednym konflikcie trwa 26 sekund,
S3, ludzie, leśne elfy, walka kusznikami 23 sekundy.
Telefon Huawei, łącze WiFi.

Ta sama próba (prowincja, gwiazdka, jednostki, fenek) ale na łączu komórkowym, s1-27s, s3 - 27 s)


Kolejna próba
Telefon Huawei łącze komórkowe:
Prowincja 9, druga gwiazdka nakarmiony feniks ognia:
S1, elfy, smoki, walka samymi czarodziejkami w jednym konflikcie trwa 2 sekundy (słownie dwie!)
S3, ludzie, leśne elfy, walka kapłanami 14 sekund.)

Kolejna próba, Telefon Huawei łącze WIFI:
Prowincja 11, druga gwiazdka nakarmiony feniks ognia:
S1, elfy, smoki, walka samymi zwiadowcami w jednym konflikcie trwa 24 sekundy
S3 brak zwiadowców, próba niemożliwa

Kolejna próba, Telefon Huawei łącze komórkowe:
Prowincja 11, druga gwiazdka nakarmiony feniks ognia:
S1, elfy, smoki, walka samymi zwiadowcami w jednym konflikcie trwa 18 sekund
S3 brak zwiadowców, próba niemożliwa

Skoro czarodziejka osiąga 2 sekundy a strzelcy 20 to coś jest mocno nie halo. Łączę bez znaczenia. Jak mi się zechce to zrobię testy na 3 gwiazdce, ale zaraz zaraz chyba firma zatrudnia wykształconych ludzi, którzy dostają za to kasę więc może po prostu porobię coś innego a niech oni sami porobią sobie testy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1775

Guest
Rozumiem korporacyjny beton. Ale animacja musi zniknąć. albo przynajmniej być grywalna. Nawet sekunda zbędnej zwłoki to za dużo
Oczywiście, ale... Osobiście mam nieodparte wrażenie, że stworzył ją chyba jakś syn/córka prezesa, więc... wiecie... rozumiecie... :p
 

DeletedUser174

Guest
a mógłby ja stworzyc nawet i sam papież, wszyscy święci czy car putin... to nie ma żadnego znaczenia

turnieje na apce są niegrywalne przez zasmarkaną animację, która została specjalnie dodana w jednej z aktu w lipcu jeszcze. To najwyższy czas albo ją wyłączyć, albo sprawić grywalną. Jak kiedyś był błąd z ratuszem naprawili to w ciagu kilku godzin. Jak ludziki na siebie wpadali też musieli się tym zająć i cała łata poszła na to, bo to był najważniejszy problem gry. To może niech wreszcie ruszą 4 litery i przywróca normalność na turniejach w apce... a potem niech se testują, sprawdzają, weryfikują i szukaja błędu do usranej śmierci, a nawet dzień dłużej... ale poza serwerami live. Za testy nam nie płaca
 

DeletedUser

Guest
Garść informacji na ten temat (zawsze S2 bo tylko tam mam bractwo walki elfickimi wojskami)
- używanie android na Sony Xperia M2, jeszcze przed możliwością przyspieszenia animacji - wyniki walki pojawiały się na ułamek sekundy PRZED animacja (sama animacja kilkanaście sekund zbyt długo) testowane na rożnym WiFi - efekt w końcu upusciłem go na beton...

- równocześnie testowane na emulatorze androida na komputerze stacjonarnym (maszyna dużo mocniejsza od smartfona pomimo emulacji) łącze WiFi animacja wyraźnie szybsza efekt domownicy się wkurzają na tempo kliknięć myszki - wkurzenie wzrasta wieczorami

- aktualnie testuje to na iPhone 6s animacja dłuższa ale naparzam paluchami po ekranie to trwa kilka sekund (WiFi sieci itd nie ma znaczenia) - efekt już udało mi się zapłacić diamentami za armie :/ i regularnie mam ochotę rzucić tym o beton...

Podsumowanie
Wedle moich testów wszystko zależy od mocy sprzętu (może to być wina kodu np. słaba optymalizacja) nie zauważyłem żadnego wpływu sieci i tyle. Dużo daje do myślenia jak we wczesnej fazie wyniki były widoczne przed mieczykami

Na pewno nie jest to życiowe rozwiązanie i myśle nad instalacja autoclickera ale mogę być zbanowany za naruszenie OWH...
 

DeletedUser2017

Guest
Sprawa jest o tyle prosta że w dobie internetu i smartfonów większość ludzi z powodu zmiany stylu życia korzysta z różnego rodzaju aplikacji a co za tym idzie są mobilni a nie uwiązani do komputerów stacjonarnych. Większość firm korzysta z tego starając się ułatwić swoim klientom czy użytkownikom na szybsze korzystanie ze swoich usług poprzez wprowadzanie właśnie szybkich aplikacji na smartfony.
A teraz najciekawsze.
Wytłumacz zwykłemu zjadaczowi kanapki a najlepiej im bosom że podczas przerwy w pracy czy kawę bądź na papierosa nie są w stanie przeklikać na smartfonie komfortowo turnieju na apce ponieważ aplikacja na to nie pozwala. Albo jadąc komunikacją miejską z punktu A do punktu B też nie jestem w stanie zrobić nawet 10 prowek. To mam takie pytanie czy powinienem bosowi powiedzieć że muszę mieć dłuższą przerwę czy może nasza komunikacja miejska jest tak szybka że nie nadążam :)
Czy IG nie zdaje sobie sprawy z tego że mamy już XXI wiek a technologia nie stoi w miejscu tylko zapiernicza po przodu aż dymią się łożyska :)
 

Sorcha

Rycerz
O ile z siecią Wifi którą wpływa na nasze komórki , to mamy tylko siłę sygnału i jak wykazała @BlossomValvi nie ma znaczenia, chociaż pewnie im nowszy standard tym pewnie lepiej. bo przy zaniku sygnału podczas zwykłego przeglądania internetu, też mam czasem ochotę rzucić telefonem , ale pomacham i sygnał wraca ;) ! Nic tak źle nie wpływa na program jak zła optymalizacja kodu , taki program zajmuje więcej pamięci RAM (operacyjnej) niż program zoptymalizowany co właśnie według mnie spowalnia jego działanie. Chociaż ilość RAM to obecnie w smartfonach nie problem to nie każdy przecież ma najnowszy model.
- używanie android na Sony Xperia M2, jeszcze przed możliwością przyspieszenia animacji - wyniki walki pojawiały się na ułamek sekundy PRZED animacja (sama animacja kilkanaście sekund zbyt długo) testowane na rożnym WiFi - efekt w końcu upusciłem go na beton...
tuż już jest dowód braku optymalizacji, przecież animacja ma być PRZED wynikami, żeby gracz nie patrzył na pusty ekran jak będą liczone wyniki, skoro wyniki się pokazują się szybciej to animacja jest niepotrzebna!
 

DeletedUser

Guest
Optymalizacja bardziej polega na zastosowanych rozwiązaniach w kodzie i/lub braku samooczyszczania RAMu z nieaktywnych części ale to powinien się ekspert wypowiedziec

Tak moje testy to udowadniają ze w zależności od sprzętu jest różnica (głównie RAM/CPU i pewnie VRAM)

Co do wyników nie wiem jak teraz (po poprawkach)bo przestałem używać Sony (480Mb ramu) z powodu „pajączka” no i mam iPhona który ma 4x większa wydajność (2GB ramu wedle testów Chipa bo oczywiście Apple pomija takie nieistotne szczegóły specyfikacji bo ważniejsza jest obudowa)
 

Sorcha

Rycerz
Sam nie wiem czy ważniejsza jest obudowa chyba nie bo jak kiedyś przeczytałem że metalowa obudowa może tłumić sygnał WiFi to się tylko uśmiechnąłem po nosem, a teraz mam smartfona z obudową ze szczotkowanego aluminium (czyli metalową) i czasami mi sygnał WiFi słabnie ale to raczej ściany w mieszkaniu go tłumią a nie obudowa mojego telefonu. Poza tym to chyba zależy od siły sygnału WiFi, ale do rzeczy. Optymalizacja polega nie tylko samooczyszczaniu RAMu, ale także na eliminacji zbędnych wyrażeń, łączeniu instrukcji w jedną, które w rezultacie dają to samo itd to w ogóle by starczyło tematu na oddzielny wątek. Przy pracy zespołowej ważny też jest dobrze opisany kod źródłowy, uczyłem się programowania to wiem (ale od tego czasu wszystko tak poszło do przodu że szok). Taka aplikacja zawiera mnóstwo danych do przejrzenia i dlatego ciężko błąd znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
nie zaśmiecajcie wątku nieistotnymi pierdołami pt obudowa czy konfiguracja systemu.

Problem jest globalny, więc albo wszyscy mamy skopane telefony albo jednak jest błąd w samej grze. a @jarq ma za zadanie wreszcie ten temat popchnąć i zmusić tych ciapków z ig do jego rozwiązania

... albo będzie jesień średniowiecza, bo to już trochę za długo trwa. Mija pół roku to już chyba wystarczy
 

DeletedUser

Guest
nie zaśmiecajcie wątku nieistotnymi pierdołami pt obudowa czy konfiguracja systemu.

Problem jest globalny, więc albo wszyscy mamy skopane telefony albo jednak jest błąd w samej grze. a @jarq ma za zadanie wreszcie ten temat popchnąć i zmusić tych ciapków z ig do jego rozwiązania

... albo będzie jesień średniowiecza, bo to już trochę za długo trwa. Mija pół roku to już chyba wystarczy
Powiedziałbym ze to jest powiązane tak samo jak trzeba było udowodnić (wskazać palcem) wpływ budynków wzmacniających na armie przeciwnika inaczej to było tylko traktowane przez iG jako bajanie

W tym przypadku nie mogę narzekać na wydajność iPhone tak samo jak na emulatorze androida ale nie każdy ma możliwość odpalić kilka rdzeni i gigabajty ramu
Pomijam przy tym uciążliwość samego rozwiązania już wole czekać na wyniki niż to oglądać poza tym jak wspomniałem packanie paluchami po ekranie doprowadziło ze już płaciłem przypadkiem diamentami...

Tak wiec wskazuje palcem problem zależy od wydajności sprzętu nie sieci (testowany roaming w krajach Polska, Niemcy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Grecja a i Włochy sieci LTE i 3G i co tam było pod ręka)

wskazuje dalej palcem ponieważ nie zależy to typu telefonu, serwera i jego platformy (iOS Android) to znaczy ze cała wydajność kodu leży (no dobra fragmentów)
Tu pytanie czy to problem samej animacji wraz z obsługa (kliknięcia by przyspieszyć wejście wyjście) czy ogólnie całej walki tj prowincje i kalkulacje
Jako ze walka dawniej była i się obchodziła bez animacji wskazuje na to ze to ten fragment kodu (albo realny powód wprowadzenia animacji) coś nie dziala
 
Tu pytanie czy to problem samej animacji wraz z obsługa (kliknięcia by przyspieszyć wejście wyjście) czy ogólnie całej walki tj prowincje i kalkulacje
Jako ze walka dawniej była i się obchodziła bez animacji wskazuje na to ze to ten fragment kodu (albo realny powód wprowadzenia animacji) coś nie dziala
Roznica w czasie trwania animacji na tym samym sprzecie i w tym samym turnieju w zaleznosci od typu oddzialow, jakimi walczymy, wskazuje na to drugie.
Tyle ze pewnie nie chodzi o fragmenty starego kodu. Moim zdaniem (to oczywiscie gdybanie) sam kod odpowiedzialny za przeliczanie wynikow jest w porzadku. Wczesniej dzialal i watpliwe by go zmieniali, bo same zasady walki przeciez sie nie zmienily. Animacja zostala pewnie dodana ze wzgledow estetycznych czy wizerunkowych i to w trakcie jej integracji ze starym kodem cos pewnie skopali. Odpytywanie niesprawdzalnych warunkow konczace sie timeout'em, niechciane zapetlenia itp.... pewnie znasz sie na tym lepiej ode mnie ;)
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Roznica w czasie trwania animacji na tym samym sprzecie i w tym samym turnieju w zaleznosci od typu oddzialow, jakimi walczymy, wskazuje na to drugie.
Tyle ze pewnie nie chodzi o fragmenty starego kodu. Moim zdaniem (to oczywiscie gdybanie) sam kod odpowiedzialny za przeliczanie wynikow jest w porzadku. Wczesniej dzialal i watpliwe by go zmieniali, bo same zasady walki przeciez sie nie zmienily. Animacja zostala pewnie dodana ze wzgledow estetycznych czy wizerunkowych i to w trakcie jej integracji ze starym kodem cos pewnie skopali. Odpytywanie niesprawdzalnych warunkow konczace sie timeout'em, niechciane zapetlenia itp.... pewnie znasz sie na tym lepiej ode mnie ;)
Masz trochę racji @chris07070707. Trochę bo programowania się uczyłem kiedy co prawda nie było czegoś takiego jak aplikacje internetowe a internet w Polsce dopiero był na modemach, ale masz. Optymalizacja zawiera miedzy innymi
Eliminacja nieosiągalnego kodu (ang. dead code elimination) - usuwanie z wyjścia nieosiągalnych fragmentów programu; ma na celu zmniejszenie rozmiaru kodu wynikowego.
Interesująca jest zależność od rodzaju jednostek podczas walki, czy wystarczy grać rasą ludzi i problem nie wystąpi? Bo ktoś sugerował, że to tylko u Elfów występuje?
 

DeletedUser2017

Guest
Co za różnica czy kod jest właściwy czy nie ? Przecież idąc do sklepu i kupując jakikolwiek produkt zastanawiacie się jak i z czego on jest skonstruowany ?
Raczej nie a tylko patrzycie na niego pod względem użytkowym bądź konsumpcyjnym. A tymi detalami techniczno-wykonawczymi niech zajmują się specjaliści.
Dla mnie produkt pt. walki turniejowe na apce jest wadliwy i niech właśnie specjaliści się tym zajmą aby zaczął on funkcjonować normalnie jak kiedyś to było.
 

DeletedUser

Guest
Niestety podkreślam tej firmie trzeba udowodnić problem co wykazał ostatni przypadek z naliczaniem bonusów do walki
Sama informacja ze coś jest nie tak nie wystarczała
Tu sytuacja wyglada podobnie problem jest zgłaszany od pół roku i... tylko kiki się coraz bardzie irytuje :)
Nie chce już ciągnąć tematu kodu maja ludzi którzy za to biorą pieniądze dość powiedzieć ze mój pierwszy kontakt z programowaniem to C-64 i Basic... ale teraz mi płaca za między innymi tworzenie specyfikacji i pilnowanie jej wykonania
 

Ethel

Rozbójnik
Gram tylko elfami- android na xiaomi 5.
Moje obserwacje są takie, że: na światach gdzie mam duże wioski z wysokopoziomowymi cudami (s1-smoki, s2-orki, s3-elfy)- bitwa wydłuża się niemiłosiernie- często trwa 20 sekund.
mam też dwie wioski które sa ubogie w cuda (s1-epoka V, s2-wróżki) gdzie problem z animacją jest prawie nieistotny.
Wyjątek stanowią czarodziejki (rzadko używam bo do niczego się nie nadają)- na każdym świecie w każdej wiosce problem wcale nie występuje....
 

DeletedUser

Guest
@Ethel co to znaczy wysokopoziomowe cuda?
Ja jestem teraz w Amunach i gram elfami. Cudów mam sporo niemal wszystkie na poziomie 10+ na mocnym sprzęcie nie ma żadnych problemów
 

Ethel

Rozbójnik
iglice+30lvl, grzybki-26lvl, klasztor-19lvl, reszta to drobnica około 11lvl

//

Może mój xiaomi 5 to nie jakiś super sprzęt- ale nie będę kupować telefonu po 3k aby grać w elvenar

//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry