• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Animacja po walce

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Niestety jedynie co mogę powiedzieć to że nadal nad tym pracują i szukają przyczyny takiego stanu rzeczy. Bardzo przepraszam że jeszcze to nie zostało naprawione.
 

DeletedUser174

Guest
tu nie ma co naprawiać
wystarczy wyłączyć. Skasować jakąś linijkę kodu lub dwie i po sprawie. Reset do stanu sprzed "dobrej zmiany"

nikt z nas nie wpadnie w depresję z powodu braku tej animacji. A jezeli ta animacja dalej będzie wpieniać ludzi to zapewne kilka osób doprowadzi do rozstroju nerwowego lub innej choroby psychicznej
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
nadal nad tym pracują i szukają przyczyny takiego stanu rzeczy.
Podsumowując: dzielnie walczą z problemem, który sami stworzyli ;)
To świetny sposób na to, aby być w firmie niezbędnym.

Żeby było w temacie: mnie, Bogu dzięki, animacja nie trwa jak u niektórych 3-4 minuty, raptem "nędzne" kilka-kilkanaście, rzadko kilkadziesiąt sekund.
Gdyby to było raz na dzień, to pewnie nie byłoy o czym mówić. Ale to jest PO KAŻDEJ WALCE! Można sobie policzyć, ile się tego nazbiera.
I już parę razy na tej animacji zawiesiła się gra na apce na amen - musiałem ją restartować.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Niestety jedynie co mogę powiedzieć to że nadal nad tym pracują i szukają przyczyny takiego stanu rzeczy. Bardzo przepraszam że jeszcze to nie zostało naprawione.
@jarq Ty nie masz za co przepraszać. Jest problem komunikacji między IG a moderatorami, bo wątpię w złą wolę (nierzetelne/celowe) przekazywania informacji przez wszystkich modów na forum.
Trzeba wziąć pod uwagę iż modzi pełnią rolę Leadr'ów i jak coś idzie nie tak, to z pokorą powinni to brać na klatę. W przeciwnym wypadku jeśli nie widzą możliwości wspólnego porozumienia z IG w sprawie zarówno przekazywania właściwych jak i rzetelnych informacji do populacji zgromadzonej na forum - zwyczajnie albo kawa na ławę albo rezygnacja, bo "kopanie się z koniem" nie ma sensu.
@jarq my tu nie oczekujemy "bóg" wie co od Ciebie, ale jeśli temat jest wałkowany od dawien dawna za 7 górami za 7 lasami itd... to na litość boską, jakiś konkret każdy z nas oczekuje. Że będzie naprawione (np do marca 2025r.), nie będzie naprawione (nie bo nie i już i zamykamy temat), nie wiadomo kiedy będzie naprawione - ponieważ [...], cokolwiek byle byłaby to informacja a nie plotka, która podważa wasze (modów) kompetencje.
Nie żebym Ciebie tu bronił ale wasza rola jest trudna i ja sam osobiście nie podjąłbym się roli moda, bo (taka tajemnica Poliszynela, że wiesz więcej niż możesz powiedzieć {napisać}) lider musi walczyć sam ze sobą co może, a co chciałby i musi zbierać za to bęcki na klatę.
Rozmawiaj proszę dosadnie (z jajami - bo to jest za kuluarami) z IG, a z graczami nie "politycznie" ale konkretnie i na temat. Będzie wtedy "wilk syty i owca nie zjedzona".

Pozdrawiam
M.G.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ty nie masz za co przepraszać. Jest problem komunikacji między IG a moderatorami
I tu się z tobą nie zgodzę bo ja odpowiadam za wszystko co się dziej w polskiej wersji językowej.

Co do problemu to włączyli zbieranie dodatkowych danych, mają je i teraz analizują, są podejrzenia że to dotyczy w znacznej mierze urządzeń huawei, ale nadal nie mogą znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Widziałem także że inne wersje językowe też to zgłaszały choć nie w takiej ilości jak u nas może dlatego że u nas firma huawei jest bardzo popularna.
 

skuter

Zwiadowca
Co za bzdura , gram na Samsung A7 i 10s walka. Może czas na kolejne redukcje walk w prowincji z 4 do 2? Tak jak wcześniej z 8 do 4. 50 min klikania ( na kompie z 25 min) 30 prowincji robi się za dlugo
 

Tajniakos

Paladyn
@jarq uwierz, że nie model telefonu jest tu problemem a bugująca się animacja sama w sobie. Mam trzy urządzenia z zainstalowaną aplikacją. Dwa smartfony iphon i samsung oraz tablet samsunga i niestety animacja psuje zabawę powodując frustrację i niechęć do brania udziału w turnieju na każdym z tych urządzeń. Głównie turnieje robię na przeglądarce ale bywa w pewnych sytuacjach (brak dostępu do laptopa), że jestem skazany na aplikację i turniej w tym przypadku to delikatnie mówiąc porażka. Dlaczego Twórcy tak kurczowo trzymają się tej mało udanej animacji? Zrozumiał bym gdyby był to ważny element gry bez, którego aplikacja nie może działać ale do czego ona jest potrzebna? Gra działała bez niej to i bez niej będzie działać dalej. A skoro już się tak przy tej animacji upierają to proponuję wycofać ją z żywych serwerów do czasu naprawy. Bo takim sposobem gdybanie czy to działa może na huawei czy na innych telefonach tylko wszystko przedłuża a końca niestety nie widać.
 

Ethel

Rozbójnik
no nie... ja mam xiaomi i też to tak wygląda!!!! powiedz mi jarq- jak to jest możliwe, że na jednym i tym samym telefonie- problem z turniejem występuje na dwóch z trzech światów???? bo to chyba wyklucza winę sprzętu... żeby było zabawniej.... to na tych dwóch światach który problem dotyczy nie obejmuje np czarodziejek ????
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja nigdzie nie napisałem że to jest wina sprzętu, tylko że dotyczy to danego sprzętu, ale nie zawsze a w większości i własnie dlatego że na jednym serwerze jest ok a na innym nie (a kod na wszystkich serwerach jest jednakowy), raz działa dobrze innym razem już nie, to bardzo trudno jest znaleźć problem.
 
...własnie dlatego że na jednym serwerze jest ok a na innym nie (a kod na wszystkich serwerach jest jednakowy), raz działa dobrze innym razem już nie, to bardzo trudno jest znaleźć problem.
Naprawde nie chce byc zlosliwy, ale gracze znajduja ten problem w kazdym turnieju i w prawie kazdej walce. Jest nim obecnosc animacji, bez ktorej wszystko dzialalo bardzo dobrze.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Przecież ta animacja nie jest niezbędnym elementem gry tylko zbędnym ozdobnikiem. Niezwykle wkurzającym . Chylę czoła przed graczami robiącymi więcej niż 10 prowincji bo mnie już przy 10 krew zalewa.
Rozwiązanie proste a skuteczne: nie szukajcie błędu aby go naprawić usuńcie tą animację kompletnie. Zaoszczędzicie czasu i pieniędzy sobie a graczom nerwów.
 

DeletedUser

Guest
Albo raczej usuńcie powód dla którego ta animacja się w ogóle pojawiła. Tu od razu uprzedzam: Jakoś przez kilka lat Elvenar jej nie potrzebował :)

Aczkolwiek mam tu swoje podejrzenia związane z wydajnością sprzętu, gdzie problemy z odznakami razy 1,5 w PB raczej to potwierdzają ^^ może pora faktycznie posprzątać plansze z różnych ozdobników i pustych kont?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Zrozumcie że nie chodzi tu o animację, to nie ona jest problemem a powolne reakcje serwera po bitwie, Problem o tyle jest złożony że to nie pojawia się każdemu i nie zawsze. Animacja tylko "maskuje" ten czas, gdyby jej nie było to zamiast niej przez te kilkanaście, czy kilkadziesiąt sekund wyświetlał by się pasek ładowania czy coś innego. Wiem od razu powiecie że problemy pojawiły się przy wprowadzenia animacji, ale to tylko przypadek, wraz z nią wprowadzono zmiany w systemie bitwy przegotowując się do Iglicy.

Cały czas temat mam na uwadze i robię co w mojej mocy aby jak najszybciej zostało to naprawione.
 

DeletedUser

Guest
Zrozumcie że nie chodzi tu o animację, to nie ona jest problemem a powolne reakcje serwera po bitwie, Problem o tyle jest złożony że to nie pojawia się każdemu i nie zawsze. Animacja tylko "maskuje" ten czas, gdyby jej nie było to zamiast niej przez te kilkanaście, czy kilkadziesiąt sekund wyświetlał by się pasek ładowania czy coś innego. Wiem od razu powiecie że problemy pojawiły się przy wprowadzenia animacji, ale to tylko przypadek, wraz z nią wprowadzono zmiany w systemie bitwy przegotowując się do Iglicy.

Cały czas temat mam na uwadze i robię co w mojej mocy aby jak najszybciej zostało to naprawione.

@jarq to moze tak... wolę turnieje bo są lepsze dla bractwa niż iglice ;) może pora wrócić do Elvenaru i podziękować FOE? Bo z twojego opisu że wproadzenie iglic było przyczyną

Jak na mój gust ładujecie coraz więcej watków pobocznych w grze i podejrzewam że mało kto myśli o wyprostowaniu mechaniki (tutaj dobrym przykładem jest jak mocno sie zdewaluowały budynki antyczne przez firmową wybujałą ewentową fantazję), więc co się dziwić że serwery ledwo zipią i podejrzewam że to też jest źródłem wycofania sie z PB x1.5 a to oznacza że jedziecie na rezerwach, jak wejdzie nowa rasa to słabo to widzę

Tu widzę tylko trzy opcje:
1. Mocniejszy sprzęt :) ale docelowo to NIE rozwiąże problemu z wydajnością ot dorzucie nowych elementów/ użytkowników i będzie ten sam problem
2. Uproszczenie kodu gry (możliwe że i jakości grafik):
w tym uproszeniu widzę:
- pierwszy etap to posprzątanie pustych kont (nawet diamentowe po prostu wprowadzić termin braku logowania dłużej niż np 6-12 miesiecy oraz dodatków wszystkiego co sie da (np. dynamiczny pejzaż z widokiem na budynki antyczne no niestety musi polecieć albo zrobić stały statyczny dla wszystkich) itd
To powinno zwolnić jakieś rezerwy mocy co pozwoli zrobić etap dwa

- drugi etap to ponowne zbilansowanie wszystkich budynków wraz z usunięciem zbędnych (słabych) budynków ewentowych - sorki ale tak polecieliście w ewentach że jest spora inflacja na niemal wszystko. Jako rekomensata rzućcie jakąś sensowną wartość diamentów za budynek i nikt nie będzie płakał że coś znikneło z planszy czy schowka. druga sprawa z tym związana mniej wszystkiego = mniej linijek kodu, resztę trzeba by zoptymalizować czyli skrócić na maks
Tutaj powinno być sedno rozwiązania (mniej + prościej = szybciej)

- trzeci etap to przemyśleć czy czasem nie ma za dużo alternatywnych ścieżek w grze
A to myślenie o przyszłości bo sytuacja się powtórzy

3. Najbardziej drastyczna to zmniejszenie liczyby serwerów, ale tak jak pierwsza głównie maskuje problemy narosłe przez ostanie 1-1,5 roku czyli wrzucenie masy elementów dodatkowych do gry, bez posprzątania po poprzedniej ekipie
Jestem też ciekaw jak wprowadzenie apki odbiło się na obciążeniu serwerów, czyli wprowadzenia conajmniej kilku platformy programistycznych (mam na myśli html5,flash,coś do adnroida i iOS), które serwer musi obsługiwać w czasie rzeczywistym. Testowane przeze mnie bo miałem właczone na kompie, androidzie i iOS równocześnie tylko odwieżanie ekranów.

Tak więc nie dziwi mnie sam problem i wprowadzenie mieczyków, ale to takie przerzucenie kosztów na użytkownika bo firma przyoszczędza z różnych powodów ;) budżet na sprzęt, jakość programistów itd

Edit:
zmiany w systemie bitwy przegotowując się do Iglicy

To brzmi intrygująco, bo z punktu użytkownika zmiany w bitwie to "tylko" to że jedne wojska mogą walczyć ciągiem z kilkoma wojskami przeciwnika (od 1-3)
Zarówno ilość jak i wielkość nie mają dużej różnicy w stosunku do turnieju
Kolejna rzecz która mnie zaczyna martwić czyli system jest wspólny dla iglicy i turnieju... jakiekolwiek grzebanie może wywalić bugi w obu tak samo jak puszczenie iglic i turnieju równolegle oznacza powiększenie puli użytkowników korzystających z tej samej funkcjonalności...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wiem od razu powiecie że problemy pojawiły się przy wprowadzenia animacji, ale to tylko przypadek, wraz z nią wprowadzono zmiany w systemie bitwy przegotowując się do Iglicy.
Brzmi sensownie, przynajmniej wiemy ze chodzi tu o problemy z optymalizacja po stronie serwera. I tak, na pewno robisz co mozesz (naprawde w to wierze), ale pewnie i tak od czasu do czasu ktos z nas bedzie znow walkowal tutaj kwestie "animacji". Chocby po to, by ten temat znalazl sie w kazdym Twoim raporcie ;)
 

Ethel

Rozbójnik
Oczywiście, będę jęczeć pod każdą aktualizacją właśnie po to aby było to w raporcie jarq- i nie kupię żadnego diamentu aż ten problem się nie rozwiąże (od czasu wprowadzania tych problemów do turnieju na apce- ominęłam szerokim łukiem wszystkie promocja na 100% więcej diamentów- a miałam ich z 3 lub 4 )
 

DeletedUser3983

Guest
Podpisuję się pod powyższymi uwagami co do mieczyków,zmusiły mnie one do robienia turnieju na PC
 

DeletedUser3665

Guest
No niestety ronienie turnieju na apce to jest jak samookaleczenie się
 

Ovocko

Rycerz
@jarq , to nie jest związane z modelem sprzętu użytkownika. Miałem Lenovo, mam Xiaomi, problem jest ten sam. Co więcej, nowy telefon mam bardzo wydajny, często turniej robię z miejsca, gdzie z routerem co prawda łączę się przez WiFi, ale dalej jest już światłowód, więc nie jest to kwestia wydajności sprzętu użytkownika.

Natomiast od kiedy mam miasta na innych serwerach zauważyłem prawidłowość taką, że animacja w turnieju na głównym mieście (XV epoka, 117 ekspansji) trwają zauważalnie dłużej te w miastach na pozostałych serwerach, które rozwijam od niedawna i raczej powoli (odpowiednio IV epoka, 31 ekspansji i III epoka, 20 ekspansji).
animacja w małych miastach rzadko trwa dłużej niż parę sekund, animacja na głównym rzadko trwa krócej niż kilkanaście.

Nie wiem, może w czasie komunikacji z serwerem leci dodatkowy transfer informacji związanych nie tyle z turniejem a z miastem (bez sensu, by odpytywać o takie rzeczy przy każdej walce) i stąd opóźnienia?
 
Do góry