• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Anulowana rozbudowa

xEasyRiderx

Rycerz
Rozpocząłem rozbudowę budynku kulturowego jednak w trakcie anulowałem ją i co dziwne otrzymałem tylko 1/2 zwrotu wydanych surowców czyli tak jakbym go sprzedał po zakończonej budowie. Trochę mnie to zdziwiło ponieważ w wiki jest napisane wyraźnie w zakładce System Rozbudowy: "Możesz też anulować rozbudowę klikając przycisk "Anuluj rozbudowę". Kiedy użyjesz tej opcji, otrzymasz z powrotem wydane surowce. "
To chyba nie jest normalna sytuacja ?
 
Niestety to raczej normalna sytuacja. Jesli dobrze pamietam, to juz zawsze tak bylo, ze po anulowaniu budowy (nie mylic z rozbudowa) jakiegos budynku z drzewka (np. wlasnie kulturowego) zwracana jest tylko polowa wydanych na rozpoczecie budowy srodkow. Inaczej jest w przypadku rozbudowy np. manufaktur czy warsztatow na wyzszy poziom - wtedy zwracana jest pelna suma.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Czyli jak dobrze rozumiem budynki kulturowe mają inaczej niż inne budynki które podnosimy na wyższy poziom ?
Ponieważ kultura jest stała i nie ma możliwości jej podnoszenia jak w przypadku np. manufaktur czy warsztatów z których po anulowaniu rozbudowy otrzymałbym 100% zwrotu a w przypadku kultury tylko 50%
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi sie, ze to troszke bardziej skomplikowane. Anulowanie budowy budynku kulturowego traktowane jest najwidoczniej tak samo, jak sprzedaz gotowego budynku, a w przypadku rozbudowy manufaktur czy warsztatow wlasnie tylko jako przerwanie rozbudowy (dostaje sie wtedy calosc srodkow wydanych na rozpoczecie rozbudowy na dany poziom). Gdyby jednak chcialo sie te manufakture czy ten warsztat sprzedac, to wtedy otrzyma sie tez tylko polowe calosci srodkow wydanych na rozbudowe danego budynku do aktualnego poziomu... Nigdy nie wnikalem, czy taki stan rzeczy byl zamierzony, czy to moze jakis stary blad, po prostu przyjalem do wiadomosci, ze tak jest, ze za anulowanie budowy jakiejs kulturki dostaje sie tylko polowe wydanych srodkow. W kazdym razie juz 2 lata temu tak bylo, kiedy zaczynalem swoja przygode z ta gra.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Rozumiem dzięki za odpowiedź :)
Napisałem do supportu zobaczę co mi oni odpiszą czyli jak to właściwie jest traktowane w grze ponieważ jest różnica między budową ( gdzie nie ma możliwości podnoszenia na wyższe poziomy) a rozbudową (gdzie istnieje możliwość podnoszenia na wyższy poziom) wiki podaje System Rozbudowy natomiast nie jest tam nic napisane o budowie jak w przypadku właśnie kultury.
I tutaj diabeł tkwi w szczegółach :)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Faktycznie jest różnica pomiędzy budową a rozbudową oto oficjalna odpowiedz z supportu:

"Przy każdej budowie i anulowaniu jej zwrot to 50% ceny, natomiast przy rozbudowie anulowanie to zwrot 100% kosztów rozbudowy.

Pozdrawiam
Jarq
Elvenar Team"


Dobrze wiedzieć na przyszłość :)
 
Do góry