• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Apka (Android) - ilość towarów nie aktualizuje się gdy ktoś je kupi

Ovocko

Rycerz
Od dłuższego czasu (od zawsze?) jest tak, że jeśli ktoś kupi wystawione towary, to ich ilość nie aktualizuje się ani w ratuszu (wcześniej) ani w skrzynce (obecnie) ani np. w zakładce badań czy rozbudowy budynków.

Przykład: mam 5k stali w zasobach, w kupcu wystawiłem ofertę z żądaniem 2k stali, powiedzmy za drewno. Ktoś kupuje tę ofertę (widać w menu powiadomień z lewej strony).
W badaniach miałem ukończone badanie, które do odblokowania wymagało 6k stali. Mam teraz 5k+2k= 7k, więc idę do badań a tam informacja, że nie mam wystarczającej liczby zasobów jeśli idzie o stal.
Chcę rozbudować budynek, który potrzebuje do tego również 6k stali - i widzę to samo, cały czas informacja, że nie mam zasobów, bo te które przyszły z transakcji u kupca nie zostały doliczone do inwentarza.

Pomaga dopiero wejście do kupca i kliknięcie na zakładkę "moje oferty" (samo wejście do kupca to za mało), albo przelogowanie się w aplikacji.
Od tego momentu ilość zasobów się aktualizuje i można robić rozbudowy/badania.

Nie sprawdzałem, czy odświeża się w kupcu w zakładce ofert z rynku, ale przypuszczam że będzie podobnie - najpierw trzeba przejść do zakładki z własnymi ofertami, by ilości się zaktualizowały do prawidłowych wartości.
 

Ovocko

Rycerz
Dodam jeszcze, że również "od zawsze" jest podobny problem z punktami w trakcie eventów - często wstążki/kuczyki/gwiazdki/inne takie zbierane na obrzeżach miasta przestają się pojawiać, dopiero przeładowanie gry (wylogowanie się lub zamknięcie aplikacji) sprawia, że są widoczne. Np. wchodzę do miasta (aplikacja nie była wyłączona, a tylko nieaktywna) i nie widzę wstążek/kluczyków/czegotam. Przelogowuję się i widzę kilka wstążek/kluczyków/czegotam do zebrania. Potem znowu - czasem coś spadnie i widać od razu, częściej trzeba się przelogować, by ilość się zaktualizowała.

Oczywiście nie ma tak, że potem dostanę więcej. Jak się uzbiera 6 wstążek do zebrania, licznik się blokuje nawet gdy w mieście ich nie widać.
 

Ovocko

Rycerz
I jeszcze dodam, że nie aktualizuje się animacja dotycząca zaklęć produkcji. Gdy zaklęcie skończy swą moc, manufaktura wygląda tak, jakby ndal działało ("mgiełka" wokół budynku), tymczasem ilość zebranych towarów nie uwzględnia oczywiście zaklęcia.
Pomaga, jak w powyższych przypadkach, przeładowanie aplikacji/przelogowanie się.
 
Do góry